Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Cloak of Darkness topikjában merült fel:

Az ilyen részeknek azért van egy hátrányuk, mégpedig az, hogy mivel ismerjük a szereplők jövőjét, izgulni nem nagyon lehet rajtuk.Pl tudtuk, hogy Gunray megmenekül.

Igen, ez nálam is ennél a résznél merült fel igazán. Hogy a főszereplőkért nem izgulunk, az egy dolog, de valójában a mellékszereplőkért sem, akik a filmekből jöttek át. Pl. mikor Árgyélus kapitány hirtelen a klónokat kezdte tizedelni, azonnal tudtam, hogy no para, ott van Gree, ő tuti nem halhat meg és ő lesz az, aki miatt Gunray, ha meg is szökik, nem simán fog az összejönni. Eztán gondoltam bele, hogy Luminara sincs veszélyben, hiszen az ep3-ban ott van a Kashyyykon. Aztán végiggondolva, Plo Koon, Cody, Thire, Yularen, nekik nincs tétjük, hiszen bár csak mellékesek, hajuk szála sem görbülhet, hiszen később ott lesznek a filmekben. Szóval lehet, több önálló, állandóbb jelleggel visszatérő karakter kéne, mint Rex. Példának okáért a Rookies azért tetszik, mert ott egyedül Cody az, akiért nem kellett szorítani. Szóval jó lenne, ha látnánk néha felbukanni Fox parancsnokot (mivel az ep3-ban Thire a coruscanti shocktroopereknek a parancsnoka, míg az Ambushban csak százados volt, így érdekes lenne azt is látni, hogyan jutott oda, hogy maga tegyen jelentést Palpatine-nak Yoda kereséséről). De jöhetne a többi klón is, mint Five vagy Echo, aztán néhány visszatérés után egyikük meghalhatna. Mert hiába van itt Ahsoka, hiába tudjuk, hogy el fog tűnni valahogy valahová, erősen gyaníthatjuk, hogy a sorozat végéig nem fog bekövetkezni ez. Szóval több önálló TCW karakter kéne, vagy még előhalászhatnának olyan mellékeseket, akik az ep2-3 közötti időkben eltűntek. Jediből egy rakás van (igaz, a legtöbb eltűnését az EU már elmesélte, de oda se neki :oops: ): Adi Gallia, Oppo Rancisis, Yarael Poof, Eeth Koth, Even Pill (igaz, őt elvben Anakin túrta ki), Yaddle, Depa Billaba, Barriss Offee, Pablo Jill, Bultar Swan, stb.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, kellenének még szabadon manipulálható karakterek. De Yarael Poof már BBY 27-ben meghalt, Yaddle BBY 26-ban meghalt, tehát ők kiestek, mivel már az Ep2-ben sem szerepeltek. Even Piell hetekkel a 66-os után halt meg a Coruscanton, Barriss Offee-t a Felucián ölték meg a 66-os során, Pablo-Jill-t Grievous ölte meg az IH fedélzetén, Bultar Swan pedig túlélte a 66-ost, és a Kesselen halt meg azt hiszem, Vader által. Ők csak akkor kezelhetők szabadon, ha a filmeken kívüli eseményeket figyelmen kívül hagyják a készítők. Persze azért néhány kaland erejéig bevehetnék őket, csak kinyírni nem kellene egyiket sem, mint ahogy Depa Billabát sem. Viszont az ő sorsát, illetve Adi Gallia és Oppo Rancisis halálát belevihetnék egy-egy sötétebb hangulatú részbe...

És hát van ott még kb 10000 Jedi, csak elő kell vakarni néhányat, és lehet gyilkolászni őket... :oops: (Persze csak módjával, nehogy csorbát szenvedjen a nimbuszuk. :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel én is így vagyok, ezért nézek meg filmeket többször is, olvasok el könyveket sokadszorra. Nem csak az tud szórakoztatni, hogy nem ismerem a sztori végét, hanem az odavezető út szépsége, felépítése, filmnél a szereplők játéka, vagy pl. könyvnél a jó stílus. :)

De itt minek is ezt magyarázni? Hiszen mindannyian sokszor láttuk már mind a hat filmet, és az elemzés topikokban arról is szoktunk beszélgetni, hogy egy-egy jelenet még most is milyen izgalmas... :oops:

 

A Clone Wars ráadásul kicsit más tészta, hiszen itt csak a távolabbi jövőt ismerjük, az odavezető utat nem annyira, vagy nem pontosan, így az izgalom is megvan, hiába vannak benne nagyobb részt ismert jövőjű karakterek. Meghalni nem fognak, az biztos, de a többit nem tudjuk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. De jó neked, hogy filmnézés közben ennyi mindenre tudsz gondolni. :oops: Engem leköt a sztori és attól még izgalmas, hogy tudom ki nem halhat meg elvileg.

Én sem mondtam, hogy nem köt le, de olykor vannak ilyen dolgok, amik kizökkentenek a 100%-os élvezetből. Ennél a szériánál most először ennél a résznél zökkentett ki ez. De hát ez nem csoda, én sose a főhősökért rajongtam, éppen azért, mert azok sorsa a legtöbb műnél könnyen kiismerhető. A mellékszereplőknél, ha nem sablonosak, akkor ez nem így van. És bár ez nem von le szinte semmit a TCW, vagy bármilyen más mű értékéből, a teljes élményhez nálam az is hozzátartozik, hogy ne tudjam, mi lesz egy adott karakter sorsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik rajongó találóan megjegyezte, hogy jobban várja a Lair of Grievoust, mint a karácsonyt. :oops: Az biztos, hogy én is megadom a módját a várakozásnak. Napközben megnézem a sorozat eddigi részeit, és mindezt megkoronázandó az új epizódot! Nagyon várom már, bár kicsit félek is, hogy csalódni fogok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lesz benne olyan különleges amiért ennyire várod?

Először is nem csak én várom hanem még rengetegen a fórumokon. :oops: Egy elismert japán anime rendező dirigálta ezt a részt, és állítólag nagyon komor hangulata van. Ha láttad az előzeteseket akkor gondolom ez neked is feltűnt.

 

Spoiler:

Ja és talán többet megtudhatunk Grievous múltjáról is. Az egész epizód az ő búvóhelyén játszódik.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képet úgy tudod, ha csak a végeredményre vagy kíváncsi, hogy megnyitsz egy képszerkesztő programot, rámész a képregényre, felnagyítod Grivi fejét, hogy szép nagy minőség legyen, kurzort oldalra csapod, megnyomod a billentyűzeten, hogy PrtScr, és utána meg új dokumentumként már be is szúrtad a képszerkesztő progiba azt a képet, amit épp mutatott a monitor. Utána már rajtad áll, mit kezdesz vele. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon várom már!!! Egyben fogom megnézni a Gunray arc -ot. Látom nem csalódtál. :D Valóban annyira jó lett mint vártad?

 

Nekem nagyon bejött, rendkívül izgalmas volt! :D

De majd Te is meglátod, Ody!

Amint lesz majd angol felirat, hozzálátunk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.