Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ettől függetlenül a Harag Háborúja trilógia szerintem sokkal jobb lett, mint akármelyik kánon besorolású Alien vagy Predator sztori.

Bár nem olvastam (vagy nem tudom, hogy olvastam volna, mely könyvek is tartoznak ide?), de meglepne, ha az Aliennél vagy az Aliensnél jobb lenne. Már csak azért is, mert kétlem, hogy kultuszteremtő lenne, mint az Alien.

 

1 órával korábban, mui-ruy írta:

Úgy ám! Egyébként hasonló ez mint a Star Wars kánon vs legendák. Több idővonal van.

Tévedés, idővonal csak egy van. Hogy te ezen kívül mit fogadsz el és mit nem, az egyéni ízlés kérdése, de távolról sem a kánon kérdése. A kánon minden esetben egy, és csak és kizárólag egy vonalat követ, azt, és csakis azt, amit a készítők elismernek. Ha kánonról beszélsz, akkor csak erről az egy dologról beszélhetsz. A Legends sem kánon, kánon szempontjából olyan, mintha a büdös életben egy szó sem született volna eme művekből. És ez vonatkozik mindenre, Alienre, Star Trekre, Stargate-re, akármire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bár nem olvastam (vagy nem tudom, hogy olvastam volna, mely könyvek is tartoznak ide?), de meglepne, ha az Aliennél vagy az Aliensnél jobb lenne. Már csak azért is, mert kétlem, hogy kultuszteremtő lenne, mint az Alien.

 

Tévedés, idővonal csak egy van. Hogy te ezen kívül mit fogadsz el és mit nem, az egyéni ízlés kérdése, de távolról sem a kánon kérdése. A kánon minden esetben egy, és csak és kizárólag egy vonalat követ, azt, és csakis azt, amit a készítők elismernek. Ha kánonról beszélsz, akkor csak erről az egy dologról beszélhetsz. A Legends sem kánon, kánon szempontjából olyan, mintha a büdös életben egy szó sem született volna eme művekből. És ez vonatkozik mindenre, Alienre, Star Trekre, Stargate-re, akármire.

A Harag Háborúja: Rajtaütés, Invázió, Armageddon. Nekem hatalmas élmény volt. Az összes eddigi Alien és Predator filmnél, könyvnél sokkal jobbnak tartom. Nálam kultuszteremtő a Harag Háborúja. Tim Lebbon nagyszerűen továbbfejlesztette az univerzumot.

 

Ez az idővonal, univerzum kérdése is érdekes dolog. A Disnney Lucasfilm az üzleti levelezésében és a szerződésekben a Legendákra Star Wars Legends Universe-ként hivatkozik.

Egyébként személy szerint meg csak érdekesség szempontjából követem ezt a kánon nem kánon dolgot. Az hogy az adott cég, jogtulaj mit tekint kánonnak személy szerint az olvasásnál, az értékelésnél, vagy róluk való eszmecserénél lecsokizom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

41 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Az hogy az adott cég, jogtulaj mit tekint kánonnak személy szerint az olvasásnál, az értékelésnél, vagy róluk való eszmecserénél lecsokizom.

Ez rendben van, de amikor valaki a kánon szóval dobálózik, akkor már nincs rendben, hogy olyanokat is bevesz, aminek köze sincs hozzá. A minőséget értelemszerűen nem befolyásolja, de ha már az a kérdés, mi történt meg valójában az Alien-univerzumban, akkor már nem mindegy. Mert abba semmilyen AVP vagy Predator sztori nem tartozik bele, se könyv, se képregény, se film.

Bár megjegyzem, egy szempontból mégis beleszámít a minőségbe is. Én azért tartom a legtöbb Alien-könyvet egy kalap sz*rnak, mert sok egyszerűen szembeköpi a filmeket. Ha azokat, az alapműveket megkerülik, akkor a könyv már minőségileg nem okés. Bár megjegyzem, kevés jó könyvet olvastam eme témában, mert a legtöbb kimerül ugyanannak az alapnak az ismételgetésében, miközben semmi pluszt nem adnak, miközben szembeköpik a filmeket. Meg amúgy is csak ponyvák, és nem a jobb fajtából. Egyik-másik tragikusan van megírva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, szerintem csak rossz könyveket olvastál. Amiket én olvastam, egyáltalán nem köpték szembe a filmeket, épp ellenkezőleg, érdekes dolgokkal tágították az univerzumot. Ilyen pl. az Életre halál novelláskötet, ami tele van kreatív és meglepő történetekkel, érdekes bolygókkal és lényekkel. Az Alien kánon regények pedig (Árnyékhajsza, A Fájdalom Folyója, A Bánat Tengere) pláne nem mennek szembe a filmekkel. Miért is tennék, hiszen ezekkel az újabb regényekkel pont az volt a cél, hogy kiegészítsék a filmeket, ugyanakkor önálló történetekként is megállják a helyüket. Pont mint a SW kánon regények esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Invázióig bezárólag az összes hazánkban megjelent könyvet olvastam, az 1990-es évektől, még a nem hivatalos magyar művekhez is volt szerencsém. És hogy nem köpik szembe? Hát nem tudom, ott vannak azok a regények, amik ignorálják az Alien3-at, és most nem azokra gondolok, amik még az A3 elkészülte előtt kerültek megjelenésre, hanem, amik utána jöttek. De említhetném a drogkészítésre tenyésztett alieneket, vagy a zeneszerzésre háziasított alient - ezek az ötletek mik, ha nem szembeköpések? Hát jó, hogy nem állatsimogatóba mennek a lények. Az meg, hogy az Árnyékhajsza és A fájdalom folyója nem megy szembe az Aliennel és az Aliensszel, erős túlzás. Részlet az Árnyékhajsza elemzésemből (a honlap már megszűnt,a hol a teljes olvasható volt):

 

"Az egyik ilyen, hogy az Aliens elején a Narcissuson ott van a zsilipbe szorulva a szigonypisztoly, amivel kilőtte Ripley az űrbe a dögöt. A zsilipet pedig képtelenség anélkül kinyitni, hogy az ott maradjon – ez tehát az egész történetet ellehetetleníti, nem csoda, hogy Lebbon diszkréten megfeledkezett róla. Vagy észre sem vette (én is csak az Aliens-mozizás alatt figyeltem fel rá). Ez persze még nem nagy gond, hiszen nagyobb változások is történtek már két Alien-sztori között.

Nagyobb probléma, hogy az Árnyékhajsza történetének egyik fontos eleme, mondhatjuk, az egész konfliktus egyik lételeme, hogy a Narcissuson egy hibernáló kapszula van, így bajosan használhatják mentőhajónak kilencen. Csakhogy két kapszula látható az Alienben és az Aliensben. Ez a kiindulóponton még nem számít, hiszen kettőbe sem fér bele kilenc ember, de ahogy fogynak a szereplők, úgy lesz egyre fontosabb ez a tévedés.

Emellett vannak még olyan problémák, hogy a könyv szerint Ripley rögvest a pilóta jogosítvány megszerzése után a Nostromóra került, és az volt az első útja, aminek végén kikötött az LV-426-on. Hát ez baromira nem igaz, ráadásul a dolog a második filmből derül ki – igaz, szó szerint a háttéranyagot kell hozzá olvasni, mert a tárgyalásán futó szövegekben szerepel. De azt James Cameron a Nostromo legénységének minden tagjára kidolgozta, elhelyezte a filmben, ráadásul, ezer helyen megtalálható.

Ez már csak azért is cinkes az író részéről, mert belevette a könyvbe, hogy Ripley és Dallas szeretők voltak. Valóban létezett egy ilyen elképzelés a forgatókönyvben, de a jelenetet sosem forgatták le. Sőt, azt a jelenetet is kivágták a filmből (és a rendezői változatba sem került vissza), ami sejteti, hogy Ripley és Lambert Ash kivételével a Nostromo összes férfi tagjával lefeküdt. Na, most, ha Lebbon átemelt egy csak a forgatókönyvben létező jelenetet az Árnyékhajszába, miért feledkezett meg a többi háttéranyagról?

Sőt, miért feledkezett meg arról a jelenetről, amiben Ripley megtalálja a begubózott Dallast? Ez már tizenegy éve része a filmnek, a könyvben Ripley mégis felteszi magának a kérdést: talán Dallast is begubózta valahol a Nostromón az idegen? És persze az sem teljesen kerek, hogy Ripley LV-426-ként hivatkozik a bolygóra, holott az Acheronnak se neve, se száma nem volt, amikor a Nostromo leszállt ott. Bár mondjuk most belegondolva ez talán mégsem igaz, hiszen a Prometheus a szomszéd holdon járt, annak már volt neve (LV-233), így valószínűleg a Calpamos felfedezése után a másik két holdat is ellátták azonosító számmal, csak még nem térképezték fel. Na, jól van, akkor ez mégsem hiba.

Most kanyarodjunk még kicsit vissza Ripley-re, mert hiába az ő szereplése a legjobb eleme az Árnyékhajszának, ő a legnagyobb rákfenéje is. Abszolúte fölöslegesen van benne a könyvben. Semmivel sem tud többet a dögökről, mint találkozásukkor a Marion legénysége, nem áll a túlélők élére, még főszereplőnek sem nagyon nevezném. Tény és való, hogy megoszlik a narráció közte és a Marion főgépésze, Hoop között, de hatása a cselekményre szinte zéró. Még a sztorit mozgató ötletek sem tőle származnak.

Ráadásul azzal, hogy törlik a memóriáját, mindezt semmissé teszik. Ennek hiányában mondhatnánk, hogy oké, legalább az átélt események hatással vannak a későbbi életére, de így nem. Azzal, hogy Lebbon Ripley-t szó szerint visszaállítja egy korábbi állapotába, az itt bekövetkezett jellemváltozásokat semmissé, míg magát az Árnyékhajszát irrelevánssá teszi a kánonban. Az univerzum szempontjából ez egy szellemtörténet. Ripley nem emlékszik rá, az emberek mind meghaltak, a bánya és a Marion elpusztult, Ash nem tudta elküldeni a kutatási anyagát és kitörölték a programját… Szóval van egy sztorink, aminél tök mindegy, hogy kánon vagy sem."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Élet és Halál 1. kötet Predator

Az Élet és halál sorozatot már teljes egészében egy szerző jegyzi, méghozzá nem más, mint Dan Abnett, aki hazánkban is népszerűséget szerzett magának Warhammer 40.000 és egyéb regényeivel. A történet olvasása közben a Gaunt Szellemei sorozat jutott eszembe, a hangulatvilág nagyon ismerős. Azt egyelőre nem tudom megjósolni, hogy ez a történet hogyan fog kapcsolódni a Tűz és kőhöz, mivel itt egy teljesen új helyszínnel és szereplőkkel állunk szemben. A gyarmati tengerészgyalogosok a Wayland-Yutani megbízásából az LV-797 jelzésű bolygóra tartanak, vagyis a Tartarusra. Elméletileg csak illegális, a Wayland-Yutani érdekeivel ütköző bányászatot, felderítést kéne megakadályozniuk, de a planétán valami egészen másba botlanak.

A szereplőket jobban tudtam követni, mint a Vasakarat című képregényben, az első számban egész jól bemutatják hőseinket. Mihelyst a Tartarusra érnek, feltűnnek a Ragadozók is, akik szokásukhoz híven először csak megfigyelik az embereket, majd támadásba lendülnek. Paget kapitány, remek hősnő, kiváló vezér, aggódik a harcosaiért, mindent megtesz, hogy a lehető legtöbben élve kerüljenek ki ebből a helyzetből. Mivel a szívén viseli az emberei sorsát, ezért állandóan összetűzésbe kerül a cég képviselőjével, Lorimerrel. Lorimer azonnal elfoglaltatná a patkó alakú űrhajót, amint tudomást szerez a létezéséről. Ez viszont nehéz, mivel a ragadozók nagyon nem akarják, hogy az emberek feljussanak a tervezők hajójára. Paget-ék viszont semmit sem tudnak sem a ragadozókról sem a tervezőkről. A bolygóra korábban érkező illegális felderítők Melville, Humble és Laurence Goode aktívan kiveszik a részüket a segítség nyújtásból. Az ő csapatukat is erősen megtizedelték a ragadozók, Goode-ot különsen megviselte. Paget jobb keze Roth vezeti azt a csapatot, mely elfoglalja és beindítja a tervezők hajóját. Singer volt még nagyon érdekes, ő valami tudományos tiszt lehet. Goode egyik kijelentése azt sejteti, hogy ő egy szintetikus lehet, de ez nem esett le teljesen nekem. Más helyen nem találtam erre utalást, úgyhogy ezzel kapcsolatban nem vagyok biztos. A vége egy függő befejezés, melyben Roth-ék elindítják az idegen hajót a legközelebbi állomás felé. Viszont az egyik tervező felébred mély álmából.

Abnett a szokásához híven egy akció dús és izgalmas sztorit tett le az asztalra. Kitűnően ábrázolja a nagyvállalatok piszkos hozzáállását az emberi élettel kapcsolatban. Még több kérdés megválaszolatlan, de jó felvezetést kapott a történet. Brian Albert Thies rajzai egy kissé elnagyoltak lettek, de azért jók. Remélem, a folytatás is jó lesz. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap letudtam az új predis muvit. Végül is jobban bejött mint vártam. Nem sok kivetnivalót találtam benne. Főleg a gyerek köré agyalt dolgok fárasztottak le valamennyire. A végén levő meglepi volt a ráadás.

 

A második Vaspasas muvi táskapáncélját se bírom elfogadni de ez a mostani "kinövős" páncélos cucc még azon is túltesz nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye? Hát elképesztő. Ripley életében nem találkozott Predatorral, hogy lenne ő a "Ragadozó-gyilkos"?!

És ha kb jól tévedek az Alienek 2100 után játszódnak, így már időutazás is be kellene, hogy játszon, ha Ő egy kapszulában érkezne 2018-ba... Ótejóég!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De leforgatták. Robot facehuggerrel, "ahogy kell". Az östlet sem merülhetne fel, még egy mezei nézőben sem, hogy így csináljanak crossovert. Rossz kezekben vannak ezek a kedvencek. Scott is vitatható, de most Black sem különb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Az Axis animation animációs sorozatot készít. A történet alapja az Alien: Isolation játék lenne. 

https://port.hu/cikk/tv/veres-es-felelmetes-uj-alien-tevesorozat-keszul/article-57794?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez kétség kívül egy "érdekes" sorozat. Egyrészt finoman szólva is olcsó húzásnak érzem a Foxtól, hogy újra elmesélték az Alien: Isolation amúgy remek sztoriját, a sorozat fele a játék átvezetőiből van, a másik fele meg a játék motorjával készült, sok esetben csak a scriptelt eseményeket bemutatva fly cammel, és hát látható, hogy a játék motorja alapból nem arra készült, hogy egy animációs sorozat részét képezze. Nagyon jól látszik a karaktereken, mikor láthatunk átvezető videót és mikor próbálták meg a játék karaktereit animálni. Ez ugyanolyan olcsó húzás, mint az Alien: Blackout, ami tulajdonképpen az Isolation, így eme sorozat folytatása is.

 

Látom is magam előtt a Fox fejeseit, amint nagyban agyalnak, mi legyen az Alien negyvenedik évfordulóján, ha már film éppen nincs, mert Scott papa már nem kap több dodót, Blomkamp meg szerencsére azelőtt bebizonyította, hogy tehetségtelen, hogy pénzt adtak volna neki. De akkor mi legyen? Nos, csináljuk olcsón és gyorsan, mert idő az már pont nincs, meg amúgy is, a cím eladja, nem fektetünk mi be többet, mint amennyi feltétlen szükséges. Csináljunk egy hét részes animációs sorozatot az Alien: Isolationból, azt úgyis szerették, rínak, hogy legyen folytatása, hát meséljük el nekik újra a sztorit a játékkal. Meg lehet folytatásnak egy két óra alatt kijátszható, coppy-zott, sík egyszerű mobiljáték. Meg adjunk ki egy képregényt. Azt csókolom. Oké, tetszik, hogy az Isolation köré ennyi mindent szőnek, de azért mégis csak jobban bírnám, ha egy AAA-kategóriás játék is befigyelne folytatásként.

 

Kicsit az is kiábrándító volt, hogy bár a játékhoz Sigourny Weaverrel rögzítettek egy búcsúüzenetet Ellen Ripley-től, ami természetesen az Isolation egyik legszívbemarkolóbb része. Weaver nagyon jól adja elő, és hát az ő hangjával hallani Ripley üzenetét az mindent visz. Erre ebben a sorozatban még csak nem is ugyanazt az üzenetet halljuk egy tehetségtelen színésznő nevetségesen eltorzított hangján. Értem én, hogy Weavernek talán kellett volna fizetni ezért is valamit, de könyörgöm, azért ha már sóherkodunk, legalább ne legyen nevetséges a torzítás és valami jobb színészt bízzanak meg.

 

Másrészről viszont díjazom a készítők erőfeszítéseit. Látszik, hogy rajongók csinálták szívvel-lélekkel, korlátozott lehetőségeiket kihasználva. Nyilván nem lehet egyszerű egy videojáték assetjeit animációs sorozattá gyúrni, és még pluszt is sikerült hozzáadni, így megtudhattuk néhány apróságot Amandáról is (a WYC segítette az életét, volt egy mostohaapja, egy ideig az egész világ őt sajnálta), és az is kiderült, mivel töltötte az időt, amíg az űrben lebegett, mielőtt felszedték és kikötött a Mendel Állomáson. Tetszett, hogy Andrea Deck ebben is részt vett, nem csak a Blackoutban, így legalább Amanda egységesen ugyanazon a hangon szólal meg, illetve egész jól egybegyúrták az Isolationt egy kerek sztorivá. A fészek kihagyását kicsit sajnálom, mert az egy nagyon hangulatos rész volt (a végén láttunk pár felvillanást), illetve az idegen hajó adójának kikapcsolását is kihagyták, ami fura, de ezek végül is nem szolgálták komolyabban a sztorit, érthető, hogy kihagyták.

 

Összességében tehát díjazom a készítők hozzáállását, de továbbra is utálom a Foxot azért, ahogy ezzel a franchise-zal bánik. És ennek a szemét bánásmódnak ez a sorozat egy ékes példája. Annyira remélem, hogy a Disney valahogy rendbe szedi, és nem rebootokkal meg remake-ekkel.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is reménykedem egy Prometheus-Covenant vonal lezárásában valamilyen formában, ha nem is mozgóképes, legalább egy képregény vagy sima regény, ami a Covenant eseményeit szövi tovább a '79-es első Alien film-ig!

Szép álom, gondolom!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mit lehet tudni? Pletykálják, hogy készül egy második animációs sorozat is, amit az év vége felé fognak bemutatni, és abban benne van Ridley Scott keze is. Ha igaz, megkockáztatom, hogy az a Prometheus-Covenant duóhoz fog kötődni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

The Predator

 

Sajnos ez nem lett valami nagy eresztés, szerintem 2 hét múlva el is fogom felejteni, miről szólt. Bár talán jobb is lesz úgy. :D 

A cselekmény meglehetősen unalmas, egy-két elemtől eltekintve semmi érdekeset nem találtam benne. A karakterek felszínesek, de legalább idegesítőek... egy arrogáns mesterlövész, egy csapat mentálisan instabil (és baromi fárasztó) ex-katona, egy autista kölyök, egy jelentéktelen csaj, meg persze egy erkölcstelen érdekember. Ehhez a szereplőgárdához járnak még a béna párbeszédek/beszólások, sablonos sztori és erőltetett hangulatidézés az erdős gerillaharccal. Némi utalás történt az 1-2. részre, de minimális. Az "univerzumhoz" hozzátesz ugyan valamennyit a film, de nem mondanám, hogy emiatt érdemes megnézni.   

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

The Predator

 

Sajnos ez nem lett valami nagy eresztés, szerintem 2 hét múlva el is fogom felejteni, miről szólt. Bár talán jobb is lesz úgy. :D 

A cselekmény meglehetősen unalmas, egy-két elemtől eltekintve semmi érdekeset nem találtam benne. A karakterek felszínesek, de legalább idegesítőek... egy arrogáns mesterlövész, egy csapat mentálisan instabil (és baromi fárasztó) ex-katona, egy autista kölyök, egy jelentéktelen csaj, meg persze egy erkölcstelen érdekember. Ehhez a szereplőgárdához járnak még a béna párbeszédek/beszólások, sablonos sztori és erőltetett hangulatidézés az erdős gerillaharccal. Némi utalás történt az 1-2. részre, de minimális. Az "univerzumhoz" hozzátesz ugyan valamennyit a film, de nem mondanám, hogy emiatt érdemes megnézni.   

 

 

Szerintem ha nem lett volna az utolsó jelenet, akkor egy egész szórakoztató kis akciómozi lett volna.

 

Még a vadászgatások mögé kitalált új cél is elkég értelems és logikus.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elvagyok a The Predatorral. Az lehet, hogy sokan többet vártak, nem tudják mit vártak, de ez a sorozat, mindig is csak egy hajszállal volt a B filmek felett. Ezt mércét ez a film is megüti. 

Ami nekem sem a szívem csücske azok apró mozzanatok:

-a classic predatort megalázzák benne, kb., mint a Spino a Rexet a JP-III-ban

-hogy a kutya kezes bárány lett a fejlövés után

-ja és ahhoz képest, hogy a classic predator segítséget hozott(ergo áruló), igen csúfos mészárlást csapott "emberberáti szeretetből."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.