Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

11 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Itt is nyomnak egy rebootot mint a Star Wars esetében, vagy itt nincs kukázva semmi ami eddig megjelent bármilyen mű? 

Passz, nem mondtak ezzel kapcsolatban semmit. Bár mivel az Alien világában a könyveknek/képregényeknek eleve nincs sok köze a filmekhez, ráadásul az írott/rajzolt művek nagyja sem függ össze, így nem nehéz ignorálni mindent. Ráadásul a hat filmen kívül csak három könyv és két videojáték számít kánonnak, semmi más. Szóval szerintem alapból nem foglalkoznak a többi könyvvel és képregénnyel, csak a filmekkel - vagy még azzal sem. Lehet, ez is egy a filmektől is független sztori lesz, vagy csak az első két részt alapul vevő, vagy... Szóval olyan, mint a többi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Passz, nem mondtak ezzel kapcsolatban semmit. Bár mivel az Alien világában a könyveknek/képregényeknek eleve nincs sok köze a filmekhez, ráadásul az írott/rajzolt művek nagyja sem függ össze, így nem nehéz ignorálni mindent. Ráadásul a hat filmen kívül csak három könyv és két videojáték számít kánonnak, semmi más. Szóval szerintem alapból nem foglalkoznak a többi könyvvel és képregénnyel, csak a filmekkel - vagy még azzal sem. Lehet, ez is egy a filmektől is független sztori lesz, vagy csak az első két részt alapul vevő, vagy... Szóval olyan, mint a többi.

 

Azt hittem az elmúlt 1 évben ezzel kapcsolatban volt változás :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Passz, nem mondtak ezzel kapcsolatban semmit. Bár mivel az Alien világában a könyveknek/képregényeknek eleve nincs sok köze a filmekhez, ráadásul az írott/rajzolt művek nagyja sem függ össze, így nem nehéz ignorálni mindent. Ráadásul a hat filmen kívül csak három könyv és két videojáték számít kánonnak, semmi más. Szóval szerintem alapból nem foglalkoznak a többi könyvvel és képregénnyel, csak a filmekkel - vagy még azzal sem. Lehet, ez is egy a filmektől is független sztori lesz, vagy csak az első két részt alapul vevő, vagy... Szóval olyan, mint a többi.

Én most láttam, hogy a Titan Books újabb két Alien regényt is bejelentett, úgyhogy egyelőre nekem úgy tűnik, nem akarnak leállni a regényekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én most láttam, hogy a Titan Books újabb két Alien regényt is bejelentett, úgyhogy egyelőre nekem úgy tűnik, nem akarnak leállni a regényekkel.

Nem is a leállás itt a kérdés, inkább az, hogy milyen formában akarja a Disney az Alien-univerzumot kezelni. Egységesen, mint a Star Wars-t és az MCU-t, hogy minden könyv, film, képregény és sorozat számít vagy marad minden a régiben, és mindenki azt ír, amit akar. De jelenleg még azt sem tudni, hogy az Alien és a Predator franchise egymáshoz hogyan viszonyul. Marad a három, úgy-ahogy elszeparált univerzum? Hivatalosan is egyesülnek?

Jön az új képregény, készülnek könyvek, Ridley Scott dolgozik az új filmen (nem a Prometheus/Covenant új felvonásán) és jön egy élőszereplős sorozat is. És persze készül az új Predator mozi. De arról fogalmunk sincs, hogy a Disney jelenleg hogyan tekint erre a franchise-ra. Lehet, hogy momentán még ők sem, és még csak próbálják felmérni a lehetőségeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PC, PS4, PS5, Xbox One és Xbox Series X/S a célplatformok. A USS Endeavor legénységének bőrébe bújhatunk majd bele többed magunkkal, és a peremvidéki kolóniákat kell megtisztítanunk a xenomorph fertőzéstől. 11 különböző xeno variánssal gyűlhet meg a bajunk, de a Weyland-Yutani szntetikusai sem fognak lelkesedni a kártevő irtási hadműveleteinkért. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az űrben mindenki jól hallja az M41A kerepelését. :D

 

A pörzsölő is hasznos lesz ott! :fuck2: Nagyon tetszik az ötlet amúgy, az Isolation után vágytam már egy jó Alien játékra. Mondjuk itt nem annyira a horror elemek tűnnek hangsúlyosnak, de így is nagyon izgalmasan hangzik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Az Eredendő bűn az ALIEN 4 folytatása, és abban magyarázzák meg, hogy miért akarja annyira a Weyland/Yutani az idegeneket.

Nem valami nagy szám, egyszer el lehet olvasni.

 

A másik kettő előtt viszont el kell olvasnod az "Idegenek a Földön"t, mert úgy teljes a trilógia, egyébként zseniálisak.

Mondjuk a "Lidérces Utazás" képregényben jobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 minutes ago, HeirToGrievous said:

A másik kettő előtt viszont el kell olvasnod az "Idegenek a Földön"t, mert úgy teljes a trilógia, egyébként zseniálisak.

Aha, köszi. Hátha az is megvan a szembeszomszédnak, mert tőle kaptam őket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
2021. 04. 22. - 9:31, Iqvi írta:

Az Eredendő bűn, Lidérces utazás és a Ripley háborúja c. Alien regények milyenek?

Az Eredendő bűnt én csak ajánlani tudom. Van benne egy 8-9 oldal a közepén ami megmagyaráz egy két dolgot, és egyben újabb kérdéseket szül,de ahogy végig viszik a múltat, és hogy mi történhetett, és fog az nekem nagyon tetszett. Simán megnéztem volna egy filmbe a regény történetét teljesen jó volt folytatásnak.  A Trilógiát még nem olvastam,de ami késik nem múlik. Mondjuk várnám az Omnibus kiadást a Szukitstól,de hát várhatom. 

 

Újabb regény lett előrendelhető szóval lassan csak kijönnek az újabb dolgok bár írták, hogy nagyban függ a mostani termékek eladásától...mert ha vennék akkor jelezték, hogy sok újdonsággal szolgálnának. 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap késő este elcsíptem a Csillagainkban a hiba

 romantikus drámát aminek egyik jelenetkéjében az Amszterdamba utazó két főszereplő az Aliens muvit nézi a repülőn.

 

 

Jópofa kis szösszenet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem fogamaztam meg valami szerencsésen a szöveget a videóhoz. Gondolom off-screen azért csak nézte a csajszi a muvi nagy részét. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ilyen lett volna a Neill Blomkamp féle Alien folytatás, ha elkészült volna. Látványtervek Geoffroy Thoorens munkáiból. 

 

https://www.origo.hu/filmklub/galeria/20210617-ilyen-lett-volna-az-alien-5-sigourney-weaver-foszereplesevel-kepek.html?fmlogin=1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

"Igaz a hír, tényleg valódi emberi koponyát használtam referenciaként az első életnagyságú modellem készítésekor. De nem árulom el, hol vettem. Fiatal koromban a koponyák, múmiák és hasonló dolgok megszállottja voltam. Ridley csak a jelenetek forgatása előtt akarta megmutatni a színészeknek a lényeket. Ez nagy reakciókat váltott ki."

- H.R. Giger -

 

237003743_4315385368520921_6939480557176

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Gondoltam egyet és elolvastam az eddig megjelent új Alien képregény 6 számát. Nekem nagyon tetszik, a facehuggerek utáni rejtélyes álom érdekes adalék a "mítoszhoz", kíváncsi vagyok ebből mit hoznak ki.

 

Meg is hozta a kedvemet újra a filmekhez, lehet majd 1-2 könyvet is elolvasok amik fentebb ajánlva lettek. :) Viszont eldönthetnék mi a kánon :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2021. 06. 20. - 10:36, tomcsi80 írta:

Ilyen lett volna a Neill Blomkamp féle Alien folytatás, ha elkészült volna. Látványtervek Geoffroy Thoorens munkáiból. 

 

https://www.origo.hu/filmklub/galeria/20210617-ilyen-lett-volna-az-alien-5-sigourney-weaver-foszereplesevel-kepek.html?fmlogin=1

Ezek szerint Blomkamp kitért volna a Mérnökökre is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 4 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Fede Álvarez, az első Vaksötét muvi rendezője és egyik írója, a második Vaksötét muvi egyik írója és a 2013-as Gonosz halott egyik írója alien-es muvit fog írni és rendezni a Hulu részére. A producer Scott papa míg a gyártó cég a Scott Free lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.