Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Nem vagyok nagy Predator fan (asszem egyszer láttam mindegyik részt), ez viszont ennek ellenére tetszett - szerintem a legjobb darab a franchise-ban. Kellő hosszúságú: szép tempóban építkezik, nincs üresjárat, viszont nem is kapkod. Naru kedvelhető, erős női karakter. A ragadozó kellően rejtelmes, fenyegető és vérszomjas. A hangulat beszippant, a látványvilág az alacsony költségvetés ellenére is szép. Az akciójelenetek is tetszettek. A történet egyszerű, és nem is a csavarokra van kihegyezve (a kiszámíthatóság nálam sok esetben megvolt), ettől függetlenül szórakoztató darab a korábban felsorolt pozitívumok kombójának hála. Egy nézést szerintem a nem-rajongóknak is bőven megér. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 08. 10. - 12:59, Darth Revan9 írta:

Ha ilyen sikeres, akkor kár volt kihagynia a mozit?:hmm:

Biztos nem volt kár, akkor valószínűleg nem lett volna ilyen sikeres. Egyrészt, a látvány bár még a 4K-s tévén is gyönyörű, azért ez már nem elég egy blockbusterhez. Emellett lassú és egyszerű film, ahhoz képest, hogy akció-sci-fi. A másik, hogy a Predator 2-vel a sorozat lejtmentebe kapcsolt. Az első részen kívül csak az első rész remake-jének is betudható Predators volt sikeres, de az is csak azért, mert alig valamivel adott több pénzt rá a stúdió, mint a Predator 2-re. A második részt kb. 30 millióból, a harmadik filmet 40 millióból hozták össze.

Predator-sorozat már rég bebizonyította, hogy nem moziba való. Legalábbis nem abban a formában, ahogy eredetileg kitalálták, az attól való eltérés, bármilyen kicsi is, viszont automatikusan megbuktatja. Lásd a Predator 2-t, amit hiába tartanak sokan jó filmnek, sőt meglepően sokan jobban szeretik, mint az első részt, mivel nem dzsungelben játszódik és nincs sehol Schwarzenegger, beleállt a földbe, mint a predator gerelye. Ráadásul mindezeken túl a Prey egy nagyon durva utálattal indult, a szokásos miatt: nő van a főszerepben, és ráadásul indián, és még a múltban is játszódik. A "rajongók" elképesztő dolgokat írtak itt is a megjelenés előtt. A film még sehol sem volt, de úgy gyűlölték, mint az ep8-at.

Ilyen feltételek mellett (negatív vélemények már a megtekintés előtt, alacsony költségvetés miatti visszafogott látvány, a formulától piciny eltérés - gondolok itt a női főszereplőre -, az előző részek folyamatos elhasalása) moziba küldeni ezt a filmet szabályos öngyilkosság lett volna. Jobb így, mert így megtalálhatta a maga közönségét. Azt mondjuk nem tudni, hogy anyagilag így mennyire lett sikeres, de szerintem a nézők körében sikeresebb lett, mintha moziba küldték volna. Csak magamból kiindulva: én tuti nem mentem volna el rá moziba, sanszosabb, vagy megvártam volna a streaming debütálást, vagy letöltöm valahonnan. Így viszont megnéztem az első héten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Biztos nem volt kár, akkor valószínűleg nem lett volna ilyen sikeres. Egyrészt, a látvány bár még a 4K-s tévén is gyönyörű, azért ez már nem elég egy blockbusterhez. Emellett lassú és egyszerű film, ahhoz képest, hogy akció-sci-fi. A másik, hogy a Predator 2-vel a sorozat lejtmentebe kapcsolt. Az első részen kívül csak az első rész remake-jének is betudható Predators volt sikeres, de az is csak azért, mert alig valamivel adott több pénzt rá a stúdió, mint a Predator 2-re. A második részt kb. 30 millióból, a harmadik filmet 40 millióból hozták össze.

Predator-sorozat már rég bebizonyította, hogy nem moziba való. Legalábbis nem abban a formában, ahogy eredetileg kitalálták, az attól való eltérés, bármilyen kicsi is, viszont automatikusan megbuktatja. Lásd a Predator 2-t, amit hiába tartanak sokan jó filmnek, sőt meglepően sokan jobban szeretik, mint az első részt, mivel nem dzsungelben játszódik és nincs sehol Schwarzenegger, beleállt a földbe, mint a predator gerelye. Ráadásul mindezeken túl a Prey egy nagyon durva utálattal indult, a szokásos miatt: nő van a főszerepben, és ráadásul indián, és még a múltban is játszódik. A "rajongók" elképesztő dolgokat írtak itt is a megjelenés előtt. A film még sehol sem volt, de úgy gyűlölték, mint az ep8-at.

Ilyen feltételek mellett (negatív vélemények már a megtekintés előtt, alacsony költségvetés miatti visszafogott látvány, a formulától piciny eltérés - gondolok itt a női főszereplőre -, az előző részek folyamatos elhasalása) moziba küldeni ezt a filmet szabályos öngyilkosság lett volna. Jobb így, mert így megtalálhatta a maga közönségét. Azt mondjuk nem tudni, hogy anyagilag így mennyire lett sikeres, de szerintem a nézők körében sikeresebb lett, mintha moziba küldték volna. Csak magamból kiindulva: én tuti nem mentem volna el rá moziba, sanszosabb, vagy megvártam volna a streaming debütálást, vagy letöltöm valahonnan. Így viszont megnéztem az első héten.

Akkor ebből kiindulva gondolom ne is számítsunk olyan Predator-ra, ami a távoli jövőben, az űrben, űrállomáson, vagy más bolygón, bolygókon játszódna. (A más bolygón való helyszín esetében is itt a jövőben játszódó filmre gondoltam.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

35 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Akkor ebből kiindulva gondolom ne is számítsunk olyan Predator-ra, ami a távoli jövőben, az űrben, űrállomáson, vagy más bolygón, bolygókon játszódna. (A más bolygón való helyszín esetében is itt a jövőben játszódó filmre gondoltam.)

Ezt szerintem senki sem tudná megmondani. Eddig az a tanúlság, hogy streamingen bátrabban lehet kísérletezni, mint a moziban (lásd a Star Wars és az MCU sorozatokat vagy most a Prey-t). Így ezen a platformon lehet, hogy lesznek bátrabb, így más bolygókon és a jövőben játszódó filmek is.

Amit viszont ennek meg kell előznie az az, hogy a Predator és az Alien franchise-t is talpra kell állítani. Ehhez olyan szerzők kellenek, akik tudják is, hogy a régi filmek miért voltak jók. A predi esetében most jól alakultak a dolgok, ez ígéretes kezdés. Az Alien esetében még nagy a kérdjel. Készül ugye egy film és egy sorozat is, de én személy szerint még egyiknél sem olvastam olyat, ami bizakodásra adna okot. De meglátjuk.

Azzal, hogy a Disney felvásárolta a 20th Century Foxot, új éra köszöntött be ebben a franchise-ban. Csak még azt nem tudjuk, milyen ez az éra. Szerintem ezt még a Disney sem tudja, és ugyanúgy tapogatózik. Ami eddig bíztató, hogy úgy tűnik, ahogy a Star Warsban és az MCU-ban, itt sincs szándékukban tisztára gyalulni a játékasztalt. Még a Prey is képes volt kapcsolódni a korábbi filmekhez, ráadásul mindjárt az egyik legsikertelenebbhez. Akár még ebből is összerakhatnak egy koherens filmes univerzumot. Ki tudja?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Predatorral az a baj, hogy elég behatárolt milyen legyen. Ez gyakorlatilag halálra is ítélte hosszútávon, azért ez a szenvedés. Persze lehet még benne kraft, de ahhoz jó ötletek kellenek. Ezt itt is láttuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az Alien és a Predator filmekben amúgy sincs annyi potenciál, hogy túl sok mindent csináljanak. Az olyan regények, mint a Harag Háborúja trilógia szerintem elvitték maximumra a lehetőségeket. Egy másik Alien és Predator rajongótól ugyanezt a gondolatot hallottam. Ő ráadásul minden regényt és képregényt olvasott. Szerinte a képregények és a regények kimaxolták a dolgokat, olyan nagyon újat, mást már nem tudnak mutatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem ezt a Prey filmet. Nekem nagyon tetszett!! :) 

 

Hiába a női főhős, mégsem éreztem azt, hogy ez egy feminista film, szóval egy nagy pirospont a rendezőnek, és a forgatókönyv irónak! 

Nagyon eltalálták a korszakot is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Predator filmeket úgy lehetne még variálni, ahogy a Prey tette. Különféle korszakokba beletenni a ragadozót. Pl 1800-as évek, első és második világháború. Kétlem hogy predatorok ne tennék próbára magukat két ilyen nagy háborúban. Aztán el kellene menni a jövőbe. Mondjuk egy blade runner féle nagyvárosba. Plusz még jöhetne egy új Alien vs Predator film. Szigorúan csak a jövőben. Nem a jelenben mint az eddigi két film. Ezek az ötletek még tudnának valamennyi újat mutatni.

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Szerintem az Alien és a Predator filmekben amúgy sincs annyi potenciál, hogy túl sok mindent csináljanak. Az olyan regények, mint a Harag Háborúja trilógia szerintem elvitték maximumra a lehetőségeket. Egy másik Alien és Predator rajongótól ugyanezt a gondolatot hallottam. Ő ráadásul minden regényt és képregényt olvasott. Szerinte a képregények és a regények kimaxolták a dolgokat, olyan nagyon újat, mást már nem tudnak mutatni.

Jó vicc volt, igazán jót nevettem ezen a kommenten. :lol2::lol:

Movie Laughing GIF by Star Wars

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Személy szerint, mikor a Harag háborúját olvastam, komolyan ezt éreztem. Valahogy meg is szűnt az érdeklődésem mind az Alien, mind a Predator iránt. Talán egyszer a Élet és halál képregényeket elolvasom, de annyira nem sürgős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem én is a Prédát, kellemes kikapcsolódást nyújt, amellett, hogy lenyűgöző tájakon játszódik az egész. Nem is értem az előzetes felháborodást, a főszereplő csaj karaktere szerintem nagyon működött, igazából nem erővel, hanem leleményességgel győzte le a predatort. Tehát itt nem egy "férfi-módra" erős női karaktert kaptunk. Nagyon helyén volt ez a része.

 

Spoiler

Ja és örülök, hogy a kutya túlélte, pedig nem igazán fogadtam volna erre.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Személy szerint, mikor a Harag háborúját olvastam, komolyan ezt éreztem. Valahogy meg is szűnt az érdeklődésem mind az Alien, mind a Predator iránt. Talán egyszer a Élet és halál képregényeket elolvasom, de annyira nem sürgős.

Nem csoda, mert a könyvek és képregények mindig ugyanazt a formulát ismételgetik: mindegyik bértolnok megírja a kiadó utasítására a saját Aliens-változatát. Kicserélik a neveket, az események sorrendjét, a katonák helyére néha civileket tesznek vagy tudósokat, de a lényeg általában ugyanaz. Nagyon mély tisztelet az iszonyú kevés kivételnek.

Éppen ez a baj a franchise-zal, hogy a stúdiók és kiadók baromira nem akarnak elszakadni az Aliens-től, mert hát az volt a legsikeresebb. Ezért lett olyan az Alien3, amilyen, ezért lett olyan az Alien Resurrection, amilyen. Ezért szól egy kivételével minden Alien-játék tengerészgyalogosokról és egy halom idegenről. Vagy nézd meg a filmeket, még attól sem tudnak elszakadni, hogy nő legyen a főszereplő. Ripley-t követte Alexa, Kelly, Shaw és Daniels.

Ha az Aliens-mániát és a többi klisét le tudnák vetkőzni, sokkal több és jobb Alien-film születhetne. Lenne még itt craft, ha nem akarná mindenki James Cameron sikerét meglovagolni James Cameron kaliberű alkotó nélkül. Vagy, ha a producerek nem pofáznának bele a rendezők dolgába. Az Alien3 egy iszonyú jó film is lehetett volna, ha a producerek nem mondják azt a forgatás közepén Finchernek, hogy ennyi, amit leforgattál, abból rakd össze a filmet. Ja, hogy a nyersanyag fele volt meg, és még a film végét sem tudták leforgatni? Az kit érdekel?

Ezért b*szódott el minden ebben a franchise-ban és ezen kell változtatni. A Prometheus egy jó próbálkozás lett volna, ha a forgatókönyv nem a sz*r Alien vs. Predator rip-offja lett volna, ha nem Ridley Scott rendezi, stb. De még abban sem mertek igazán elvállni a toposzoktól, hiszen bele kellett erőltetni teljesen értelmetlenül a gonosz vállalati embert, ahogy a női főhőst is.

 

Lennének itt még bőven lehetőségek, csak hagyni kéne az alkotókat alkotni, nem pedig megmondani, mit csináljanak. A Prey egy jó irányvonal. Nem szakadt el nagyon az előző részek elemeitől, de éppen eléggé újított ahhoz, hogy ne legyen rókabőr szagú. A rendező vitt bele egyéniséget, megcsavart néhány dolgot és senki sem szólt bele a dolgába. Máris lett a megszokott katonai férfi karakter helyett egy törékeny női hősünk, aki nem a fizikai erejével és a modern fegyverarzenáljával, hanem az eszével kénytelen felvenni a harcot az idegen vadásszal. Sőt a ragadozó sem szúrja már ki nyitásból a főhőst méltó prédának, aki körül le kell vadászni mindenkit. Épp ellenkezőleg, Narunak ki kellett érdemelnie, hogy préda lehessen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Én is szurkoltam neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Titeket nem emlékeztet egy kicsit az Utolsó Mohikán zenéjéhez? :) 

 

 

 

 

Főleg erre a részletre értem a hasonlóságot! Zseniális még a zenei aláfestése is! 

 

 

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végignéztem a héten a Predator filmeket, többetek javaslatára készítési sorrendben. Ezzel lehet egyedül leszek, de így egymás után végignézve a filmeket, nekem a Prey ami a legjobban tetszik. Második valamiért a Predators, az első rész nálam csak a dobogó legalsó fokán van. Aztán lehet később átértékelem :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

54 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Tudja valaki az a flinta az ugyanaz a darab, mint amit Glover megkap a 2. részben?

A filmben ugyanaz. A valóságban "csak" egy rajongó által készített replika, mert az eredeti kellék eltűnt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 08. 20. - 14:46, NorbiLordi írta:

Végignéztem a héten a Predator filmeket, többetek javaslatára készítési sorrendben. Ezzel lehet egyedül leszek, de így egymás után végignézve a filmeket, nekem a Prey ami a legjobban tetszik. Második valamiért a Predators, az első rész nálam csak a dobogó legalsó fokán van. Aztán lehet később átértékelem :) 

Általában az ilyen sorozatokhoz később csatlakozók máshogy szokták értékelni a filmeket, mint azok, akik korábban is nézték, olvasták őket.

Ez érdekes egyébként. Egyszer láttam egy videót, amiben egy srác, aki nem foglalkozott a Star Wars-szal végigdarálta őket, neki meg Az ébredő Erő és a Skywalker kora tetszett egyébként.

A Predatorból elmaradásom van. Nem láttam teljesen a 2018-as filmet, csak a második felét a tévében. Majd azt is pótolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Általában az ilyen sorozatokhoz később csatlakozók máshogy szokták értékelni a filmeket, mint azok, akik korábban is nézték, olvasták őket.

Ez érdekes egyébként. Egyszer láttam egy videót, amiben egy srác, aki nem foglalkozott a Star Wars-szal végigdarálta őket, neki meg Az ébredő Erő és a Skywalker kora tetszett egyébként.

A Predatorból elmaradásom van. Nem láttam teljesen a 2018-as filmet, csak a második felét a tévében. Majd azt is pótolom.

 

Hát a ki min nőtt fel esete. Ha akkor látom a Predatort amikor kijött, akkor lehet más lenne a véleményem. Őszintén szólva nekem elsőre nagyon tesztoszteron szagú az 1-2. rész, ami állítás azért érdekes tőlem, mert a Rambo filmeket viszont szeretem :D De minél többször látom, aszerint is változhat a véleményem, úgyhogy nincs kizárva, hogy változik a rangsor egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Őszintén szólva nekem elsőre nagyon tesztoszteron szagú az 1-2. rész

Pont ez a lényegük. Pláne az elsőnek. A tesztoszteron szag annyira hozzátartozik az első Predatorhoz mint a Star Warshoz az űrhajók meg a fénykardok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Bomarr írta:

Pont ez a lényegük. Pláne az elsőnek. A tesztoszteron szag annyira hozzátartozik az első Predatorhoz mint a Star Warshoz az űrhajók meg a fénykardok.

Pontosan! Akkoriban ez volt a t*kösség fokmérője. :D A szövegek is haláliak benne, semmi cicoma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pontosan! Akkoriban ez volt a t*kösség fokmérője. :D A szövegek is haláliak benne, semmi cicoma.

 

7 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Pont ez a lényegük. Pláne az elsőnek. A tesztoszteron szag annyira hozzátartozik az első Predatorhoz mint a Star Warshoz az űrhajók meg a fénykardok.

 

Ennek a tudatában is álltam neki a filmeknek, de nekem inkább elvett az élményből, úgyhogy egyelőre maradok a Prey-nél mint no. 1. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Pontosan! Akkoriban ez volt a t*kösség fokmérője. :D A szövegek is haláliak benne, semmi cicoma.

- Eltaláltak. Vérzel, öregem.

- Nincs most időm vérezni. :D 

sci-fi film GIF

 

Amúgy nemrég néztem meg a Kommandót a Disney+-on. Hát szerintem ahhoz a filmhez képest a Predatorban inkább ösztrogén van, nem tesztoszteron. :lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 08. 27. - 11:59, NorbiLordi írta:

 

Hát a ki min nőtt fel esete. Ha akkor látom a Predatort amikor kijött, akkor lehet más lenne a véleményem. Őszintén szólva nekem elsőre nagyon tesztoszteron szagú az 1-2. rész, ami állítás azért érdekes tőlem, mert a Rambo filmeket viszont szeretem :D De minél többször látom, aszerint is változhat a véleményem, úgyhogy nincs kizárva, hogy változik a rangsor egyszer.

A múlt héten megnéztem az első részt. Szerintem az egy minőségi alkotás, baromi jó feelinggel. A második részt kb 5 perc után kinyomtam. Borzalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.