Ugrás a kommentre

The Phantom Menace - 3D


Ajánlott hozzászólás

Nem, a Dolby 3D sem színes. Igaz, nem polarizációs eljáráson alapul, de a szemüveg nem színes. A vidéki Cinema Citykben van még ilyen. :)

 

Pedig de. Oldie-nak igaza van. Az avatar ún. digitális 3D volt mely fénypolarizációra és igen, színsűrűségre is megy. Nem látványosan, de volt színük a lencséknek belülről nézve.

(halvány magenta és halvány zöld, mert ezek sokkal kevésbé zavarnak be a színvilágba, mint a régi kék/piros technológia.)

 

A mostani TPM meg ún. real 3D, mely technika már csak a fénypolarizációra épül. Utánanéztem mindennek.

 

Ja és mindez valóban vidéken történik, Cinema City Pécs, de hát itt is van élet Pesten kívül. :)

első kép avatar szemüveg 2009.12.19. -saját kép, kéretik nem röhögni a tök fejemen.

második TPM szemüveg ma reggel itthon. remélem a fejem nélkül is megteszi :)

avatar szemüvegben.jpg

DSCF8442.JPG

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszont nem tudom garantálni a pontos összeget. Ha összejön, összejön, ha nem, szerintem boldogan adnak vissza a pénztárnál. :)

 

Ezért mondom, hogy egyesével talán könnyebb lenne mindenkinek kifizetni, mint előtte több ezer forintot összegyűjteni pontosan.

 

Phobos ne értsd félre a kérdésemet... '3D hater' vagy? :) Nincs ezzel semmi bajom, csak feltűnt, hogy manapság reneszánszát éli a 3D hater-kodás :P:)

 

Egyébként EZT tudom javasolni.

Nem mindenki azért tesz valamit, mert az a divat. ;)

 

Én így számolnék: Egy mezei fel 3D-sités, ami bénán néz ki 5 millióba kerül. Nem tudom ez mennyibe de mondjuk legyen 10 millió, talán azzal nem lövünk nagyon mellé. Erre rájön a marketing költség -ezt nem tudni de ennek sokkal nagyobbnak kéne lennie még minimális promonál is, de itt azért egy egész normálisat csináltak. Legyen mondjuk tokkal vonóval 30 millió. Ha nemzetközi szinten hoz 60 milliót akkor pont megvan, ha láthatóan ennél magasabbra tör és mondjuk hasonlóan tarol mint az Oroszlánkirály 3D akkor kényelmesen lehet hátradölni (azért kell a dupláját visszahozza mert a bevétel egy része a mozitulajoknak megy meg a külföldi forgalmazóknak... utobbi miatt lenne fontos hogy az USA-ban kifejezetten jól keressen). De ebben vannak feltevések is, ugyhogy a biztos, hogy ha hétvégén Oroszlánkirály-szerű eredmények jönnek akkor nyugi van :)

Ez félrevezető szerintem. Ha a marketing költségeket felszámolod a kiadási oldalon, akkor a merchandise bevételt is hozzá kell adni a bevételi oldalon, és ez nem egy elhanyagolható összeg, mivel jelentősen megugrott az SW termékek kínálata és kereslete a boltokban (mindenfelé). Ez azért tehető meg, mert ugyebár Lucast illeti meg a merchandise bevétel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindenki azért tesz valamit, mert az a divat. ;)

 

Drága Donát, egyáltalán nem feltételeztem ezt Phobosról, hogy a divatot követi... feltettem egy kérdést és hozzáfűztem egy általános megjegyzést. :)

Divat? Ha valaki sz*rik a divatra, hát akkor én nagy ívben.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez félrevezető szerintem. Ha a marketing költségeket felszámolod a kiadási oldalon, akkor a merchandise bevételt is hozzá kell adni a bevételi oldalon, és ez nem egy elhanyagolható összeg, mivel jelentősen megugrott az SW termékek kínálata és kereslete a boltokban (mindenfelé). Ez azért tehető meg, mert ugyebár Lucast illeti meg a merchandise bevétel.

Egyrészt őt illeti meg egy kis része. Nyilván nem gondoljuk hogy mondjuk egy Lego játék után ne a Lego kaszálná a legtöbbet. Másrészt kétségeim vannak, hogy jelentősen megugrott pár hónappal a Blu-ray bemutatása után. Egyébként se nagyon jelent meg semmi plusz termék a film újrabemutatása miatt. Ráadásul nemtom emlékszel-e de a Clone Wars-nál volt még olyan terv is, hogy majd minden évad elején lesz egy mozifilm. Aztán ezt elfelejtették miután buktak vele pedig ha ilyen lazán kezelték volna az elszámolást akár azt is kihozhatták volna sikernek, ami egyébként nem volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt őt illeti meg egy kis része. Nyilván nem gondoljuk hogy mondjuk egy Lego játék után ne a Lego kaszálná a legtöbbet. Másrészt kétségeim vannak, hogy jelentősen megugrott pár hónappal a Blu-ray bemutatása után. Egyébként se nagyon jelent meg semmi plusz termék a film újrabemutatása miatt. Ráadásul nemtom emlékszel-e de a Clone Wars-nál volt még olyan terv is, hogy majd minden évad elején lesz egy mozifilm. Aztán ezt elfelejtették miután buktak vele pedig ha ilyen lazán kezelték volna az elszámolást akár azt is kihozhatták volna sikernek, ami egyébként nem volt.

Ezzel két ponton nem értek egyet.

1) Épp 2 napja jártam egy játékboltban, és egy csomó új, Darth Maullal ellátott sw játékot láttam, ami csak a 3D miatt került ki.

2) A Clone-wars mozifilmek szerintem azért más kategória, mert a sorozat önmagában generál legalább akkora merchandise bevételt, mint amekkorát egy évente megjelenő mozifilm generálna. Itt már nem sokat dobna az árubevételeken egy plusz film.

Ugyanakkor a Baljóshoz kötődő termékeket így lehetett aktuálisan újra piacra dobni, ennek más apropója nem volt, tehát jelentős plusz bevételt generálnak.

 

Azt nem tudom, hogy Lucas hány százalékát kapja a merchandise bevételeknek, de mivel - tudomásom szerint - pont ebből gazdagodott meg, szerintem nem kis pénzről van szó.

 

Más:

9:45-re érek be a Keletibe, onnan fogok átmetrózni a Nyugatiba, úgyhogy remélem, nem lesz semmi fennakadás. Elméletileg 22 perc alatt megjárható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel két ponton nem értek egyet.

1) Épp 2 napja jártam egy játékboltban, és egy csomó új, Darth Maullal ellátott sw játékot láttam, ami csak a 3D miatt került ki.

2) A Clone-wars mozifilmek szerintem azért más kategória, mert a sorozat önmagában generál legalább akkora merchandise bevételt, mint amekkorát egy évente megjelenő mozifilm generálna. Itt már nem sokat dobna az árubevételeken egy plusz film.

Ugyanakkor a Baljóshoz kötődő termékeket így lehetett aktuálisan újra piacra dobni, ennek más apropója nem volt, tehát jelentős plusz bevételt generálnak.

 

Azt nem tudom, hogy Lucas hány százalékát kapja a merchandise bevételeknek, de mivel - tudomásom szerint - pont ebből gazdagodott meg, szerintem nem kis pénzről van szó.

 

Más:

9:45-re érek be a Keletibe, onnan fogok átmetrózni a Nyugatiba, úgyhogy remélem, nem lesz semmi fennakadás. Elméletileg 22 perc alatt megjárható.

Lucas az ep.2-nél mondta el, hogy ha 300 millió alatt teljesit a film az USA-ban komolyan el kell gondolkozzanak azon hogy hogyan tovább. Nem fordult elő, de jól szemlélteti milyen sok kell ahhoz, hogy Lucas elégedetten hátradöljön. Ez ahhoz is kell, hogy a merchandise partnerek is elhigyék: van itt még üzlet dögivel. Ha itt elkezd szenvedni az SW ilyen 20-30 milliókkal az rossz üzlet és rossz jel. Ezért sem erőltették a Clone Wars mozifilmeket szerintem. Egy biztos: a marketing a film gyártási költségének a nagy részét elviszi és ellentétben a merchandise-al: ez közvetlenül a filmhez kapcsolodik. A 20 millióval még valszeg alá is becsültem csak hogy ne jöjjön ki túl nagy szám. Ahhoz kellően nagy összegről van szó, hogy hihetetlen legyen hogy mondjuk a csak a film miatt keletkező merchandise-ok ki tudnák önmagukban egyenliteni. Ezt főleg a filmnek kell majd. De ha a Fox várakozásai bejönnek (hétvégén 24 milliós bevétel) akkor úgyis tárgytalan lesz az egész, mert akkor simán be lesz biztositva a folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár hogy a többség(ki sértődésből, ki nem) ,nem szombaton látta. Második kár hogy szombaton éjfél előtt lehetett véleményt írni mikor a többség akkor nézi meg. Keménynek kell lenni nem liberálisnak. Szombat estig tiltani a hozzászólásokat ezen fórumon.

 

 

Miért gond, hogy elmondtuk a véleményünket, emiatt neked nem majd lehet sajátod? Vagy lelőttünk valami poént? Direkt vigyáztam pedig, hogy ne mondjam el mi a film vége! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért gond, hogy elmondtuk a véleményünket, emiatt neked nem majd lehet sajátod? Vagy lelőttünk valami poént? Direkt vigyáztam pedig, hogy ne mondjam el mi a film vége! :)

Hát igen, azért egyszerűbb lenne szombatig esti szimplán nem benézni a topikba. :)

 

Én három hét múlva nézem csak meg a filmet, zárjátok már be addig, ne hogy már előttem sztorizgassanak itt az emberek. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig de. Oldie-nak igaza van. Az avatar ún. digitális 3D volt mely fénypolarizációra és igen, színsűrűségre is megy. Nem látványosan, de volt színük a lencséknek belülről nézve.

(halvány magenta és halvány zöld, mert ezek sokkal kevésbé zavarnak be a színvilágba, mint a régi kék/piros technológia.)

 

A mostani TPM meg ún. real 3D, mely technika már csak a fénypolarizációra épül. Utánanéztem mindennek.

 

Ez rohadtul furcsa, mert én is ebben a moziban néztem harmadszorra, és nekem nem tűnt színesnek. Igaz, színtévesztő vagyok, de attól még látom, ha valami színes. A különböző 3D-s rendszerekről írtam a mozi jövője topikba, hogy tisztázzam a fogalomzavarodat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas az ep.2-nél mondta el, hogy ha 300 millió alatt teljesit a film az USA-ban komolyan el kell gondolkozzanak azon hogy hogyan tovább. Nem fordult elő, de jól szemlélteti milyen sok kell ahhoz, hogy Lucas elégedetten hátradöljön.

Oké, de egy új film elkészítése, meg egy régi felturbósítása közel sem akkora gyártási költség vonzatot von maga után. Vagy nem értem, a 300 millióval mire akartál kilyukadni? Kötve hiszem, hogy Lucas most is 300 milliós box office-szal lenne elégedett. :D

 

Ez ahhoz is kell, hogy a merchandise partnerek is elhigyék: van itt még üzlet dögivel. Ha itt elkezd szenvedni az SW ilyen 20-30 milliókkal az rossz üzlet és rossz jel. Ezért sem erőltették a Clone Wars mozifilmeket szerintem.

 

Természetesen, minél több, annál jobb, és ez a presztízsén is javít, de gondolom a merchandise forgalmazók is tudják, hogy mást jelent egy 100 milliós bevétel (pl.) egy új film, megint mást egy animációs film, és megint mást egy újra bemutatott film esetében.

 

Ahhoz kellően nagy összegről van szó, hogy hihetetlen legyen hogy mondjuk a csak a film miatt keletkező merchandise-ok ki tudnák önmagukban egyenliteni. Ezt főleg a filmnek kell majd. De ha a Fox várakozásai bejönnek (hétvégén 24 milliós bevétel) akkor úgyis tárgytalan lesz az egész, mert akkor simán be lesz biztositva a folytatás.

 

Én nem is állítottam, hogy a merch. bevételek önmagukban képesek ellensúlyozni majd a marketingköltségeket, én csak azt mondtam, hogy azt is számítsuk be a bevételekhez, ha a marketing költségeket számba vettük a kiadásoknál. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt őt illeti meg egy kis része. Nyilván nem gondoljuk hogy mondjuk egy Lego játék után ne a Lego kaszálná a legtöbbet. Másrészt kétségeim vannak, hogy jelentősen megugrott pár hónappal a Blu-ray bemutatása után. Egyébként se nagyon jelent meg semmi plusz termék a film újrabemutatása miatt. Ráadásul nemtom emlékszel-e de a Clone Wars-nál volt még olyan terv is, hogy majd minden évad elején lesz egy mozifilm. Aztán ezt elfelejtették miután buktak vele pedig ha ilyen lazán kezelték volna az elszámolást akár azt is kihozhatták volna sikernek, ami egyébként nem volt.

A TCW mozi vastagon nyereséges volt. Csak a film hozott 68 milliót! És most a merchandise cuccokat nem is említettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, de egy új film elkészítése, meg egy régi felturbósítása közel sem akkora gyártási költség vonzatot von maga után. Vagy nem értem, a 300 millióval mire akartál kilyukadni? Kötve hiszem, hogy Lucas most is 300 milliós box office-szal lenne elégedett. :D

Szerintem arra gondol Bomarr, hogy Lucas (és társai) akkor dőlnek hátra nyugodtan, ha a film vagy felújítás a gyártási költség dupláját visszahozza az USA-ban. Mert akkor nem nullszaldósok (pláne nem veszteségesek), hanem már némi profitjuk is van. Az ugye semmit sem ér, ha nincs ezen az egészen valami haszon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, még úgy sem, sőt 2017-ig ezt a témát még csak ne is feszegessük tovább. :D

Bazz... ezzel lazán elspoilerezted! Ebből bárki rájöhet, hogy Yoda túléli, és kiszámolhatja, hogy csak az ep6-ban fog meghalni. Tedd gyorsan spoiler kapcsoló mögé! :D

 

Azt azért örömmel olvasom, hogy a filmhez a 3D-zésen kívül nem nyúltak hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem arra gondol Bomarr, hogy Lucas (és társai) akkor főlnek hátra nyugodtan, ha a film vagy felújítás a gyártási költség dupláját visszahozza az USA-ban. Mert akkor nem nullszaldósok (pláne nem veszteségesek), hanem már némi profitjuk is van. Az ugye semmit sem ér, ha nincs ezen az egészen valami haszon.

Köszönöm, pontosan erre gondoltam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jut eszembe, pedig tegnap tök fontosnak tartottam itt megemlíteni:

 

Van változtatás az eddigiekhez képest a filmben.

 

No, nem kell megijedni, mert a stáblista változott.

Nem ültem végig, kisétálás közben tűnt fel, de a szereplők 2 sorban jöttek(olyan gyűrűk urásan) ami tutira nem volt így sem a dvd-n, de most néztem a és a BD-sem.

 

Fura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jut eszembe, pedig tegnap tök fontosnak tartottam itt megemlíteni:

 

Van változtatás az eddigiekhez képest a filmben.

 

No, nem kell megijedni, mert a stáblista változott.

Nem ültem végig, kisétálás közben tűnt fel, de a szereplők 2 sorban jöttek(olyan gyűrűk urásan) ami tutira nem volt így sem a dvd-n, de most néztem a és a BD-sem.

 

Fura.

 

Kellett a hely a 3D-s változat készítőinek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszemben sincs semmit megzavarni, de holnap én is ott leszek a 11 órás előadáson. Csak tegnap dőlt el, hogy szabad lesz a hétvégém és ez az időpont jó nekem, gondoltam szólok, hogy én is ott leszek. :)

Szuper de Te akkor külön veszel jegyet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszemben sincs semmit megzavarni, de holnap én is ott leszek a 11 órás előadáson. Csak tegnap dőlt el, hogy szabad lesz a hétvégém és ez az időpont jó nekem, gondoltam szólok, hogy én is ott leszek. :)

 

Van még egy szabad hely, mert Oldie lemondta. Diákod, szemüveged van?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszemben sincs semmit megzavarni, de holnap én is ott leszek a 11 órás előadáson. Csak tegnap dőlt el, hogy szabad lesz a hétvégém és ez az időpont jó nekem, gondoltam szólok, hogy én is ott leszek. :)

Remek, még egy embert megismerünk személyesen is. :) Csatlakozhatsz az utána tervezett talihoz is, ha van kedved. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért gond, hogy elmondtuk a véleményünket, emiatt neked nem majd lehet sajátod? Vagy lelőttünk valami poént? Direkt vigyáztam pedig, hogy ne mondjam el mi a film vége! :)

 

 

Nem baj csak ha elolvasom akkor már úgy ülök be rá, hogy nem szűzen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.