Ugrás a kommentre

The Phantom Menace - 3D


Ajánlott hozzászólás

Mi osztálytársaimmal, haverokkal (kb. 8 fő) Kecskeméten a Malommoziban nézzük meg pénteken. Nekem ez az első Star Wars film, amit moziban látok, és elképesztően kíváncsi vagyok. :D

Az új nemzedék. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új nemzedék. :D

 

Igen..megmosolyogtató. Én aki a Jedi visszatér évében születtem, nekem az Új remény SE volt az első sw moziélményem.

Ebből is látszik, milyen jól időzít Lucas bácsi. Most eladja megint a fiataloknak.

Már csak egy dolga van: örökké élni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy itt helyben is bemutatják már holnap.

Off

Már jó ideje, hogy hamar bekerülnek helyben is az új filmek, már nem kell kb, egy hónapot várni, vagy többet. Ez esetben pedig még rátesz egy lapáttal az is, amit Milán írt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Már jó ideje, hogy hamar bekerülnek helyben is az új filmek, már nem kell kb, egy hónapot várni, vagy többet. Ez esetben pedig még rátesz egy lapáttal az is, amit Milán írt.

OFF

 

Ez a helyi mozinak biztosan jót tesz! Főleg, hogy 3D-s már ez is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen..megmosolyogtató. Én aki a Jedi visszatér évében születtem, nekem az Új remény SE volt az első sw moziélményem.

Ebből is látszik, milyen jól időzít Lucas bácsi. Most eladja megint a fiataloknak.

Már csak egy dolga van: örökké élni...

 

Amikor születtél én akkor néztem meg moziban a Jedi Visszatért(már ha a magyar premier évében születtél), amire pár évet vártunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt az éjféli vetítés.:) Nagyon jó volt pótolni a hiányomat, látni moziban ezt a részt, anno én ebből még kimaradtam. A 3D-be való átalakítás teljesen jó lett, simán hozza azt a szintet, mint egy mai film, amit kifejezetten ilyen technológiával készítenek. Többletet nekem ez leginkább a fogatversenynél, a fénykardpárbajnál és az űrcsatánál jelentett, baromi jól néznek ki. Az külön jó volt, hogy nem toldották meg plusz effektekkel a filmet, a 3D-s filmeknél szokásos "húdelátványosleszmajd3D-ben" snittekkel. Egyébként gondolom amúgy sem számít senki semmi újításra, a filmek blu-rayen is látható változata fut, nincs semmi plusz, és ez szerintem jól is van így.

Jó volt látni, és hogy sokan voltak.:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na megvolt az éjféli vetítés.:) Nagyon jó volt pótolni a hiányomat, látni moziban ezt a részt, anno én ebből még kimaradtam. A 3D-be való átalakítás teljesen jó lett, simán hozza azt a szintet, mint egy mai film, amit kifejezetten ilyen technológiával készítenek. Többletet nekem ez leginkább a fogatversenynél, a fénykardpárbajnál és az űrcsatánál jelentett, baromi jól néznek ki. Az külön jó volt, hogy nem toldották meg plusz effektekkel a filmet, a 3D-s filmeknél szokásos "húdelátványosleszmajd3D-ben" snittekkel. Egyébként gondolom amúgy sem számít senki semmi újításra, a filmek blu-rayen is látható változata fut, nincs semmi plusz, és ez szerintem jól is van így.

Jó volt látni, és hogy sokan voltak.:)

 

Örülök, hogy pozitív az első élménybeszámoló és maga az élmény. Már nem kell sokáig várnom.

 

De kérdeznék is: piros/kék szemüveg van, vagy magenta/zöld?

 

(Nem vagyok tapasztalt 3D mozilátogató, az Avatar volt az utolsó élményem így, és ott magenta/zöld volt, mely egész más élményt nyújtott mint korábban a Légy a holdonnál a piros/kék.)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök, hogy pozitív az első élménybeszámoló és maga az élmény. Már nem kell sokáig várnom.

 

De kérdeznék is: piros/kék szemüveg van, vagy magenta/zöld?

 

(Nem vagyok tapasztalt 3D mozilátogató, az Avatar volt az utolsó élményem így, és ott magenta/zöld volt, mely egész más élményt nyújtott mint korábban a Légy a holdonnál a piros/kék.)

 

Nem volt színes a szemüveg, fekete volt, a "lencsék" pedig szintén sötétebbek, az IMAX szemüveghez hasonló volt. Amúgy ami még nagyon jól mutatott, az Otoh Gunga, ahogy a jedik úsznak a város felé. Mindenkinek a kezében megállta a nachos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt színes a szemüveg, fekete volt, a "lencsék" pedig szintén sötétebbek, az IMAX szemüveghez hasonló volt. Amúgy ami még nagyon jól mutatott, az Otoh Gunga, ahogy a jedik úsznak a város felé. Mindenkinek a kezében megállta a nachos. :)

 

Köszi a választ. Imax-ben sem voltam még...

Igen Otoh Gunga-ra gondoltam, hogy jó lesz és gondolom az átkelés a "bolygómagonátbongóval" is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként gondolom amúgy sem számít senki semmi újításra, a filmek blu-rayen is látható változata fut, nincs semmi plusz, és ez szerintem jól is van így.

 

Köszönöm szépen, erre voltam nagyon kíváncsi! Én szentül meg voltam győződve, hogy lesz változtatás. :pfff:

 

De ez jó hír, mert az már paródia lett volna, ha félévente cserélnek valamit.

 

Az, hogy a 3D nagyon látványos lesz, nem is volt kétségem, John Knoll 10 hónapig csinálta Lucas instrukcióival.

 

Ezek után, el sem tudom képzelni, hogy mi az amivel megtudnának győzni, hogy vásároljam meg újra a filmeket, a +1D kevés, mert az előző kiadás olyan szuper lett.

 

Holnap nézem meg, nehéz lesz kivárni...

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a választ. Imax-ben sem voltam még...

Igen Otoh Gunga-ra gondoltam, hogy jó lesz és gondolom az átkelés a "bolygómagonátbongóval" is.

 

A lényeg, hogy jól működik a 3D, régebben voltak ezek a színes szemüvegek, attól nekem speciel mindig fájt a fejem már a végére, és nem is volt az igazi, ennél az újabb fajta technológiánál viszont nagyrészt zavartalan az élmény (egy-két papírmasészerű pillanattól eltekintve).

 

Ezek után, el sem tudom képzelni, hogy mi az amivel megtudnának győzni, hogy vásároljam meg újra a filmeket, a +1D kevés, mert az előző kiadás olyan szuper lett.

 

Én sem, pont ezen gondolkodtam, hogy jó dolog a 3D, meg minden, de 10 perc után úgyis hozzászokik az ember agya és már úgyis csak magára a filmre figyel, legalábbis ez számomra minden 3D filmnél így van. De a feeling az ott van, és a nagy vászon, a mozi ezt nagyon hozzák. Na persze tök jó, új a szemnek, hogy térbeliek az események és a karakterek.:)

 

Én elvileg holnap este nézem, de elég nagy a kísértés hogy megnézzem addig a blu-ray változatot, aztán az összes többi részt.

 

Az egyetlen negatívum, a moziból kijövet, a tudat volt, hogy a következőre még 1 évet kell várni... Pont azt beszéltük, hogy simán néznénk még egy részt azonnal. :)

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor úgy veszem, senki másnak nincsen diákja. Ebben az esetben a végső felállás a következő:

 

Bomarr: 1900 Ft

Dzséjt: 1900 Ft

Infy: 1900 Ft

Frenkie ismerőse: 1900 Ft

Frenkie: 1750 Ft

Pildi: 1750 Ft

Ody Mandrell: 1750 Ft

Donát: 1340 Ft

Lara/Eszter: 1340 Ft

Kolmilan: 1340 Ft

 

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy a jegyárat lehetőleg pontosan hozza, hogy ne kelljen a visszaadással bajlódni. :) A diákigazolványt sem ajánlott otthonhagyni, mert diákjegyet csak a rajta lévő vonalkód leolvasásával tudnak kiadni.

 

Jó lenne, ha 10:15 körülre mindenki megérkezne a mozihoz. Én azt javaslom, a találka legyen a tetőre vezető lépcsőnél, én ennek a középső korlátját fogom támasztani(Felismerni könnyű, a százkilencven magas, göndör, fekete hajú, szemüveges srácot keressétek.). Hogyha a moziszintre vezető mozgólépcsőn följöttök, és kilencven fokot jobbra fordultok, rögtön meglátjátok a lépcsőt a kis jegypénztár-bódé és a mosdókhoz vezető folyosó között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milán: attól, hogy közösen foglaltuk, még át lehet venni egyesével a jegyeket, miután összegyűltünk, nem? Bejelentkezel a pénztárnál, hogy te foglaltál nem tudom hány jegyet, és most a következő emberek átvennék ezeket egyesével. Így a pénzt sem kell kicentizni, hiszen mindenki a pénztárnál fizet. Ez azért is lenne előnyös, mert a diákot úgy is fel kell majd mutatnunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milán: attól, hogy közösen foglaltuk, még át lehet venni egyesével a jegyeket, miután összegyűltünk, nem? Bejelentkezel a pénztárnál, hogy te foglaltál nem tudom hány jegyet, és most a következő emberek átvennék ezeket egyesével. Így a pénzt sem kell kicentizni, hiszen mindenki a pénztárnál fizet. Ez azért is lenne előnyös, mert a diákot úgy is fel kell majd mutatnunk.

 

Ez a procedúra tökéletesen működött az Avatarnál, ezért gondoltam, hogy most is úgy csináljuk. Szerintem tíz emberrel odaállítani macerásabb, de még van egy napunk, hogy eldöntsük, szóval várom a véleményeket.

 

A diákot amúgy nem kell felmutatni, nem ellenőrzik ennyire, csak odaadni, hogy olvassa le a vonalkódot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No megvolt a nagybetűs élmény. :)

Engem nem túlságosan kapott el a láz, de mikor a film előtt lenyomták ezt a mellékletes újságreklámot amihez Ezeréves Sólyom makett jár és bejátszottak a klasszikusból pár jelenetet.......Atyaég! :D Fülem, szám tátva maradt. :) Kicsit sajnálom, hogy nem a klasszikus részekkel kezdtek, node sebaj. :)

Hál istennek voltunk vagy öten a teremben, minimálisra csökkentve így a zavaró tényezőket. :)

Ezek után pedig berobban a 3D-s Star Wars logó és magával ragadott újra az egész. A filmet ismerjük, szóvel a tartalmi részt nem is ecsetelném, hanem sokkal inkább a technikai oldalát, hogy ki mire számítson. Végső soron Yodinhoo leírta a lényeget, amit tudtak azt kihoztak a 2D-s változatból. Nem mérhető se az Avatarhoz, se a Transformers 3-hoz, mert azoktól természetesen elmarad, de jócskán túltesz a legtöbb átkonvertált filmen. :) És ez a lényeg. Amúgy sokat nem ad hozzá a filmhez, talán féltucat jelenet volt az, melynél csettintettem, hogy milyen remek lett. :) Ellenben a nagy vászon és a hang....na az kéremszépen ütött. :) Fel is volt újítva a terem (4-es), a székek piszok kényelmesek, és szerintem a hangrendszert is felújították. Szerintem fantasztikus volt, rengeteg új hangra lettem figyelmes. Droid fütyörészik (szó szerint) Watoo hátsó udvarán cipekedés közben, csilingelnek Amidala ruháin a díszek ésatöbbi. A szinkron is profi munka és itt érzésem szerint felújíthatták a korábbi hangokat, mert én nem ilyen tónusokra emlékeztem.

 

Egy szó mint száz, kihagyhatatlan élmény. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű Milán! Én ott leszek, és már nagyban szól az EPI soundtrack. :)

 

Ha isten is úgy akarja, én 9:15-re Budapesten vagyok, ott már csak nem akadok el. :)

 

Akkor találkozhatunk előbb is a lépcsőnél, már kb. 9:30 -ra én is odaérek.

 

Az élménybeszámolókat pedig köszönjük, remélem mi se fogunk csalódni. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is leszek 10.15-re. Ha fontos, hogy kiszámolva legyen meg az 1900 akkor én 900 forintot valszeg huszasokban fogok odaadni (ez nem valamiféle bosszú, egyszerüen csak mivel szinte mindent kártyával fizetek nem nagyon van normál "apróm", viszont régről még van egy csomó huszasom-tizesem-öt forintosom).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.