Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Lehet Talzin anya első lakhelye: a naboo-i akna alja. "Jaj mi pottyant ide, várjál felélesztelek... ja hogy nincs gyomrod, meg hiányzik a gerinced egy része. Abrakadabra: tessék már van". Király lesz :D

 

:lol: :lol:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az egyén újrateremthető. Formálható, és újraalakítható. Ha a gyűlölet elég erős." A Tales sorozat (szigorúan kánonon kívüli) Vader vs. Maul részéből. Esetleg valami hasonló magyarázattal állhatnak elő, de az ominózus képregény is inkább érdekességnek volt csak jó. Viszont az biztos, hogy elérték amit akartak... mindenki ezerrel várja már, hogy mi is lesz a sztoriban. Amúgy a Talzin anyás gondolatmenetben tényleg lehet valami.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Az egyén újrateremthető. Formálható, és újraalakítható. Ha a gyűlölet elég erős." A Tales sorozat (szigorúan kánonon kívüli) Vader vs. Maul részéből. Esetleg valami hasonló magyarázattal állhatnak elő, de az ominózus képregény is inkább érdekességnek volt csak jó. Viszont az biztos, hogy elérték amit akartak... mindenki ezerrel várja már, hogy mi is lesz a sztoriban. Amúgy a Talzin anyás gondolatmenetben tényleg lehet valami.

Még jó, hogy nem halt meg, mert a feltámadása csak az SW lényegét vágná haza. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy nem halt meg, mert a feltámadása csak az SW lényegét vágná haza. :)

Ezzel csak egyetérteni tudok. Akkor inkább élje túl a zuhanást, mint hogy feltámasszák (bár ez a választás olyan minthogy a karomat vagy csak az ujjamat törjék el). Az SW egyik nagyon szép tanulsága, hogy a valódi halhatatlanságot és a halál legyőzését nem a sötét hanem a világos oldal adja... lásd Obi-Wan, Yoda és végül Anakint akik visszatérnek az Erő honából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak egyetérteni tudok. Akkor inkább élje túl a zuhanást, mint hogy feltámasszák (bár ez a választás olyan minthogy a karomat vagy csak az ujjamat törjék el). Az SW egyik nagyon szép tanulsága, hogy a valódi halhatatlanságot és a halál legyőzését nem a sötét hanem a világos oldal adja... lásd Obi-Wan, Yoda és végül Anakint akik visszatérnek az Erő honából.

Pontosan. Na és ne feledjük Qui-Gon -t se. Ráadásul pont ő mondja, hogy a sith -ek soha se érhetik el az öröklét titkát, mert az a szereteten alapul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva nem értem most ezen a Maul-os dolgon miért vagytok ennyire fentakadva. Lesz egy Mortis szerű világ, ahol Maul látomásként jelenik meg vagy hasonló. Filoni és Lucas is elmondta hogy Maul meghalt, nem tér vissza. Ennyire nem bíztok az írókban? Ők se hülyék hogy felforgassák az egész Star Wars-ot, csak azért mert SW 1 bemutató lesz januárban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őszintén szólva nem értem most ezen a Maul-os dolgon miért vagytok ennyire fentakadva. Lesz egy Mortis szerű világ, ahol Maul látomásként jelenik meg vagy hasonló. Filoni és Lucas is elmondta hogy Maul meghalt, nem tér vissza. Ennyire nem bíztok az írókban? Ők se hülyék hogy felforgassák az egész Star Wars-ot, csak azért mert SW 1 bemutató lesz januárban.

Ennyi hozzászólást azért ne ugorj át egy beiráskor. A készitők nem állitják hogy Maul meghalt. Az ellenkezőjét állitják. Belett linkelve már kétszer is a kérdéses cikk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emberek, nyugalooom! :) Úgy vélem nem lesz itt semmi baj, hiszen személy szerint én még soha, de soha nem csalódtam George Lucasban és talán helytálló azt mondanom, hogy eztán sem fogok. Ő az az ember, aki legalább három generáció életét meghatározta a munkásságával, ha nem többel és több mint 30 éve élteti a mítoszt. Ha valakinek, hát neki látnia kellene, ha egy égbekiáltó botrány van előkészülőben. Persze minden csak tálalás kérdése, hiszen láthattuk már, hogy ugyanazt a történetet lehet többféleképpen is, jó és rossz módon is előadni, gondolok itt a negyedik évad elejére. A Shadow Warrior lényege gyakorlatilag ugyanaz, mint az első három epizódé, csak egyetlen részbe sűrítve. Bár nekem semmi problémám nem volt vele, sőt, kifejezetten tetszett, a fórum többségének tetszését nem nyerte el az epizód és sokkal inkább a Mon Cala trilógiát preferálták. Ugyanaz a történet, különböző tálalásban. Nagyon nem mindegy.

 

OFF

Először is, sokan említették már korábban Darth Maul feltámadásait az EU-ban. Szögezzünk le valamit. ILYEN NINCS. Legalábbis canon keretek között ilyen nem történt. Az, ahol Maul robotlábakkal tér vissza, hogy bosszút álljon Kenobin a Tatooine pusztaságában, non-canonnak minősül. A másik pedig, ahol Darth Vaderrel vív meg... Nos, hallottatok már a Doppelgänger nevű Erő képességről? Az EU-ban én eddig csak kétszer találkoztam vele. Lényegében az Erő segítségével egy olyan illúziót tud létrehozni az illető, konkrétan saját maga képmását, amely képes fizikai kapcsolatba lépni a környezetével. Bár ez igen nagy koncentrációt igényel. Darth Maul megjelenése a Tales-ben nem volt több egy megidézett Doppelgängernél, amelyet egy rakás Sötét Oldal Próféta idézett meg a Kalakar Sixen Darth Vadernek. Tehát az nem Maul volt, csupán egy illúzió, semmi több. Jut eszembe, volt még egy eset, de az sem volt több egy visszhangnál az Erőben, egy látomás.

ON

 

Bár a Wookieepedia már tényként kezeli Darth Maul feltámadását, én azért még nem vennék erre mérget. Vizsgáljuk meg az alapvető tényeket. Darth Maul-t kettévágták és lezuhant egy több száz méteres verem mélyére. George Lucas is szándékosan tervezte ilyenre a halálát, hogy még csak véletlenül se lehessen őt visszahozni, tanulva a Boba Fett esetből. Kétlem hogy azért tette volna, hogy majd ő személyesen hozza őt vissza 13 évvel később. Aztán, ott van az, amit a Witches Of The Mist végén láttunk. Akárkit keresett meg Talzin anya a varázsgömbjével, arról mindig tiszta képet kaptunk. De amikor Darth Mault kereste meg, a kép töredezett volt és nem mozgott, nem volt egyértelmű. Adott neki egy talizmánt, amely majd mutatja neki az utat. Gyanítom hogy ez egy olyan tárgy, amely képes kimutatni a Sötét Oldal erősségét az adott helyeken. Megkeresi a legerősebb csomópontokat. Itt találkozhat esetleg Darth Maullal valamilyen túlvilági formában. Mortishoz hasonló történetszálakat ígértek a készítők, ráadásul ott van Maul két különböző megjelenési formája. És tudjátok mi a poén? A promóciós képen sem egész alakos Mault láthattunk, csupán deréktól felfelé. Nem akarják lelőni a poént hogy igenis lesz lába. Mert szerintem nem az igaz valójában fog megjelenni. Darth Maulnak nincs helye ebben az időszakban, ezt nyilván a készítők is tudják. Természetesen annak a veszélye mindig fennáll, hogy az alkotók már annyira fel szeretnék múlni önmagukat, hogy hajlamosak ostobán gondolkodni. De nem hiszem hogy a Lucasfilm Animationnél senkinek nem szólalt meg a vészcsengő, hogy amit csinálnak, az botrányos, még akkor is, ha maga Lucas vetette fel az ötletet. Hacsak nem olyan kibeb*szottul jó dolgot hoztak össze, amiről még nincs tudomásunk. Vagy lehet hogy Lucasnak is előjött valami időskori mentális betegsége, akit senki nem ismert fel még időben. >.< Persze ezt csak poénként vetettem fel. Mondhatnak nekem akármit a szalagcímek, vagy az interjúk, én kivárom a történet végét. A harmadik évadban is sok mindent ígérgettek, amiből aztán végül semmi nem lett, és... Maga módján Qui-Gon Jinnt és Shmi Skywalkert is "élve" láttuk.

 

Javaslom tegyük félre ezt a beszélgetést, meg ezt az egész Darth Maul feltámadásával kapcsolatos pánikot 2012 tavaszára. (Amely, ha jól számolom pont az évadzáró lesz, nemde?) Addig még van egy rakás történet, amivel foglalkoznunk kell. :) Koncentráljunk inkább a Nomad Droidsra, az most aktuálisabb és az előző részhez hasonlóan úgy vélem, remek kikapcsolódást fog nyújtani. ^.^ És Ody, csak hogy eltereljem a figyelmed egy kicsit a gondokról, fókuszálj a Darkness On Umbarara. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És Ody, csak hogy eltereljem a figyelmed egy kicsit a gondokról, fókuszálj a Darkness On Umbarara. ;)

:) Na azt nagyon várom! Óriásinak ígérkezik, a TCW legjobbjai között fogjuk nyilvántartani, efelől nincs kétségem. Jövőhéten meglátjuk. :) Előbb a holnapi részt abszolváljuk, ami szintén érdekesnek ígérkezik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bármilyen formában egy elvetélt ötletnek tartom. Még egy "Mortis" önismétlés lenne, a többi megoldási lehetőség meg szóra sem érdemes. Már magából a hírből is elég nagy vihart kavarodott, nem látom, hogy miként lenne pozitív kimenetele a dolognak. Ha sajtós mellébeszélés (az idézett cikk, hír, akármi nem ezt valószínűsíti), akkor Filoni és Lucas hátsófelet csinálnak a szájukból, ha meg igaz, akkor azzal Lucas maga ellen fordítja a prequelt és a TCW-t kedvelő rajongók egy részét, ahogy anno a prequellel a régi rajongók esetében.

 

Úgy vélem nem lesz itt semmi baj, hiszen személy szerint én még soha, de soha nem csalódtam George Lucasban és talán helytálló azt mondanom, hogy eztán sem fogok.

 

Kétlem hogy...

Mert szerintem...

De nem hiszem...

Minden személyeskedési szándék nélkül mondom, hogy már bocs, de ez nem érvelés. A saját - ráadásul megelőlegezett - szubjektív érzéseidből vezetsz le globális megállapításokat.

Láttad a Fanboys-t? "Mi van, ha rossz lesz?"

De legyen jó. Mi van, ha pont neked nem fog tetszeni valamiért?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bármilyen formában egy elvetélt ötletnek tartom. Még egy "Mortis" önismétlés lenne, a többi megoldási lehetőség meg szóra sem érdemes.

Akad pár önismétlés a sorozatban, így engem egyáltalán nem zavarna. Sőt, talán némi utalással jobban konkretizálni tudnák a Mortis-trilógiában látottakat, ami akár még jól is elsülhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden személyeskedési szándék nélkül mondom, hogy már bocs, de ez nem érvelés. A saját - ráadásul megelőlegezett - szubjektív érzéseidből vezetsz le globális megállapításokat.

Láttad a Fanboys-t? "Mi van, ha rossz lesz?"

De legyen jó. Mi van, ha pont neked nem fog tetszeni valamiért?

Talán, de nem hiszem, hogy én vagyok az egyetlen ezen a fórumon, aki így gondolkodik, sőt... Gyanítom hogy az itteniek 90%-a egyetért velem, mert ha csalódott volna valaki Lucasban szerintem nem lenne itt.

Nem, nem láttam a Fanboyst. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) Na azt nagyon várom! Óriásinak ígérkezik, a TCW legjobbjai között fogjuk nyilvántartani, efelől nincs kétségem. Jövőhéten meglátjuk. :) Előbb a holnapi részt abszolváljuk, ami szintén érdekesnek ígérkezik. :)

Krell tábornok is itt fog felbukkanni, ugye? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:) Na azt nagyon várom! Óriásinak ígérkezik, a TCW legjobbjai között fogjuk nyilvántartani, efelől nincs kétségem. Jövőhéten meglátjuk. :)

 

Nekünk az okt 29 lesz, szóval itt az első szünet.

2 hét lesz ez sajnos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok a Maul témával, hogy ez is kicsit túl van lihegve, mint a javítások a BRen. Megnézzük, és ha tetszik oké, ha nem, akkor na bumm, ez egy rész volt, tovább lehet lépni. Azt hiszem nem az első hiba lenne a TCWban. Én kifejezetten várom Mault, és kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle. ^^

 

Na és milyen az új rész? valaki? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekünk az okt 29 lesz, szóval itt az első szünet.

2 hét lesz ez sajnos.

Ki volt írva a rész végére?

 

Én már írtam róla. A saját topicjában találod.

Spoilermentesen esetleg? Csak hogy tetszett-e vagy sem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ki volt írva a rész végére?

 

 

Spoilermentesen esetleg? Csak hogy tetszett-e vagy sem. :)

 

Tetszett végülis, de most már mást várok az évadtól.

Persze jobb részek ezek így mint a szenátusteremben dekkolni egy duológiára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett végülis, de most már mást várok az évadtól.

Persze jobb részek ezek így mint a szenátusteremben dekkolni egy duológiára.

Jó hír. :) Egyébként az egész TCW 110-120 részes lesz, és ez olyan mennyiség amibe kellene filler epizódok is. :) A lényeg, hogy legyen szórakoztató. Végül is ezért készülnek a részek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hír. :) Egyébként az egész TCW 110-120 részes lesz, és ez olyan mennyiség amibe kellene filler epizódok is. :) A lényeg, hogy legyen szórakoztató. Végül is ezért készülnek a részek.

 

Így van. Ja és a korábbi kérdésedre: a wookiepedia datálja okt 28-ra a Darkness on Umbara-t. :cry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes címek! A Slaves of Republic várós. Kíváncsi vagyok mennyit változtatnak a képregényhez képest. Bár, jobban belegondolva, melyik Ahsoka-centrikus rész volt rossz eddig? :D

Azt rendezi Henry Gilroy? :) Mert valami képregény feldolgozásról is szó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.