Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem ide illik amit írni akarok.

 

Hétvégén egy kétnapos buliban vettem részt a barátaimmal. A házigazdának van egy 10 éves fia. Vasárnap hazajött mi már lassan mentünk volna. Miközben majszoltam a mákosgubát a konyhában, a kissrác elkezdte nekem hozni és mutogatni a Legos sw jármüveket, karaktereket. Egy csomó minden volt neki. Beszélgettem vele, mondta, hogy látta mind a 6 filmet. Mikor megettem a gubát behívott a szobájába és mutogatta nekem a legos star wars pc játékot. A gyerek imádja a clone warst. Komolyan mintha magamat láttam volna '82-ben. Megkérdeztem szülöket, hogy ti mondtátok neki, hogy én sw-rajongó vagyok? Azt mondták nem. Ezek szerint érezte kihez kell jönnie. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó sztori :( Mondjuk én lehet, hogy sírva fakadnék amikor egy taknyos kölke kezd "kioktatni" Star Warsból, finoman szólva. ;) Pedig mintha tegnap lett volna, hogy haverral Ezeréves Sólymot építettünk fel egy teraszon, ésatöbbi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, Te legalább férfi vagy, így ha nem is tudják, de feltételezik, hogy nem kizárt, hogy szereted az űrjárműveket, ergo nem állhat tőled messze a Star Wars. De nálam... Ismerek pár gyereket, akik a maguk szintjén és épp a Clone Wars miatt már rajongónak számítanak, és időnként tisztán érzem, hogy valami csodabogárnak tartanak, hogy én is teljesen képben vagyok (bár járműben nem annyira :(). Persze nem is csoda, ha belegondolok, hogy annak idején, ha a nagynéném vagy az anyám barátnője SW rajongó lett volna, lehet, hogy én is furcsálltam volna. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg valószínűleg az leszek a következő fórumtali után, amin részt veszek :(

 

Kedves történet, Frenkie.

 

Pedig mintha tegnap lett volna, hogy haverral Ezeréves Sólymot építettünk fel

Hát, nekem nem volt az olyan régen, bár nem volt se haver, se terasz, csak egy Falcon, ami pofával előre leszédült a polcról ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem is tudtam hogy te lány vagy Pildi! :) Ki lány itt még?
Mi tagadás... :D De eddig még nem is gondoltam arra, hogy ez nem derül ki abból, amiket írok. :(

Túl sok lány nincs itt, az igaz, de azért vagyunk páran, és hát ugye nem a mennyiség számít.. :):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi tagadás... :) De eddig még nem is gondoltam arra, hogy ez nem derül ki abból, amiket írok. :(

Túl sok lány nincs itt, az igaz, de azért vagyunk páran, és hát ugye nem a mennyiség számít.. :):D

OFF

Meglepő befolyása van egyébként az avataroknak az ilyenekben... Érdekes, hogy én nem ismerlek titeket élőben, és mindenkit próbálok valahogy kicsit az avatarához kötni. Persze nem dirrekt... Ez így jön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Illik a Darth Maulhoz, hiszen a Maul marcangolást, de bunkót, bakót, buzogányt, sulykot és nehéz fakalapácsot is, azaz különféle fegyvereket (Maul meg ugye egy lesújtó fegyver volt Sidious szemében). És hát a Darthnak, Tyranusnak és a Vadernek is van egy bújtatott jelentése, csak nincsenek "helyesen" írva. Szóval, nem most kezdte el a lüke nevek osztogatását. És ugye, nem is csak a gonoszok kapnak ilyet, mert azért a Solo, Amidala, Yoda, Windu és Jinn nevek is elég beszédesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi van, ha az általad említett jeleneteket csak a film kedvéért készítették? Kétlem, hogy lenne még olyan epizód, amit elkészült, és három évig a "dobozban" állt.

Mivel eredendően a mozifilm szabvány sorozatepizódok voltak, így szerintem a filmhez nem készült csak úgy egy jelenet sem, legfeljebb az adott részekhez, de az is csak az lehet, amiben Asajj poliphajója elrabolja a sivatagi vitorlást (a Palpatine-osnak és Dookusnak még látnám értelmét, de mi értelme lenne olyan jeleneteket készíteni, amik nem kötődnek a filmhez?). És miért ne lehetne? Ha megnézed a DVD extráját, számos olyan jelenet van, ami csak a második évadban bemutatott epizódokban tűnt fel, sőt, már bőven mutattak s3-as koncepciórajzokat is (például a Phase II páncélos klónokat).

Ráadásul, miért ne állhatna évekig dobozban? Elvannak azok :) Pláne azért is lehetséges, mert össze-vissza készültek. A produkciós sorrendet elnézve, még bőven vannak lukak:

 

1x00 Castle of Deception (a mozifilm második negyede) 1.01

1x06 Downfall of a Droid 1.02

1x00 Castle of Doom (a mozifilm harmadik negyede) 1.03

1x00 Castle of Salvation (a mozifilm negyedik negyede) 1.04

1x08 Bombad Jedi 1.05

1x07 Duel of the Droids 1.06

1x02 Rising Malevolence 1.07

1x01 Ambush 1.08

1x03 Shadow of Malevolence 1.09

1x09 Cloak of Darkness 1.10

1x04 Destroy Malevolence 1.11

1x10 Lair of Grievous 1.12

2x02 Cargo of Doom 1.13

1x05 Rookies 1.14

1x19 Storm Over Ryloth 1.15

1x11 Dooku Captured 1.16

1x20 Innocents of Ryloth 1.17

1x00 The New Padawan (mozifilm első negyede) 1.18

1x21 Liberty on Ryloth 1.19

1x12 The Gungan General 1.20

2x13 Voyage of Temptation 1.21

1x13 Jedi Crash 1.22

2x01 Holocron Heist 1.23

1x14 Defenders of Peace 1.24

1x15 Trespass 1.25

1x17 Blue Shadow Virus 1.26

 

1x16 The Hidden Enemy 2.01

1x18 Mystery of a Thousand Moons 2.02

2x03 Children of the Force 2.03

1x22 Hostage Crisis 2.04

2x04 Senate Spy 2.05

2x10 The Deserter 2.06

2x05 Landing at Point Rain 2.07

2x06 Weapons Factory 2.08

2x07 Legacy of Terror 2.09

2x15 Senate Murders 2.10

2x11 Lightsaber Lost 2.11

2x08 Brain Invaders 2.12

2x12 The Mandalore Plot 2.13

2x09 Grievous Intrigue 2.14

2x20 Death Trap 2.15

2x14 Duchess of Mandalore 2.16

2x16 Cat and Mouse 2.17

2x21 R2 Come Home 2.18

2x17 Bounty Hunters 2.19

2x22 Lethal Trackdown 2.20

2x18 The Zillo Beast 2.22

2x19 The Zillo Beast Strikes Back 2.23

 

Mint látható, a produkciós sorrendben hiányzik még a 2.21 (sőt, a 2.23, 2.24, 2.25, 2.26 is, amennyiben a második turnusban is huszonhat epizód készült, bár ez még nem biztos) és érdekes, hogy a Hidden Enemy és a Cat and Mouse is a második készítési évadban készült el, így a 2.21-es produkció lehet a harmadik része. Azon kívül, ki tudja még mi készült el a mozifilm előtt. Nem feltétlen kell komplett kész részeknek lennie, csak jeleneteknek.

Persze mindez csak találgatás, de szerintem könnyen belefuthatunk az évek folyamán azokba a jelenetekbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most gondold el, ha a Downfall of a Droidot dobozba rakják, és bemutatják a harmadik évadban. :) Vizualitásban van fejlődés, ide már nem illene egy első évados készítésű rész. Egyébként arról volt szó, hogy kellett csinálni pár átvezető jelenetet a mozihoz, mert a részek önmagukban nem voltak elegek. Egyébként ezt is, mint minden TCW -s kérdést, majd az idő eldönti. :) Én most azt mondom, hogy ezek a jelenetek egyediek, és nem külön a részekből lettek kiollózva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most gondold el, ha a Downfall of a Droidot dobozba rakják, és bemutatják a harmadik évadban. :) Vizualitásban van fejlődés, ide már nem illene egy első évados készítésű rész. Egyébként arról volt szó, hogy kellett csinálni pár átvezető jelenetet a mozihoz, mert a részek önmagukban nem voltak elegek. Egyébként ezt is, mint minden TCW -s kérdést, majd az idő eldönti. :) Én most azt mondom, hogy ezek a jelenetek egyediek, és nem külön a részekből lettek kiollózva.

Fogadjunk ebben is, aztán öt-tíz év múlva, amikor véget ér a TCW, valamelyikünk boldog sörgyártulajdonos lesz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most, hogy így egy kisebb maratont tartok a TCW-ből és épp a Zillos epizódokon vagyok túl, felvetődök egy kérdés. Vajon lesz ennek a sztorinak folytatása a harmadik évadban? Palpi ugye klónoztatni akarja végül a szörnyet. Ez pedig akaratlanul is egy ziccer a folytatáshoz. Történetmesélés szempontjából hiba lenne elfelejteni ezt a végszót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.