Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Szerintem sincs több a Predator-sorozatban annál, hogy tök jó akciófilmek. Őszintén szólva máig nem értem ezt a fene nagy rajongást körülötte. A csillagközi vadászt leszámítva semmi sincs benne, ami más '80-as és '90-es évekbeli akciófilmekben, sőt néha még jobb akciófilmekben nem lett volna. Maga az idegen meg nem valami nagy figura, lesből faszagyerek, de amint kiáll valaki ellen egy az egyben, általában alul marad. Az egyetlen igazán tökös predator, az az AVPR-ben szereplő Wolf. :) 

És ezért esik nehezemre a kritikáknak hinni, mert szerintem ez egy túlértékelt sorozat, és ez a túlértékeltség megnyilvánul az elvárásokban a The Predator felé. Ha egy kritikában azt írják, hogy sz*r, lehet, csak azért véli így a kritikus, mert emlékeiben a P1 valami csodaként él, miközben egy mezei akciófilm, és ha így kezelné, akkor a The Predator is az lenne. Ugyanez volt a Predatorsszal is. Sokan lehúzták, mert nem méltó folytatása a Predatornak, pedig szerintem szinvonalában totál egy síkon volt, mindkettő egy hangulatos kis akciófilm. Ráadásul Nimród legalább próbált valami újat is belefaragni, amellett, hogy elég lelkesen másolta az első filmet.

Szóval, ha a The Predator szintén egy jó kis akciómozi, akkor részemről rendben van. Moziban esélyes, hogy nem nézem meg, mert ez a franchise továbbra is hidegen hagy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Viszont a Predator az 1-2 filmes anyag. Több nincs benne, csak egy hatalmas önismétlés az egész. De ha neked tetszik nézd nyugodtan, én kihagyom. 

Nem vagyok különösebben nagy Predator fan, lehet sokat mondok azzal, hogy 3x láttam a filmeket. Csak a fentebbi kísértetiesen hasonlít arra amit a legtöbb komment szekcióban lehet látni egy-egy SW cikk alatt (pláne az utóbbi hsz-el), miszerint már látatlanban fikázzák a EP IX-et és elkönyvelik, hogy egy f*s. Az ilyeneket joggal ítéljük el itt a fórumon, viszont más franchise-zal vagy akár önálló filmmel szemben sem fair az efféle megnyilvánulás és szerintem a fórum profilja sem az, hogy ezen a szinten nyilvánuljon meg bárki, akár SW-ről van szó akár nem. :peace:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Köszi a kioktatást, majd figyelek erre. :) 

 

Az első Predátor szuper film, :D

 

Örök klasszikus, ami szerintem a legtöbbször idézett itt a fórumon :D :lol2:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mivel a Predatorst időben nem lehet belőni igazán és a The Predator nem közvetlen folytatása a Predator 2-nek, így akár előtte is játszódhat, vagy utána. A lényeg, hogy a Predator 2-ben felhozott vonalat folytatja, de már több X évvel azután.

The Predatorból egy apró spoiler az egyik karakterről (imdb-n, wikin, a port.hu-n és mindenhol megtalálható infó, ennyire nem spoileres, de a biztonság kedvéért spoiler mögé teszem az utóbbi idők tükrében...).

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Értem, köszönöm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néha-néha én is előveszem csakúgy mint a másodikat.
Amúgy engem a Predötör ismertetett meg Feketenegger bátyánkkal. Asszem valamikor '87 és '90 között tudtam le egy hangalámondásos verziót. A vidikazira utána a Törminétör első része került fel úgyhogy nem sokkal később azt is lerendeztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a Predator-filmek egyik része sem volt több sosem szimpla akciófilmnél. A maguk módján szórakoztatóak, de csodát nem érdemes várni. Amúgy emlékeim szerint nekem a Predators jött be legjobban a trióból, bár már igen rég láttam őket. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 09. 11. - 17:00, Ody Mandrell írta:

Az első Predátor szuper film, a többi meg van. :D

Szerintem a második rész is szuper, nekem talán még jobban is tetszett, mint az első rész. A 2010-es verzió viszont nagyon nem jött be, annál még az AvP 2 is jobban tetszett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a filmet. Igazából semmilyen elvárásaim nem voltak.
 

Spoiler

Egy jó kis akciómozi, ahol a Predator kemény, aztán jön egy mégpredatorabb lény. Egyeseknek lehet hogy majd úgy érzik a humort túltolták, szerintem semmi probléma nem volt vele. Talán Olivia Munn lógott ki a sorból egy picit, aki elvileg egy biológus, de ha úgy van csípőből tüzel akármilyen gépfegyverrel. Ahogy láttam a folytatás gyanús. Számomra egyszer nézős volt.

 

Szerkesztve: - RacerX
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Szerintem a második rész is szuper, nekem talán még jobban is tetszett, mint az első rész.

Testvérem!

 

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A 2010-es verzió viszont nagyon nem jött be, annál még az AvP 2 is jobban tetszett.

Adoptált...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamivel én is jobban komálom a második Predi muvit az elsőnél. A 2010-es meg az AvP2 nekem a "kétszer megvolt és többször nem akarom látni" kategória.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Predator - A Ragadozó 2018

 

7/10

 

Nemrég értem haza a moztibóll, és nekem tetszett.

 

Persze tény, megvannak a logikai hibái, de ez nem vesz el szórakoztató jellegéből. Viszont maga sztori elbírt volna még pár perc játékidőt. Ha pedig csiszolnak picit a forgatókönyvön, akkor klasszikus mozi lehetett volna, így csak szórakoztató.

 

Ami tetszett, hogya színészek/karakterek jók lettek. Nem túl mélyek, de jók. A látvány abszolút élethű. A 3D fölösleges, de van pár rész, ahol viszont nagyon üt. Főleg az űrbeli jelenet az elején. Az az egyik legszebb 3D-s rész.

 

Szóval ez egy szórakoztató kis sci-fi akció, ami nem akarja anynira komoylan venni, mint pl. a Prometheus.Véresnekelég véres, de a mai követelmények szeritn már nem igazán félelmetes.

 

Mindenképp kiemelném,m hogy új értellmet adnak a Predátorok látogatásainak és vadászati hóbortjának. Eléggé mást, mitn az AvP-ben.

 

Viszont a film eleje felé szvsz egyértelműen látszi kaz Alien farokból készült lándzsa az AvP-ből és az egyik sisak is talán az egyik AvP-s predié volt.

 

Predátor kutya - bár másmiylen - Nimród mozijában is volt.

 

A legeslegvége viszont nem tudom keleltt-e nekünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Predator

Nem vagyok Predator-rajongó, nem is értem, mit esznek rajta az emberek, ez a film sem érdekelt, de mivel egy Predator-rajongó haverom elhívott rá, végül csak moziban láttam. Különösen az első trailer alapján semmi jót nem vártam a filmtől, az első kritikák sem voltak éppen meggyőzőek, bár ziher, hogy ezek fele a széria túlértékeltségéből fakad. Akárhogy is, szerintem simán van olyan jó, mint az előző három rész, a két AVP-t meg kenterbe veri. Igen, sok a humor benne, de ezt szerintem mindenki előre sejtheti, aki látott már Shane Black filmet. A stílusa minden jelenetben tetten érhető, épp csak karácsony nincsen. :) Ennek ellenére szerintem kifejezetten jól áll a filmnek a humor, bár itt-ott én is kicsit túltoltnak éreztem, főleg a szuperlazára vett, Sterling K. Brown által megformált főtetű esetében. Ott is inkább azért, mert nem volt oka, hogy ekkora szája legyen.

 

Apropó, a karakterek nekem nagyon tetszettek, meglehetősen eredetiek nem csak a Predator-sorozaton, de úgy filmes szempontból is. Egy igazi öngyilkos osztag, egy halom idióta egy rakáson, mégis jól tudnak együtt működni. Ahogy Taarzan is írta, nincsenek túlságosan mélyen megírva, de hát na, Blain és Hawkins (akit ugye e film rendezője játszott anno) sem volt, ugyanakkor ennél a filmnél nem is kell különösebben megértenünk, ki miért teszi, amit. Főleg mert nem véletlen, hogy ahogy a trailerben láthattuk, egy zárkajáratra teszik fel hőseinket.

 

A film sztorija is bejött, kellően új, miközben szépen beépítettek szinte minden korábbi filmet, ugyanakkor némi értelmet is adtak a ragadozók földi ténykedésének. Direkt utalás van a Predatorra és a Predator 2-re, mi több, az emberi szál tulajdonképpen a Predator 2-ből ered, annak laza folytatása. Még Peter Keyes fia is szerepel a filmben. A ragadozó szál viszont a Predatorsból van, szóval ehhez is kapcsolódik, még ha a szereplők arról nem is tudnak, mi történt azon a bolygón (nem is tudhatnak).

Spoiler

Ugye abban került elő először, hogy a ragadozók között konfliktus van, hogy a prédákból tanulnak, fejlesztik magukat, és a fejlesztett szuper predatorok nincsenek jóban a normális predatorokkal. Nos, ez az egész The Predator ragadozó szálának fő témája, és ez a konfliktus indítja be a cselekményt.

Ragadozó eszközök és fegyverek terén pedig megidézik az Alien vs. Predatort és az Aliens vs. Predator - Requiemet, vagyis az űrhajók inkább az ott látottakra emlékeztetnek, és néhány predi fegyver is visszaköszön azokból a filmekből.

 

Emellett a film kellően véres, a vége felé eléggé feszült is, ott az ember már érezte a Predator-feelinget. A látvány is tetszett, bár itt-ott kilógott a CGI lóláb, de nem volt vészes. És persze külön emeli a film fényét, hogy szerepel benne Yvonne Strahovski. :D

 

Logikai bukfencek persze akadnak szép számmal, különösen azt nem értem, hogy Olivia Munn karaktere biológus létére miért olyan kemény faszalány, mint az összes többi katona. Komolyan, kommandósokat megszégyenítően használja a lőfegyvereket, és...

Spoiler

simán utánaszalad a ragadozónak, sőt a nyakába ugrik a szteroidozott szuper ragadozónak, hogy úgy lője főbe!

 

Szóval, ha tetszettek a korábbi Predator-filmek (AVP-ket nem számolom), fogékony vagy az újításra és a humorra, meg a helyzetekhez nem illő, de jó karakterekre, akkor ajánlom a filmet. Nem moziban, egy mozijegy árát nem éri meg, de (virágbolti) BD-n már nézhető darab.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A félelmetesség szubjektív, szerintem az eredeti Predator semmivel sem félelmetesebb, mint a Kommandó, vagyis egyáltalán nem az. És nem a félelmetessége van túlértékelve, hanem az egész film. Sokan úgy csinálnak, mintha ez egy giga-franchise lenne, aminek minden epizódja az A kategória legje, de valójában csak egy faék egyszerűségű sci-fi akciófilm, minimális horror elemekkel. Ennek viszont hangulatos és jó, mindegyik része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Dzséjt írta:

az eredeti Predator semmivel sem félelmetesebb, mint a Kommandó

Javíts ki ha tévedek, de úgy emlékszem, hogy a Kommandóban nem voltak megnyúzott emberi tetemek sehol sem. És azért a csúnya gonosz, ami öli az embereket, itt mégiscsak egy "szörny".

Még mindig tartom a véleményem, hogy a Predator első része egy sci-fi akció-horror

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Javíts ki ha tévedek, de úgy emlékszem, hogy a Kommandóban nem voltak megnyúzott emberi tetemek sehol sem. És azért a csúnya gonosz, ami öli az embereket, itt mégiscsak egy "szörny".

Akkor a Star Trek is horror, mert ilyen "szörnyek" abban is voltak, csak ott harogineknek és klingonoknak nevezték őket. Sőt még randább "szörnyek" is. Még igazi szörnyek is, nem csúcstechnológiával felszerelt idegen lények, akik sportból vadászni jönnek a Földre. Mert ha ez kell, akkor a Star Wars is horror, a Rancor pl. szerintem ezerszer félelmetesebb, mint egy predator.

Az meg régen rossz, ha valami attól lesz horror, mert csonkítás van benne, ez maximum a trash-horror alapja, ahhoz viszont a Predatornak végképp nincs semmi köze. (A mai horrorfilm gyártók sajnos ugyanezt hiszik, sz*rok is a mai horrorok, mert a lényeg, az atmoszféra és a feszültségteremtés hiányzik belőle.) Amúgy a Kommandóban ugyan nem volt nyúzott ember, de puszta kézzel kitépet torok (azt hiszem, ebben volt), felnyársalás, skalpolás, torokelvágás, meg még pár csonkítás akadt.

És ismétlem, mert úgy érzem, ez nem jött át senkinek: nem a félelmetességével van gond. Igen, vannak parás jelenetei (ezért írtam, hogy vannak benne horror elemek). Hanem azzal, hogy ez a film nem egy A listás csúcsfilm, hanem egy B kategóriás akciófilm a jobb fajtából. Mégis sokan úgy csinálnak, mintha valami hűdenagymozi lenne és emiatt minden folytatást leértékelnek, miközben azok sem rosszabbak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor először láttam a filmet nekem simán gatyafostatós volt. Ez nem volt sokkal később mint a premier. Lehet, hogy ma már nem számít nagy durranásnak, de nem értem az erőltetett "ez nem is volt félelmetes" megnyilvánulásokat. Elhiszem, hogy nem volt az évekkel később, de a maga idejében az volt! Nagyon is! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Akkor a Star Trek is horror, mert ilyen "szörnyek" abban is voltak, csak ott harogineknek és klingonoknak nevezték őket. Sőt még randább "szörnyek" is. Még igazi szörnyek is, nem csúcstechnológiával felszerelt idegen lények, akik sportból vadászni jönnek a Földre. Mert ha ez kell, akkor a Star Wars is horror, a Rancor pl. szerintem ezerszer félelmetesebb, mint egy predator.

Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Összehasonlítani egy sci fi kalandsorozatot, amelyiknek néhány epizódja horror beütésű (nem tudom mennyi, ST ismeretem kimerül a JJ féle filmekben), és egy űroperát amelyik jeleneteiben felsejlik némi félelemkeltés egy olyan filmmel, ami arra van kihegyezve, hogy egy "természet feletti entitás" konkrétan vadászik a kiszolgáltatott emberekre...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nabopolasszar írta:

nem tudom mennyi, ST ismeretem kimerül a JJ féle filmekben

Akkor milyen alapon kérdőjelezed meg a hasonlatot? ;) De látom, egyeseknek nagyon nehéz felfogni azt, hogy nem a Predator félelemkeltő szintjével van bajom, sőt elismertem már legalább kétszer, hogy van benne félelmetes momentum, csak nekem nem félelmetesebb, mint a Kommandó. Ugye megvan, hogy ott volt a mondatban: "szerintem".

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Akkor a Star Trek is horror, mert ilyen "szörnyek" abban is voltak, csak ott harogineknek és klingonoknak nevezték őket. Sőt még randább "szörnyek" is. Még igazi szörnyek is, nem csúcstechnológiával felszerelt idegen lények, akik sportból vadászni jönnek a Földre. Mert ha ez kell, akkor a Star Wars is horror, a Rancor pl. szerintem ezerszer félelmetesebb, mint egy predator.

Az meg régen rossz, ha valami attól lesz horror, mert csonkítás van benne, ez maximum a trash-horror alapja, ahhoz viszont a Predatornak végképp nincs semmi köze. (A mai horrorfilm gyártók sajnos ugyanezt hiszik, sz*rok is a mai horrorok, mert a lényeg, az atmoszféra és a feszültségteremtés hiányzik belőle.) Amúgy a Kommandóban ugyan nem volt nyúzott ember, de puszta kézzel kitépet torok (azt hiszem, ebben volt), felnyársalás, skalpolás, torokelvágás, meg még pár csonkítás akadt.

És ismétlem, mert úgy érzem, ez nem jött át senkinek: nem a félelmetességével van gond. Igen, vannak parás jelenetei (ezért írtam, hogy vannak benne horror elemek). Hanem azzal, hogy ez a film nem egy A listás csúcsfilm, hanem egy B kategóriás akciófilm a jobb fajtából. Mégis sokan úgy csinálnak, mintha valami hűdenagymozi lenne és emiatt minden folytatást leértékelnek, miközben azok sem rosszabbak.

Ez az A listás besorolás szerintem azért is lehet mert akkor(a nyolcvanas években) Swarzi Stallonéval együtt egyértelmüen A-kategóriás akciósztárok voltak. Azaz láttuk hogy jön az osztrák tölgy új filmje és automatikusan a felsőkategóriába raktuk hisz maga az isten(Arnold) játszott benne. Ody jól írja. Nem ma kell megitélni, hanem akkor a nyolcvanas évek közegében. Olyan mint a Mad Max. Ez a film akkoriban borzasztóan ütött. Ráadásul akkor a kutyát nem érdekelte hogy b-vagy A-kategóriás a film hisz azt sem tudtuk mi a különbség.

Hidd el Dzséjt hogy a nyolcvanas évek derekán a Terminator a, Predator, a Rambo, a Rocky, nekünk mind mind A-kategóriás filmek voltak, A listás színészekkel. Nyilván  ma már megmolyosogtatóak, de akkor maguk voltak a felsőkategóriák. Nem szabad ma megitélni ezen filmeket, mert ma más társadalmi, politikai közegben élünk. Már bocs de ezt csak mi akik akkor voltak tinédszerek érétkelhetjük helyénvalóan hisz ma ha egy tini látja nem ugyanazt az érzést éli át mint mi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a '90-es évek elején kb. 10 évesen láttam a Predator első részét. Nekem akkor az a kategória volt mint a Rambo, a Robotzsaru vagy a Terminátor 2. Voltak benne felnőttes, durvább részek de nem éreztem horrorisztikusnak/félelmetesnek. Megértem ha valakinek az, de nekem az élmény hasonló volt mint Dzséjtnél. Sőt igazából most igy visszagondolva nekem a Robotzsaru durvább volt. Legalábbis ez a jelenet gyerek fejjel elég ijesztő volt:

Képtalálat a következőre: „robocop melting”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno első nézéskor az első predis muvi nem fogott meg különösebben. Aztán másodjára jócskán érett a dolog. Parásnak mondjuk sose éreztem. Van is valahol egy kisebb fajta poszterem róla. A predi sajna nincs rajta. Talán a gyártásakor nem akarták ellőni az összes puskaport. Régen amikor gyakran rajzolgattam egy képről  még a predit is papírra vetettem. Úgy-ahogy sikerült.
Mostanra a poszter és a vázlatfüzetem helye is ismeretlen. Valamikor előkerítem őket.

 

Ej de utálom azokat a robothekusos szétmart Emiles jeleneteket. Már első nézés óta. Látni se bírom őket. Oda se nézek rájuk amikor a muvit nézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes dolog ez az A meg B lista mi alapján dől ez el? Én nem nevezném B listás filmnek abban az időben (és most sem), szerintem azért maga a lény és a technológiájának megvalósítása/ film vászonra vitele egyáltalán nem egy B kategóriát takar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helyreteszem azt, ami alatt ÉN értettem, hogy félelmetes a Predator. A fim NEM AZ! Az izgalmas, érdekes és hangulatos.

Az idegen az benne! Én átéreztem, hogy milyen durva lehet, ha egy ilyen lény vadászik rád, hogy nem látod, hogy bármikor lecsaphat és, hogy mit művel veled.

Nekem off screen félelmetes, írtam is, hogy például rémálom formájában!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.