Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nem rólam van szó, nem az én gondolkodásmódomról beszéltem, hanem arról, hogy a rajongók nagy része mit gondol erről az új mandalori dologról, olyan rajongókról, akik legalább annyira tisztelik az EU-t, mint én. Konkrétan emiatt az új mandalorik között beállt kontinuitási változások miatt hagyta abba Karen Traviss az írást. Szóval egy kicsit vegyél vissza a támadó hangnemből, semmi rosszat nem mondtam.

 

De éppen arról beszélek, hogy NINCS új mandalóri dolog, ezt csak te, és a többi rajongó magyarázzátok bele a TCWs történetbe. Satine PRÓBÁL újítani, és láthattuk, hogy nem sok sikerrel. Annyi a helyzet, hogy per pillanat a közhangulatban erősebb a békevágy, de ez egy pillanat alatt fordulhat, amint azt nagyon szépen bemutatták a Duchess of Mandalore-ban. Elég lett volna egy klón-század a bolygón, hogy a mandaloriak fegyvert fogjanak. A támadó él miatt bocsánat, sajnos van egy ilyen rossz szokásom, hogy túlságosan belelovalom magamat dolgokba és észre sem veszem. Nem neked szólt, sajnálom.

 

Nem tudom, hogy ebben te hol látsz egy weequayt, ez egy ember, vörös hajjal és kiálló, tüskékben végződő csontozattal. Hát ha nagyon rá akarjuk fogni, akkor mondhatjuk azt, hogy ezt mindenhonnan összelopkodták, de a The Clone Wars is számos tekintetben lopkodott már látványelemeket innen-onnan, szóval őket sem kell félteni.

Egyszerűen részben weequay-ekre, részben zabrakokra emlékeztet. És természetesen tudom, hogy a TCW is sokszor "kölcsönzött" már, azért örülök ennek a másik modellnek, mert ez kevésbé egyértelmű, hogy miből merítettek (valahogy nagyon ismerős, de nem tudnám megmondani, hogy honnan)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja vagy úgy. Akkor ez az ő döntése. :)

Ezzel csak az a gáz hogy Karen írta a mozifilm regényváltozatát és még 2 másik TCW könyvet.

Ha már úgyis ott lógott velük igazán megkérhették volna hogy: "Hé, Karen ! Épp a mandaloriakról írunk egy történetet, úgy hallottuk hogy te is írtál már róluk, nem szállnál be?"

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az a szerencse, hogy én azt se tudom mi az hogy EU. :D Nekem jó így is. Régen harcosok voltak de később áttértek a békésebb életre. Teljesen egyetértek werebazs -al. Az meg, hogy egy író ezért nem ír róluk érthetetlen. Karen Traviss arról ír amivel megbízzák. Ő nem az SW atyja, csak egy író a sok közül.

De ő megbízásra ír, nem kedvtelésből. :D Egy fan abbahagyhatja az írást, mert elment a kedve. Travis egy profi. Maximum nem kapott több felkérést. :D

Ha beismerten nem tudsz semmit a dologról, ez alapján a kialakulásának háttéréről sem, akkor nem kéne leosztanod valakit aki igen.

 

Karen Traviss 4 v 5. évig építette a klónok és a mandaloriaiak hátterét a könyveiben, már akkor mikor a TCW max a kanyarban volt. Nyilván felkérték, a téma szabad volt, érintetlen terület, terv se volt rá, így belevágott. Aztán mikor már tök sok melója volt a dologban és mandaloriaik igazán fontos tényezőjévé váltak a regényfolyamnak, akkor jött a TCW a baromi gyenge mandalore szálával és haza vágta az egészet. Nem kicsit megmódosította, hanem kb. kikukázta. Ezek után az írónő meg érthető módon nem volt hajlandó a saját munkáját megerőszakolni, hogy passzoljon a TCW-hez és nem akart együtt dolgozni a Lucasművekkel így lelépett. Baromira messze van a dolog nem a kapott több felkérést verziótól. Elég sikeres író ahhoz, hogy beinthetett Lucasnak, és azóta meg a Gears of War sorozatnak ír könyveket.

 

Persze lehet jönni, azzal, hogy Lucas az SW atyaúristen. Ez így is van, csak talán lehetett volna tiszteltettel bánni egy író munkájával, aki kilenc SW könyvet tett le az asztalára. Kicsesztek egy csomó felnőtt rajongóval egy - akkor még nagyon - gyerekmese kedvéért, úgy, hogy utóbbi történetszála igazából semmi lényegit nem tett hozzá az univerzumhoz. Nem úgy a regények.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De éppen arról beszélek, hogy NINCS új mandalóri dolog, ezt csak te, és a többi rajongó magyarázzátok bele a TCWs történetbe. Satine PRÓBÁL újítani, és láthattuk, hogy nem sok sikerrel. Annyi a helyzet, hogy per pillanat a közhangulatban erősebb a békevágy, de ez egy pillanat alatt fordulhat, amint azt nagyon szépen bemutatták a Duchess of Mandalore-ban. Elég lett volna egy klón-század a bolygón, hogy a mandaloriak fegyvert fogjanak. A támadó él miatt bocsánat, sajnos van egy ilyen rossz szokásom, hogy túlságosan belelovalom magamat dolgokba és észre sem veszem. Nem neked szólt, sajnálom.

A Wookieepedia hívja őket így és a rajongók valahogy meg akarják különböztetni a kettőt, ezért hívják őket újnak. :) Meg hát szerintem helytálló így nevezni őket, hiszen a régi, harcias kultúrájukhoz mérten valóban megújultak. És szerintem Satine nem csak próbál újítani, nézd csak meg hová virágzott fel a bolygó az ő uralma alatt, ez nem csak holmi próbálkozás, hanem szemmel látható eredmény. :) Persze a Death Watch továbbra sem vélekedik pozitívan a helyzetről.

 

Egyszerűen részben weequay-ekre, részben zabrakokra emlékeztet. És természetesen tudom, hogy a TCW is sokszor "kölcsönzött" már, azért örülök ennek a másik modellnek, mert ez kevésbé egyértelmű, hogy miből merítettek (valahogy nagyon ismerős, de nem tudnám megmondani, hogy honnan)

Szerintem a római mitológiában, vagy sok más fantasyban is megjelent faunokról mintázták őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha beismerten nem tudsz semmit a dologról, ez alapján a kialakulásának háttéréről sem, akkor nem kéne leosztanod valakit aki igen.

 

Karen Traviss 4 v 5. évig építette a klónok és a mandaloriaiak hátterét a könyveiben, már akkor mikor a TCW max a kanyarban volt. Nyilván felkérték, a téma szabad volt, érintetlen terület, terv se volt rá, így belevágott. Aztán mikor már tök sok melója volt a dologban és mandaloriaik igazán fontos tényezőjévé váltak a regényfolyamnak, akkor jött a TCW a baromi gyenge mandalore szálával és haza vágta az egészet. Nem kicsit megmódosította, hanem kb. kikukázta. Ezek után az írónő meg érthető módon nem volt hajlandó a saját munkáját megerőszakolni, hogy passzoljon a TCW-hez és nem akart együtt dolgozni a Lucasművekkel így lelépett. Baromira messze van a dolog nem a kapott több felkérést verziótól. Elég sikeres író ahhoz, hogy beinthetett Lucasnak, és azóta meg a Gears of War sorozatnak ír könyveket.

 

Persze lehet jönni, azzal, hogy Lucas az SW atyaúristen. Ez így is van, csak talán lehetett volna tiszteltettel bánni egy író munkájával, aki kilenc SW könyvet tett le az asztalára. Kicsesztek egy csomó felnőtt rajongóval egy - akkor még nagyon - gyerekmese kedvéért, úgy, hogy utóbbi történetszála igazából semmi lényegit nem tett hozzá az univerzumhoz. Nem úgy a regények.

Nekem tetszik a Mandalore kultúra úgy ahogy bemutatták. A könyvek nem érdekelnek. Bár azt aláírom, hogy ez az eljárás nem volt igazán szép Lucaséktól, sőt. Ők se tökéletesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Wookieepedia hívja őket így és a rajongók valahogy meg akarják különböztetni a kettőt, ezért hívják őket újnak. :) Meg hát szerintem helytálló így nevezni őket, hiszen a régi, harcias kultúrájukhoz mérten valóban megújultak. És szerintem Satine nem csak próbál újítani, nézd csak meg hová virágzott fel a bolygó az ő uralma alatt, ez nem csak holmi próbálkozás, hanem szemmel látható eredmény. :) Persze a Death Watch továbbra sem vélekedik pozitívan a helyzetről.

Persze, hogy felvirágozott a bolygó, de mégis meddig fog ez tartani? Csak addig, amíg egy újabb polgárháború réme elrettenti a többséget a Death Watch-hoz hasonló hagyományőrző egyesületekbe való belépéstől :D Egy-két évtized és a szemtanúk kiöregednek, túlsúlyba kerülnek az olyan bolond fiatalok, akik már most Pre Vizsla mozgalmát követik, és kezdődik minden elölről.

 

Szerintem a római mitológiában, vagy sok más fantasyban is megjelent faunokról mintázták őket.

Igazad van, tényleg azokra emlékeztet. :)

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik a Mandalore kultúra úgy ahogy bemutatták. A könyvek nem érdekelnek. Bár azt aláírom, hogy ez az eljárás nem volt igazán szép Lucaséktól, sőt. Ők se tökéletesek.

Ez oké, csak amit a TCW-ban mutattak az bolhafing ahhoz képest, amit Traviss összehozott a semmiből, mert előtte nem sok minden volt a mandaloriakról. Ha választanom kéne a RC regények és az egész TCW között utóbbit nyugodt szívvel kihajítanám.

Egy szerencsés világban biztosan tovább folytatódott a regénysorozat, mint ahogy a Fringe másik világában is megy a nálunk már befejeződött Az elnök emberei sorozat. :)

 

 

Persze, hogy felvirágozott a bolygó, de mégis meddig fog ez tartani? Csak addig, amíg egy újabb polgárháború réme elrettenti a többséget a Death Watch-hoz hasonló hagyományőrző egyesületekbe való belépéstől :D Egy-két évtized és a szemtanúk kiöregednek, túlsúlyba kerülnek az olyan bolond fiatalok, akik már most Pre Vizsla mozgalmát követik, és kezdődik minden elölről

Ahogy látom a leírtak alapján te is csak a TCW verziót ismered és ennek fényében írod le a másikat, ill. mondod, hogy nincs ellentmondás.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy látom a leírtak alapján te is csak a TCW verziót ismered és ennek fényében írod le a másikat, ill. mondod, hogy nincs ellentmondás.

 

Valóban nem ismerem Traviss regényeit (és úgy nagy általánosságban is magasról teszek az EU-ra, a Jedi Akadémia nagyon mélyre elásta nálam az egészet) épp ezért marhára hidegen hagy, hogy mit írnak át a TCW-sek, és mit nem. Azt viszont én is elismerem, hogy a mandalóri dolgot szemét módon intézték a TCW-sek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew: A könyvek EU, a TCW nem. Teljesen mindegy hogy bejönnek-e a csaj könyvei a Mandalorét illetően. A TCW-t kell figyelembe venni. Ha ennyire nem jön be a sorozat minek nézed?

Azt nem mondta, hogy nem jön be a sorozat neki. Csak ez a szál. :) Nyilván ha utálná nem nézné. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew: A könyvek EU, a TCW nem. Teljesen mindegy hogy bejönnek-e a csaj könyvei a Mandalorét illetően. A TCW-t kell figyelembe venni. Ha ennyire nem jön be a sorozat minek nézed?

De több szempontból is sokkal ésszerűbb lett volna folytatni a Traviss által megalkotott képet. (Félreértés ne essék, én sem olvastam a műveit, de mivel Llew védi és sokban hasonlít az ízlésünk elhiszem neki hogy sokat vesztettünk). Eleve növelte volna a kohéziót az (ebben az amúgyis széthúzó) univerzumban, Karen nem távozott volna a sagától, és nem utolsó sorban üzleti szempontból is kedvezőbb lett volna, hisz biztos sokan lettek volna akik kíváncsiak lettek volna a TCW-ben szereplő mandaloriak részletesebb hátterére (, plusz véleményem szerint ezzel a húzással szinte megerőszakolták a mandaloriak "örök-harcos-nép" imázsát ami addig jellemezte őket)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De több szempontból is sokkal ésszerűbb lett volna folytatni a Traviss által megalkotott képet. (Félreértés ne essék, én sem olvastam a műveit, de mivel Llew védi és sokban hasonlít az ízlésünk elhiszem neki hogy sokat vesztettünk). Eleve növelte volna a kohéziót az (ebben az amúgyis széthúzó) univerzumban, Karen nem távozott volna a sagától, és nem utolsó sorban üzleti szempontból is kedvezőbb lett volna, hisz biztos sokan lettek volna akik kíváncsiak lettek volna a TCW-ben szereplő mandaloriak részletesebb hátterére (, plusz véleményem szerint ezzel a húzással szinte megerőszakolták a mandaloriak "örök-harcos-nép" imázsát ami addig jellemezte őket)

Ezen már kár pörögni. Sokszor nem tudható mi áll egy döntés hátterében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew: A könyvek EU, a TCW nem. Teljesen mindegy hogy bejönnek-e a csaj könyvei a Mandalorét illetően. A TCW-t kell figyelembe venni. Ha ennyire nem jön be a sorozat minek nézed?

Egészen a legközelebbi retconig. :D

Még, jó hogy nem ilyen az EU = szar, a TCW NEM EU = jó alapon "kell figyelembe venni" a dolgok. Kicsit bonyolultabb a világ szerencsére. Még, hogy kell. Jézusom.

Ha az egyik részben lesz egy bolygó amin csupa mikulás lakik, és repülő szánnal közlekednek, akkor majd azt kell figyelembe venni? Vagy akkor majd te is nagyvonalúan megengeded magadnak, hogy azt ne fogadd el?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen a legközelebbi retconig. :D

Még, jó hogy nem ilyen az EU = szar, a TCW NEM EU = jó alapon "kell figyelembe venni" a dolgok. Kicsit bonyolultabb a világ szerencsére. Még, hogy kell. Jézusom.

Ha az egyik részben lesz egy bolygó amin csupa mikulás lakik, és repülő szánnal közlekednek, akkor majd azt kell figyelembe venni? Vagy akkor majd te is nagyvonalúan megengeded magadnak, hogy azt ne fogadd el?

Itt szó sem volt az EU minőségéről. Frenkie csak annyit mondott, hogy a TCW erősebb canon, mint akárkinek az EU írásai.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egészen a legközelebbi retconig. :D

Még, jó hogy nem ilyen az EU = szar, a TCW NEM EU = jó alapon "kell figyelembe venni" a dolgok. Kicsit bonyolultabb a világ szerencsére. Még, hogy kell. Jézusom.

Ha az egyik részben lesz egy bolygó amin csupa mikulás lakik, és repülő szánnal közlekednek, akkor majd azt kell figyelembe venni? Vagy akkor majd te is nagyvonalúan megengeded magadnak, hogy azt ne fogadd el?

 

 

Nézd van egy íratlan "törvény" amit az sw atyja hozott. Mégpedig az hogy a filmek és a tcw a lényeg. Sem a regények, sem a képregények nem számítanak ha érvelünk. Ezt a szabályt tartjuk ezen a fórumon. Gondold el ha ez nem lenne milyen káosz lenne?

Azaz neked természetesen tetszhet jobban a regény, de nem várható el hogy Lucas ahhoz igazodjón.

Azt meg ki mondta hogy az EU rossz. Jómagam is olvasok sw-regényeket, nemrég a Bane-trilógiát. nagyon tetszenek.

Mondok egy példát is. Az EU-ban nagyon népszerű Thrawn admirális. De ha egyszer majd avalmiért lesz az EP6 után film és abban nem lesz Thrawn akkor sem lehet semmit szólni.

A regényeket a helyén kell kezelni. Ja és ezen szabály nem új ,már ezeréve el lett mondva de állandóan belefutok ilyenbe hogy az nem jó mert a regényben nem úgy volt.

Azaz ha a tcw-ben lesz mikulásos bolygó akkor az úgyis van. Azt simán elfogadom. Már lassan a 6 film hitelességét is kétségbe fogod vonni mert egy regényben más van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

a filmek és a tcw a lényeg. Sem a regények, sem a képregények nem számítanak ha érvelünk.

...

Ja és ezen szabály nem új ,már ezeréve el lett mondva de állandóan belefutok ilyenbe hogy az nem jó mert a regényben nem úgy volt.

:lol:

Szóba került Karen Traviss és a munkássága, tisztáztuk, hogy miért, miként hagyta ott Lucasékat, meg, hogy elég szerencsélen módon lett kezelve a mandalore kérdés.

Aztán többen elmondták, hogy nekik a TCW-s mandalore szál tetszik, vagy, hogy az úgy oké. Én is elmondtam, hogy én meg a Traviss félét szeretem, mert érdekesebb, bővebb.

Senki nem akarta meggyőzni a másikat semmiről, főleg, hogy korábban már futottunk pár kört a kérdésben.

Ezek után te nagy bölcsen benyögöd, hogy a TCW a szent és sérthetelen. :clap:

 

Szerencsére nem úgy megy, hogy Lucas reggel bal lábbal kell, kitalál egy retcont, aztán akkor mindenki automatikusan elfelejti a korábbiakat.

A képregények világában kicsit gyakoribb a retcon, mint az sw-ben, csak ott nem egy ember dönt, hanem a kiadó. Akkor a te hozzá állásod alapján ott is csak az van ami a legutóbbi után történt, vagy passzol hozzá? A többinek a rajongói nem is rajongók, vagy egyáltalán képregényolvasók többé, mert nem a hivatalos verziót szeretik?

A Mandalore kérdés nálam úgy néz ki, hogy a TCW ezen szála egy nem szeretem mazsola a Traviss féle túrós buktában. A TCW szál biztos nem lesz olyan hosszú és összetett, hogy felérjen a korábbival, így kipiszkálom és kész. Új túrós bukta meg úgy sem lesz, mert Traviss nem ír tovább, hogy ne legyen nagyobb kavarás. Szóval nálam marad a régi, az újról meg nem veszek tudomást.

Szóval nem kell elfogadni semmit, én döntöm el, hogy mi van, mivel - ismétlem - senki nem akart meggyőzni senkit, így nincs ütközés.

 

A TCW meg a filmek hitelességéről annyit, hogy pont az umabrai szál kapcsán kezd erősen kétséges lenni, hogy nem mondanak majd egymásnak ellent pl. a klónok kapcsán.

 

Azaz ha a tcw-ben lesz mikulásos bolygó akkor az úgyis van. Azt simán elfogadom.

facepalm.gif Ezek után tényleg nincs értelme beszélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew: A könyvek EU, a TCW nem. Teljesen mindegy hogy bejönnek-e a csaj könyvei a Mandalorét illetően. A TCW-t kell figyelembe venni. Ha ennyire nem jön be a sorozat minek nézed?

És akkor most törvénybe van iktatva, hogy mi tetszen, és mi ne? Nem hiszem, még ha te úgy is kezeled.

Nekem se tetszik az új Mandalore koncepció. De mégis nézem a TCW-t, mert vannak még benne jó történeti szálak.

Ennyi erővel én is feltehetném neked a kérdést, hogy ha ennyire ragaszkodsz a hivatalos canonhoz, akkor miért olvasol EU műveket?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy dolog eszembe jutott. Azt hallottam, hogy Traviss mielőtt belekezdett volna a a koncepciója kidolgozásába, direkt rákérdezett, hogy mit, mennyit és milyen mélységben írhat a mandalóriakról. Erre mit válaszoltak neki: nyugodtan írj bármit, ezzel a témával soha senki nem fog már foglalkozni. Ezek után megértem a hozzáállását.

 

Szerintem nem szép dolog az ilyen átírás. A 6 filmnek ehhez persze joga volt. Azok a Saga alapkövei. Csak hát a Star Wars saga 6 részes, nem pedig 130 valahány. Ha egy TCW epizód elkezdődik nem az van az elején, hogy episode 77 vagy akármilyen szám. Ráadásul nem minden történet Lucas ötlete. Maga Ody írta korábban, hogy a 4. évadnál már majdnem minden történet Lucas ötlete. Mire lehet ebből következtetni? Arra, hogy első 3 évad eddigi történeti szálaiból jó sok nem tőle származott, és még a 4. évadban sem minden tőle van, csak majdnem minden.

Az egy dolog, hogy most átírogatják az EU-t. De majd megnézem mi lesz, ha majd az igazi Darth Maul visszatér, és azzal jól belerúgnak a Baljós Árnyakba. Szépen nézünk majd ki, ha egy filmet kell majd retconolni, és nem egy EU művet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy dolog eszembe jutott. Azt hallottam, hogy Traviss mielőtt belekezdett volna a a koncepciója kidolgozásába, direkt rákérdezett, hogy mit, mennyit és milyen mélységben írhat a mandalóriakról. Erre mit válaszoltak neki: nyugodtan írj bármit, ezzel a témával soha senki nem fog már foglalkozni. Ezek után megértem a hozzáállását.

Azzal szerintem senki nem vitatkozott, hogy szemét módon intézte a TCW csapat a mandalore retcon-t.

 

Szerintem nem szép dolog az ilyen átírás. A 6 filmnek ehhez persze joga volt. Azok a Saga alapkövei. Csak hát a Star Wars saga 6 részes, nem pedig 130 valahány. Ha egy TCW epizód elkezdődik nem az van az elején, hogy episode 77 vagy akármilyen szám. Ráadásul nem minden történet Lucas ötlete. Maga Ody írta korábban, hogy a 4. évadnál már majdnem minden történet Lucas ötlete. Mire lehet ebből következtetni? Arra, hogy első 3 évad eddigi történeti szálaiból jó sok nem tőle származott, és még a 4. évadban sem minden tőle van, csak majdnem minden.

Az egy dolog, hogy most átírogatják az EU-t. De majd megnézem mi lesz, ha majd az igazi Darth Maul visszatér, és azzal jól belerúgnak a Baljós Árnyakba. Szépen nézünk majd ki, ha egy filmet kell majd retconolni, és nem egy EU művet.

 

Csakhogy Maul visszahozása ponthogy egyike Lucas saját ötleteinek. Ő meg amúgy is folyamatosan retconolja a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, ezen hosszú sorokat elolvasva eldöntöttem, hogy mindenképpen fogok RepCom könyveket is olvasni. Köszi minden vitázó félnek :D

Mindenképpen ajánlom őket, de alapvetően ne akcióra számíts, mert úgy csalódni fogsz. A könyvek topikban írtam róluk, ha érdekel: Hard Contact, Triple Zero+True Colors, Order 66.

A másodiktól, de leginkább a harmadiktól kezdve gyakorlatilag egybe függő a történet. Az Imperial Commando-t még nem olvastam, most már nagyon meg kéne venni, akármekkora cliffhanger is a vége állítólag.

 

 

Csakhogy Maul visszahozása ponthogy egyike Lucas saját ötleteinek. Ő meg amúgy is folyamatosan retconolja a filmeket.

Az, hogy az övé még nem jelenti, hogy jó is.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azzal szerintem senki nem vitatkozott, hogy szemét módon intézte a TCW csapat a mandalore retcon-t.

 

 

 

Csakhogy Maul visszahozása ponthogy egyike Lucas saját ötleteinek. Ő meg amúgy is folyamatosan retconolja a filmeket.

Én nem vettem észre, hogy Lucas folyamatosan retconolná a filmeket.

Ha Maul visszatérte az ő ötlete, akkor nem tartozik a legjobbak közé. Ha jól láttam elég sok embernek nem tetszik, még olyanoknak se, akik eddig minden Lucas-os dolgot imádtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy az övé még nem jelenti, hogy jó is.

Azt nem is mondtam. :) Csak azzal kapcsolatban jegyeztem meg, hogy Revan felvetette Lucas szerepét a TCW-ben és az EU átírásokban, meg hogy mi lesz majd ha az EPI-et kell retconolni.

 

Én nem vettem észre, hogy Lucas folyamatosan retconolná a filmeket.

 

Az olyan apróságokra gondoltam, mint pl Corruscant és Naboo a EP6-os ünneplő bolygók közt, meg hogy Cristensen-t rakták Shaw helyére, mint Anakin Erő-szellemét. Meg mint hallom, a BRD kiadáson Vader a Halálcsillag trónterem nagy jelenetében "NO!"-t üvölt, miközben az Uralkodó Luke-ot kínozza. Ja és arról nem is beszélve, hogy Luke, Leia és Vader kapcsolata is az EP4 retconja valamilyen szinten.

 

Ha Maul visszatérte az ő ötlete, akkor nem tartozik a legjobbak közé. Ha jól láttam elég sok embernek nem tetszik, még olyanoknak se, akik eddig minden Lucas-os dolgot imádtak.

Én sem rajongok az ötletért, de nem vagyok hajlandó előre elásni sem. Szerintem Lucas és a TCW csapat eddig nagy általánosságban sokkal jobb munkát végeztek, mint bármelyik SW film forgatóstábja, úgyhogy bízom benne, hogy ebből is jól kijönnek majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az olyan apróságokra gondoltam, mint pl Corruscant és Naboo a EP6-os ünneplő bolygók közt, meg hogy Cristensen-t rakták Shaw helyére, mint Anakin Erő-szellemét. Meg mint hallom, a BRD kiadáson Vader a Halálcsillag trónterem nagy jelenetében "NO!"-t üvölt, miközben az Uralkodó Luke-ot kínozza. Ja és arról nem is beszélve, hogy Luke, Leia és Vader kapcsolata is az EP4 retconja valamilyen szinten.

Az általad felsorolt dolgok egyikét sem tartom retconnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem teljesen valid dolog, hogy átirnak ezt-azt az SW-ben. Ez egy képlékeny világ. Emellett az irót is megértem: sokat dolgozott valamin amit kukáztak. Teljesen érthető hogy ezután dobbantott. De a TCW már átgázolt ezer meg ezer EU dolgon. Teljesen világos, hogy a jelenlegi leosztásban a TCW csak a filmekhez akar igazodni az EU-ból pedig legjobb esetben csak ötleteket venni.

 

Aki pedig már valaha írt és kapott érte pénzt az tudja: amiért őt kifizették az nem az ő tulajdona. Ilyenkor a szerződésben MINDEN esetben benne van, hogy amit irsz az onnantól a kiadóé. Tulajdonosként pedig pontosan azt csinál vele amit akar. Akár azt is mondhatja valamire amit korábban megrendelt, hogy bocsi mégse. Tudom, velem is előfordult már. Ugyhogy nem érzem hogy itt bármi igazán nagy gáz lenne a TCW-sek húzásában, amellett hogy az iró reakciója is acceptálható. A tulajdonos meggondolta magát a saját tulajdona kapcsán. Szerintük a 20 perces részekre osztott gyerekeknek szánt TCW-be egy másik ötlet jobban működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, szerintem a TCW-seknek a mandalóri koncepció kidolgozásakor halvány lila gőzük sem volt arról, hogy Karen Traviss-nek már van hozzá elképzelése a regényekben. Le merném fogadni, hogy az írók többsége egyáltalán nem ismeri a regényeket, képregényeket, fogalmuk sincs arról, hogy melyikben mi van. Egyszerűen figyelmetlenek voltak, lusták utána olvasni a dolgoknak.

 

Persze nem minden TCW-s író ilyen. Pl Quinlan Vosnál beletették a különleges képességét. Katie Lucas is figyelembe vette Ventress múltját, tehát utánanézett a dolgoknak, az ő koncepcióját sikeresen kiegészítette az EU-s dolgokkal. És egy sokkal jobb verzió született ezáltal.

Tehát vannak a lusta írók, akik nem szeretnek utána olvasni a dolgoknak és vannak az aprólékosak, akik tudnak alkalmazkodni.

 

Persze azt is el lehet fogadni, hogy a TCW-ben azt alkotnak, amit akarnak. De akkor minek vesznek át dolgokat az EU-ból? Minek szerepel Ventress a sorozatban, miért nem találtak ki helyette egy másik karaktert? Miért tették bele az Éjnővéreket, Quinlan Vost, a Republic Commandot...stb? A most következő történetszálnál is egy képregényt dolgoznak fel, és alakítanak át. Ezt is miért? Kifogytak az ötletekből? Mert számomra ez azt bizonyítja.

Ha már annyira azt alkotnak amit akarnak akkor találjanak ki saját karaktereket és sztorikat, (persze kitaláltak saját dolgokat is, de nem mindent) semmit se vegyenek át más művekből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a TCW-n elég sok ember dolgozik, akik elég sokat átvesznek az EU-ból szerintem nyugodtan kizárhatjuk, hogy ne tudtak róla hogy mi van és mi nincs regényben vagy akárhol kidolgozva.

 

Íráskor pedig ötleteket rengeteg helyről merít az ember: az EU pedig nagyon adja magát, mert az is SW. Ráadásul a Lucasfilm tulajdonai pont ugy mint a TCW és ha azaz ukáz, hogy nyugodtan lehet meríteni, farigcsálni, átgyúrni ha éppen úgy jobbnak látják akkor meg is fogják csinálni. Ha lenne rá igény felsőbb körökben hogy valamiféle EU-komptabilis cucc szülessen, nyilván nem ilyen részek születnének, de nincs ilyen szándék. Innentől pedig író függő, hogy ki akar alkalmazkodni és ki nem a régi írásokhoz. Nem gondolnám, hogy ez lenne az igényesség mércéje. Valószinüleg azért is persze mert az általam olvasott SW könyveknél a legjobbak is egy közepes ponyva szintjéig jutottak (az itt érintett könyveket nem olvastam) igy mélységesen meg tudom érteni, ha egy írónak semmi kedve totálisan elmerülni az SW könyvekben és minden részletében igazodni hozzájuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.