Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Yaddle és Yarael Poof még az EPII. előtt meghalt. Oppo Rancisis a Saleucamin halt meg. Adi Gallia pedig a Boz Pity-n. Tudom, tudom... EU. :)

Az, de azért jó lenne, ha egy picikét összehangolnák a már létező EU-sztorikat. Tudom, tudom... ez már most sem lehetséges :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az mire lenne jó? Nekem elég volt szegény Ropalt látni, ahogy halálra kínozzák.

Egy Jedi nem nagy veszteség egy ekkora háborúban. Ha többen halnának meg (persze csak módjával) jobban át lehetne érezni a háború súlyát vagy Grievous kegyetlenségét (az Eeth Koth-os példa ezt cáfolja). Két évad alatt egy halott padawan nem igazán támasztja alá rettegett hírnevét. Az más kérdés, hogy Grievous sem szerepelt túl sok részben, így nemigen tevékenykedett.

De jó, fogjuk rá arra, hogy még az elején vagyunk... végülis csak fél évad, és eljutunk a sorozat feléhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Jedi nem nagy veszteség egy ekkora háborúban. Ha többen halnának meg (persze csak módjával) jobban át lehetne érezni a háború súlyát vagy Grievous kegyetlenségét (az Eeth Koth-os példa ezt cáfolja). Két évad alatt egy halott padawan nem igazán támasztja alá rettegett hírnevét. Az más kérdés, hogy Grievous sem szerepelt túl sok részben, így nemigen tevékenykedett.

De jó, fogjuk rá arra, hogy még az elején vagyunk... végülis csak fél évad, és eljutunk a sorozat feléhez.

Nem értek egyet! Így is sok halott Jedit láttunk már: Bolla Ropal, Nahdar Vebb, Ord Enesence. Grievous pedig megf*ngatta Koth mestert is, plusz ott volt a búvóhelyén egy rakat padawan tincs is. Meg mondom őszintén én nem vágyom többre, mert sokkal fenyegetőbb így a dolog, mintha premier plánba irtaná Grivi a Jediket (vagy akárki más). Szerintem jó ez így.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vebbről nem is beszélve. :)

Ody, vele kezdtem a felsorolást :D

 

jobban át lehetne érezni a háború súlyát vagy Grievous kegyetlenségét (az Eeth Koth-os példa ezt cáfolja). Két évad alatt egy halott padawan nem igazán támasztja alá rettegett hírnevét.

De ezeket miért Jedi mészárlásokban akarod átérezni? Nekem átérezhetőbb, mikor Grievous sebesültekkel teli mentőhajókat lövetett, vagy szimpla mentőkabinokat. Az is egy fokkal erőteljesebb volt, mikor a kis Numa a szellemvárosban kóricált, majd emberevő szörnyek elől menekült. Vagy mikor a twi'lek falut bombázták. Ezek támasztják alá Grievous hírnevét (amiről még mindig azt vallom, hogy erősen mondvacsinált hírnév, az ep3-ban még csak nem is utalnak rá, hogy ő olyan hűde nagy veszélyforrás lenne, sőt, emlékeim szerint Obi-Wan és Anakin csak viccelődik vele, Windu meg egyenesen gyávának nevezi... hű de félelmetes :D) és ezek a motívumok adják meg a háború súlyát. A Jedik "csak" katonák ebben a háborúban, elhullásuk semmivel sem súlyosabb, mint egy klón parancsnok halála. A Geonosison tucatszámra hullottak, drámaiságban még sincs sehol sem. Az ő haláluk tragédiáját a Sith előretörése hozza meg, az olyan pillanatok, amikor egy Sith Nagyúr közvetlen vagy közvetve öli meg őket.

Arról nem beszélve, hogy egy húsz perces gyereksorozatban nehéz belesűríteni tucatszámra történő Jedi mészárlást, így egyszerűbb utalásokkal, érzékeltetésekkel, hangulattal élni, ami ráadásul elegánsabb is, mint amikor totálplánba bemutatják a dolgot. Nem véletlen hatásosabb az "execute Order 66" utáni esemény, mint a "this partys over" kijelentés következményei.

 

Nem értek egyet! Így is sok halott Jedit láttunk már: Bolla Ropal, Nahdar Vebb, Ord Enesence. Grievous pedig megf*ngatta Koth mestert is, plusz ott volt a búvóhelyén egy rakat padawan tincs is.

Sőt, még Jedi lovag kardja is akadt ott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ezeket miért Jedi mészárlásokban akarod átérezni? Nekem átérezhetőbb, mikor Grievous sebesültekkel teli mentőhajókat lövetett, vagy szimpla mentőkabinokat. Az is egy fokkal erőteljesebb volt, mikor a kis Numa a szellemvárosban kóricált, majd emberevő szörnyek elől menekült. Vagy mikor a twi'lek falut bombázták. Ezek támasztják alá Grievous hírnevét (amiről még mindig azt vallom, hogy erősen mondvacsinált hírnév, az ep3-ban még csak nem is utalnak rá, hogy ő olyan hűde nagy veszélyforrás lenne, sőt, emlékeim szerint Obi-Wan és Anakin csak viccelődik vele, Windu meg egyenesen gyávának nevezi... hű de félelmetes :)) és ezek a motívumok adják meg a háború súlyát. A Jedik "csak" katonák ebben a háborúban, elhullásuk semmivel sem súlyosabb, mint egy klón parancsnok halála. A Geonosison tucatszámra hullottak, drámaiságban még sincs sehol sem. Az ő haláluk tragédiáját a Sith előretörése hozza meg, az olyan pillanatok, amikor egy Sith Nagyúr közvetlen vagy közvetve öli meg őket.

Arról nem beszélve, hogy egy húsz perces gyereksorozatban nehéz belesűríteni tucatszámra történő Jedi mészárlást, így egyszerűbb utalásokkal, érzékeltetésekkel, hangulattal élni, ami ráadásul elegánsabb is, mint amikor totálplánba bemutatják a dolgot. Nem véletlen hatásosabb az "execute Order 66" utáni esemény, mint a "this partys over" kijelentés következményei.

Egy tudomásom szerint, EU-ellenzőnek nem hiszem, hogy az ilyen-olyan felhozott példák elegendőek lennének Grievous "hírnevére", így ezt inkább hagyjuk. :D Nem csak Jedi mészárlásokról van szó, természetesen a fentebb felsorolt példák nélkül súlyát vesztené az is. De számomra kell ahhoz, hogy át lehessen érezni a kegytelenségét. Más felrobbantani egy kórházállomást, ahol látsz egy felrobbanó épületet, mint kivégezni valakit (Nadhar)... pedig a robbanás esetében több a halálos áldozat... mégis. Számomra nem elég, ha utalgatnak... legalábbis ez esetben. Persze nem kell átesni a ló túloldalára, nem is várom el, hogy minden részben hulljanak a Jedik. Mint írtam: módjával.

 

Nem értek egyet! Így is sok halott Jedit láttunk már: Bolla Ropal, Nahdar Vebb, Ord Enesence. Grievous pedig megf*ngatta Koth mestert is, plusz ott volt a búvóhelyén egy rakat padawan tincs is. Meg mondom őszintén én nem vágyom többre, mert sokkal fenyegetőbb így a dolog, mintha premier plánba irtaná Grivi a Jediket (vagy akárki más). Szerintem jó ez így.

Nem is kell egyet értened, különbözőek vagyunk, ami szerintem normális. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. :)

 

Ody, tavalyi kép a Comic-Conról, még te linkelted: http://www.flickr.com/photos/starwarsblog/3746046925/ Látod Fil parancsnokot a háttérben? :D

Látom. De akkor nem tűnt fel, mert csak háttérelem. :) Így azonban nincs ebben a képben semmi. Csak egy "fantázia" rajz. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közzétették a jövő heti Celebration V programját, melyből kiválogattam a TCW -s eseményeket. A szombati prezentáció mindent üt! Szerintem izibe pakolják is fel majd az sw.com -ra a cuccokat, szóval érdemes lesz figyelni. Azt hiszem jövőhéttől beindul a TCW szezon. :(

 

Augusztus 12, csütörtök.

5:00-6:00 -- Star Wars: The Clone Wars Evolution

There's more than the magic behind creating the look of each episode of Star Wars: The Clone Wars, the award-winning television series, and they grow richer and more technically complex each season. Supervising Director Dave Filoni and CG Supervisor Joel Aron show how the series has evolved technically, and how it continues to grow and change.

 

Augusztus 13, péntek.

4:30-5:30 -- The Clone Wars: The Dark Side Clouds Everything

The Clone Wars Supervising Director Dave Filoni, with host Pablo Hidalgo, discuss The Clone Wars time period, the politics, the Jedi, Ahsoka Tano, the clones, Mandalorians, and the future of series as it moves closer toward the dark times of the Empire.

 

Augusztus 14, szombat.

2:30-3:30 -- Star Wars: The Clone Wars Season Three Revealed

Don't miss Supervising Director Dave Filoni and CG Supervisor Joel Aron as they share the behind-the-scenes story, special sneak peeks, and awesome footage from the upcoming season of Star Wars: The Clone Wars.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Deadly Dee Baker elkotyogta, hogy a harmadik évad a Kaminóval fog kezdődni. Ráadásul Echo és Fives is feltűnik majd. :D

Deadly, ez jó. :D Egyébként ez nagyon jó hír. :D Vicces lesz, ha ők is shinynak fogják hívni az újoncokat. A néző meg majd röhög magában, hogy ki beszél? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Deadly, ez jó. :D Egyébként ez nagyon jó hír. :D Vicces lesz, ha ők is shinynak fogják hívni az újoncokat. A néző meg majd röhög magában, hogy ki beszél? :D
Ők is voltak újoncok, de az már rég volt. :D Egyébként Ventress feltűnése logikus, hisz ő már a Rookiesban is kaminoi kém volt. Nagyon kíváncsi leszek erre a történetre.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ők is voltak újoncok, de az már rég volt. ;) Egyébként Ventress feltűnése logikus, hisz ő már a Rookiesban is kaminoi kém volt. Nagyon kíváncsi leszek erre a történetre.

Érdekes lenne, ha kiderülne, hogy ez a Rookies előzménye, és Fives és Echo még csak ezután kerülnek a Rishire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes lenne, ha kiderülne, hogy ez a Rookies előzménye, és Fives és Echo még csak ezután kerülnek a Rishire.
Nem hiszem, hogy előzménye lenne, hiszen akkor akarták megtámadni a Kaminot, ami kudarcot vallott. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen időkavarásos dolgok ne legyenek benne.

Ne legyenek? Hát már vannak ;) Christophsis, Felucia.

 

Nem hiszem, hogy előzménye lenne, hiszen akkor akarták megtámadni a Kaminot, ami kudarcot vallott. :D

Sose lehet tudni, mi volt annak az előzménye, ezek bármit képesek beelmesélni :D A mozifilm alatt gondoltad volna, hogy annak az előzménye egy klón árulása és egy totálisan láthatatlan teherhajó akciója volt, ami Bail Organának vitt segélyszállítmányt? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sose lehet tudni, mi volt annak az előzménye, ezek bármit képesek beelmesélni ;) A mozifilm alatt gondoltad volna, hogy annak az előzménye egy klón árulása és egy totálisan láthatatlan teherhajó akciója volt, ami Bail Organának vitt segélyszállítmányt? :D
Na jó de ez azért adja magát. :D Egy sikeres támadás után teljesen értelmetlen a Rookies-ban látott Grievous szál. Megint kém Ventress. Minek? Egyszer már bejutott, minek megint kémkedni? :D De várjuk meg a részt. Ilyen nagy események tekintetében mindig működött a kronológia. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.