Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én is megnéztem a magyar verziót, és volt vele néhány problémám.

Az első nem is igazán probléma, csak furcsának találtam, hogy Palpatine hangja Darth Sidiousként teljesen más. Viszont azt hozzá kell tennem, hogy a Darth Sidious féle Palpatine hang is tökéletes, keresve sem találhattak volna neki jobbat. Argyus hangjaként inkább Kautzky Armandot választottam volna, szerintem nagyon illet volna hozzá. Amitől már viszont viszketett a fülem, az Argyus nevének a kiejtése volt. Ha már a sorozatban ennyire ügyeltek a szereplők neveinek pontos kiejtésére, akkor mindezek ismeretében érthetetlen, hogy Argyus nevét hogyan sikerült ilyen rém gyenge módon kiejteni: "Argosz százados..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Előbb kezdődött pár perccel, lemaradtam az elejéről :) és még Luminara hangja sem volt ugyanaz, mint a CW-ben :)

Luminara hangja számomra nem volt újdonság, mert már megszólalt a Destroy Malevolence-ben. Az eredeti CW-s hangja akkoriban nagyon jó volt, de ott Luminara sokkal öregebbnek tűnik, viszont az újban egész fiatal, úgyhogy szerintem nem volt rossz húzás. De a régi hangját ugyanolyan szívesen láttam volna. :) Mellesleg Gunray új hangja egyre jobban bejön...

 

Nem olyan rég megint megnéztem a Blue Shadow Virus-t, és eszembe jutott, hogy képtelenségnek tartom, hogy Typho kapitány hangja Szabó Sípos Barnabás maradjon. Ha már Gunray hangja megváltozott, szinte biztos vagyok benne, hogy az övé is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre mondtam, hogy legalább a karja meghuzodhatott volna, de neki x méter zuhanás olyan mint a semmi. Egyébként a CW-s zuhanás kapcsán még valami: mivel a rajzfilm stilusa eleve karikirozott, igy a zuhanást se veszik olyan komolyan. Az első rész introjában látunk egy olyat hogy Anakin és Obi-Wan szimplán kiugranak a gépükből a földre... és semmi bajuk. Talán pont ezért nekem eszembe se jutott, hogy Assajnak bármi komoly baja esne egy szimpla eséstől. a TCW egyébként annyiban láthatoan követi a CW-t hogy átvették a figurák designját, ami hol jól hol rosszul sült el. Palpatine például kifejezetten jól nézett ki a CW-ben, de annak a 3D-s másolata a TCW-ben már elég necces. (ugyanakkor Assaj határozottan pozitiv irányba változott... a szembogár nélküli változat sokkal gyengébb imho).

 

Én a magam részéről nem töröltem a CW-t az SW világából csak ugy vagyok vele, hogy ami ott történt azt elkell osztani tizzel.

Asajj szerintem borzalmas volt a CW-ben, sőt, az kb. nem is Asajj, hanem valami UFO. Nekem kezdetben le sem esett, hogy ez Asajj lenne, én arra egy hullafehér bőrű kopasz nőt ismertem meg, nem egy hófehér űrlényt, recés hanggal. Szerintem 3D-ben Dookut nem sikerült jól átültetni.

 

Nos, itt egy valamin akadtam fenn, az a műkezének a javítása, mert az most így nem jutott eszembe. Talán ez a kézjavítás az, ami úgy igazán beletúr az eseményekbe. Mindenesetre én elfogadom a CW-t olyannak, amilyen. Mondom, ide Leland Chee kell... :)

Valószínűleg azt mondaná, amit az EU átnézése alapján magunk is megtudhatunk. A CW-t nagyon sok EU egyszerűen felülírja: TCW, Gonosz Labirintusa, Jedi Trial.

De mehettek biztosra, itt lehet tőle kérdezni, bár nem sűrűn válaszol, de más ottani szaki még felelhet: http://forums.starwars.com/thread.jspa?thr...amp;start=02130

 

Luminara hangja számomra nem volt újdonság, mert már megszólalt a Destroy Malevolence-ben. Az eredeti CW-s hangja akkoriban nagyon jó volt, de ott Luminara sokkal öregebbnek tűnik, viszont az újban egész fiatal, úgyhogy szerintem nem volt rossz húzás.

Huh, Menszátor Magdolna szvsz azért volt rossz, mert mindig Ripley vagy Janeway kapitány jutott róla eszembe :) Meg nem is igazán éreztem én sem a karakterhez illőnek.

 

Csokizok a képregényekre, regényekre meg a kifestőkre. Ha a két sorozat alapján összeáll számomra a kép, akkor rendben. Ennyi a történet.

Na, én pont így vagyok a CW-vel. Csokizok rá, mert számomra nem áll össze a kép vele sehogy se, se a többi EU-val, se a filmekkel, se a TCW-vel, semmivel :) Ugyanolyan vadhajtásának tartom a Star Warsnak, mint a Holiday Specialt, az Ewoks-ot vagy a Droids-ot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre mondtam, hogy legalább a karja meghuzodhatott volna, de neki x méter zuhanás olyan mint a semmi. Egyébként a CW-s zuhanás kapcsán még valami: mivel a rajzfilm stilusa eleve karikirozott, igy a zuhanást se veszik olyan komolyan. Az első rész introjában látunk egy olyat hogy Anakin és Obi-Wan szimplán kiugranak a gépükből a földre... és semmi bajuk.

Azért azt tegyük hozzá, hogy a TCW-ben is volt egy ilyen ehhez hasonló ugrás, amikor Ahsoka és Anakin kiugrottak a Twilightból, aztán pedig többezer méter zuhanás után csak egyszerűen földet értek a Skytop Station-ön, holott még a klónoknak is jetpackra volt szükségük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt tegyük hozzá, hogy a TCW-ben is volt egy ilyen ehhez hasonló ugrás, amikor Ahsoka és Anakin kiugrottak a Twilightból, aztán pedig többezer méter zuhanás után csak egyszerűen földet értek a Skytop Station-ön, holott még a klónoknak is jetpackra volt szükségük.

Jedik, velük van az Erő. Azt meg nem hinném, hogy több ezer métert zuhantak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem a mai rész elejét és siralmas. Sajnos itt is elkünölül Palpatine és Sidious hangja, mint a TPM-ben :)

Luminara pedig már vágja le a droidokat és akkor tesznek bele egy fénykard bekapcsolási hangot, azon meglepődtem :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luminara pedig már vágja le a droidokat és akkor tesznek bele egy fénykard bekapcsolási hangot, azon meglepődtem :)

Jah, igen... Ez meg a másik dolog, amit észrevettem. Mégis hogyan kerülhetett bele ilyesmi? Hát, úgy mint az EPV. felújított magyar változatából kispórolták Darth Vader légzését. Legalábbis abban a verzióban, amelyik nekem megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth_Phobos-hoz lenne egy kérdésem a Spoiler gomb mögött.

 

Spoiler:

Nem tudod véletlenül miért nincsen normális 720p a 8. és a 9. részből? A 8. rész only HUN változatát én készítettem, mákom volt mert elérhető volt egy sima divx-es változat aaf release, amire rá volt vágva a magyar hang úgyhogy azt csak ráhúztam a 720p-s aaf-re, de sajnos ezt a 9. résszel már nem tudom megcsinálni. Meg lehetne, de semmi kedvem elkezdeni vagdosni a hangsávokat :)

 

Azért kérdem tőled, mert te szoktál utánajárni (amennyire látom) a magyar részeknek mind DivX, mind HD tekintetében.

 

A 7. részig kiváló minőségű, logomentes 720p-s releasek voltak ... nem értem most mivan.

 

Ja igen... azért csináltam a 8. rész HD változatából csak egy hangsávost, mert eredetileg magamnak készítettem nem feltöltésre szántam, és csupán ideiglenes lett volna, mert abban bíztam, hogy csak késik a rendes dual verzió... de már két rész óta késik :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick: Nem tudom sajnos :)

Spoiler:

És nagyon köszi a 8. részt :D

 

Ha nem lesz 9. rész, megpróbálom elkészíteni én. Igaz, hogy mkv-ból még nem készítettem dual-t, csak aviból, de megpróbálkozok vele. Igaz az is CN logos lesz :D

 

Szerk: Nem tudom megcsinálni :D

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp azt keresgéltem a neten, hogy jelent-e meg, vagy meg fog-e jelenni az első évadhoz tartozó filmzene album. Helyette találtam egy másik honlapot, aminek ugyan semmi köze hozzá, de mégis csak úgy süt róla a hozzá nem értés! Példának okáért itt van ez a kép...

 

 

Ha a teljes cikket el akarjátok olvasni, akkor kattintsatok ide:

http://www.pcguru.hu/pcguru/blog_index.php...&hszid=4352

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó!

Kapunk egy sokkal sötétebb hangulatú második évadot, ahol Dave Filoni szerint biztosan megjelenik majd Aurra Sing. Boba Fett megjelenését nem erősítette meg, azonban elég hosszasan beszélt róla. Quinlan Vosról pedig nem árult el semmit, de ő már a Bombad Jediben is benne lett volna eredetileg, úgyhogy szerintem feltűnhet.

Durge nem lesz... Legalábbis Filoni szavai alapján. Még Lucas-t sem foglalkoztatja a karakter különösebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.