Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

NA, mostantól számítva várom a TCW-t. Ez a trailer meggyőzött, hogy érdemes lesz figyelemmel kísérni ezt a sorozatot. Y-Wingek rulezz!!! (Ráadásul S3-asok, nem A4-esek, mint az ep4-5-6-ban, király). Nagyon feelinges.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most azért kíváncsi vagyok, hogy mi lett a sorsuk az EP III-ra az Y-szárnyúaknak, mert ugye ott csatagépeknek az ARC-170-esek vannak beállítva. Ha már akkor leselejtezték őket, az picit fura lenne, mert EP IV idejében még élvonalbeli harci gépeknek számítottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, félreértettük egymást. :) Én azt akartam mondtam, hogy ne az rtl, hanem a magyar cn adja le. Szerintem biztos, hogy az rtl nem adná le teljes egészében, az pedig rosszabb, mintha nem adná le. :)

 

TRAILER: That was impressive!

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most azért kíváncsi vagyok, hogy mi lett a sorsuk az EP III-ra az Y-szárnyúaknak, mert ugye ott csatagépeknek az ARC-170-esek vannak beállítva. Ha már akkor leselejtezték őket, az picit fura lenne, mert EP IV idejében még élvonalbeli harci gépeknek számítottak.

Lehet, hogy az Y-Wingeket nem alkalmazták olyan széles körben, mint az ARC-ket. Az ARC-k - legalábbis ahogy elnéztem - jobban manőverezhetők, gyorsabbak és nagyobb tűzerővel bírnak, az Y-Wingnek meg ugye van némi gyártási hibája is, ami miatt úgy lecsupaszították őket az ep4-re. Szóval lehet, hogy a BLT-ket csak addig használták, míg az Incom/Subpro elő nem állt az ARC-kkel, melyek szélesebb körben alkalmazhatóak. Ezért azokat visszavonhatták a frontról, mint a Torrent vadászokat.

De az is lehet, hogy majd itt kiderül, hogy az Y-Wingek ugyanúgy egy magánhadsereg részei, mint amilyen a Naboon az N1-esek. És akkor bemesélésre kerülhetne, hogy ez a magánszemély adta a Lázadóknak az Y-Wingeket később. Szerintem ez sem lenne egy rossz húzás.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ha jól tudom akkor a BTL-ek erősebb gépek mint az ARC-170-esek. Strababíróbb páncélzat, pajzsrendszer, ütőképesebb fegyverrendszer ( ugye ott lifeg az ionágyú is a pilótafülke tetejét :) )

Bár nekem amúgy is marha furcsa ahogy követik egymást ezek a géptipúsok, főleg azért mert a Birodalom kidobta a V-szárnyúit és helyébe a sokkal gyengébb TIE-okat alkalmazta. :S Asszem ezekre a pontos magyarázatokat nem fogjuk megkapni, hogy mi ebben a logika.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Y-Wingeknek nincs több fegyverük. Két lézerágyú, két ionágyú, és két protontorpedó vető. Ezzel szemben az ARC-nek van négy lézerágyújuk és két protontorpedó vetőjük. Mindkettő rendelkezett pajzzsal, de az Y-ok páncélzatát el kellett távolítani a hűtőcsövek miatt, ezzel sérülékenyebbé válltak (pl.: mikor az Arany 2-es hajtóművét lerobbantja egyetlen sugár a helyéről). Szóval, az ARC az Y-t, mint az X-Wing. Az ionágyú az egyetlen előnye talán, de az meg instabil működésű (a Yavini ütközetben két szem Y-on működött) és rombolásra nem túl jó :)

 

A V-Wing tényleg jobb volt, mint a TIE vadászok bármelyik konstrukciója, bár hiperhajtóművet az sem tartalmazott, de volt pajzsa és egy integrált Q7-es asztomechje. De hát a Birodalom inkább az olcsóbb tömegcikkek felé ment, mint, hogy drágább, de jobb legyen (poén, hogy egy TIE vadászgépet még egy Eta-2-es Jedivadász is leköröz, hát még egy A-Wing). Ugye az X1-esből sem lett semmi, de az Avengereket és a Defendereket sem gyárották széles körben, és azokat is inkább a Birodalom alkonyán, Thrawn ideje alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem teljesen a fegyverek számára céloztam, hanem az ütőképességükre. Az tény, hogy az ARC gépeknek előnyük származott a vadászelhárító ágyúiból. Igazság szerint az Y-szárnyú fejlettebb képességei inkább EU-s környezetben jelentkeznek, ahol sok történet szól arról, hogy is kerültek fölénybe bizonyos birodalmi támaszpontok ellen.

Az ionágyú meg jól jött amikor a Lázadók "vásárolni" mentek a birodalmi konvojokhoz. :) Az Y-szárnyúakat szépen ráküldték a Nebulon fregattokra oszt néhány iontalálattal máris csáklyázhatták őket. :)

 

A TIE-ok előnye meg főként a célzórendszerükben és a gyorsaságukban van. Bár így is két gép alkot egy elfogóegységet, mert így hatékonyak. De ettől függetlenül tényleg számomra érthetetlen a V-szárnyúak leselejtezése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Miért érthetetlen? Amíg háború zajlott, addig szüksége volt a köztársaságnak a hatékonyabb V szárnyúakra, amelyeket nehezebb volt elpusztítani. Azonban jött 19 háborúmentes év, a régi V-k egyrészt kicsit megkophattak, másrészt már nem is volt szükség ilyen típusú gépekre, hiszen a Birodalom nem számított jelentős lázadásra, így pazarlásnak tűnt újabb V szárnyúak előrendelése. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg rohamosztagos volt, így az ő életük sem számított annyit, hogy pajzssal szereljék fel a gépeket.

 

Szerintem ebben nincs semmi logikai gebasz, csupán pénzkérdés az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez elég logikátlan belemagyarázás Donát. :) A technika tökéletessítésével nincs visszafejlődés. A Birodalom meg védtelen harci gépekkel hogy akart megfélemlíteni potenciálisan zavargásokkal telített galaxist? Arra számolhattak, hogy a diktatúra kikiáltásával nővekedhetnek a lázongások -és növekedtek is. Egy HCS nem tud mindenhol ott lenni rendet tenni és gondolom annak is megvolt a költsége.

Nem hiába nyert térhódítást a T-65-ös. :D

Itt talán az tűnhet logikus magyarázatnak, hogy a birodalmi hadigépezet az erőit a csatahajókba fektette. A csillagrombolóktól aztán rettegtek a népek rendesen. De még ez se magyarázat a TIE-ok térnyerésére, mégha az előzménytrilógia nélkül elég ütős kis gépek voltak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy példa az életből: a második világháborúban a németek gyártották a jobb és erősebb tankokat, mig az amerikaiak a gyengébb de jóval olcsóbb Shermaneket, amiket viszont könnyedén lehetett nagy tömegben gyártani. Nem feltétlenülk az erő számit: az amerikaiak végül előretudtak nyomulni a nyugati fronton és a földi ütközeteket is nagy részben ők nyerték.

 

Ja és az elözetes nagyon állat! :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen "nem háborús időkben" jobb 10000 Tie, mint 1000 V-szárnyú, hiszen nem koncentrált támadásokra van szükség, ha egyáltalán vannak összecsapások a galaxisban, hanem rendfenntartásra, állandó őrjáratozásra, amire a kisebb pajzsú, de gyorsabb Tie vadászok tökéletesen megfelelnek.

 

Oldie, hiába volt komolyabb hajújuk is a Tie vadásznál, a Gresham törvény értelmében: "ágyúval nem lövünk verébre". Mindenki akkora hatalomforrást használ fel, amekkorára éppen szüksége van. A birodalomnak nem volt számottevő ellenfele abban a 19 évben, ami a klónháború és a lázadás között húzódott, így jobban megérte számukra a Tie. Ez kétlem, hogy logikátlan lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már véglegesen megnyílt az első évad szekciója! Topikot nem tudtok nyitni csak az adminok. Az első évad epizódjai fognak ott szerepelni, fix sorrendben. A további diskurzusokat itt lehet majd lefolytatni, vagy ha külön témát szeretne valaki tüzetesebben kitárgyalni, akkor arra is lehetősége van egy topik nyitásával. Persze a részek konkrét történéseivel majd az adott topikban foglalkozunk, így kérlek benneteket, hogy ide csak a tényleg nagyobb volumenű dolgokat hozzuk át. A felirat kéréseknek már most van külön helye, azokat természetesen ott lehet majd megtalálni. Ha valakinek van véleménye eme rendszert illetően (pozitív/negatív)az ne tartsa magában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppá-hoppá!! Dupla epizód a premier napján!!! :D

 

http://www.comingsoon.net/news/tvnews.php?id=48429

 

9:00 p.m.

Star Wars: The Clone Wars (p) "AMBUSH"

Jedi Master Yoda is on a secret mission to forge a treaty with the King of the strategic system of Toydaria when his ship is ambushed by Count Dooku. Yoda and three clone troopers must face off against Count Dooku's dreaded assassin Ventress and her massive droid army to prove the Jedi are strong enough to protect the king and his people from the forces of the war.

 

9:30 p.m.

"Star Wars: The Clone Wars" (p) "RISING MALEVOLENCE"

Creating panic throughout the galaxy, a devastating Separatist mystery weapon terrorizes the clone Starfleet. Anakin and Ahsoka race to save Jedi Master Plo Koon and his clone troopers in time.

 

Ody, lassan lehet nyitni a topicocat az epizódoknak... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.