Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

Tűz és kő 2. kötet: Aliens

A Tűz és kő második kötetében újabb 4 teljes füzetet találunk, plusz egy kiegészítő történetet.

A történet visszaugrik az Aliens idejébe, 2179-re. Úgyhogy ez a sztori az előző kötet előzménye. Akár ezzel a kötettel is lehetne indítani az olvasást. Eddig nem találtam okot rá, hogy miért nem ez jelent meg először a Dark Horse-nál.

Ez a történet Derrick Russel-é.

Derrick Russel vezette az acheroni túlélők egy csapatát, akiknek még időben sikerült elhagyniuk a bolygót. Sikeresen átevickéltek az Onager nevű ércszállítóval az LV-223-ra. Derrick mellett központit szerepet kapott még Nolan Cale és Genevieve Dione. A többi túlélő nem jutott fontos szerephez, csak annyira, hogy később ők is meghaljanak. A túlélők pechére az Onager konténer rakterébe bejutott több xeno is. Ezek pedig az LV-223-on kiszabadultak. Gene szerint a táborukat kell megerősíteni, míg Cale a mellett érvel, hogy le kéne rohanni a hajót az adó vevőért, hogy segítséget hívjanak.



A csapat napról napra fogyatkozik, sajnos gyerekek is halnak meg, bár azt nem mutatják annyira. Volt olyan fickó is, aki egy xenóval együtt beleesett a fekete gyorsítóba, így fuzionáltak.



Derrick Russel igyekszik kideríteni, hogy mi történhetett a bolygóval. Rábukkan a Prometheus egyik szondájára, melyet befog, és neki feljegyzi a történteket. Láthatjuk, hogyan kezd el kísérletezni.



Időközben kiderül, hogy Cale hibájából jutottak el a xenók az LV-223-ra. Cale is mutálódik hála az egyik idegennek és a fekete gyorsítónak. Sajnos szegény Genevieve és a többiek sem élik túl, így Derrick Russel egyedül marad.



Az utolsó oldalakon láthatjuk, hogyan küzd ő a túlélésért, a mutálódott Cale még él. Végül Derrick-re is lecsapnak a xenók és úgy tűnik, hogy a tudós a fekete szmötyihez fordul segítségért. Még ez is függőben marad. Szóval van mit folytatni.



Összességében véve ez a négy füzet kevésbe tetszett. Nem volt olyan dinamikus a történetvezetés, mint az előző kötetnél. A vége egy kicsit unalmas és egyhangú lett. Viszont így is sikerült Chris Robersonnak összekötnie a szálakat az Aliens, a Prometheus és a Tűz és kő 1. kötete között. Partic Reynolds rajzai nem voltak annyira lenyűgözőek. A kiegészítő történet, a Jelenés Hicks szemszögéből mutat be egy szeletet az Aliens idejéből. Érdekes szösszenet volt, de nem volt annyira nagy durranás.

Négyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tűz és kő 3. kötet: Alien vs Predator

A harmadik felvonásban végre feltűnnek a ragadozók is. Ez a történet a Prometheus – Tűz és kő – közvetlen folytatása, tehát az Aliens-es Tűz és kő kihagyása nem zavarhat senkit. Így még érthetetlenebb számomra, hogy a Dark Horse miért nem az Aliens-essel indított.

Elden és Francis sorsa kerül itt a középpontba. A ragadozók felfigyelnek az épp menekülni készülő Geryonra, és jó préda reményében megtámadják.

Elden Francis nyomában van a Helios-szal. Az átalakult androidunk nagyon dühösnek tűnik, bár még maga sem tudja pontosan mit akar. Amikor átjut a fő hajó fedélzetére a xenókkal együtt, megérkeznek a ragadozók. A vadászcsapat egyik tagja felfigyel a Tervező különleges fegyverére, mely Galgonál van, és éppen használja. Galgo igyekszik lelépni e Perses-szel, viszont követi egy ragadozó is. Velük már nem foglalkozik többet a sztori.



Miközben Elden fanatikusan Francist kutatja, elszabadul a káosz. Xenók ölik a Geryon maradék embereit, a ragadozók pedig összecsapnak Eldennel. Érdemes odafigyelni a vadászokra, hogy tudjuk követni melyikükkel mi történik. Van, akinek a feje szakad le, van, aki megfertőződik a gyorsítóval, van akit a fertőzött ragadozó öl meg, van olyan vadász is, aki a sztori végéig keményen ki tud tartani.



Jó fordulat volt az, amikor a xenók Elden ellen fordultak, bár az sajnos egyik képregényben sem volt kifejtve, hogy miért tudta irányítani őket korábban, és most miért kezelik ellenségként.



Érdekes kavalkád alakul ki a küzdelmek sorozatából. Majdnem egy mindenki mindenki ellen felállás jön létre. A ragadozó, ahogy tőle megszokhattuk nem bántja a beteg Francist. A kiválóan harcoló Elden kivívja a vadász tiszteletét és rásüti a klánja jelét. Később mégis megtámadja az átalakult androidot, talán a beteg Francis védelmében, Francisnek sikerül Eldentől vért vennie és beadnia magának, de ez katasztrofális következményekkel jár.



Francis is teljesen átalakul, időközben a fertőzött ragadozó is tovább pusztít. A végén Elden és Francis egy oldalra kerülnek a mutálódott vadásszal szemben. Francisnek nem sikerült elérnie, amit akart. A gyorsító csak felgyorsította és súlyosbította állapotát, mintha a rákot is átalakította volna. Francis végül békére lel. Elden pedig ott marad a maradék pár xenóval. Érdekes volt, ahogy a sztori végén az élet értelméről beszélgettek. Végre jobban megértettük mind Elden, mind Francis motivációit.

Christopher Sebela nagyon jól folytatta a sztorit, eddig ez tetszett a legjobban. Ariel Olivetti rajzaival nagyon elégedet vagyok. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tűz és kő 4. kötet: Predator

A sorozat zárókötete a szokásos négy füzet mellett még tartalmazza a Prometheus Omega duplaszám terjedelmű kiegészít sztorit is.

Ismét visszaváltunk Galgora.



Ahab, a vadász már az előző kötetben sikeresen feljutott a Persesre, mellyel Galgo és zsoldos haverjai menekültek. Az első füzetben egy tipikusan Predator hangulatú sztori szálat kapunk. Ahab előbb levadássza Piper, Galgo pedig a tőle megszokott kétszínű, mocsok viselkedéssel igyekszik feláldozni Higginst, hogy mentse a bőrét. Ahab viszont ravaszabb, és kicselezi Galgot. A zsoldos meglepetésére az idegen vadász nem öli meg, hanem arra akarja kényszeríteni, hogy vigye el őt az LV-223-ra, hogy levadászhassa az ott lévő Tervezőt.



Így egy nagyon érdekes felállást kapunk, melyhez hasonlót még nem tapasztaltam korábbi Predator történetekben. A Harag háborújában volt valami hasonló, de az teljesen más volt. Galgo és Ahab visszatérnek a holdra. A kutatás közben rábukkannak Angela Foster-re, Jill-re és Chris-re, a csapat utolsó túlélőire. Ironikus helyzetbe kerül Galgo, oda kényszerül visszamenni, ahonnan mindenáron el akart tűnni.



Angela megmutatja nekik, hol található a Tervező. Nagyon tetszett az a jelenet, amikor a tábortűznél Galgo és Ahab egymásnak mesélik a korábban szerzett sebhelyek és sérülések történeteit. A történet folyamán sikerül bepillantást nyernünk Ahab elméjébe is és megtudjuk, hogy már régóta le akarja vadászni a Tervezők valamelyikét. Miután rábukkannak a rejtélyes idegenre, megkezdődök a harc életre-halálra. Nagyon látványos lett. Angelaék pechére a Perses felrobban, így mindannyian ott rekednek az LV-223-on. De legalább Ahab megszerezte a trófeáját.



Az Omega ott folytatja, ahol az előző Predator sztori abbahagyta. Elden visszatér és az ő segítségével indul útnak Angela, Galgo és Ahab, hogy felkutassák a Prometheus maradványait, melyet időközben benőtt egy különleges entitás, az élő hegy. Elden úgy tűnik beleolvad az organizmusba, így Angeláék megmenekülhetnek, sajnos a Prometheus jeladóját nem sikerült megszerezni. Ismét érdekes gondolatokat kapunk az életről és annak értelméről, valamint a teremtő utáni kutatásról.

Mindkét sztori nagyon tetszett. Joshua Willamson nagyon jó történetet tett le az asztalra. Érdekes helyzeteket teremtett. Kaptunk olyan ragadozó harcot, mely korábban még nem volt. Jobb bepillantást nyertünk Ahab, a ragadozó elméjébe. Christopher Mooneyham rajzai érdekesek voltak, de annyira nem győztek meg. Az Omega írója, Kelly Sue Deconnick szintén egy rendkívül jó és izgalmas történetet tár az olvasók elé. Augustin Alessio rajzai nagyon megkapók voltak. A Tűz és kő zárása nagyon jól teljesített. Kiváló, remélem az Élet és halál is lesz ilyen jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

A harmadik felvonásban végre feltűnnek a ragadozók is. Ez a történet a Prometheus – Tűz és kő – közvetlen folytatása, tehát az Aliens-es Tűz és kő kihagyása nem zavarhat senkit. Így még érthetetlenebb számomra, hogy a Dark Horse miért nem az Aliens-essel indított.

Már a második számról írtaknál is vakartam a fejem ezzel kapcsolatban, mert nem így emlékeztem rá, de most előkotortam a saját, amerikai kiadásaimat. Eredetileg az Aliens-vonallal kezdték. Ez az eredeti sorrend:

1. Aliens

2. Prometheus

3. Alien vs. Predator

4. Predator

5. Omega

 

Szerk.: pontosítok. Az Aliens és a Prometheus vonal párhuzamban futott Amerikában (mindkettő 2014. szeptemberétől decemberéig ment), és a gyűjteményen kiadásba került bele fordított sorrendben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szenzációs hír, de tényleg. Miről szólt volna a film? Arról, hogy David landolt egy bolygón, ahol tervezők vannak. Király. Ez nem a film története, ez még jegyzetnek is gyenge. Bírom ezeket a hangzatos, clickbait címeket. Az egészben az a legcifrább, hogy valószínűleg a forgatókönyv, ami elvileg elkészült, vagy hatszor át lett volna még írva, ahogy a Prometheus és a Covenant is át lett. Az átírás száma attól függ, Scott éppen melyik reggel milyen lábbal ébred.

 

Bánni én annyiból bánom, hogy bár nem a kedvenc vonalam, de ez így akkor ott marad félkészen. David megy az Oreagi VI-re, egy Tervező űrhajó van az LV-426-on, az LV-223-ra meg még mindig nincs igazán magyarázat (miért az élhetetlen 426 lett terraformálva, amikor a szomszéd holdról 80 évvel korábban tudták, hogy majdnem lakható és teli lehet idegen cuccokkal?). Persze tartok attól, hogy Scott ezt sosem tudta volna rendesen elvarrni. De hátha kap egy tehetséges rendezőt a Disney megbízásából, aki rendesen összefésüli a szálakat idővel. Csak a reboot szelét meg ne érezzük...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem érdekelt volna ebből maga a kánon,hogy mit is kezdenek vele kedvelem az Univerzumot,de Scott agymenése amit leművelt az totál elvette a kedvem így késztetést se érzek rá,hogy pénzt adjak ki könyvekért vagy bámiért mert annyira csalódás lett az egész. Az új Predator filmre meg már nem tudok mit írni kabaré az egész....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nagyon kedveltem a Prometheus-Covenant vonalat. Főleg azt, amit David művelt. Egyszerűen még magamat is megleptem azzal, hogy nálam ez a vonal mennyire durván működik, szóval elképesztően szomorú vagyok, hogy jelen állás szerint ehhez soha nem kapunk értelmes lezárást. Én még egy könyvben is kiegyeznék, csak adják ide a lezárást!!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 11. 14. - 15:37, Dzséjt írta:

Már a második számról írtaknál is vakartam a fejem ezzel kapcsolatban, mert nem így emlékeztem rá, de most előkotortam a saját, amerikai kiadásaimat. Eredetileg az Aliens-vonallal kezdték. Ez az eredeti sorrend:

1. Aliens

2. Prometheus

3. Alien vs. Predator

4. Predator

5. Omega

 

Szerk.: pontosítok. Az Aliens és a Prometheus vonal párhuzamban futott Amerikában (mindkettő 2014. szeptemberétől decemberéig ment), és a gyűjteményen kiadásba került bele fordított sorrendben.

Aha, értem. Mindenesetre szerencsére nem volt zavaró.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Én nagyon kedveltem a Prometheus-Covenant vonalat. Főleg azt, amit David művelt. Egyszerűen még magamat is megleptem azzal, hogy nálam ez a vonal mennyire durván működik, szóval elképesztően szomorú vagyok, hogy jelen állás szerint ehhez soha nem kapunk értelmes lezárást. Én még egy könyvben is kiegyeznék, csak adják ide a lezárást!!!

Egyetértek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elindítottam az Aliens főrumot, erre ide lett rakva a predator is. Ha tudom ezt, soha nem tettem volna. Ez a predator és aliens vs predator vonal elképesztő mértékben taszít. Szomorú vagyok miatta. 

Persze, tisztában vagyok vele, hogy az adminoknak szinte kötelező volt ezt meglépni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Predator nemtudomhány. - Hát egy újabb remek példája, hogy Hálivúd kezd teljesen kifogyni az ötletekből, már csak úgy megszokásból csinálják a filmeket és használják fel az emlékét a régi jó filmeknek. Igazából napestig tudnám sorolni, hogy mi nem tetszett, mit változtattam volna, de simán csak nem kellett volna ezt leforgatni. Úgy fölösleges, ahogy van. És ilyenkor mindig eszembe jut, hogy ha ennek zöld utat adtak, akkor vajon mi az amit visszadobnak? Jó persze voltak értékelhető pillanatai a filmnek, ezért is adtam egy erős 3,5/10et neki.

giphy.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos minden egyes mondattal egyetértek. Igen, és pont a poén, hogy lehetett olvasni, hogy még viccesebb lett volna a film csak a stúdió szólt,hogy vágják már újra. Milyen lehetett a vágatlan? :D Komolyan mondom rágom érte a körmöm mai napig...tényleg piszok nagy csalódás az egész, de akkor még tényleg finoman fogalmaztam.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ma megnéztem ezt a remek predator muvit. Hát, finoman fogalmazva, egy esti könnyed kikapcsolódás. Ilyen filmen már rég röhögtünk ennyit. Voltak komolynak gondolt jelenetek, amin folytak a könnyeink a nevetéstől. Az predátor kutya, a 330 centis kitenyésztett mega predátor stb. Komolyan. Ez egy olyannyira holivudi produkció, hogy ez már inkább egy ferde tükör, amiben az összes holivudi klissé szépen fel van vonultatva. Kb, azt is mondhatnám, hogy annyira rossz, hogy már jó. 

A célját mindenképpen elérte. Remekül szórakoztunk rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A The Predator egyik alternatív befejezésében visszahozták volna EllenRipley-t az Alien filmekből.

https://www.avpgalaxy.net/2018/12/29/alternate-ending-of-the-predator-was-filmed-featuring-ripley/

Le is forgatták..

ripley-predator2_5xqb.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
22 perccel korábban, Dzséjt írta:

Jön az új Alien-játék, a Blackout, ami úgy tűnik, hogy az Isolation afféle folytatása lesz.... Mobilra... :fuckoff:

Ahogy elkezdtem olvasni a kommented, úgy húzódott folyamatosan mosolyra a szám... aztán a mondat végére értem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan vannak így. Én is lefordultam a székről. A neten meg már forr a népharag. Főleg, hogy már hetek óta promózzák, legalábbis egy Alien: Isolation 2-re számított mindenki. Erre puff... Megint egy mobiljáték. Mindez a tavalyi C&C-s és Diablo fiaskó után. No comment...

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 12. 30. - 10:30, JakeSully írta:

A The Predator egyik alternatív befejezésében visszahozták volna EllenRipley-t az Alien filmekből.

https://www.avpgalaxy.net/2018/12/29/alternate-ending-of-the-predator-was-filmed-featuring-ripley/

Le is forgatták..

ripley-predator2_5xqb.jpg

Lyézus Maríja. Ez lett volna mindennek az alja. Kreatív ötletek hiányában inkább semmit se csináljanak, mert ez a film is erősen kínosra sikerült. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahogy nem tudom elképzelni, hogyan sikerült volna visszahozni Ripleyt a jövőből a múltba.

 

Az Alien Isolation-ről jutott eszembe. Keith R. A. DeCandido ír egy Alien Isolation regényt, csak az nem tisztázott, hogy a játék regényváltozatát írja, vagy annak folytatását. Illetve a Dark Horse csinál egy folytatás képregényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Az Alien Isolation-ről jutott eszembe. Keith R. A. DeCandido ír egy Alien Isolation regényt, csak az nem tisztázott, hogy a játék regényváltozatát írja, vagy annak folytatását. Illetve a Dark Horse csinál egy folytatás képregényt.

Ez jó hír, akkor remélhetőleg a Szukits ezt is hozza majd. Pont most olvasom a Hidegkohót, és valami zseniális! A SW könyvek mellett az AVP univerzum kánon regényeket is veszem. Aki valami újat és izgalmasat akar ezen a fronton, vagy csak csalódott az új Alien és Predator filmekben, azoknak szinte kötelezőek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

EEEEZ nem hivatalos anyag. Ez egy rajongói blog agymenése, minden alap nélkül, hasonlót olvashatsz az én blogomon is, azzal a különbséggel, hogy én tényleg a kánon műveket vettem alapul. A hivatalos kánon a 20th Century Foxtól származik, nem noname Jancsi blogjáról. Ennek alapján van Alien és Predator kánon, de AVP kánon nem létezik. Az Alien-kánon része:

Prometheus és kiegészítései

Alien: Covenant és kiegészítései

Alien

Aliens

Alien3

Alien Resurection

Aliens: Colonial Marines

Alien:  Árnyékhajsza

Alien: A fájdalom folyója

Alien: A bánat tengere

Alien: Isolation részlegesen

 

Predator kánon:

Predator

Predator 2

Predators

The Predator

 

És itt vége a sztorinak. A Fox, azaz a jogtulaj soha semmilyen formában nem ismerte el az AVP-t kánonnak, még akkor sem, amikor ilyen filmet készített. Az AVP - Alien vs. Predator rendezője maga mondta ki, hogy a filmje nem kánon, alternatív világban játszódik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Ettől függetlenül a Harag Háborúja trilógia szerintem sokkal jobb lett, mint akármelyik kánon besorolású Alien vagy Predator sztori.

Úgy ám! Egyébként hasonló ez mint a Star Wars kánon vs legendák. Több idővonal van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.