Ugrás a kommentre

The Phantom Menace - 3D


Ajánlott hozzászólás

Én is megerősíthetem a tegnapi nap fantasztikusságát. Én úgy emlékeztem hogy a Westendben kisebb vászon van, így meglepett hogy milyen hatalmas volt. A kötelező reklámok és előzetesek után elkezdődött a nagybetűs moziélmény. Itthon is élvezet nézni sw-t ,de moziban egyszerűen fenomenális. Újra elcsodálkozok rajta, hogy mennyire jól összerakott film az EP1. Mindenből a megfelelőt adagolja. A tegnapi megnézés után most már én is annak a híve vagyok, hogy új rajongóknak ezzel kell kezdeni a megnézést.

A 3D nekem tetszett, de egy idő után(mivel lekötött a film), nem figyeltem rá. Természetesnek vettem hogy van. Amit kiemelnék még az a hanghatás főleg ahogy sokan írtátok Sebulba motorjának a hangja , és a fénykardok zümmögése.

Meg most jöttem rá valamire. Hogy Qui-Gon amikor először találkozik Boss Nassal akkor elmetrükköt használ. :D Most vettem észre hogy mozog a keze.

Nagyon remélem pozitív döntés fog születni a jövőt illetően a Lucasfilmnél.

A film utáni találka pedig szerintem az eddigi legjobb volt a Katicás talik közül. Nagyon jól éreztem magam, megismertük danityut is, és olyanok is eljöttek akikre nem is gondoltam pl Lara.

A nap is sw-vel végzödött, este elmentem a barátaimhoz, és megkaptam tőlük a Falcon modellt és az újságot, ami egy sorozatnak az első része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek volt a tegnapi nap, nagy élmény volt újra látni a filmet a moziban és még jobb, hogy Veletek láttam. :)

Nálam a 3D hatás valahogy elveszett a film nézése közben, nem figyeltem fel egy ilyen jelenetre sem (ugyanez volt a Transformers 3 esetében), gondolom, hogy ott volt az csak én voltam "vak". (Bezzeg az Utazás a rejtélyes szigetre előzetesében, amikor a helikoptert eltalálja egy villám!) Ugyanakkor a hang az tényleg nagyot ütött. Szerintem legalább egyszer még megnézem moziban.

Örülök, hogy megismerhettem tagokat a fórumról, legközelebbi találkozáskor azért majd többet beszélek. :) Hazafelé én is megvettem a Falcon modellt. :)

 

Jövőre Veletek ugyanott. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tegnapi nap számomra abszolút a SW jegyében telt. Reggel megnéztem az aktuális TCW epizódot, majd mikor felkerült a felirat, nekiláttam a fordításnak. Alig fejezem be a fordítást, csörög a telefon. Haverom hívott, hogy szedelőzködjek, egy óra múlva vetítik a Baljós Árnyakat az Alleeban. Felpakoltam a 3d szemüvegeket és a húgomat és már indultam is a buszmegállóba. A buszon találkoztam a haverommal, aki a kisöccsét hozta még plusz egy tagnak. Az Alleenál találkoztunk Jinx-szel, aki már beszerezte a megfelelő ropogtatnivaló mennyiséget. Megvettük a jegyeket és beültünk a terembe.

Hihetetlen élmény volt! Húgom is végig élvezte, de számomra a nosztalgiafaktor volt a "leggyönyörködtetőbb". Felidéződött az az élmény, amint 13 évvel ezelőtt, 5 évesen éltem át (ráadaásul ez a film volt az első élőszereplős mozifilm, amit valaha láttam). Haverokkal minden "kultikus" mondatnál vigyorogva összenéztünk, a "Hol vannak a droidikák", a "páncél sem állhat az útjukba" és Nass főnök összes szövegén szakadtunk. Fura módon Jar Jar engem most kevésbé idegesített, mint anno 5 évesen :D .

Azt is meglepve tapasztaltam, hogy a TCW mennyi mindent hozzáadott az élményhez. Pl Aurra Sing, Orn Free Taa, Plo Koon, Mas Amedda és Lott Dod rövid megjelenései már sokkal többet jelentettek, most hogy már ismertem őket. (Taa mikor elégedetlenkedve elkezd üvöltözni a szenátusban, pl annyira rá vallott :D ). Darth Maul kettészelésénél pedig abszolút nem zavart a "tény",

hogy mégse halt meg

.

Nagyszerű volt újra átélni az SW élményt moziban, sajnálom, hogy a következő részre ennyit kell még várni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megint megnéztem. Jó érzés látni, amikor apuka hozza a gyerekét az első SW moziélményére (újra nő egy generáció!), hallani amikor a komoly megjelenésű szülők akik muszájból elhozzák a gyereket szétröhögik magukat a Jar Jar poénokon, és a végén amikor a helyi jelmezesek bemasíroznak a nézőtérre. Helyi jelmezesek?! IGEN! Már ezért megérte még egyszer megnézni.

A 3D most sem vett le a lábamról, bár az olyan "jellegtelen" jelenetek mint amikor Qui-Gon fogadást köt Anakin szabadságára, kaptak egyfajta szépséget. Amikor a fogatversenyen megérkezik Jabba és felbőgnek a motorok, hát van arra szó? Amúgy a stáblistán eredetileg is úgy szerepel, hogy "JABBA: himself"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma végre mi is megnéztük! :)

 

Fantasztikus élmény volt, ez nem vitás, minden pillanatát élveztem. Ez nem is annyira a 3D-nek, mint a hatalmas vászonnak és ütős hangeffekteknek köszönhető. Ezen a "képernyőn" (egyébként mi is a Westendben voltunk, aránylag elöl, a 6. sorban) számos olyan dologra lettem figyelmes, ami eddig fel sem tűnt, annyira háttérbe vesző parányi apróság volt. Ugyanezt éreztem a hangoknál is. Qui-Gon halála előtt a "suttogás" nagyon bejött, eddig nem is igazán tűnt fel, pedig "párszor" láttam már a filmet. :P

A 3D-re sem lehet különösebb panaszom, ahhoz képest, hogy nem egy direkt erre a célra készült filmet ruháztak fel vele, nagyon jól megoldották. A film csúcspontja ebből a szempontból természetesen a fogatverseny, illetve a végső duel volt. Ráadásul a dörömbölő fogatok és zümmögő fénykardok még élvezetesebbé tették az egészet, amit egy otthoni nézésnél (legyen az akár házimozi) gyakorlatilag lehetetlen így leutánozni.

Egyedüli bajom a 3D-vel továbbra is az, hogy sötét. Ettől eltekintve a feeling hatalmas volt, már maga a tény, hogy moziban láthatom kedvenc sagám 1. részét, ami eddig csak a 3. epizódnál adatott meg (ott viszont 3-szor :D ).

A szinkront pedig tökéletesen toldották hozzá a korábbi munkához, egyedül Anakin hangjában éreztem enyhe változást a légitaxis jelenetnél, de azt hiszem, ez nem meglepő. A kibővített fogatversenyt viszont remek volt végre szinkronnal látni. Ha nem tudnám, mik voltak a plusz jelenetek, biztos, hogy nem tűnt volna fel.

 

A hangulat remek volt, a Duel of the Fates pedig még mindig a legjobb! :yeah:

 

Aki teheti, tényleg nézze meg, SW-fanokak kötelező élmény. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Ráadásul a dörömbölő fogatok és zümmögő fénykardok még élvezetesebbé tették az egészet, amit egy otthoni nézésnél (legyen az akár házimozi) gyakorlatilag lehetetlen így leutánozni. "

 

 

Az a helyzet, hogy van az a házimozi mely mellett elbújhat a Westend moziterme, pedig még nekem is kimondottan tetszett a hang. ;) De hallottam már sokkal jobbat is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

...Azt is meglepve tapasztaltam, hogy a TCW mennyi mindent hozzáadott az élményhez. Pl Aurra Sing,...

 

Ó, igen! És tartsatok bár aberráltnak és lehet, hogy nem ide való az ilyen duma, de meg kell említsem:

Nagy vásznon 3D-ben Aurra Singnek baromi jó volt a segge! :love:

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ó, igen! És tartsatok bár aberráltnak és lehet, hogy nem ide való az ilyen duma, de meg kell említsem:

Nagy vásznon 3D-ben Aurra Singnek baromi jó volt a segge! :love:

 

 

Akkor azért volt ismerős a csaj. Sing benne volt az eredetiben is? Nem emlékszem rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is megvolt az ep1 3D.

A lényeg, hogy azt kaptam, amit vártam. Ha az ember kimondottan figyeli a 3D-t, akkor azért szép számmal van jó jelenet, bár nem annyira erősen mint pl. az Avatar-nál. Az egyik hatásos rész nekem az volt, amikor a coruscanti platformot felülről mutatják az egy szál Palaptinnal, miközben a kamera is forog. Ott direkt az alsó épületekre koncentráltam és volt egy kis hullámvasút érzésem.

Több mint valószínű, hogy az ep2 jobb lesz, ha elkészítik, ugyanis a digitálisan forgatott anyaggal szerintem jobb térhatást tudnak majd kihozni. Bár a szokásos kissé homályos mozikép is - ami sajnos nem változik semmit a mozikban - szerintem rontja a térhatást.

Amiért leginkább bízok az ep2-ben az pont az ep1-es Yodás jelenetek miatt van. Yodát mindig jól lehetett érezni, hogy térben van.

Viszont továbbra is tartom, hogy ez a 3D őrület csak érdekességnek jó és erősen lefárasztja az ember szemét.

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az a bajom a 3D-vel, hogy fárasztó nézni (pláne rendes szemüveggel), mégha fejfájást nem is okoz, és egy idő után már nem is veszem észre a különbséget látványban a 2D-hez képest, hozzászokik az agyam a látványbéli pluszhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az a bajom a 3D-vel, hogy fárasztó nézni (pláne rendes szemüveggel), mégha fejfájást nem is okoz, és egy idő után már nem is veszem észre a különbséget látványban a 2D-hez képest, hozzászokik az agyam a látványbéli pluszhoz.

 

Idővel a fáradtság is elmúlik. Emlékszem, először nekem is le kellett venni a szemüvegemet a film alatt, de most már egyáltalán nincsen semmi problémám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb későn, mint soha, ma megnéztem a filmet moziban. :) Iszonyat jó volt, úgy éreztem visszaugrottam 13 évet az időben. A 3D annyira nem volt jelen, mint vártam, és kissé meg is fájdult tőle a fejem. Az űrben és Coruscanton játszódó jeleneteknél viszont nagyon megmutatkozott a 3D minősége.

 

Lehet, hogy már régen láttam a filmet, de úgy éreztem a Boonta Kupa előtti bemutatkozás ki volt bővítve: nem emlékszem pl. hogy a gran Mawhonic-ot bemutatták volna. De lehet, sőt talán valószínű, hogy én tévedek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy már régen láttam a filmet, de úgy éreztem a Boonta Kupa előtti bemutatkozás ki volt bővítve: nem emlékszem pl. hogy a gran Mawhonic-ot bemutatták volna. De lehet, sőt talán valószínű, hogy én tévedek.

Jól gondolod, az és sok más jelenet sem volt benne az eredeti filmben. Persze a DVD kiadásban és később a BD-n már rajta vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, ha igazán őszinték vagyunk magunkhoz, és láttunk már eredetileg 3D-ben forgatott filmet és konvertált 3D-s filmet, akkor tudhatjuk, hogy ég és föld a különbség. Sajnos itt csakis a konvertált 3D jöhetett szóba, de ennek ellenére szerintem beláthatjuk, hogy kifejezetten jól sikerült, pláne a már többetek által is említett jeleneteknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, ha igazán őszinték vagyunk magunkhoz, és láttunk már eredetileg 3D-ben forgatott filmet és konvertált 3D-s filmet, akkor tudhatjuk, hogy ég és föld a különbség. Sajnos itt csakis a konvertált 3D jöhetett szóba, de ennek ellenére szerintem beláthatjuk, hogy kifejezetten jól sikerült, pláne a már többetek által is említett jeleneteknél.

Ez így van. A direkt a 3D -re készített filmeknek a nyomába se érhet, de! Itt most SW -ről van szó, és azért van pár jelenet amiért már megéri az egész hajcihő. :) Elég ha csak Maul fénykardaktiválását említem. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most álljunk meg egy perce: akkor a DVD-hez képest nem volt új jelenet a filmben? Mert én ezekre nem nagyon figyeltem, csak utólag mondtátok, hogy itt meg ott volt betoldva szinkron - gondolom azért, mert a VHS-n ezek nem voltak rajta, a DVD-n meg nem volt szinkron. Csak akkor nekem azért nem tűntek fel ezek az új jelenetek, mert én világ életemben DVD-n láttam ezt az epizód, a szinkronban meg nem hallottam különbséget. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.