Ugrás a kommentre

John Williams


lokatelli

Ajánlott hozzászólás

Nekem nagyon tetszik. Az elején nabooi vonulatokat is belehallok, a végén pedig határozottan valami újnak a kezdetét, valami új korszak beköszöntét érzem, mint az évszakoknál a tavasz. A végén lévő baljós "trillák" pedig megadják az egésznek az árnyék oldalát, a harcot a válság és a többi dolog ellen.

 

A közepén valóban egy picit szétesik, de szerintem az nem Williams hibája, hanem a művészek csúsznak picit szét, amúgy szépen szólna. Szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem valahogy nem jön be. A gond itt a hangzással a szabadtérrel van. Gondolom nem koncertekre volt beállítva a hangosítás.

Amúgy én mintha a klarinétostól még a Harmadik Típusú Találkozásoknak a taktusait is kihallottam volna :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett, a frissességet én is érzékeltem, amit nevezhetünk éppen tavasznak is, főleg, mert már biztos ti is (ahogy én is) nagyon várjátok. :cry: Annyira nem is esett szét a közepén, de valóban, ez koncertteremben biztos másként szólna.

Egyébként ha nem tudom, meg nem mondtam volna, hogy John Williams műve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Ha már erre járok szeretnék megemlékezni a Maestro 77. születésnapját ünnepelte február 8-án.

Egy kis érdekesség, hogy ezen a napon meg is ajándékozták egy Grammy-vel, Johnny elnyerte élete 21. díját legjobb zenei kompozíció kategóriában The Adventures of Mutt Williams című darabért az Indy4-ből.

Szívből Gratulálok neki mindkét okból.

 

Ez az Baracknak írt muzsika tényleg nagyon magyar népmesés. :)

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszik.

Nekem is. Aranyos. Csak hiányzik a történés, ami ezalatt egy filmben történni szokott. Bármi. Legalább a fű nőjön :)

(megjegyzés: az elején a művészeket hogy megujjézták, aztán amikor JQW neve elhangzott, semmi nyikkanás. Mintha nem is tudnákl ki az)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy csak számomra nem volt eleddig evidens, de mostanában ha unatkozom, gyakran dúdolok annyi sw témát, amennyi csak eszeme jut (elképsztő, mennyi ideig tudom ezáltal szórakoztatni magam - és persze a környezetemet, itt mondjuk a szórakoztatás nem enyhén idézőjeles :D), summa summárum, most csengett csak ki a fülembe, hogy az EpIV végi Throone Room lényege nem más, mint a Binary Sunset Force témájának a felgyorsítása és "indulósítása".

 

Mondom, lehet, hogy ez másnak evidens, és így visszahallgatva én sem értem, hogy nem vettem észre eddig, elvégre jó a hallásom, de valahogy időben egy kissé távol vannak egymástól, így nem jutott eszembe összepárosítani őket...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom, lehet, hogy ez másnak evidens, és így visszahallgatva én sem értem, hogy nem vettem észre eddig, elvégre jó a hallásom, de valahogy időben egy kissé távol vannak egymástól, így nem jutott eszembe összepárosítani őket...

Jobb későn, mint soha. ;)

Érdekes, hogy eddig ezt nem vetted észre, pedig csak a ritmusuk különbözik, a bevezető dallamon kívül persze. Lehet, hogy az vezetett félre eddig, hogy teljesen másként vezetik fel a két témát.

 

A zenében lehet játszani ilyenekkel, hogy ugyanaz a dallam más ritmusban lejátszva egész más hangulatot teremt. Van erre példa más filmekben is, az biztos, csak most egy sem jut eszembe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondom, lehet, hogy ez másnak evidens, és így visszahallgatva én sem értem, hogy nem vettem észre eddig, elvégre jó a hallásom, de valahogy időben egy kissé távol vannak egymástól, így nem jutott eszembe összepárosítani őket...

Anno nekem sem tűnt fel elsőre, csak jóval később, mikor már azért jobban ismertem a zenéket ;) Sőt, szerintem nagyon későn esett le, hogy ugyanaz a dallam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyébként ez a kedvenc témám, de telefonon nem szól túl hangosan, azért van az indulós változat, mert annak meg jó hangereje is van ;)

Nem mellékesen szerintem az egyetlen motívum, ami mind a hat filmen végigmegy.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A zenében lehet játszani ilyenekkel, hogy ugyanaz a dallam más ritmusban lejátszva egész más hangulatot teremt. Van erre példa más filmekben is, az biztos, csak most egy sem jut eszembe. :(

Rómeó és Júlia (by Zefirelli, a zeneszerzőt sajna nem tudom).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 4 hónappal később...

Az állam akkor esett le, amikor kiderült, hogy még kórus is van. De szép is lenne ott lenni az egyik koncerten!

Kicsit szomorú ugyanakkor, hogy ez a londoni O2 koncert folytatása, amelyről azt rebesgették, hogy európai turnéra megy. Ehelyett lett belőle egy amerikai koncertturné, Európa pedig megint csak leshet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.