Ugrás a kommentre

Claudia Gray: Lost Stars


Darth Revan9

Hogy tetszett a könyv?  

10 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

Claudia Gray regénye a birodalmi Thane Kyrell és lázadó Ciena Ree szerelmi történetét meséli el, mely a Sötét Időktől egészen a jakkui csatáig fog tartani.

A könyv hamarosan fordítás alá kerül. Várhatóan november második felében megjelenhet.

post-376-0-45854900-1451043218.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Journey to Star Wars: The Force Awakens = Felvezetés a Star Wars: Az Erő ébredéséhez

 

Ezt komolyan gondolták?! :facepalm:

Remélem, ebbe még van beleszólásunk (mint anno a Válaszutak borítójába), mert ez enyhén szólva is kritikán aluli fordítás...

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből hogy lesz 450 oldal? :D 30-as betűméret? Mert ha jól tudom, egy ifjúsági könyvről van szó. Egyébként meglep, hogy most már kiadják, remélem, a még ebben a szerződéscsomagban foglalt hátralévő Legends-könyvek nincsenek veszélyben...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből hogy lesz 450 oldal? :D 30-as betűméret? Mert ha jól tudom, egy ifjúsági könyvről van szó. Egyébként meglep, hogy most már kiadják, remélem, a még ebben a szerződéscsomagban foglalt hátralévő Legends-könyvek nincsenek veszélyben...

Az amcsi verzió 551 oldalas. :P

Az "ifjúsági" szerintem nem feltétlenül azt jeleni, hogy rövid. Inkább könnyebben emészthető nyelvezetű, hogy a fiatalabbak is megértsék. Mint pl. a Jedi Akadémia trilógia (tudom, hogy azok "felnőtt regények").

 

Már csak az Elveszett csillagok és a Halálvilág van hátra, ami Legendák regény. Ezek szerintem gond nélkül ki fognak jönni, miért ne lenne így? :)

 

 

Lehet, hogy olvassák a fórumot. :D

Semmit nem zárhatunk ki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Szukitson is oda volt irva mar a cikk megjelenese utan nem sokkal,hogy nem jo a cim.

 

Ez a Halalvilag ez tenyleg oltari bena...legalabb a boritoja szep! :P

 

Azt az Elveszett csillagokat meg nem ertem Sky...

Szerkesztve: - ZoliZoltán
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy olvassák a fórumot. :D

 

Nem, csupán egy apró baki volt, amit korrigáltak. A Disney-s szerződések elég sok időt vesznek igénybe, előfordulhatnak ilyesmik.

 

Na akkor örülök, én tényleg azt hittem, hogy kb. egy 150 oldalas ifjúsági regényről van szó. :)

 

Halálvilág, ez szerintem nagyon béna cím lett. :(

 

Szente Mihály és Oszlánszky Zsolt közösen fordítják Az elveszett csillagokat.

A Halálvilág szerintem nagyon jól hangzik. Gondolom azt akarták, hogy a Halálosztaghoz hasonló legyen a cím.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Claudia Gray: Elveszett csillagok

A regény „Az ébredő Erő hajnala” projekthez tartozik. Hasonlóan a többi felvezető történethez ebben a könyvben is szó szerint csak információmorzsák találhatók. Van két helyszín, ami szerepelt a filmben is, illetve a könyv végi csatának hatása van a Galaxis történetének további alakulásához. A regény egy fiatal szerelemes pár megható, küzdelmekkel és szenvedélyekkel teli története. A történet Yavin előtt 11-től egészen Yavin után 5-ig viszi az eseményeket. A történéseket végig a két főszereplő szemszögéből láthatjuk. Tanúi lehetünk a Birodalom felemelkedésének, a kadétok kiképzésének és a Galaktikus Polgárháború fontos eseményeinek. Az írónő sikeresen ötvözte az előzmény, a klasszikus és kisebb mértékben a folytatás trilógia első részének elemeit. Thane Kyrell és Cierna Ree a Jelucan bolygóról származnak. Thane arisztokrata származású, Ciena a szegény völgylakó klánokhoz tartozik. Ciena jellemében a becsület, az eskü és a kötelesség kulcsfontosságú elemet játszik. Még akkor is hűséges marad az esküjéhez, ha úgy érzi elárulták és becsapták. Thane szeme lassan nyílik fel, de érdekes módon árnyaltan látja a dolgokat. Kettejüket összeköti a repülés iránti szenvedélyük. Hamarosan mindketten a Birodalmi Akadémiára kerülnek, ahol megkezdődik a kiképzésük.

A fiatalok folyamatosan közelebb kerülnek egymáshoz, bár megpróbálják szétválasztani őket. A lézerágyú projekt volt az első ék, de mégis sikerül leküzdeniük. A következő ék a yavini csata eseményei, ahonnan egyre durvább lesz a Polgárháború. Sőt, a könyv szerint inkább itt kezdődik el igazán. Ciena azzal magyarázza magának a Halálcsillagot, mint egy megelőző objektumot, mely a totális háborút hivatott megakadályozni. A kételyek benne is felébrednek, de csak később és csak fokozatosan. Úgy véli, hogy a Birodalom minden hibája ellenére jobb, mint a Köztársaság és a káosz korszaka: a Klónháború. Thane már nem bírja elviselni a Birodalom kegyetlenségeit, dezertál. Kezdetben csak egy Lohgarra nevű vukinak dolgozik a Mighty Oak Apocalypse fedélzetén, végül Wedge meggyőzi, hogy csatlakozzon hozzájuk. Eleinte csak árut szállít, végül pilóta is lesz. Részt vesz a hothi csatában is. Ciena annak idején fedezte a dezertőr kedvesét, de ő az eskü miatt megmaradt a szolgálatban. A lány döbbenten fedezi fel a hothi csatában Tahne-t. Thane-t kételyek gyötrik, nem akarja megölni a szerelmét, de a Birodalom ellen harcolni akar. Ciena a bespini eseményeknél is jelen van. A lány a Jelucanon tanúja lesz, ahogy az anyját elítélik, de még ekkor is hű marad. Thane-nel való új találkozása csak növeli a kételyt. Az endori csatában szintén mindketten részt vesznek. Cien megsebesül, a Birodalom veresége megviseli. Az utolsó találkozás a jakkui csatában történik, ahol Thane-nek sikerül magával vinnie a lányt. A fiú csak reménykedhet benne, hogy a tárgyalás után Cienát elengedik, mert az Új Köztársaságnak van fontosabb dolga is, mint az, hogy mindenkit megbüntessen. Nagyon jó volt, hogy a hősök a klasszikus filmek minden főbb eseményénél valahogy jelen voltak. A végkifejletet egy kicsit lezáratlannak érzem, még lehetne folytatni.

Akciókban, érzelmekben, szenvedélyben és fordulatokban is gazdag a történet. Élvezetes volt olvasni, Claudia Gray stílusa nagyon magával ragadó. Remélem, hogy a New Republic: Bloodline című regényben tovább folytatja az eseményeket. Akár Star Wars-t, akár mást ír, szívesen olvasom. Az Elveszett csillagok az egyik legjobb SW regény, bekerült a kedvenceim közé. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Akciókban, érzelmekben, szenvedélyben és fordulatokban is gazdag a történet. Élvezetes volt olvasni, Claudia Gray stílusa nagyon magával ragadó. Remélem, hogy a New Republic: Bloodline című regényben tovább folytatja az eseményeket. Az Elveszett csillagok az egyik legjobb SW regény, bekerült a kedvenceim közé. Ötös.

Ehhez nincs mit igazán hozzá tennem. Nagyon tetszett a regény, a legjobbak között van, pillanatok alatt végig olvastam.

 

Érdekes volt, hogy Nash Windrider ahhoz képest, hogy alderaani volt mégis kitartott a Birodalom oldalán. Sőt olyan fanatizmus áradt belőle, mint az Első Rend Hux tábornokából.

Nash-t sikerült birodalmivá nevelni, akinek nem számít a származása, mint ahogy Thane-nel, Cienával és a többi kadéttal is ezt akarták elérni. Nash volt az a típus, akit fanatizálni lehetett, származástól függetlenül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez nincs mit igazán hozzá tennem. Nagyon tetszett a regény, a legjobbak között van, pillanatok alatt végig olvastam.

 

 

Nash-t sikerült birodalmivá nevelni, akinek nem számít a származása, mint ahogy Thane-nel, Cienával és a többi kadéttal is ezt akarták elérni. Nash volt az a típus, akit fanatizálni lehetett, származástól függetlenül.

Igen, de amikor az Alderaan elpusztításánál voltam, akkor érződött, hogy Nash egy kicsit kiborult. Akkor azt gondoltam, hogy biztos lázadó lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Claudia Gray: Elveszett csillagok

 

A napokban olvastam ki, egy kimondottan jó stílusban megírt könyvről van szó, talán egyedül csak a romantikus vonalon érződik, hogy ifjúsági regényről van szó. A két főszereplő szemén keresztül követhetjük végig a galaktikus polgárháború eseményeit, rengeteg filmes jelenet elevenedik meg, csak éppen más szemszögből (jó volt látni, hogy az Alderaan megsemmisítését minden egyes kadét másképp reagálta le). Szerencsére az írónő nem esik abba a hibába, hogy minden jól ismert karaktert cameóztasson, Tarkinon kívül egyedül Leia bukkan fel a történetben rövid időre, mindenki másra szinte csak utalás történik.

 

Kisebb ízelítőt is kaphatunk az Endor utáni fejetlenségről, de ez nyilván még alapos kibővítésre vár a következő regények, történetek, videojátékok stb. részéről, itt csak az alapokat fektették le. Az utolsó fejezeteknél azért érződött, hogy alaposan meg volt kötve Gray keze, de ez egyáltalán nem ment a történet rovására. Jó lenne a későbbiekben viszontlátni Thane-t és Cienát is.

 

Bár a Bloodline-t még nem olvastam, de annyi jót hallottam róla, hogy kijelenthető, az új EU-éra eddigi nagy felfedezettje minden bizonnyal Claudia Gray, ami jó, mert én tartottam minőségromlástól (nagyon gyorsan lettek bejelentve ezek a könyvek).

 

5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.