Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Tényleg ez lenne a legjobb, de remélem, ezúttal a Disney kreatív kontrollt foganatosít, és egyrészt egy tehetséges forgatókönyvíróra bízza a dolgot, másrészt, Scottot is felügyelik. Nem szabad megengedni, hogy az összekötőfilm is ezerféle forgatókönyvből álljon össze, és azt sem, hogy a végén több legyen a kérdés, mint a válasz. Ráadásul, az sem ártana, ha a Prometheus furcsaságait és a Covenant megosztó szálait rendesen elvarrnák.

Plusz arra is odafigyelhetne valaki, mit mond Scott, mert fájdalmasan nagy hülyeségeket tud elsütni, meg Lucasnál is kevesebb a következetesség a megszólalásaiban.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2019. 05. 27. - 19:46, JakeSully írta:

Talán  Riddick örül a hírnek...

Én is nagyon.

2019. 05. 27. - 19:55, Dzséjt írta:

És ebben mi az új? Eddig is úgy volt, hogy ő rendezi, és eddig is szkript fázisban volt. :) 

 

Nekem az hogy eddig úgy tudtam elkaszálták az egészet és nem lesz harmadik rész.

2019. 05. 28. - 8:53, Darth Riddick írta:

Csak a Prometheus-Covenant vonalat zárják végre le könyörgöm egy filmmel, ami össze is köti az előzményeket az első ALIEN filmmel! Nincs ennél több/nagyobb vágyam! Szerintem nem kérek sokat! :) 

 Ugyanerre vágyom én is. Baromi kiváncsi vagyok a 3. részre és pont azzal megy a macera ami összekötné a kettőt.  Nekem a Prometheus és a Covenant is baromira tetszett.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nekem az hogy eddig úgy tudtam elkaszálták az egészet és nem lesz harmadik rész.

Pedig hivatalosan sosem jelentettek be semmiféle kaszát. Néhány szenzáció hajhász cikk szerzője bátorkodott ilyet írni, de kaszáról sohasem volt szó, éppen ellenkezőleg, Scott maga is nyilatkozott arról tavaly, hogy a folytatás ügyében tárgyal a Disney-vel. Sajnos nagyon sok a téves infó a neten az Alien témában, főleg mert a gyatra szereplést a kasszáknál rendre automatikusan kaszának is minősítenek, illetve minden pletykát tényként kezelnek, és erre már csak rátesz egy lapáttal Scott ellentmondásos nyilatkozatai. Például:

2017 márciusában Scott azt mondta, hogy a forgatókönyv már írás alatt, és 2018-ban megkezdhetik a forgatást a Covenant sikerétől függően. Még ugyanebben a hónapban azt találta mondani, hogy nem is folytatás lesz, hanem egy film a Prometheus és a Covenant között, és amúgy nem is egy, hanem három filmről van szó. Aztán ez az "új trilógia" a következő interjújában már a Covenant folytatásai voltak, nem előzményei, ráadásul ekkor már 3-4 frakció lesz benne és ezek egyike a Mérnökök. Végül 2018. áprilisában már arról beszélt, hogy a xenomorph-ot leváltja MI-kre, a szörny maga meg sem jelenik, mert már nem félelmetes - így viszonyt szerintem nehézkesen lenne összekötő film.

Amúgy, szerintem ez a videó remekül rávilágít arra, hogy jobb lenne, ha Scott nem beszélne többet a filmekről (meg úgy alapvetően a közelébe se menne):

 

Félúton elfelejti, mi volt a kérdés, pedig szerintem még a vágással együtt sem beszélt órákat, ráadásul elég zavaros és összevissza a mondandója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Pedig hivatalosan sosem jelentettek be semmiféle kaszát. Néhány szenzáció hajhász cikk szerzője bátorkodott ilyet írni, de kaszáról sohasem volt szó, éppen ellenkezőleg, Scott maga is nyilatkozott arról tavaly, hogy a folytatás ügyében tárgyal a Disney-vel. Sajnos nagyon sok a téves infó a neten az Alien témában, főleg mert a gyatra szereplést a kasszáknál rendre automatikusan kaszának is minősítenek, illetve minden pletykát tényként kezelnek, és erre már csak rátesz egy lapáttal Scott ellentmondásos nyilatkozatai. Például:

2017 márciusában Scott azt mondta, hogy a forgatókönyv már írás alatt, és 2018-ban megkezdhetik a forgatást a Covenant sikerétől függően. Még ugyanebben a hónapban azt találta mondani, hogy nem is folytatás lesz, hanem egy film a Prometheus és a Covenant között, és amúgy nem is egy, hanem három filmről van szó. Aztán ez az "új trilógia" a következő interjújában már a Covenant folytatásai voltak, nem előzményei, ráadásul ekkor már 3-4 frakció lesz benne és ezek egyike a Mérnökök. Végül 2018. áprilisában már arról beszélt, hogy a xenomorph-ot leváltja MI-kre, a szörny maga meg sem jelenik, mert már nem félelmetes - így viszonyt szerintem nehézkesen lenne összekötő film.

Amúgy, szerintem ez a videó remekül rávilágít arra, hogy jobb lenne, ha Scott nem beszélne többet a filmekről (meg úgy alapvetően a közelébe se menne):

 

Félúton elfelejti, mi volt a kérdés, pedig szerintem még a vágással együtt sem beszélt órákat, ráadásul elég zavaros és összevissza a mondandója.

Olyan mintha Scott be lenne lőve vagy rúgva.:D

 

Napi szinten jön nekem hírlevél az sg.hu-ról, onnan illetve innen tájékozódom filmekről, játékokról stb. Azért onnan mert 95 %-ban igazat írnak, logikusan levezetik miért bukta ami az, és miért nem folytatnak franchise-t ami nem bukta. Ráadásul a tények is őket igazolják, hisz nagyrészt tényleg az van amit írnak. Persze Szekeres "okoskodó sznob" Viktor írásait azért én sem kedvelem annyira(a csávó abból él hogy 15 éve írt egy cikket, azóta azt copy-paste-za). Ráadásul ők is clickbait-elnek azaz pontosan tudom a hír címéből hogy csak azért a za cím hogy rákattints. Pl ha az a cím hogy az AMC megszüntet egy kedvelt sorozatot akkor pontosan tudom hogy a cikkben egy olyan sorozatról van szó amit a kutya nem ismer. Eleinte én is megettem ezeket, azt hittem valami ismert(hisz a közkedvelt szinonímája az ismert) sorozat aztán pár koppanás után már rá sem kattintok. Ha tényleg a nagy többség által ismert sorozatról van szó a cikkben akkor kiírják a címbe is(pl Trónok harca).

A fentiekkel csak azt akarom mondani hogy az sg.hu-n irták már szinte a Covenant után hogy nem az elvárt módon teljesített a pénztáraknál ezért a Fox kukázta nagy valószinűséggel. Ami logikusnak tünt lsd Terminator Ganéjzis. Azt is trilógiának tervezték, de nem nem ment rá a nép eléggé és a többi részt kaszálták.

Hírek sem jöttek a harmadik részről így azt hittem a Csodálatos Pókember 3. részének sorsára jutott azaz kasza.

Örülök hogy nem így lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Még júniusban olvastam Tim Lebbontól az Árnyékhajsza című kötetet. Összességében nem volt rossz, voltak benne fordulatok, izgalmas részek. Bár nem adnék rá 10-est. Valahogy én az Alien-regényekkel mindig befürdök. A Predator-könyvek nekem sokkal jobban bejönnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Valaki tudna segíteni? Szeretnék olvasni pár régebbi Alien/Predator könyvet, és kiszemeltem magamnak egy AvP-trilógiát - amelyről nem tudom biztosan, hogy valóban trilógia-e...

Tudniillik, a(z elvileg) első rész a Préda, a második pedig a Vadászok bolygója, azt hiszem. Rá is van írva a borítóra, hogy a "Préda folytatása", de nem is ugyanaz a szerző. Viszont van egy régi/új kiadás, amelyre már ez nincs ráírva. A(z elvileg) harmadik részre - Háború címmel - pedig az van ráírva, hogy a "Préda és az Őrjöngő halál folytatása", viszont utóbbi egy teljesen önálló Alien-regény. Most akkor hogy van ez? :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, caseyjones írta:

Valaki tudna segíteni? Szeretnék olvasni pár régebbi Alien/Predator könyvet, és kiszemeltem magamnak egy AvP-trilógiát - amelyről nem tudom biztosan, hogy valóban trilógia-e...

Tudniillik, a(z elvileg) első rész a Préda, a második pedig a Vadászok bolygója, azt hiszem. Rá is van írva a borítóra, hogy a "Préda folytatása", de nem is ugyanaz a szerző. Viszont van egy régi/új kiadás, amelyre már ez nincs ráírva. A(z elvileg) harmadik részre - Háború címmel - pedig az van ráírva, hogy a "Préda és az Őrjöngő halál folytatása", viszont utóbbi egy teljesen önálló Alien-regény. Most akkor hogy van ez? :pfff:

Kronológiai sorrendben:

A préda

Az őrjöngő halál

Háború

A vadászok bolygója

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A préda-Háború-A vadászok bolygója egybefüggő trilógia, mind a háromnak ugyanaz a főszereplője, de a Háborúba becsatlakoznak Az örjöngő halál szereplői is. Szóval együtt tetralógiát alkotnak. Abban a sorrendben érdemes elolvani őket, ahogy Revan írta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az őrjöngő halált nem nagyon lehet már kapni, ahogy látom. :para: Még antikvárként se.

Mennyire ront az élményen, ha azt kihagyom, és csak a trilógiát olvasom el? Tehát mennyire szükségszerű elolvasnom, hogy értsem/élvezzem a trilógiát? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háború szerintem kevésbé élvezhető. Eleve szerintem elég gyenge könyv, de így a főszereplők háromnegyedéről azt sem tudodnád, kicsodák. Bár már csak homályosan emlékszem rá, de úgy rémlik, hogy az író nem törte össze magát az előző könyvekben történtek ismertetésében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Háború szerintem kevésbé élvezhető. Eleve szerintem elég gyenge könyv, de így a főszereplők háromnegyedéről azt sem tudodnád, kicsodák. Bár már csak homályosan emlékszem rá, de úgy rémlik, hogy az író nem törte össze magát az előző könyvekben történtek ismertetésében.

Közben a bookline-on megtaláltam az 1999-es szukitsos kiadást 1500 Ft-ért, és emellé rendkívül olcsó áron, összesen 880 Ft-ért (!!!!!) ugyanitt meg tudtam venni a trilógiát is egyben. Kíváncsi leszek, milyen lesz. Alien-regényekkel eddig eléggé pórul jártam, a Predator-kötetekkel viszont meglehetősen jól. Meglátjuk, mi lesz, ha összemossuk a kettőt. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Közben a bookline-on megtaláltam az 1999-es szukitsos kiadást 1500 Ft-ért, és emellé rendkívül olcsó áron, összesen 880 Ft-ért (!!!!!) ugyanitt meg tudtam venni a trilógiát is egyben. Kíváncsi leszek, milyen lesz. Alien-regényekkel eddig eléggé pórul jártam, a Predator-kötetekkel viszont meglehetősen jól. Meglátjuk, mi lesz, ha összemossuk a kettőt. 

AvP - Requiem! De kapcsold le a villanyt, úgy olvasd! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, csoli1138 írta:

AvP - Requiem! De kapcsold le a villanyt, úgy olvasd! ;)

Szívesen olvasnám, ahogyan más AvP-regényeket is, de egyszerűen alig lehet ezeket már kapni. Sajnos a Szukitson már csak ezeket az újfajta könyveket lehet kapni, engem azok meg abszolút nem érdekelnek. A régiekre meg úgy kell vadászni - Rekviem, Vadászok szigete, A királynő nevében, DNS-háború, Katlan... 

És szinte már 100%, hogy ezeket az olvasmányokat a Szukits soha többé nem fogja megjelentetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Revan9 Neked azért van némi rálátásod a Szukits munkálkodására. Bár tudomásom szerint szinte 100%, hogy a régebbi Aliens/Predator-regényeket már többé nem lehet kapni a webshopban, de nincs rá mégis valami esély? Mert borzasztóan vérszegény a választék az oldalon ezen a téren... És nem hiszem el, hogy nem lenne rá kereslet. Mi az oka egyáltalán, hogy a kiadó nem forgalmazza már ezeket a köteteket?

 

Star Wars terén például az utóbbi időben megjelentettek régebbi írásokat is, mint a Thrawn-trilógiát, A túlélők keresését vagy a Kirajzást, de éppenséggel most érkezik A vadászó árnyék meg Az álmok bolygója újrakiadása is.

 

Szomorú, hogy ezekre az Aliens/Predator-regényekre úgy kell vadászni antikváriumokban, pedig nagyon szívesen olvasnék közülük néhányat. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, caseyjones írta:

@Darth Revan9 Neked azért van némi rálátásod a Szukits munkálkodására. Bár tudomásom szerint szinte 100%, hogy a régebbi Aliens/Predator-regényeket már többé nem lehet kapni a webshopban, de nincs rá mégis valami esély? Mert borzasztóan vérszegény a választék az oldalon ezen a téren... És nem hiszem el, hogy nem lenne rá kereslet. Mi az oka egyáltalán, hogy a kiadó nem forgalmazza már ezeket a köteteket?

 

Star Wars terén például az utóbbi időben megjelentettek régebbi írásokat is, mint a Thrawn-trilógiát, A túlélők keresését vagy a Kirajzást, de éppenséggel most érkezik A vadászó árnyék meg Az álmok bolygója újrakiadása is.

 

Szomorú, hogy ezekre az Aliens/Predator-regényekre úgy kell vadászni antikváriumokban, pedig nagyon szívesen olvasnék közülük néhányat. :(

Csak annyit mondtak nekem, hogy a régi Alien, Predator könyvek már nem lesznek náluk. Nem részletezték, hogy miért.

Az én tippem: a Star Wars. Nagyon magas a jogdíj, gondolom kell rá a pénz, Nincs anyagi kapacitásuk más régi könyvek jogait meghosszabbítani. De ez csak az én tippem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 5 hónappal később...

Elkezdtem olvasni az Őrjöngő halált. Eddig meglepően jó! Nem tudom, hogy a borítón szereplő S. D. Perry azonos-e Stephani Perryvel, aki a Bűnös bolygót írta, mindenesetre annál az igénytelen és csapnivaló könyvnél ez a regény sokkal jobb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Elkezdtem olvasni az Őrjöngő halált. Eddig meglepően jó! Nem tudom, hogy a borítón szereplő S. D. Perry azonos-e Stephani Perryvel, aki a Bűnös bolygót írta, mindenesetre annál az igénytelen és csapnivaló könyvnél ez a regény sokkal jobb. 

Szerintem az Örjöngő halála a legjobb Aliens könyv.

Azonos, S. D. Perry az Stephani (Danelle) Perry, és emellett Steve Perry lánya.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm...mióta a Disney megvette a FOX-ot, szokatlan a csend az Alien és Predator filmek frontján.. :hmm:

Jöhetne egy Alien sorozat, ami az Aliens idején játszódna, és olyan minőséget képviselne, mint a Manadalorian sorozat :hmm: Felőlem a Predatorokat is belekeverhetnék a sztoriba. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 hours ago, Dzséjt said:

Szerintem az Örjöngő halála a legjobb Aliens könyv.

Azonos, S. D. Perry az Stephani (Danelle) Perry, és emellett Steve Perry lánya.

Nehéz felfognom, hogy a kettő egy és ugyanazon személy. A Bűnös bolygó írásakor valami tudatmódosító szer hatása alatt lehetett. :hehe:

Melyik Aliens-könyveket tartod még egyébként jónak? Tudom, hogy a 90%-ukat már nem lehet beszerezni boltban, de antikváriumokban rájuk lehet lelni olykor-olykor.

Én eddig harmat olvastam (Árnyékhajsza, Eredendő bűn, Bűnös bolygó), de egyik sem bizonyult közepesnél többnek az én szememben. :( De most végre találtam egyet, amelyik (eddig) határozottan tetszik.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Őrjöngő halálon túl csak az első Aliens vs. Predator könyvet vagyok hajlandó méltatni, a többi közepes vagy még annál is gyengébb, és a legtöbb jó turhásan szembeköpi a filmeket. A legalja a Rekviem, abban már zeneszerzésre beidomított házi alien van, ami nindzsa androidokkal harcol, a gazdája meg az alienekből kinyert narkotikumoktól kábult és kissé elmebeteg.

Viszont, amit még tudok ajánlani, az az első három film (Alien, Aliens, Alien3) könyvváltozatának elolvasása. Bár nem térnek el nagyon a filmektől, a hangulatuk remek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, caseyjones írta:

Az az AvP regény gondolom az, amelyik az első film alapján készült.

Nem. Az Alien vs. Predatorból (2004) ugyan készült könyv (ha lehet, az még a filmnél is sz*rabb), de annak azonos a címe a filmmel, vagyis az is Alien vs. Predator.

A préda az Aliens vs. Predator című képregényből készült, ez volt az első olyan mű, amiben az alienek és a predatorok együtt szerepeltek, öt füzetből állt, 1990-ben adták ki. Ebből írt aztán könyvet Aliens vs. Predator: Prey címen Steve Perry, ezt 1994-ben adták ki. Paul W. S. Anderson merített a képregényből (bár úgy adta elő, mintha az egészet maga találta volna ki), de csak ennyi köze van a 2004-es borzalomnak a képregényhez, illetve a könyvhöz.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Dzséjt said:

Az Alien vs. Predatorból (2004) ugyan készült könyv (ha lehet, az még a filmnél is sz*rabb)

Nekem viszonylag tetszett az AvP. Az Alien 3-nál egy fokkal jobban élveztem.

Nálam a mélypontot az AvP 2 jelenti. Annál rosszabb alienes és/vagy predatoros filmet én még nem láttam. :D És a legnevetségesebb az egészben, hogy készült egy mockbuster Alien vs Hunter néven. :lol: Egy eleve nem túl színvonalas filmnek mockbuster... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/14/2020 at 3:09 PM , Dzséjt said:

Az Őrjöngő halálon túl csak az első Aliens vs. Predator könyvet vagyok hajlandó méltatni, a többi közepes vagy még annál is gyengébb, és a legtöbb jó turhásan szembeköpi a filmeket.

Az Árnyékhajszát Tim Lebbontól is olvastad? Sokan dicsérik, de nekem az se alkotott maradandó élményt. Tavaly nyáron olvastam, de szinte semmire nem emlékszem belőle, csak arra, hogy Ash valamilyen formában visszatér, meg valami bányászkolónia volt a regényben.

 

On 4/14/2020 at 4:06 PM , Dzséjt said:

Viszont, amit még tudok ajánlani, az az első három film (Alien, Aliens, Alien3) könyvváltozatának elolvasása. Bár nem térnek el nagyon a filmektől, a hangulatuk remek.

Elhiszem, hogy jók, de sosem mozgattak meg. Ha már rászánom magam az olvasásra, akkor inkább egy új történetet szeretnék olvasni, olyat, amit nem láttam filmen. Ez vonatkozik más franchise-okra is.

A negyedik rész regényváltozatát nem ajánlod? :P Abból még kettő is van, nem tudom, miért, habár emlékeim szerint beszéltünk erről pár éve ebben a topikban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.