Ugrás a kommentre

Aliens és Predator


M.Laci

Ajánlott hozzászólás

2024. 08. 21. - 15:22, Dzséjt írta:

Igazából én külön örülök annak, amit átvettek a Prometheusból/Covenantból, mert így rendbe tettek valamit, amit nem igazán szívleltem ebből a vonalból. Ezzel felértékelődött nálam picit az a két film is.

  Spoiler elrejtése

Vagyis nem David alkotta meg a xenomoprh-okat, hanem csak újraalkotta, és maga a fekete anyag valójában a xenomoprh-okbóé származik, belőlük szintetizálták a Mérnökök, meg most az emberek.

Amúgy ez a film baromi sok dologra reflektál, ami már régóta ott volt a háttérben, de most először mondták ki ténylegesen filmben.

  Spoiler elrejtése

Példának okáért végre kimondták, hogy amikor egy arctámadó belepetézik valakibe vagy valamibe, a xeno DNS elkezd beépülni a gazdaszervezet DNS-ébe. Ezt régóta tudjuk, az Alien Resurrection könyvben szerepelt először, sőt a script-ben is benne volt, mert ez adott magyarázatot arra a rejtélyre, hogyan tudták Ripley véréből a xeno királynőt is klónozni. De a filmbe sajnos csak annyi került be, hogy Ripley-ből vett vérmintából klónoták Ripley 8-at és 7 húgát, de az már kimaradt, hogyan hozták össze a királynőt, amitől nem vettek vért.

És az, hogy a xenókban ott van biolgóiailag a fekete lé, tök jó adalék, mert ez arra is magyarázat, hogyan képesek átírni valakinek a DNS-ét. Úgy, hogy van bennük egy anyag, ami spontán és gyors génmutációt okoz.  

 

@Dzséjt 9 napja várat minket! Meddig még? Teszem fel a kérdést! :)

Amúgy a második spoiler kapcsolóba lévőhöz valamit...

 

Spoiler

Az jutott most eszembe, hogy ugye az első részben (rendezői verzióban is ez volt talán és az eredeti scriptben is így szerepelt) a xeno Brett bebábozott testéből talán már elkezdte az átalakítást tojássá. Ugye ott a királynő koncepciója még nem létezett. A Romulusból kiderült - ahogy te is írtad - hogy a xenomorph-ok ezt a fekete anyagot eleve magukban hordozzák. Ugye a fészket is a nyálkájukból (valószínűleg) építik fel, vagy legalábbis a testükből kiválasztanak valamilyen anyagot, ami erre szolgál. Az elfogott, begubózott testek tojássá alakításának folyamatához mindenképpen hozzájárulhatott a lényekben lévő fekete anyag! Ahogy a Covenantban David, úgy a Romulusban az emberek is a fekete löttyel való kísérletezés során elsősorban arctámadókat alkottak (a Romulusban a tojást kihagyták, hacsak azokat a tárolókat, amikben az arctámadók voltak, nem tekintjük egyfajta mesterséges tojásnak), azok meg (arctámadók) elvégezték a feladatukat, így lehettek kifejlett xenók is a filmben!

Igazából a Covenantban kétféle formában találkozunk arctámadóval. Első alkalommal a David által létrehozott tojásból kikeős fajtával (azt hiszem jól tudom, hogy ehhez többek között szegény Dr. Shaw testét is felhasználta David) másik alkalommal a film végén kis embrió formában is látjuk őket, amit felöklendez David és eltárol az emberi embriók mellett. Látható, hogy itt nem tojásban vannak az arctámadó embriók, hanem valami borostyánhoz hasonló anyagban ... talán. Ergo a fekete löttyel létrehozható (visszafejthető és előállítható) királynő nélkül is az arctámadó, akár tojás nélkül is!

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Darth Riddick írta:

@Dzséjt 9 napja várat minket! Meddig még? Teszem fel a kérdést! :)

Amúgy a második spoiler kapcsolóba lévőhöz valamit...

 

  Spoiler elrejtése

Az jutott most eszembe, hogy ugye az első részben (rendezői verzióban is ez volt talán és az eredeti scriptben is így szerepelt) a xeno Brett bebábozott testéből talán már elkezdte az átalakítást tojássá. Ugye ott a királynő koncepciója még nem létezett. A Romulusból kiderült - ahogy te is írtad - hogy a xenomorph-ok ezt a fekete anyagot eleve magukban hordozzák. Ugye a fészket is a nyálkájukból (valószínűleg) építik fel, vagy legalábbis a testükből kiválasztanak valamilyen anyagot, ami erre szolgál. Az elfogott, begubózott testek tojássá alakításának folyamatához mindenképpen hozzájárulhatott a lényekben lévő fekete anyag! Ahogy a Covenantban David, úgy a Romulusban az emberek is a fekete löttyel való kísérletezés során elsősorban arctámadókat alkottak (a Romulusban a tojást kihagyták, hacsak azokat a tárolókat, amikben az arctámadók voltak, nem tekintjük egyfajta mesterséges tojásnak), azok meg (arctámadók) elvégezték a feladatukat, így lehettek kifejlett xenók is a filmben!

Igazából a Covenantban kétféle formában találkozunk arctámadóval. Első alkalommal a David által létrehozott tojásból kikeős fajtával (azt hiszem jól tudom, hogy ehhez többek között szegény Dr. Shaw testét is felhasználta David) másik alkalommal a film végén kis embrió formában is látjuk őket, amit felöklendez David és eltárol az emberi embriók mellett. Látható, hogy itt nem tojásban vannak az arctámadó embriók, hanem valami borostyánhoz hasonló anyagban ... talán. Ergo a fekete löttyel létrehozható (visszafejthető és előállítható) királynő nélkül is az arctámadó, akár tojás nélkül is!

 

Ja én is naponta feljövök, hogy van e már olvasnivaló. 

Spoiler

Shaw-val nem csak Scott bánt ramatyul, de David is az biztos. David annyit mond, hogy az anyag a húst keresi. Szóval Shaw amíg kitartott a teste, az élő anyag volt a kísérletekhez. 

De David azt is mondja, Danielsnek, hogy ugyanazt fogja tenni Daniels-szel amit Shaw-val. Majd "királynőm" nek is nevezi egy monológban. 

Szóval nekem nehéz eldöntenem, hogy a tojásokhoz használta fel a testet, vagy valami ember királynő hybrid kialakítása volt a cél.

Én arra hajlok, hogy David mindennel IS kevert-kavart. Természetesen Shaw nem tarthatott sokáig. 

De nagyon kíváncsi lennék, hogy a két embrió arctámadóval mi lett a Covenant sorsa. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, csoli1138 írta:

Ja én is naponta feljövök, hogy van e már olvasnivaló. 

  Spoiler elrejtése

Shaw-val nem csak Scott bánt ramatyul, de David is az biztos. David annyit mond, hogy az anyag a húst keresi. Szóval Shaw amíg kitartott a teste, az élő anyag volt a kísérletekhez. 

De David azt is mondja, Danielsnek, hogy ugyanazt fogja tenni Daniels-szel amit Shaw-val. Majd "királynőm" nek is nevezi egy monológban. 

Szóval nekem nehéz eldöntenem, hogy a tojásokhoz használta fel a testet, vagy valami ember királynő hybrid kialakítása volt a cél.

Én arra hajlok, hogy David mindennel IS kevert-kavart. Természetesen Shaw nem tarthatott sokáig. 

De nagyon kíváncsi lennék, hogy a két embrió arctámadóval mi lett a Covenant sorsa. 

 

Spoiler

Ha meg kell neveznem valamit, ami határozottan nem tetszett a Covenantban az az, ahogy elbánt Dr. Shaw karakterével a film, Scott és David, ráadásul offscreen! Nagyon fura érzés kerített hatalmába ezzel kapcsolatban! Nem azt mondom, hogy a frencsájz kedvenc karaktere lett volna számomra, de szimpatizáltam vele a Prometheusban, örültem, hogy életben maradt a végén és nagyon kíváncsi lettem volna a folytatásra VELE és Daviddel, nem csak Daviddel! Rendesen összeszorult a gyomrom, amikor leesett, hogy mi lett szegénynek a sorsa. Karakterhalál ilyen "furán" még nem érintett, nem éreztem még ilyet korábban egyetlen filmes karakter halálával kapcsolatban sem. Elképesztően sajnáltam! Túlélte a Prometheus borzalmait, végül megbízott már Davidben, visszaszerelte a fejét, stb... ez az instenkomplexusos szintetikus meg simán elkezd vele élve kísérletezni (miközben látom magam előtt, ahogy közben mosolyog neki), és értelemszerűen - valószínűleg szörnyű kínok között - ennek hatására meghal. Ez valami iszonyú! Rendesen görcsbe rándult a gyomrom! :(

Emlékszem, amikor ezt mondta Danielsnek (királynőm) ... utalva ezzel ugye a néző felé magára a xeno királynőre, másrészről ebből következtethető, hogy szegény Elizabeth testét is elsősorban a tojás (arctámadó) létrehozásához használta (kvázi királynő volt Elizabeth)... és akár a 3. film eseményére is előrevetíthetett ezzel a mondattal! 

Az tény, hogy David mindennel IS kevert-kavart. Minden kombináció végeredménye érdekelte, őt maga a teremtés hatalma érdekelte, nem is feltétlenül annyira a végeredmény. Akarva akaratlanul is sikerült visszafejtenie szinte teljesen az eredeti lényt a fekete löttynek és a kísérleteinek hála! 

David laborja amúgy amellett, hogy iszonyú para volt, rendkívül érdekes és hangulatos is volt! Teli ugye azokkal az érdekfeszítő rajzokkal, amik többek között a bolygó élővilágából mutatott lényeket, még rovarokat is. Davidet tényleg minden érdekelt és mindent fel is használt valószínűleg potenciálisan a kísérleteihez, amit a bolygón talált. Miután Elizabeth neki köszönhetően meghalt, a Tervezőket meg kiirtotta a bolygón, így nem is nagyon maradt más lehetősége, csak az, hogy felfedezze a bolygó éleővilágát és mérlegre tegye milyen életformákkal folytathatja a kísérletezést. Nyilván kapóra jött neki egy raklap ember (a Covenant legénysége) .... a végén meg ugye egy fullos terülj, terülj asztalkámat kapott a több ezer hibernált telepessel és az emberi embriókkal. Valószínűleg ahogy végig sétált a folyosón a film végén bele is csapott a kontárkodásba! 

Hát a két embrió arctámadó sorsa a 3. filmben derült volna ki... amiben én még mindig bízok, hogy valamikor elkészül, vagy esetleg lezárást kap regény formájában, még annak is örülnék! Nekem kell az a sztori!!!!!

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

@Dzséjt 9 napja várat minket! Meddig még? Teszem fel a kérdést! :)

Amint olyan kedvem lesz. Ahogy @Darth Cupsy fentebb, és korábban én is írtam, bedöglött a gépem. A javítási költségnek hála ugrott a régóta és nagyon várt Star Wars Outlaws megvásárlási lehetősége bizonytalan ideig, de még a nyaralásom is, ráadásul a hetek óta farigcsált The Acolyte kritikám is odaveszett, ami azért szintén megütött. Mindezeken túl, bár a bevételem attól függ, hogy mennyit dolgozok, eme műszaki hiba miatt lassan két hete vagyok kényszerpihenőn, és amíg jövő héten meg nem érkezik az új merevlemez, holnaptól is csak fél gőzzel tudok dolgozni addig (magát a gépet már visszakapom, mindjárt indulok érte, de új winfost kell telepíteni rá, ami elvisz még egy pár órát), hiszen korlátozottak a mentési lehetőségeim. 3 TB hiány az 3 TB hiány.

Szóval sajnálom, hogy már 9 napja várnod kell rá, és kívánom, hogy ez a várakozás legyen életed legnagyobb problémája, mert nekem sajnos a PC-m meghibásodása még nem is a legrosszabb, ami e hónapban történt velem. Szóval a legkisebb gondom is nagyobb annál, hogy kritikát írjak az Alien: Romulusról.

Ha majd megjön hozzá a kedvem, megírom, ami lehet, hogy holnap lesz, lehet, hogy akkor, amikor újra meg tudom nézni, lehet soha. Egyelőre legyen annyi elég, hogy tetszett, méltónak tartom az eredeti négy filmhez, kábé az A3/AR szintjére rakom, ami nálam nem negatívum, mint sokaknál, mert én azt a két részt is nagyon szeretem és remek filmeknek tartom. A Prometheust és a Covenantot már a nyitójelenettel kisujjból levrte nálam, pedig az volt az egyik, amiről idő előtt tudomást szereztem és látatlanban nagyon nem tetszett az ötlet.

 

Spoiler

Szerintem a Coventant végén látott embriók "kapszulájához" hasonló cuccban nőttek a Renaissance állomás lényei. Az eggmorphingot elvetném, mert ott pont az a lényeg, hogy maga a xenomorph teremt egy tojást, amiből kikell majd az arctámadó, ami több mint valószínű, hogy királynő embriót implantálna. A Renaissance-on viszont a látottak alapján csak emberek alkotta arctámadók szaladgáltak. Bár lehet, hogy már volt valahol királynő is, de tojásoknak sehol sem volt semmi nyoma.

Szóval a forgatókönyv szerintem ez volt: az emberek legyártottak egy rahedlni arctámadót, majd Big Chap elszabadította őket, így kialakult egy boly. Mivel több volt az arctámadó, mint a gazdaszervezet, ezért nincsenek még tojások a fészekben a begubózott embereknél, de megeshet, hogy az állomás mélyén már él egy királynő, ami tojja az ajándékokat.

A fekete lé szerintem azért felel, hogy a xenomorph annyira adaptív és ellenálló legyen, ahogy azt a filmekben látjuk és végső célja az, hogy újra és újra megalkossa a xenomorph-ot. Ahogy Ash mondta: a faj született túlélő.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Amint olyan kedvem lesz. Ahogy @Darth Cupsy fentebb, és korábban én is írtam, bedöglött a gépem. A javítási költségnek hála ugrott a régóta és nagyon várt Star Wars Outlaws megvásárlási lehetősége bizonytalan ideig, de még a nyaralásom is, ráadásul a hetek óta farigcsált The Acolyte kritikám is odaveszett, ami azért szintén megütött. Mindezeken túl, bár a bevételem attól függ, hogy mennyit dolgozok, eme műszaki hiba miatt lassan két hete vagyok kényszerpihenőn, és amíg jövő héten meg nem érkezik az új merevlemez, holnaptól is csak fél gőzzel tudok dolgozni addig (magát a gépet már visszakapom, mindjárt indulok érte, de új winfost kell telepíteni rá, ami elvisz még egy pár órát), hiszen korlátozottak a mentési lehetőségeim. 3 TB hiány az 3 TB hiány.

Szóval sajnálom, hogy már 9 napja várnod kell rá, és kívánom, hogy ez a várakozás legyen életed legnagyobb problémája, mert nekem sajnos a PC-m meghibásodása még nem is a legrosszabb, ami e hónapban történt velem. Szóval a legkisebb gondom is nagyobb annál, hogy kritikát írjak az Alien: Romulusról.

Ha majd megjön hozzá a kedvem, megírom, ami lehet, hogy holnap lesz, lehet, hogy akkor, amikor újra meg tudom nézni, lehet soha. Egyelőre legyen annyi elég, hogy tetszett, méltónak tartom az eredeti négy filmhez, kábé az A3/AR szintjére rakom, ami nálam nem negatívum, mint sokaknál, mert én azt a két részt is nagyon szeretem és remek filmeknek tartom. A Prometheust és a Covenantot már a nyitójelenettel kisujjból levrte nálam, pedig az volt az egyik, amiről idő előtt tudomást szereztem és látatlanban nagyon nem tetszett az ötlet.

 

  Spoiler elrejtése

Szerintem a Coventant végén látott embriók "kapszulájához" hasonló cuccban nőttek a Renaissance állomás lényei. Az eggmorphingot elvetném, mert ott pont az a lényeg, hogy maga a xenomorph teremt egy tojást, amiből kikell majd az arctámadó, ami több mint valószínű, hogy királynő embriót implantálna. A Renaissance-on viszont a látottak alapján csak emberek alkotta arctámadók szaladgáltak. Bár lehet, hogy már volt valahol királynő is, de tojásoknak sehol sem volt semmi nyoma.

Szóval a forgatókönyv szerintem ez volt: az emberek legyártottak egy rahedlni arctámadót, majd Big Chap elszabadította őket, így kialakult egy boly. Mivel több volt az arctámadó, mint a gazdaszervezet, ezért nincsenek még tojások a fészekben a begubózott embereknél, de megeshet, hogy az állomás mélyén már él egy királynő, ami tojja az ajándékokat.

A fekete lé szerintem azért felel, hogy a xenomorph annyira adaptív és ellenálló legyen, ahogy azt a filmekben látjuk és végső célja az, hogy újra és újra megalkossa a xenomorph-ot. Ahogy Ash mondta: a faj született túlélő.

 

Szia!

Sajnálom a problémádat, nem gondoltam, hogy ennyire összejöttek a bajok! Elnézésedet kérem, nem volt az komoly sürgetés, nem véletlenül írtam viccesen! A leírtak miatt vedd úgy, hogy nem is írtam semmit. Majd írsz róla ha már tudsz és lesz kedved. Annyit hozzátennék, hogy Odyra reflektálva igen, tényleg várjuk (főleg Csolival ketten) az írásodat! :)

Köszi a spoiler mögötti szösszenetet! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Poénra vettem, nem magamra, csak rohanva válaszoltam. Szóval, ha nyersnek éreztétek, az azért van. És örülök, hogy érdekel a véleményem a témában, igazából már van egy kétoldalas anyag, csak olyan szögletes, hogy nekem fájdalmas olvasni, és az a lelkesedés, amit a moziból kijövet éreztem, baromira nincs meg benne. Kábé egy leltári értékelés izgalma szintjén áll. Sajnos az elmúlt két hétben csak két jó dolog történt velem: az egyiket nem részletezem, de nagyon jót tett az önbizalmamnak, a másik meg az Alien: Romulus. Sajnos ez a két jó dolog pont azon a két napon történt, amikor közhírré tették a The Acolyte kaszáját és a gépem bedöglött (plusz még a MÁV kalandtúra is aznap volt). Mindezt megelőzte pár nappal egy, az egészségemre vonatkozó nem túl jó hír.

Szóval az elmúlt két hetemet inkább a "a pokolba vágyom, mert ott végre nyugi lenne" életérzés keretében élem. De próbálom összeszedni magam, az Alien: Romulusról is akarok írni, mert tényleg nagyon-nagyon tetszett. A cél érdekében elkezdtem játszani az Alien: Isolationnel, főleg, hogy néhány részletről felfrissítsem a memóriám, mivel a film kiindulópontjára az a játék ad magyarázatot. Sőt beszereztem a film kamerás változatát is, hogy néhány jelenetet újranézzek. Tehát remélhetőleg megjön a kedvem és akkor megírom. De azt a száraz sz*rt, amit eddig összepötyögtem, azt nnem teszem közzé. Arra én sem vagyok kíváncsi. :D 

 

Spoiler

Shaw-t én nem sajnáltam, mert utáltam, de értem, mire gondoltok, mett Nyuszival (és kicsit Hickszel) kapcsolatban a mai napig így érzek. Velük ugyanígy bántak el, off-screen kinyiffantották őket, miután túlélték az előző részt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Dzséjt írta:
  Spoiler elrejtése

Shaw-t én nem sajnáltam, mert utáltam, de értem, mire gondoltok, mett Nyuszival (és kicsit Hickszel) kapcsolatban a mai napig így érzek. Velük ugyanígy bántak el, off-screen kinyiffantották őket, miután túlélték az előző részt.

 

Spoiler

Egyetértek, ők ketten ugyan ez a kategória és nagyon sajnáltam őket is. Itt a Covenantban Shaw halála azért volt döbbenetesebb számomra, mert Elizabeth úgy feküdt be az idegen hibernálóba az extra jelenetben, hogy tök jókedéjű volt Daviddel... majd legközelebb már elképesztő állapotban láttad egy rövid snitt erejéig David laborjában szegényt. Nálam ez ledobta a láncot! Döbbenetes volt! Az a tipikus "feláll tőle a szőr a hátamon" érzés...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Nyuszival éltem meg hasonlót.

Spoiler

Vele nem bántak el ennyire mocskosul, de én ugye még kisgyerek voltam, amikor láttam az első három filmet. 7 voltam az Aliens megismerésekor, kábé 8 az Alien-nél és valamikor 8-10 éves korom között láttam a harmadikat, Szóval egy pár évig nem is tudtam, hogy Nyuszi meghal. És hát ugye gyerekként mindig azt játszottam a filmet nézve is, hogy én is gyerek vagyok és bújkálok az alienek elől, így Nyuszi volt a kedvencem, meg ez ment az udvaron is az oskolában (később már tengerészgyalogosok voltunk, de hát 10 évesen az ember már nem játszhat gyereket :D ). Szóval eléggé arcul csapott, amikor először láttam az Alien3-at.

Először a jelenet, ahol egy arctámadó a hibernátorára lép (az alient imádom, gyögyönyörű lény, de az arctámadóktól a sz*r is belém fagy), aztán közlik, hogy megfulladt, végül a boncolás. Amikor Clemens szétrántja a bordáig az a reccsenő hang. Brrrr... Azóta sem bírom, ha hallom a csont reccsenését valamiben. Nagyon utáltam akkor az A3-at, sokáig nem is néztem újra. Aztán '97-ben az AR idején kiadták itthon is megvásárolható VHS-en, akkor láttam újra érettebb (12 éves) fejjel, és akkor már valahogy úgy voltam vele, hogy ez illik igazából az Alien-sorozathoz. Hogy a túlélésre az esélyed közel 0, és akárhogy vesződsz, meg fogsz halni. Mert ebben a szériában van egy gátlások nélküli, mindenre és mindenkire veszedelmes faj, aminek hála minden hős halálra van ítélve. És akkor még ott vannak a xenomoprhok is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 08. 28. - 12:42, Dzséjt írta:

Ha majd megjön hozzá a kedvem, megírom, ami lehet, hogy holnap lesz, lehet, hogy akkor, amikor újra meg tudom nézni, lehet soha.

Hát holnap lett belőle, meg kicsit holnapután, hiszen bőven átugrotta az óra az éjfelet, mire a végére értem (e sorok írása előtt) közvetlen. :D A PC-m visszakapásával valami átkapcsolt bennem, mert hetek óta először kialudtam magam, végre jó kedvem van és belevágtam az Alien: Romulus kritikába is, ami laza 7 oldalnyi könnyed elemzés lett. Értekezem benne magáról a műről, illetve hatásairól a Prometheustól az Alien Resurrectionig. Nem ígérem, hogy még ma, de legkésőbb vasárnapig feltöltöm.

Alienmovie GIF by 20th Century Studios

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Íme, remélem, megfelelek az elém támasztott elvárásoknak. Spoileres, szóval ennek tudatában olvassa az, aki még nem látta a filme(ke)t.

https://lightspeed.blog.hu/2024/08/30/alien_romulus_576

Nagyon jó, informatív írás, nem az egyszeri Alien rajongóknak való, hanem keményvonalasoknak egy keményvonalastól. Nem hazudtoltad meg magad, mikor sw - vel is példálóztál. A régi filmekről is szállítottál érdekes infókat. Egyetértünk az

Spoiler

android valóban leesett a vászonról és az új baby a newborn szintjére lépett instant. 

A fekete lé szépen szépen összekött mindent, hogy merre áll a Narcissus ajtaja, meg a Nostromo roncsai egyáltalán, valóban átugrandó. 

Kérdés: az eredeti lényben lévő fekete léből sikerült itt tojás nélküli facehuggereket szintetizálni Rooknak és a Romulus eredeti legénységének? 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@csoli1138 

Spoiler

Ez egy jó kérdés, de valószínű valami ilyesmi történhetett. Rook azt nem részletezte, hogyan alkották meg az arctámadókat. Annyi biztos, hogy a Big Chapet használták fel, és a kísérletek közben tért magához a lény, majd kezdett nagytakarításba. A Prometheus alapján viszont arra tippelnék, hogy a belőle kivont plagiarus praepotens részese volt, hiszen a mérnökökféle fekete lé is megalkotta a trilobite-ot. És klónozási technológiát is használhattak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a Romulust. A film első fele, ami úgymond "saját" sztori, teljesen jó (a kapcsolat a Nyolcadik utassal kicsit meredek, de még benyelhető). A második fele viszont gyakorlatilag a meglevő filmek (plusz az Isolation) emlékezetes jeleneteinek összevágása. Ugyanazok a motívumok, beállítások, bevilágítások, és sokszor még a zenék is. Én eleve nem vagyok oda a hommage-okért adott frencsájzon belül, itt pedig olyan töményben ment, hogy megfeküdte a gyomromat. Ha viszont valaki egyetlen Alien filmet se látott életében, és ez neki az első, akkor alighanem a világ egyik legkreatívabb horrorfilmjéhez lesz szerencséje. A kivitelezés egyébként vérprofi, a hangulat nagyon jó, és a végét leszámítva (az a vonal nálam már a 4-ben is kicsapta a biztit) a történet se annyira kutyaütő.

 

(Csak a teljesség kedvéért, számomra az Alien saga az az első két film, plusz a Promcsi és a Covcsi léteznek még mint spin-offok, viszont még így se követem egyáltalán a fekete anyag kálváriáját, úgyhogy amikor utánaolvastam a logikai hibáknak, akkor derült ki, hogy azokra többségében van magyarázat, és csak én vagyok elmaradva, hehe.)

Szerkesztve: - Odumin
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.