Ugrás a kommentre

The Phantom Menace - 3D


Ajánlott hozzászólás

Nekem ellenben olyannyira tetszett, hogy azóta megnéztem még egyszer, tesómmal, immáron Debrecenben. Lenyűgöző volt, látványilag, hangulatilag, mindenhogy.

 

Látványilag a fogatverseny egyszerűen orgia. Nem a 3d miatt, hanem egyáltalán a mozis élmény miatt és a hanghatásoknál. A filmmel kapcsolatban pedig az volt a jó, hogy végre figyelhettem csak és kizárólag a háttérben megbúvó érdekességekre. Így vettem észre Darth Maul szondadroidját Qui-Gonn mögött, de pl. azon is jót derültem, mikor kiszúrtam, hogy mikor a Jedik az elején kimenekítik a királynőt a droidok fogságából, Jar-Jarnak sikerült majdnem kitörni a nyakát esés közben. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondták, hogy ez egy jó film. :) A 3D hatással nem volt semmi bajuk, pedig ők már a rajzfilmes 3D világhoz vannak szokva, ami sokkal plasztikusabb. De szerintem náluk is az "SW moziban" hatás volt meghatározó, az volt a lényeg.

Nálam pedig kevésbé jött elő a tompa fejfájás-érzés - igaza volt kolmilannak, hogy hozzá lehet szokni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondták, hogy ez egy jó film. :) A 3D hatással nem volt semmi bajuk, pedig ők már a rajzfilmes 3D világhoz vannak szokva, ami sokkal plasztikusabb. De szerintem náluk is az "SW moziban" hatás volt meghatározó, az volt a lényeg.

Nálam pedig kevésbé jött elő a tompa fejfájás-érzés - igaza volt kolmilannak, hogy hozzá lehet szokni. :)

De jó, mennyi idősek? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De jó, mennyi idősek? :)

A lányom épp pénteken lett 13, az unokatestvérei pedig 13 és 14 évesek. Az unokaöcsém egyébként nagy Obi-wan fan, januárban a középiskolás felvételin magyarból, amikor egy fiktív karakter jellemzése volt a feladat (lehetett filmbélit is választani), simán őróla írt. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lányom épp pénteken lett 13, az unokatestvérei pedig 13 és 14 évesek. Az unokaöcsém egyébként nagy Obi-wan fan, januárban a középiskolás felvételin magyarból, amikor egy fiktív karakter jellemzése volt a feladat (lehetett filmbélit is választani), simán őróla írt. :D

 

 

Akkor a lányod az EP1 bemutatója évében született ezek szerint. Ez isteni szikra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült nekem is megnézni 3D-ben. Az érzéseim vegyesek, de mégis inkább pozitívba hajló. Előre le kell szögezni, hogy a 3D-sítés nem vásári mulatság jellegű (szinte semmi nem jön ki a vászonból),hanem mélységi jellegű. Lucas ezt a jellegűt priorizálja. Tény, hogy a Baljós árnyak egyébként alkalmas lett volna a kommersz-típusúra 3D-sítésre, de most tényleg Lucas nem ezt választotta, tehát a pénzéhesség kritikák teljesen alaptalanok.

A 3D különösen a belső terekben, különösen az űrhajókban volt nagyon szép.

Ugyanakkor több helyen is úgy érződött, hogy lenne még mit dolgozni a filmem. Egy későbbi bemutatóra eredményesebb lett volna a konvertálás, az biztos.

Amúgy nagy élmény volt ismét látni a Baljós-t moziban, utoljára 1999-ben láttam igy nagy vásznon. Igaz, kicsit úgy éreztem, mintha zoomol-t lenne a kép a BD-féle arányokhoz képest, de lehet, hogy tévedek.

Kicsit sajnálom azt is, hogy újabb új jelenetek nem kerültek a filmbe, pedig van elég alapanyag még.

A film a BD-verzió (a CGI Yoda cool!!!) volt, tehát aki még nem tudta megvenni, érdemes ezért is a moziba menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.