Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hallottam egy olyan dologról, hogy az amerikai tv csatornáknál a sci-fi sorozatok nézettségcsökkenése, illetve megszűnése miatt nehézségekbe ütközik az SW tv sorozat beindítása. Állítólag odakint a tv csatornák nem igazán akarják az egészet, legalábbis nehéz lesz emiatt vevőt találni rá.

Ha a cikk ennyi baromságot hord össze, akkor nyilván valami "nívós" pletykalap lehetett...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkészítik fullrra az első évadot és úgy árulják majd a csatornáknak. Azért egy SW márkanév nem hiszem, hogy ne érdekelne senkit.

Csak legyen is érdeklődés a folytatás iránt. Mi azt hisszük, hogy mekkora érdeklődés lenne iránta, de azért én vigyázok egy ilyen kijelentéssel. Egy csatornának meg azért kell a megfelelő nézettség, még akkor is, ha erős a rajongótábora a sorozatnak. Mert nem biztos, hogy elegen vannak. Kemény világ a sorozatoké is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak legyen is érdeklődés a folytatás iránt. Mi azt hisszük, hogy mekkora érdeklődés lenne iránta, de azért én vigyázok egy ilyen kijelentéssel. Egy csatornának meg azért kell a megfelelő nézettség, még akkor is, ha erős a rajongótábora a sorozatnak. Mert nem biztos, hogy elegen vannak. Kemény világ a sorozatoké is.

Ja, lásd TTSCC.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak legyen is érdeklődés a folytatás iránt. Mi azt hisszük, hogy mekkora érdeklődés lenne iránta, de azért én vigyázok egy ilyen kijelentéssel. Egy csatornának meg azért kell a megfelelő nézettség, még akkor is, ha erős a rajongótábora a sorozatnak. Mert nem biztos, hogy elegen vannak. Kemény világ a sorozatoké is.

Keménynek kemény, de azért a TCW rekorder nyitánya azért becsületére vállna egy nagy csatornának is, ezt pedig a "kicsi" Cartoon Network érte el. Szóval, ez adhat némi bizakodásra okot. S bár biztos csökkent a nézettsége a TCW-nek, nem hiszem, hogy olyan drasztikus esés lenne, ami miatt aggódni kéne miatta, vagy az élőszereplős sorozat miatt. Persze más-más felállás, formátum és közeg lesz, de azért szerintem a maga helyén meg fogja találni a helyét. Azért a Star Wars mögött nem egy olyan stáb áll, mint a TSCC mögött, s míg a Terminator sorozat költségvetéséből a Star Wars trailerére se futná, addig az SW valószínűleg hangyányit nagyobb összeggel fog nekiindulni... mondjuk 100 misivel többel ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért sokat számít majd a történet is. Itt nem fognak csatázni, elvégre a nagyobb volumenű Polgárháború még odébb van. Egy sci-fi sorozatot meg nehéz lenne úgy tálalni a néző elé, hogy az, hozzászokott az SW-ben a remek kis űr-, és felszíni csatákhoz. ;) A DS9 jut most eszembe ami ugye alapvetően az űrállomás mindennapjaival foglalkozott. Érdekes színfolt volt a Trek világában, de ha nem robbant ki volna a sorozatban némi konfliktus el laposodott volna az egész. Szóval az SW-ben is ki kell majd valamit találniuk a készítőknek, mert teszem hozzá, például, nem biztos, hogy beválna " A Tatuini gazdálkodás kihatása az őslakokosokra" téma. Persze ez igen elsarkított példa volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A polgárháború az ep4-ben már "javában dúl", ez szerencsére elég tág fogalom ahhoz, hogy a sorozat korai évadjaiban (mondjuk, ha átlagosan 5-7 évadosra tervezik, akkor teszem azt a 2-3.-ban) kitörjön. No meg van egy Jedi üldöztetésünk is, ami szintén alapanyagul szolgálhat az akciónak. És valószínűleg nem véletlen lett az alvilág kiválasztva, hiszen a "békésebb" időkben ők szakmájuk szerint is csatáznak. Szerintem, így, ahogy elképzelem, a sorozat afféle Firefly lesz visszafelé. Bűnözőkön keresztül nézhetjük, milyen a Birodalom, és közben közeledünk a polgárháború felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A polgárháború az ep4-ben már "javában dúl", ez szerencsére elég tág fogalom ahhoz, hogy a sorozat korai évadjaiban (mondjuk, ha átlagosan 5-7 évadosra tervezik, akkor teszem azt a 2-3.-ban) kitörjön. No meg van egy Jedi üldöztetésünk is, ami szintén alapanyagul szolgálhat az akciónak. És valószínűleg nem véletlen lett az alvilág kiválasztva, hiszen a "békésebb" időkben ők szakmájuk szerint is csatáznak. Szerintem, így, ahogy elképzelem, a sorozat afféle Firefly lesz visszafelé. Bűnözőkön keresztül nézhetjük, milyen a Birodalom, és közben közeledünk a polgárháború felé.

Meg aztán 1 évad szerintem több évet is felölelhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Pedig még lehetne is realitása szerintem. Nagyobb sztárok is jelentek már meg TV sorozatban, néha egyenesen főszerepben, így egy-egy epizód kedvéért lazán beugorhatna. Szvsz a sorozatra szánt költségvetésbe beleférne a gázsija :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb hírek, illetve pletykák terjengenek az élőszereplős sorozat szereplő válogatásáról. Legutóbb Typho kapitány neve merült fel.

Typho kapitány sorsa az EU-ban már lerendeződött. Kiderült róla, hogy valójában szerette Padmét, csak ő a munkája miatt sosem vette észre a közeledését. Utolsó szavaiként pedig annyit mondott Darth Vadernek, hogy "Tudom, hogy te ölted meg..."

Ez a dolog egyik része, a kérdés az, hogy a sorozat mennyire fogja komolyan venni az EU-t. Mert a The Clone Wars többé kevésbé megpróbál igazodni hozzá. Legalábbis Leland Chee elméletileg ezen dolgozik, hogy TCW téren helyrerakja a dolgokat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami pedig ezeket a szereplőket illeti, csak egyetlen értelmét látom szerepeltetésüknek. Szerintem arról van szó, hogy a sorozat elején még igenis több ismert karakterrel is összefuthatunk (Gondolom csak ilyen mellékszereplőkkel, mint Dormé, meg Typho), így a sorozat elején, valószínűleg csak az évadnyitó első néhány részben még lesz némi enyhe kapcsolat az EPIII.-al, és ezáltalál a sorozatban előrehaladva eltávolodnak tőle. Hogy majd a sorozat végén (Ha lesz vége, mert jó hosszúra tervezik) egyre több kapcsolat jöjjön létre az EPIV.-el, itt is szereplők terén.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Typho kapitány sorsa az EU-ban már lerendeződött. Kiderült róla, hogy valójában szerette Padmét, csak ő a munkája miatt sosem vette észre a közeledését. Utolsó szavaiként pedig annyit mondott Darth Vadernek, hogy "Tudom, hogy te ölted meg..."

Ez a dolog egyik része, a kérdés az, hogy a sorozat mennyire fogja komolyan venni az EU-t. Mert a The Clone Wars többé kevésbé megpróbál igazodni hozzá. Legalábbis Leland Chee elméletileg ezen dolgozik, hogy TCW téren helyrerakja a dolgokat...

Ezt nem tudtam, ez melyik EU sztoriban volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt nem tudtam, ez melyik EU sztoriban volt?
Off

Nekem is új volt. Nem lehet, hogy valamelyik képregényben?

De szerintem a témát helyezzük most már át a maga helyére :)

Nem képregényben, hanem a Coruscant Nights trilógiájának a második kötetében... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.