Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

És standalone filmként hivatkoznak rá, vagyis elvileg nem fog kötődni egyik korábbi filmhez sem. Szóval nálam máris hátránnyal indul. Remélem megint kapunk egy csodás, a mai korban, a Földön játszódó alkotás. Hoppááá... hát az FX-re készülő sorozat is ilyen. Egyem a zuzájukat, ez a szegény Ripley, mire találkozott az idegenekkel, azok már rég itthon voltak a Földön. Komolyan, már ott járunk, hogy Ripley kevesebbet élt a Földön, mint a xenók. Hát az az ostoba csaj az otthonuktól próbálja távoltartani őket. Nem csoda, hogy annyira durcásak. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
35 perccel korábban, gafz írta:

Azt hiszem Ripley azt mondja Anyának, hogy visszakapcsoltam a hűtést (hűtőelemeket?) vagy ilyesmi, mert konkrét önmegsemmisítő nem volt a hajón.

"Mama! Visszakapcsoltam a hűtőegységet." - Ezt a Farkas Zsuzsa féle második szinkronban mondja, de a Menszátor Magdolnás első változatban azt üvölti, hogy: "Anya, felrobbantom az űrhajót!" Aminek abszolúte semmi értelme, hiszen Ripley azért rohant vissza, hogy visszakapcsolja a reaktorhűtést, ezzel meggátolva a Nostromo felrobbanását.

Ráadásul ennek a brutális, érthetetlen és teljesen ostoba félrefordításnak nemhogy a jelenethez nincs köze, még az angol szöveghez sem, mert ott meg ez hangzik el: "Mother? I've turned the cooling unit back on."

Furcsa mód itt a második, újabb szinkron a jobb (hangok és szöveg terén is), míg az első ferdítés egy szép nagy szemét, és remélem, hogy aki elkövette, azóta szemétszállításból él, mert a szemét munkához láthatóan ért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

"Mother? I've turned the cooling unit back on."

Na ezt még én is értem megerőltetés nélkül :)

Az emlékeim szerint felirattal ment moziban, míg bele nem került a rendszerváltás utáni szinkronizáljuk régi nyugati filmeket dömpingbe. Akkor új "kapitalista" cégek alakultak ahol a mennyiség (bevétel) volt a fontos nem a művészi érték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

42 perccel korábban, gafz írta:

Az emlékeim szerint felirattal ment moziban, míg bele nem került a rendszerváltás utáni szinkronizáljuk régi nyugati filmeket dömpingbe. Akkor új "kapitalista" cégek alakultak ahol a mennyiség (bevétel) volt a fontos nem a művészi érték.

Igen, jól emlékszel, a mozikban még magyar felirattal ment. Az Alien szinkronja baromi sokára készült el, az első 1995-ben, ezt a Syncton Stúdió csinálta az Intercom megbízásából, míg a második, jobb változat 1996-ban készült a Magyar Televízió Rt. megbízásából a MAHIR Film Kft. jóvoltából. Hogy mennyire megcsúszott ez a szinkron, azt jól jelzi, hogy az Aliens már 1987-ben megkapta az első szinkronját, míg az Alien3-at 1992-ben szinkronizálták le. Az első film szinkronját csak az 1997-ben bemutatott Alien Resurrection nem előzte meg.

Hogy miért készült az Alienhez egy év leforgása alatt két szinkron, azt nem tudni. 1995-ben adták ki VHS-en idehaza az akkori három filmet, emiatt készült el az első szinkron az Alienhez, illetve, mivel ekkor jutott el hozzánk az Aliens rendezői, bővített változata, ennek okán elkészült ugyanebben az évben annak is a második szinkronja (ez került fel a VHS-re, noha azon a mozis változat volt, továbbá ez van a DVD-n, a BD-n és azóta is ezzel adják a tévében). És mivel az Alien3-ban Ripley-t már Menszátor Magdolna szólaltatta meg, ezért az egységesség jegyébe az Alien első és az Aliens második szinkronjához is őt választották.

Ez eddig rendben van, de azt már senki sem tudja, miért rendelt a Magyar TV egy évvel később egy új szinkront az Aliennek, amiben ráadásul újra Farkas Zsuzsa lett Ripley hangja, aki az Aliens első szinkronjában adta a főhősnő hangját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 héttel később...

Végre egy újító koncepciójú Predator film, ami nem az első részt akarja majmolni és nem a még badassabb, még mutánsabb, még halálosabb ragadozókban látja a megújulást. Talán még jó is lesz.

Poénként remélem beleteszik Raphael Adolinit, akié a pisztoly volt, amit Harrigan kapott a Predator 2 végén. Az is az 1700-as évekből származott, és ez a film is akkor fog játszódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az tényleg igaz, hogy az új Predator filmet csak a Disney+ -ra teszik fel és moziban nem vetítik?

Igaz, csak streamingre megy. Amit nem csodálok, a Predator-franchise sosem mozgatott meg tömegeket, az utolsó rész pedig botrányosan rossz volt, szóval azután pláne nem lenne kíváncsi sok ember egy indiános Predator-mozira. Szerintem többet fog nekik hozni a streamingen.

 

Amúgy az poén, hogy a készítők csináltak hozzá egy külön komancs hangsávot, így azok is bekussolhatnak, akik hisztizni kezdtek a trailer után, mert angolul beszélnek az indiánok a filmben. Biztos tömegek fogják így nézni. :evil:

  • Vicces 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Én nagyon várom várom. Megint.. És én is szeretném a pisztolyt! 1715!

Az Antal Nimród féle Pradators után volt egy egyoldalas Predatos-folytatásra írandó pályázat, pályáztam is annó, és magam is egy Rafael Adolini flashbackkel kezdtem azt.

Szóval ha benne lesz akkor 12 évig ültek a sztorimon amit lenyúltak! A szemetek! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na helyesbítek! A filmklub@origo.hu-ra kellett e-mailt küldeni és nem egy oldal volt a cél a Predators folytatására, hanem 10 mondat!

Feltúrtam az email archívumomat és megtaláltam.

(Azthiszem a felhívásban az volt a csacska ígéret, hogy a legjobbakat Antal Nimród is olvasni fogja.) szerk.: Nos nem egészen.. ;)

2010. 08. 28-án így képzelte az ifjú csolika Predators folytatását.

Spoiler
1. A film egy hangulatos utalással kezdődne, a Predator 2-ből, miszerint Rafael Adolini-t látnánk korhű ruhában elraboltan ezen az új bolygón, aki utolsó túlélőként alulmaradna azzal a Ragadozóval szemben aki Harrigan-nek adja a fegyverét a 2 végén.
 
2. Főcím
 
3. Ezután kiírnák, hogy majd 300 évvel később: látkép - bolygófelszín az űrből; Pred 1-es űrhajó érkezik melyről több objektum válik le és a bolygó felé zuhan.
 
4. Ekkor kiderül, hogy a levált objektumok nem Ragadozók kabinjaikban,
hanem a Royce-ék által látott új prédák ejtőernyőikkel.
 
5. Most a két túlélő bekeni magát sárral és megindulnak  Royce korábbi őrült tervét követve, az újonnan érkezett Predatorok tábora felé, hogy szerezzenek egy űrhajót.
 
6. Eközben a vadászat megkezdődik: láthatunk pár izgalmas jelenetet az új prédák kalandjaiból, de csak betekintés szinten.
 
7. Royce és Isabelle megérkeznek a Ragadozók táborába, ahol 2 űrhajó is van, és a kissebbik körül két Predator szorgoskodik (az egyik kisebb mint a másik/-kb mint egy ember/ és egyértelmű hogy fiatalabb is), -akik nem vesznek részt a vadászaton, -láthatólag készülnek valahová.
 
8. Royce beismeri, hogy nem biztos, hogy boldogulna a hajó ellopásával és elvezetésével,de ekkor Isabelle, észrevesz egy kütyü által kijelzett Föld-bolygó hologramm-ot, és összeáll számukra a kép.
 
9. Sikeresen feljutnak a hajóra, és elbújnak a trófeateremben, majd a hajó elindul, a fiatal predator beavatási szertartására, apjával a Földre.
 
10. Az ifjú Ragadozó kiszúrja Isabelle-t már majdem a célnál, s a kis "csetepaté" eredményeképpen a hajó meghibásodik, s célt tévesztve egy lakatlan trópusi szigeten sikerül landolniuk, ahol kezdődhet a "Fair" élet-halál-gerilla harc; ketten kettő ellen.
 
Részemről kb. ennyi lenne, a többit színezzék ki a profik.

A The Predatornál jobb lett volna nem? :D

ó, közben az eredeti felhíívást is megtaláltam, dedikált plakátokért ment a dolog:

https://www.origo.hu/filmklub/20100825-folytasd-a-ragadozok-tortenetet-es-nyerj-antal-nimrod-altal-dedikalt.html

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Fenébe, holnap este zsiványabb dolgom van, ezért csak hétvégén fogok rohanni megnézni (azt nem mondom, melyik hétvégén, mert ki tudja azt még). :D

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.