Ugrás a kommentre

The Phantom Menace - 3D


Ajánlott hozzászólás

Idővel a fáradtság is elmúlik. Emlékszem, először nekem is le kellett venni a szemüvegemet a film alatt, de most már egyáltalán nincsen semmi problémám.

Talán nálam is így lesz majd egyszer, bár nem nézek túl gyakran 3D filmet.

 

 

És ez a gond. Az EPIV -re gondolni se merek. A sok festményt hogy fogják átalakítani? :pfff:

Ha nem lehet elfogadható eredményt elérni, akkor nem hiszem, hogy belevágnak. Nagy presztizsveszteség lenne.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ez a gond. Az EPIV -re gondolni se merek. A sok festményt hogy fogják átalakítani? :pfff:

Nem tudom, hogy emiatt kell e aggódni, de a Birodalom visszavágban Adywannak sikerült térbeli érzetet csiholni a Bespini akna fölé nyúló "megfigyelő" állomásból, pedig az is egy festmény volt eredetileg.

 

http://www.youtube.com/watch?v=iKPAFQxV1xw&feature

 

Szóval kivitelezhető a dolog. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, ha igazán őszinték vagyunk magunkhoz, és láttunk már eredetileg 3D-ben forgatott filmet és konvertált 3D-s filmet, akkor tudhatjuk, hogy ég és föld a különbség. Sajnos itt csakis a konvertált 3D jöhetett szóba, de ennek ellenére szerintem beláthatjuk, hogy kifejezetten jól sikerült, pláne a már többetek által is említett jeleneteknél.

 

 

Nekem semmi különbség nem volt ezen film és az Avatar között, már ami a 3D-t illeti. Ugyanolyan térérzetem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem semmi különbség nem volt ezen film és az Avatar között, már ami a 3D-t illeti. Ugyanolyan térérzetem volt.

És és föld a különbség. Kb annyira mint a Baljós és a Halhatatlanok konvertált változata közt. A Baljós valahol félúton van.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem semmi különbség nem volt ezen film és az Avatar között, már ami a 3D-t illeti. Ugyanolyan térérzetem volt.

 

Igen erősen érezhető, ha egy filmet elve 3D-ben forgatnak vagy csak utólag konvertálnak át 3D-be, Frenkie.

Az Avatar büntetett 3D-ben, a TPM egyszerűn csak jó volt 3D-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez igaz, akkor nem kell elhinni olyat, hogy nincs pénzük meg miegymás. :) Már rég átkonvertálták minimum az első három részt.

Ezek szerint igen. Mondjuk én mindig is furcsálltam, hogy hat év alatt mutatnák be a filmeket. Az SE -t is pár hónapos csúszásokkal vitték moziba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont fura, hogy még semmi marketing nincs: olyan szinten se, hogy bejelentenék. Az SE-nél azért nagy közös kampány volt.

Hamarosan jönni kell a hivatalos hírnek ha ezt tervezik.

 

Ha valóban így van, legalább előbb jönne a többi rész is.

Én a régieket nem igazán várom ebből a szempontból. Még annyit se fog hozzátenni a 3D mint az EPI -hez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én a régieket nem igazán várom ebből a szempontból. Még annyit se fog hozzátenni a 3D mint az EPI -hez.

 

Abszolút lehetséges, de az is előfordulhat, hogy csalódni fogunk... pozitívan... és csak pislogunk azon, hogy mit sikerült kihozni végül belőle. :)

Nekem már az megéri, hogy moziban megnézhetem a régi részeket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi részeket preferálom, bár az is igaz, hogy piszok nehéz meló lesz/van velük. Elég ha csak az Endor erdős jeleneteire gondolunk ahol szinte minden mozog a háttérben. Tatuinnal továbbra se lesz viszont baj, Hothról nem is beszélve. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a régieket nem igazán várom ebből a szempontból. Még annyit se fog hozzátenni a 3D mint az EPI -hez.

A 3D messze nem érdekel, egyszerűen csak szeretném a régebbi filmeket moziban látni, sokan nem láttuk ott őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3D messze nem érdekel, egyszerűen csak szeretném a régebbi filmeket moziban látni, sokan nem láttuk ott őket.

Jó de itt nem arról van szó, hogy téged érdekel-e hanem a közönség nagyobb részéről, akit viszont nem fog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintve, hogy nagyobb rajongótábora van a klasszikus szériának, szerintem több ember lesz rá kíváncsi, már ha önmagában a mozilátogatást is gyakorolják ahhoz, hogy ne várják be a 3D-s Blu-rayt. Olyan felhajtás már biztos nem lesz mint húsz-harminc éve. A Baljós is messze elmaradt a premier bemutató nézőszámától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A közönség nagyobb része? Szerintem eleve csak azok mennek el a filmre (legalábbis nagyon nagyrészt), akiknek tetszik. A 3D nem ad hozzá annyi pluszt, hogy csak emiatt menjenek el olyanok, akik egyébként átlagosnak vagy rossznak tartják a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És és föld a különbség. Kb annyira mint a Baljós és a Halhatatlanok konvertált változata közt. A Baljós valahol félúton van.

 

Igen erősen érezhető, ha egy filmet elve 3D-ben forgatnak vagy csak utólag konvertálnak át 3D-be, Frenkie.

Az Avatar büntetett 3D-ben, a TPM egyszerűn csak jó volt 3D-ben.

 

Akkor egy magyarázat van. Rossz a szemem. :D Viccen kivül mondom hogy én semmi különbséget nem tapasztaltam. Technikailag biztos jobb az Avatar de szemre nekem holt ugyanolyan. Mondjuk én a track és az mp3 közt sem érzem a különbséget. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor egy magyarázat van. Rossz a szemem. :D Viccen kivül mondom hogy én semmi különbséget nem tapasztaltam. Technikailag biztos jobb az Avatar de szemre nekem holt ugyanolyan. Mondjuk én a track és az mp3 közt sem érzem a különbséget. :D

 

Frenkie, az csak jó! Legalább a szórakozásod abszolút 100%-os volt.

 

Mondjuk nekem is, de azért láttam a különbséget. De a szórakozásomat cseppet sem rontotta. :)

 

Bár szerintem flac akart lenni az a track :D

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor egy magyarázat van. Rossz a szemem. :D Viccen kivül mondom hogy én semmi különbséget nem tapasztaltam. Technikailag biztos jobb az Avatar de szemre nekem holt ugyanolyan. Mondjuk én a track és az mp3 közt sem érzem a különbséget. :D

 

Valószínűleg velem is baj van, mert én se tapasztaltam eget rengető különbséget. :) Vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy egyik 3D élménytől sem vágódtam hanyatt, maximum az eső 10 percben.

Szerintem amúgy nagyon jó lépés lenne a Lucasfilm részéről, hogy előrehozzák a filmek bemutatását, mert szerintem az egész 3D mánia vagy lecseng pár éven belül, vagy -ami még valószínűbb - átveszi a helyét valami sokkal modernebb, újabb, látványosabb dolog. Nem tudom elképzelni, hogy 2017-ben még a mai 3D-s technológiával bemutatott Jedi visszatér akkor már nem fog a ciki kategóriába tartozni látványilag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt ez a 3D, bár volt neki egy-két hiányossága, de piszkosul élveztem. Helyenként úgy éreztem hogy egyáltalán nincs 3D, meg elég sok volt a távoli kép, amikor a karakterek nagyrészt egy síkban mozogtak, ezért a 3D nem is jelent meg annyira, de amikor valakik már közelebb jöttek egyből érezni lehetett. Meg hát annyira jó a film és az egész látványvilága, hogy a 3D nem emelt rajta sokat, ám helyenként mocskosul jól nézett ki. :)

 

Volt ott egy egész fiatal gyerek, ő tuti most látja először a filmet. Legszívesebben odamentem volna hozzá a haverommal és mondtam volna neki, hogy "figyelemmel kísérjük pályafutásod." :D

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Időközben én is megnéztem a Baljós 3D-t. A 3D nem nyűgözött le, de nem is vártam, mivel életem eddigi egyetlen 3D-s moziélménye az Avatar volt, IMAX 3D-ben. Csak néhányszor éreztem azt,hogy a 3D növelni tudta a jelenet hatását. Az már többször előfordult, hogy kiegészítette a hatást, de amint nagytotálok jöttek, nagyjából kilapult a kép. Az is eltartott egy darabig, hogy hangulatba hozzon a film, nálam igazán a Tatuinon indult be.

Kíváncsi leszek az EP2-re, ott biztos könnyebb lesz/volt a konvertálás, de nem hiszem, hogy ott sokat adna az érzelmi töltethez, hiszen nem 3D-re tervezték a filmet. Nekem egy "sima" IMAX 2D-verzió is elég lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.