Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

19 minutes ago, caseyjones said:

A negyedik rész regényváltozatát nem ajánlod? :P Abból még kettő is van, nem tudom, miért, habár emlékeim szerint beszéltünk erről pár éve ebben a topikban. 

Visszakerestem. Vagy nem beszéltünk róla, vagy én nem találom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Az Árnyékhajszát Tim Lebbontól is olvastad? Sokan dicsérik, de nekem az se alkotott maradandó élményt. Tavaly nyáron olvastam, de szinte semmire nem emlékszem belőle, csak arra, hogy Ash valamilyen formában visszatér, meg valami bányászkolónia volt a regényben.

Olvastam, és bár a jobb Alien-könyvek közé sorolom, még így is csak közepesnek ítélem. Őszintén szólva, sok szempontból gyenge, ráadásul pofátlanul szembemegy az Aliensszel, az erre adott magyarázat meg enyhén szólva is necces. Az egész csak arra épült, hogy még egy körre visszahozzák Ellen Ripley-t... Izzadtak is rendesen. Ráadásul az egész könyvet megcáfolja az Aliens 3 perccel és 7 másodperccel a film kezdése után. :) Ugyanis, amikor az Alienben Ripley belelőtt a szigonypisztollyal a lénybe, az kirepült a zsilipen és magával rántotta a pisztolyt, Ami elakadt a lezáruló zsilipkapuban. Az Aliensben, amikor elkezdik kivágni azt a zsilipajtüt (a Narcissus egyetlen ki és bejáratát), tökéletesen látszódik, hogy a pisztoly még mindig ott van, pontosan úgy, ahogy az Alienben hagyták. Ha a Nostromóról történt felszállás és az ajtó kivágása között valha is kinyitották volna azt a zsilipet, annak a fegyvernek ki kellett volna esnie onnan. Szóval az egész könyv cselekménye minden létező szempontból nézve lehetetlen. Teljességgel kizárt, hogy a Narcissus zsilipjét bárki is kinyitotta - ahogy lényegében minden más is a történetben. Például Ahs nem tölthette fel a memóriáját a Narcissusba, mert az elpusztítása után került szóba, hogy egyáltalán bekapcsolják a kompot.

 

5 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Elhiszem, hogy jók, de sosem mozgattak meg. Ha már rászánom magam az olvasásra, akkor inkább egy új történetet szeretnék olvasni, olyat, amit nem láttam filmen. Ez vonatkozik más franchise-okra is.

Ezt meg tudom érteni, lényegében ezért nem olvastam el a Star Wars ep1, 4-8-at könyvben. Az ep2-3-at is csak azért, mert azok még a film előtt kerültek a kezembe. :)

 

5 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A negyedik rész regényváltozatát nem ajánlod? :P Abból még kettő is van, nem tudom, miért, habár emlékeim szerint beszéltünk erről pár éve ebben a topikban. 

Jól emlékszel, kettő van, az egyiket A. C. Crispin és Kathleen O'Malley írta (ez a hivatalos regényváltozat), a másikat Terry Bisson (ez meg az ifjusági változat). Az előbbi nem rossz, csak nem olyan jó, mint az első három rész könyvváltozata, amit Alan Dean Foster írt. Plusz nem ad olyan sok pluszt a filmhez. Bisson könyve meg szimplán sz*r.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 hours ago, Dzséjt said:

Jól emlékszel, kettő van, az egyiket A. C. Crispin és Kathleen O'Malley írta (ez a hivatalos regényváltozat), a másikat Terry Bisson (ez meg az ifjusági változat).

Na ez nekem érdekes. Ifjúsági változat egy jóindulattal is 16-os korhatáros sztorihoz?! 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ifjúsági változat egy jóindulattal is 16-os korhatáros sztorihoz?! 

Ráadásul úgy, hogy rengeteg dologban eltért a filmtől, ugyanis ez még Joss Whedon eredeti forgatókönyve alapján készült. Ebben a mutáns lényt a végén a Földön győzik le, egy "kombánnyal".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

S. D. Perry: Aliens - Az Őrjöngő Halál

 

Én nem tudom, mit szívott az írónő, mikor megírta a Bűnös bolygót, mindenesetre Az őrjöngő halálnál szép munkát végzett. Három Alien-regényt olvastam előtte, mindegyik a közepes kategóriába sorolandó nálam, ez a regény viszont teljesen jó volt. Végre találtam egy Alien-regényt, amelyre végre azt mondhatom, hogy szuper volt. Úgy látszik, van még fény az alagút végén. :)

A már említett Bűnös bolygóval az volt a gond, hogy béna volt a sztorija, trágár kifejezéseket használt az írónő a leírásai során, mellesleg a karaktereket sem sikerült megszeretnem. Nem is sokra emlékszem a regényből... 

Az őrjöngő halál viszont emlékezetes marad. Itt szerethetőek voltak a figurák, kellő szerepet kaptak az idegenek, szinte alig szerepelt trágár szó a könyvben, mellesleg a sztori is újszerű volt. Ezalatt a Max-egységeket értem. Ezek egyfajta robotgépek, amelyekbe embereket kényszerítenek bele. Kicsit olyasmi, mint amilyen az Avatarban is volt. 

Nagyon tetszettek a leírások az idegenekkel kapcsolatban. Illetve tök jól visszahozta a filmek hangulatát a könyv. 

 

10/9

 

Eddig pontosan 4 Predator-regényt olvastam és 4 Alient. A Predator-regények sokkal jobban tetszettek. A legrosszabb közülük 10/7 nálam. Az Alien-regények viszont mind 10/4-5 körüliek, kivéve Az őrjöngő halált

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Csak kíváncsiságból kérdezem mivel én csak a filmeket láttam, hogy ezek a könyvek úgymond kánonnak számítanak? 

A régiek egyáltalán nem. Az újak közül az ÁrnyékhajszaA bánat tengere és A fájdalom folyója annak számított az Aliens: Colonial Marinesszal és az Alien: Isolationnel együtt. De, amióta a Disney felvásárolta a Foxot, azóta a fene sem tudja. Elvileg még mindig ezek a kánon művek, illetve a filmek és az említett két játék kiegészítő művei (Amanda Ripley-vel már több mű is készült), de határozott állásfoglalás a fúzió óta nem történt. Sőt, igazság szerint, az Alien-franchise-zal kapcsolatban a felvásárlás óta hallgatnak, mint az a bizonyos a gazban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az AVP az egy alternatív univerzum. Van Alien univerzum, Predator univerzum és Aliens vs Predator univerzum. És mindegyiknél van egy filmes és egy EU univerzum. Fogd fel úgy, hogy ez hat, egymással párhuzamos világ.

Alapvetően a probléma az, hogy ezekre sose tekintet úgy senki franchise-ként, mint a Star Warsra vagy a Star Trekre. Még a filmek is eléggé furán függnek össze. Az Alien és az Aliens (hála Cameron részletekbe menő pontosságának) elég jól összepasszol (az egyetlen kontinuitási hiba, hogy Ripley a vallomásában ezt állította: "A legénységből az egyik ember, Kane, aki fölment az űrhajóra, azt mondta, hogy több ezer tojást látott ott, több ezret!" - ez nem igaz, mert Kane nem is emlékezett arra, hogy bement a hajóba, a tojásokra pedig pláne nem, Dallaséknak meg csak annyit mondott az eszméletvesztés előtt, hogy: "A barlang teljesen zárt terület, és tele van hosszúkás tárgyakkal, tojásfélékkel." - persze lehetséges, hogy Ripley csak a hatás kedvéért állított valótlant, elvégre bűnbakra vadászó, a pénztárcájuknál tovább nem látó, vaskalapos idióta hivatalnokok győzködött a veszélyről, amit a lények képviseltek).

Az Alien3 viszont már nem kapcsolható össze rendesen az Aliens-szel, és az AR-ben is vannak kontinuitási gondok, bár lényegesen kevesebb, mint az A3-ban. A Promethetus és az Alien Covenant pedig csak jó indulattal nevezhető előzménynek, mert sajnos azért ezekben is van nem kevés folyotonossági gond. Különösen a Prometheusban.

 

Ami meg a Predatort illeti, nos ott még igazán folytatásokról sem lehet beszélni, inkább olyan különálló filmekről, amikben ugyanaz az idegen faj áll a középpontban.

 

Az AVP filmek, meg, hát pozitívum, hogy vannak bennük alienek, de aztán ennyi, abszolúte összeegyezthetetlenek mind az Alien-, mind a Predator-univerzummal. Ezekhez képest a Prometheus a kontinuitás szinonímája. :evil:

 

A könyvek meg tényleg egy külön mese habbal. Bár ezt szigorúan csak az Alien és AVP könyvekre mondom, mert a Predator hidegen hagy, így egy könyvet sem olvastam abból a világból. A korai képregények közül van meg pár (amikben Schwarzi karakterének tesója játszik, az egyik New Yorkban, a másik meg Szibériában). Eleve, az első Aliens-könyvek úgy jelentek meg, hogy még nem létezett Alien3, így az első képregényekben Wilks bizony Hicks, Billie pedig Nyuszi. Ezeket aztán a második kiadásra átírták, a harmadik füzet, a Ripley háborúja meg átalakult úgy, hogy Ripley-ből androidot csináltak (ez már az A3 után jelent meg). A könyvek meg ezek alapján íródtak meg, így érezni is az izzadtságszagot, pláne, amikor Wilks visszaemlékezéseiben olyan nevek tűnnek fel, mint Apone, Gorman, Vasquez... Mert a mellékszereplők nevének átírására már nem vették a fáradtságot.

Aztán az összes többi könyv ebből a trilógiából nőtt ki, egy olyan trilógiából, ami alapból nem vette figyelembe az A3-at, aztán később az AR-t sem. Szóval az egész nagyon zagya. Én ezért is tekintem csak a filmeket tényezőnek, meg az Alien: Isolationt. Aztán részemről ennyi az Alien, minden más felejtős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Dzséjt írta:

Promethetus és az Alien Covenant pedig csak jó indulattal nevezhető előzménynek, mert sajnos azért ezekben is van nem kevés folyotonossági gond. Különösen a Prometheusban.

Esetleg egy harmadik rész rendbe rakta volna az egészet nem? Mert ugye elvileg trilógiának készült volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Esetleg egy harmadik rész rendbe rakta volna az egészet nem? Mert ugye elvileg trilógiának készült volna.

Sosem tervezték el, hány rész legyen. Scott beszélt úgy három, mint öt részről. És eleve, se a Prometheus, se az Alien: Covenant nem az lett, aminek eredetileg tervezték. Mindegyiknek több forgatókönyv változata van (ezekből lettek összeollózva), és az utolsó infó a harmadik részről úgy szólt, hogy Scott több forgatókönyv közül válogat. Az egész teljesen koncepció nélkül készült. Egy harmadik rész egy, az Alien-univerzumot ismerő forgatókönyvíróval és rendezővel úgy-ahogy rendbe tehette volna a dolgot (meg, ha újravágták volna a Prometheust), de ez nem Ridley Scott, és pláne nem azok, akik azt a két filmet írták.

Szerintem jelen helyzetben az lenne a Disney oldaláról a legjobb, ha azt mondaná: a filmek megmaradnak kánonnak (kicsi szívem vágya, hogy az Isolation is maradjon meg annak), de a Prometheust és az AC-t spin-off státuszba teszik, minden mást meg ugyanúgy eltörölnek, mint az SW esetén, és utána ezekre alapozva építenének fel egy koherensebb univerzumot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 hours ago, Dzséjt said:

Ami meg a Predatort illeti, nos ott még igazán folytatásokról sem lehet beszélni, inkább olyan különálló filmekről, amikben ugyanaz az idegen faj áll a középpontban.

Végül is igaz. Bár a Predator 2-ben utalgatnak néha az előző részre.

5 hours ago, Dzséjt said:

A könyvek meg tényleg egy külön mese habbal. Bár ezt szigorúan csak az Alien és AVP könyvekre mondom, mert a Predator hidegen hagy, így egy könyvet sem olvastam abból a világból. 

Ezt nekem mindig hihetetlen olvasni. :D Én mindig is azt hittem, te egyaránt kedveled az Alienst meg a Predatort. 

Egyébként azok a Predator-könyvek, amelyeket eddig olvastam, meglepően jók, mint már írtam is korábban. 

 

5 hours ago, Dzséjt said:

 Az Alien3 viszont már nem kapcsolható össze rendesen az Aliens-szel, és az AR-ben is vannak kontinuitási gondok, bár lényegesen kevesebb, mint az A3-ban.

Pár ilyen hibát tudnál említeni dióhéjban? Nekem nem jut eszembe egy sem, túl régen és túl kevésszer láttam ahhoz a filmeket.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Pár ilyen hibát tudnál említeni dióhéjban? Nekem nem jut eszembe egy sem, túl régen és túl kevésszer láttam ahhoz a filmeket.  

Az egyik legszembetűnőbb, hogy teljesen megváltozott a Sulaco belseje, a hibernátor kamrák teljesen átalakultak:

bhcpntO.jpg

k3r7npO.jpg

fgLdSmk.jpg

waKMytN.jpg

 

Ilyen kamrákat a Nostromón használtak az Alienben. Röhej, hogy miközben Cameron szinte centiméterről centiméterre lemásoltatta a Narcissus belsejét, addig Fincher arra sem volt képes, hogy legalább kicsit hasonlóvá tegye a díszletet a Sulacón.

 

Aztán, bár az Alienben nagyjából egy nap kellett, mire Kane-ből előbújt a "kicsike", addig az Alien3 elején Ripley-t pár másodperc alatt felcsinálja a parazita. Ha csak nem tellik több mint 20 órába a Sulaco evakuálása. Mert az a helyzet, hogy, amikor elindul az evakuálás, akkor az egyik monitoron még látszódik, ahogy Ripley-n ott csüng az arctámadó, de, amikor tíz másodperccel később a hibernátor megérkezik az EEV-be, Ripley arcán már semmi sincsen. Ezután én az Alien: Covenant turbó arctámadóin már nem akadtam fent (bár az AVP még ezt is alul tudta múlni, mert az AC-ben legalább pár óra kellett a kikeléshez, az AVP-ben tíz perc sem).

 

Aztán, az SE változatban az alien egy döglött ökörből kell ki, holott csak két filmben van konkrétan kijelentve, hogy eleven gazdaszervezetre van szükség. Ja, és az idegene mind az ökrös, mind a kutyás változatban teljesen kifejlődve jön elő, míg a korábbi filmekben a mellkasrobbantó kigyószerű teremtmény volt. Az már csak hab a tortán, hogy az A3 alienje mindenkit megöl, akivel összefut - hogy hogyan lesz ebből boly, azt már ne kérdezd.

 

Az olyan logikai buktatókról meg jobb nem is beszélni, mint az, hogy az LV-426-Föld távolságot hetek alatt megtevő katonai hajón nincs tűzoltórendszer, a mentőjárműve meg olyan szuper, hogy a fedélzetén lévők kétharmada belehalt a leszállásba. Se fékezőrakéta, se ejtőernyő, se semmi, az EEV úgy vágódik bele a Fury tengerébe, mintha csak egy roncsdarab lenne. Ráadásul miért is lőtte ki a Sulaco? A hajó ment tovább sértetlenül.

 

És hogyan is kerültek a tojások a Sulacora? Az Aliens: Colonial Marines adott a filmmel össze nem egyezthető magyarázatot, de azt pont ezért inkább felejtsük el. A film meg teljesen érthetetlen. Az Aliensben a tojócső leszakadt. De, ha a királynőnek még maradt valami "vésztartalék" tojóalkalmatossága, akkor is, a tojásoknak a logika szerint az UD-4L-ben kellett volna lenniük, hiszen ott gubbasztott. A A3-ban mégis, a tojás egy olyan gerendáról csüngött le (ami szintén érthetetlen, hiszen mindig a földön voltak, nem feltapasztva valahová), amire a Sulaco név volt rányomva. Vagyis a királynő valamikor sutyoban tojt egy tojást, és azt elrejtette a Sulacón egy padló alatti gerenda alá rejtve. LOL!

 

És hány tojás is van? Hány arctámadó? Egy tojást mutatnak, mégis jutott egy Nyuszinak (az pusztult el, amiatt lett a tűz), egy Ripley-nek és egy Spike-nak. Az eredeti vágásban. Az újban még zavarosabb a kép, abban ugyanis egy szuper arctámadó szerepel, ami úgy tűnik, kétlövetű, az csinálta fel Ripley-t és az ökröt is (és amúgy egész addig nem vesznek észre egy, a normális arctámadónál nagyobb facehuggert, amíg a döglött ökröt fel nem teszik a gurulós asztalra, be nem viszik a vágóhídra, és fel nem akasztják - addig egy ilyen méretes lény láthatatlan).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az Alien3-mon az látszik, hogy akartak egy folytatást, mindegy mekkora logikátlanságokkal, csak legyen.

Igen, sajnos az nagyon látszódik rajta, meg az is, hogy annyit sz*rakodtak vele, hogy végül Fincher be sem tudta fejezni, rengeteg jelenetet nem hagytak neki leforgatni. Amúgy, ha valakit érdekel, hogyan készült el ez a film (és amiből szerintem Fincher ennyi probléma ellenére egy hangulatos filmet tudott varázsolni), az itt elolvashatja, a "kritika" első szakasza erről szól:

https://lightspeed.blog.hu/2017/05/15/alien_3_a_vegso_megoldas_a_halal

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Basszus, facehugger maszkot lehet kapni... Hogy ez miért nem jutott eddig eszembe. :D

 

https://www.ebay.com/itm/Facehugger-Costume-Alien-Facehugger-Face-Hugger-Costume-Prop-Scary-Claws-Insect/353229004110?hash=item523e16dd4e:g:gYwAAOSw6rFffcat

 

Bár szerintem nem vagyok elkésve...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
  • 3 héttel később...

A sok Star Wars bejelentés mellett nem mehetek el szó nélkül amellett, hogy élőszereplős sorozat készül az Alien-univerzumban! A sorozatot a harmadik, Kelvin-univerzumban játszódó Star Trek mozin is munkálkodó, a Fargót és a Légió című szériákat is jegyző Noah Hawley dolgozik. A sztori a Földön fog játszódni a nem túl távoli jövőben, és az Alienen és az Aliensen alapul, vagyis afféle ötvözete lesz az előbbi horrorisztikus vonalának és az utóbbi akcióinak. A készítők szeretnék bevonni producerként Ridley Scottot is. A sorozat az FX-en fog futni.

Eo6Vh9NWEAEtLzG?format=jpg&name=large

 

Bevallom, az a kevés infó, ami jött, az nem hozta meg a lelkesedésem, éppen ellenkezőleg, sápadok. Ridley Scottot seprűvel kergetném el az Alien-univerzum közeléből, ezek meg be akarják venni. De oké, ha nem szól bele, felőlem elsertepertélhet a környéken. Ami viszont számomra borzasztóan aggasztó, az a Föld és a "nem túl távoli jövő" egy mondatba helyezése. Nehogy már megint készüljön egy olyan Alien-produkció, ami azt bizonyítja be, hogy mire Ripley megszületett, a xenók már rég otthon voltak a Földön.

Minden egyes olyan mű, ami az Alien-Aliens-Alien3 elé helyez egy Földön játszódó Alien-sztorit, jó turhásan szembeköpi a trilógiát. Mert hát minek áldozta fel Ripley az egész életét azért, hogy megakadályozza azt, hogy a lények elérjék a Földet, ha azok már akkor is ott voltak, amikor még a nagyanya pelenkában totyogott? Nem látják már be végre ezek a hülyék, hogy ezzel a koncepcióval nem érdekessé teszik a világot, hanem meggyalázzák annak alapjait?

Emellett az Alien és az Aliens ötvözése sem hangzik valami hűde jól, hiszen az egyik egy lassú, kimért horror, a másik meg egy pörgős akciófilm horror elemekkel. Tűz és víz, és még nem sok jó sült ki abból, ha ezt a kettőt ötvözni próbálták.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Márciusban jön az első Alien-képregény, ami a Disney égisze alatt a Marvel készít el. Ahogy a Star Wars esetében, úgy az első sorozat címe itt is nemes egyszerűséggel a franchise címét viseli: Alien.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.