Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Felkerült a full epizód guide a Children of the Force és a Senate Spy részekhez is. Nagy köszönet Dzséjtnek a munkáért!

Szívesen :D

Egy apró észrevétel. A Senate Spy-nál a "Történet" szakasz furcsán tördelt lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen :P

Egy apró észrevétel. A Senate Spy-nál a "Történet" szakasz furcsán tördelt lett.

Sietségemben azt nem tördeltem rendesen. :P

 

A Napóleonos rész nagyon jó :D

Köszi Dzséjt és Ody!

Az a kép odab*sz. :D Amúgy szívesen, de Dzséjté az érdem. :P Azt hiszem minden igényt kielégít a TCW -s szekció. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ismétlik a 3. részt. Bár nem tudom miért is ismételnek és miért pont azt :)
Azt hittem tudsz új infót mondani azon kívül amit már mindenki tud illetve nem tud. :D Tavaly nem volt szünet (a Rookies ment), csak Helloween alkalmából, és akkor is csak az az egy hétvége.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth Phobos: Van a Senate Spy -ból normális 720p HD? Mert ami elérhető, annak a hangja a vacsora jelenetnél igen rossz. A stereo sáv jobbra balra ugrál, ráadásul sokszor bepixelezi a képernyőt.
A sima fqm is ilyen. Nincs más verzió belőle.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt én azt hittem, hogy a fejhallgatóm a rossz. :D örülök, hogy kiderült, hogy mégsem. :)
Mondjuk én is bekakiltam majdnem akkor, mert nem volt olcsó a hangrendszerem, de egy gyors zenetesztnél kijött, hogy semmit baja a hangfalaimnak. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szavam sem lehet, de megmondom az őszintét...részről részre rosszabb a HD kódolása a CW részeknek. Nem értem miért nincs normálás HD release. Történhetne már valami pozitív változás, mert az első évadnál még beszélhettünk minőségről, de itt már nem. :) Szomorú vagyok...hát mi történik a warez társadalomban??? Irgumburgum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szavam sem lehet, de megmondom az őszintét...részről részre rosszabb a HD kódolása a CW részeknek. Nem értem miért nincs normálás HD release. Történhetne már valami pozitív változás, mert az első évadnál még beszélhettünk minőségről, de itt már nem. :) Szomorú vagyok...hát mi történik a warez társadalomban??? Irgumburgum.
Küldj nekik egy Anthraxos levelet. A mocskok mit képzelnek? :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, eddig én még nem estem hasra tőle. Az előző évad első négy részéhez képest ez nekem langyosabbnak hat eddig. A Malevolance-trilógia elég komoly fegyvertény ott az első évad elején, ráadásul az Ambush is nagyon tetszett anno. A Holokron-trilógia viszont nálam nem ütött akkorát, amit annak is betudok, hogy ritka szerencsétlenül volt szerkesztve az első két rész (se a cím a bevezető zenével, se az idézetek, és még egybe is vágva...). Emiatt az elcseszett összevágás miatt nem, hogy nem volt meg a ráhangolódódás lehetősége, hanem még a két rész között váltás is durva, erőszakos volt. Ezt alátámasztja számomra az is, hogy a harmadik rész tetszett a legjobban, amit ugye már a szokott módon adtak le, aminél meg az volt a fő negatív húzóerő, hogy bekerült Mustafar, illetve Palpatine - ahogy Bomarr, velem ellentétben, oly jól megfogalmazta - kínos volt. A 4. rész viszont, mint írtam, gyanúsan top10-es produkciónak hat számomra - eddig legalábbis. Sok olyan dolog volt benne, ami miatt az ep2 a kedvenc filmem lett a hatosfogatból, ráadásul jól adagolt és háborús sorozathoz képest üdítően békés. Szóval, nem indított erősen nálam, de jó úton halad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összességében véve eddig az első 4 epizód alapján azt kell mondanom, hogy überállati eddig a 2 évad! :):)

Sokkal jobban indított, mint az első. Ha ilyen marad végig, akkor a 2. évad messze menően verni fogja az 1.-t.

1. rész: 10/10,

2. rész: 10/9

3. rész: 10/10

4. rész: 10/9

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik, hogy más stílusban kezdett az évad, és az első négy rész is. Ha köztük kellene rangsorolni, akkor az 1. tetszett a legkevésbé és a 4. a legjobban, ez utóbbi már csak azért is, mert lehetett róla sokat beszélgetni, aminek örülök. :) Ha marad továbbra is a változatos történetvezetés (csaták, akciók, konspiráció, emberi kapcsolatok felváltva vagy kombinálva egymással), akkor elégedett leszek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a 4. rész nem tetszett. Jó volt, de nem tetszett mint Clone Wars epizód. Látványban és dialógusban semmi baj nem volt vele, de egyelőre nem a kedvencem. Mondjuk sokat rontott az élvezeten, hogy a HD verziónak pocsék volt a minősége...másnak lehet nem számít, de nekem igen.

 

A technikai részén túl pedig, nem tetszett, hogy visszavettek a tempóból egy olyan dologért, amiről szólhattak volna a bevezető képsorok.

 

Valaki emltette, hogy milyen jó lett volna látni a rodiai jedi elfogásának történetét a 2. -3. rész között....hát nagyon egyet kell értenem. Az mehetett volna egy teljes részen keresztül, ez a senate spy meg olyan narrátor stílusban. Kicsit csalódtam a 4. részben, többet vártam. Pedig ebben a résznem rengeteg potenciál volt...csak olyan bénán oldották meg.

 

Semmit nem tudtunk meg Chlovis motivációjáról...miért minek stb. Nemoidia viszont nagyon tetszett látvány tekintetében.

Sajnos nem volt egy erős rész...vagy az 1-2-3 volt überbrutál...mondjuk az volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé. Neked is csak az számít, hogy nagyot durranjon meg lődözzenek benne? Épp ez a lényege az SW -nek, hogy nem CSAK erről szól. Még több negyedik epizód stílusú részt! Ha nem tudtál meg eleget Clovis motivációiról akkor nézd meg még egyszer a részt. Benne van minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé. Neked is csak az számít, hogy nagyot durranjon meg lődözzenek benne? Épp ez a lényege az SW -nek, hogy nem CSAK erről szól. Még több negyedik epizód stílusú részt! Ha nem tudtál meg eleget Clovis motivációiról akkor nézd meg még egyszer a részt. Benne van minden.

Egyetértek. A Star Wars nem csak csitt-csatt-dirr-durr-piff-paff meg boom. Kétség kívül, erős része, de nem elengedhetetlen. Kellenek az ilyen nyugodt részek, mert egyrészt, nem lesz zsúfolt a háború, másrészt, kicsit lazítást enged, harmadrészt, ezek mutatják be az univerzum hétköznapibb oldalát, amitől átélhető lesz. Semmire sem jutott volna a Star Wars, ha anno az első óra jelentős részét nem arra "tosszák" el, hogy láthassuk Luke-ot békésen éldegélni a farmján, ahogy együtt eszik a nagybácsiékkal, ahol az a legnagyobb kínja-baja, hogy mehet-e suliba vagy sem.

Egy képkedéses-árulásos sztorit meg aztán végképp ne backuráljanak el James Bondos akciózgatással.

Clovis motivációja meg elég egyértelmű: pénz + Padmé. Az utóbbi erősebb motivációs tényező az előbbinél. Egy harminc perces epizódban szereplő epizódszereplő (aki nincs is jelen a teljes részben) karakterének ez már bőven sok motivációs tényező.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegyesek az érzéseim eddig.A Bane-es trilógia nem igazán jött be, de nem is rossz.Bane karaktere zseniális várom már a többi fejvadást is.Viszont a Senate Spy nagyon bejött, pont azért amiért Odynak is.Végre egy rész ahol nem lőnek.Örültem, hogy be van mutatva mikor szabin vannak a Jedik.Nagy benyomást tett rám, hogy láttuk Anakin(aki eddig ugye a hős volt) egy vitatható, mindazonáltal számomra egy nagyon ronda tettét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem eddig bejön a második évad. Jól megfigyelhető a váltás, mert amíg az első szériában minden Dooku-Grievous és közvetlenül a szeparatisták köré épült, az most úgy tűnik változik. Ráadásul mélyebbnek is találom az eddigi epizódokat. Ugye eddig az esetek nagy részében a háború kirakat részét láttuk. Elfoglalnak egy bolygót, foglaljuk vissza. Építenek egy hatalmas hadihajót ami fenyegeti a Köztársaságot, semmisítsük meg. Persze már korábban is voltak remek párbeszédek, de valahogy megmaradtunk a galaktikus híradók híreinek szintjén. :) Most úgy tűnik ezen változtat a második évad. Eleve a holocron trilógia egy Jedi belügy, és nem közvetlen a polgárháborúra van kihatással. Ráadásul sokkal inkább érzem személyesnek az egészet, mint a korábbi részeket. A Senate Spy pedig még egy lépcsőfokot jelent az előbb említett folyamatban. Anakin és Padmé kapcsolatának feszegetése, miközben a történet a háborúról is szól, szerintem remekül lett megcsinálva. Talán a korral is jár, de én még nagyon örülnék ilyen részeknek. Tényleg ezek azok a pillanatok, amíg még jobban elmélyítik a kapcsolatokat a karakterek között. Ilyet nem vártam volna ettől a sorozattól, ezért is dupla az örömöm.

 

Amíg még feltűnő az a keményebb hangvétel ami pl. Bane -t is jellemzi. Ropal halálra kínzása már-már sokkoló. Vizualitás terén is darkosabbá vált a sorozat. Megszaporodtak az esti látképek, a sötét és baljóslatú helyek. Fantasztikus helyszínekben gyönyörködhettünk már ezalatt a négy epizód alatt is.

 

Szóval az egész sorozat egy személyesebb szintre váltott, aminek én nagyon örülök és bízom a hasonló folytatásban. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.