Ugrás a kommentre

Star Wars: Princess Leia


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

A Star Wars: Princess Leia egy Mark Waid által írt és Terry Dodson által rajzolt, 5 részes mini-sorozat, a Marvel kiadó gondozásában. Az első szám 2015. március 4-én jelent meg, értelemszerűen Leia hercegnőt állítva középpontba. A történet közvetlenül az Egy új remény után veszi fel a fonalat, a yavini ceremónia során.

 

A sorozat nyitódarabja, magyar fordításban...

 

princessleia_01_cover.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A fordítással ismét nagyon elégedett voltam, köszönöm Sky, élvezete volt olvasni.

Sajnos a történetről és a rajzokról ez már kevésbé mondható el. Viszonylag jó, de nem a legjobb, amihez már szerencsém volt.

 

Talán a Padmé-kép és Liea reakciója volt a legérdekesebb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos szerintem is ez a leggyengébb az új sorozatok közül. A dialógusok bénák, Leia számomra tök out of character és a rajzok is elég gágyeszek, pedig az alapkoncepció (túlélő alderaaniak összegyűjtése) nem lenne rossz. Az tetszik, hogy meg van a kontinuitás a Thousand levels down novellával, amiből először derült ki, hogy a Birodalom hajtóvadászatot indított az alderaaniak ellen, de más pozitívumot nem nagyon tudok mondani. Még szerencse, hogy csak minisorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Én pedig köszönöm Skynak, hogy részese lehetek ennek a nemes vállalkozásnak. Természetesen semmiképp sem kerülhetne ez megfelelő összeszerkesztés és lektorálás nélkül ide a többiek elé, szóval ez kettőnk partnermunkája volt. :) Nagyon remélem, hogy tetszik nektek, hiszen nem egyszeri alkalom volt ez, még hallani fogtok felőlem ezekben a berkekben. :)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Elkészült a minisorozat utolsó részének fordítása és szerkesztése, ezúttal is Merr-Sonn és jómagam kooperációja révén. Ezzel egyébként véget ért a minisorozat is, jövőhéttől a Lando széria veszi át a stafétát a hercegnőtől. :)

 

princessleia_05_cover.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Star Wars: Princess Leia

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.