Ugrás a kommentre

The Phantom Menace - 3D


Ajánlott hozzászólás

Én is meglestem. A film még mindig k*rva jó, a 3D az 3D, semmi extra, nem tett hozzá jelentősen az élményhez.

 

Jó volt hogy minden percben felordítottam belül hogy jaj, most jön a kedvenc jelenetem. :D

 

Az Aréna mozija pedig még mindig az isten, ha tudtok ne menjetek máshova. És csak előre üljetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb egyetértek Obival. A film még mindig jó, és hozza a feelinget, hogy SWt nézel a moziban, de engem annyira nem győzött meg a 3D. Voltak szép pillanatok, de őszintén szólva néha jobban tetszett a szemcsi nélkül. :D De azért várom a többi részt is nagyon, mert jó SWra moziba menni, főleg hogy már mindenki betéve tudja a szöveg, és mondja velünk együtt! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően én is nagyobb pukkot vártam a 3D-től, de be kellett látnom, hogy egy olyan filmtől, ami már több, mint 10 éves, és a forgatási technikája olyan messze van a 3D-től mint én a Holdtól, nem lehetett ennél többet kihozni.

 

Igen, voltak jelenetek, ahol alig érvényesült a térhatás, de voltak jelenetek, ahol bizony nagyon élvezetes volt és valóban hozzátett a filmélményhez. Ha a többi rész (ha lesz) is legalább ezt a szintet fogja hozni 3D-ben, akkor én már örülni fogok. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, ez egy érdekes élmény volt....

 

Az EP I-et nem először látom moziban, s nemrég néztem meg blu-rayen is az egészet újra. Úgy igazából talán csodát vártam ma, a 3D varázslatos csodáját - s csoda ez esetben elmaradt.

 

Nem mondom, hogy rossz lenne, mert nem az. Csak épp semmit nem tesz hozzá a filmélményhez. Valóban mélyebb a kép, valóban van tér hátrafelé, azonban nagyon sokszor ez a háttér zavaró elhomályosításával van elérve. Néhányszor azonban a teljesen nyilvánvaló lehetőséget sem tudták kihsználni, hisz a film 2D-ben készült. Összesen 3 olyan jelenet van, amiben a vászonról kinyúló térhatást lehet érzékelni.:

 

1. A naboo-i leszállás után egy droid jön balról jobbra a képen, az orrunk előtt

2. Darth Maul 3 kutászdroidja jobbra kijön a képből

3. Anakin visszahúzza a fogatversenyen a lógó alkatrészt.

 

 

A filmet továbbra is szeretem, a 3D ezúttal inkább csak kiegészítő info. Igazán ütős jelenet hiányzik, semmi extra, nélküle is ugyanolyan az egész. Ebben az összevetésben valóban közel áll az Avatarhoz, ott sem volt hivalkodó a technológia, mégis ott azt éreztem, bármikor történhet olyan, mitől lehúzom a fejem. Itt nem.

 

Ez inkább annak lesz ez nagy élmény, akinek ez lesz az első SW moziélménye...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kb egyetértek Obival. A film még mindig jó, és hozza a feelinget, hogy SWt nézel a moziban, de engem annyira nem győzött meg a 3D. Voltak szép pillanatok, de őszintén szólva néha jobban tetszett a szemcsi nélkül. :D De azért várom a többi részt is nagyon, mert jó SWra moziba menni, főleg hogy már mindenki betéve tudja a szöveg, és mondja velünk együtt! :)

Tökéletesen egyetértek. Ahogy Obi "most jön a kedvenc jelenetem" érzésével is :D

.... Ma megint meg akartam nézni, le is volt foglalva a hely, de úgy zuhog a hó hogy kutyasétáltatáson kívül ki sem mozdultam itthonról.

 

Amúgy meg, nem 3D-re operatőrködték a filmet. Nincsenek "belefutok a kamerába" "hozzávágok valamit a nézőhöz" snittek, bár egy széteső versenygépjármű kameraszögtől függetlenül odacsap. És szerintem jobb is így. Sokkal.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit még múltkor kihagytam, de fejemben volt, hogy megemlítem, az az, hogy viszont az előtérbe lévő emberi és más lények arcának nagyon jól megoldották a mélységét. Az első osztályú volt szerintem. Kár, hogy a háttérrel nem tudtak mit kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyék szerintem mostanában indulhattak haza, én a buszon ülök, de van wifi. :D

 

Az elején kicsit megijedtem, mert a nyitószöveg kissé rossz minőségűnek tűnt, de a film már tökéletes volt. A fogatversenyt emelném ki, mint legjobb jelenetet, engem nagyon magával ragadott. Ez nem kis mértékben a hangnak volt köszönhető, kiváló minőségű volt, ahogy Oldie is írta. A szinkron betoldásai is kielégítőek, Donátnak pl. fel sem tűntek. :D

 

A talin pedig nagyon jól éreztem magam, jót beszélgettünk. Végre megismerhettem Bomarrt, Donátot és Danityut. :)

 

Szeretném megköszönni Pildinek a jegyek kiváltásában nyújtott segítségét, nélküle kétszer addig tartott volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit még múltkor kihagytam, de fejemben volt, hogy megemlítem, az az, hogy viszont az előtérbe lévő emberi és más lények arcának nagyon jól megoldották a mélységét. Az első osztályú volt szerintem. Kár, hogy a háttérrel nem tudtak mit kezdeni.

Amikor már visszafelé tartottak a Naboo-ra és mutatták Amidala arcát abban a csúcsos fejfedőben még ott is olyan durva térhatás volt, hogy csak néztem. :)

 

És ahogy R2 is írta az egyik legszembetűnőbb 3Ds jelenet az volt legalábbis számomra amikor Anakin megpróbálta elkapni a mágnessel a leesett részt. :D na az marha jó volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor már visszafelé tartottak a Naboo-ra és mutatták Amidala arcát abban a csúcsos fejfedőben még ott is olyan durva térhatás volt, hogy csak néztem. :)

 

És ahogy R2 is írta az egyik legszembetűnőbb 3Ds jelenet az volt legalábbis számomra amikor Anakin megpróbálta elkapni a mágnessel a leesett részt. :D na az marha jó volt. :)

Podracenél nekem a belső nézetes jelenet tetszett. :) Piszok jó volt ahogy előrenyúltak a hajtóművek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elején kicsit megijedtem, mert a nyitószöveg kissé rossz minőségűnek tűnt, de a film már tökéletes volt.

 

Érdekes, nekem nagyon bejött, ahogy a Star Wars logo a terem közepétől indult meg hátrafelé és a szöveg is ott úszott a lentebbi sorok felett bele az űrbe mely messze-messze mélyen végtelenkedett. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sárga betűkkel nekem sem volt semmi gondom, tökéletesek voltak térben.

 

Ugye? Kösz a megerősítést!

Egyébként más is tapasztalta, amit lentebb írtam, hogy a szereplők két sorban jöttek felfelé a stáblistán?

Tehát nem a megjelenő színész nevek, hanem, mikor mellé van írva az általuk játszott karakter is.

Már majdnem kiértem a teremből és szemüveg sem volt már rajtam és mivel más nem írta, kezdem azt hinni, hogy beképzeltem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi problémám volt a nyitószöveggel, hogy kicsit homályos volt.

 

Mi végigvártuk a stáblistát és nem, nem káprázott a szemed, a szereplők valóban két sorban jöttek, ez azért kellett, hogy felférjenek a 3D-s változat készítői. Még így sem lehetett teljes a lista, volt egy kiírás, hogy "a további stábtagok névsorát elolvashatja a www.starwars.com weboldalon".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első Star Wars film, amit moziban látok, és azt kell mondjam, hogy fenomenális volt. :yeah:

Minden aprócska mozzanatot örömmel néztem, akárcsak a haverok.

A technikai dolgokhoz annyira nem értek, 3D-s filmet is csak egyet láttam, a Transformers 3-at. A fogatverseny és a Maul-lal való harc voltak a film csúcspontjai.

A 3D élmény Maul kutaszdroidjainál volt a legszembetűnőbb számomra, ott elismerően bólogattam.

A legfontosabb pedig úgy érzem, hogy mindannyian élveztük a történetet, tejesen belemerültünk a Star Wars fantasztikus világába. Nass főnök lett a közösen megszavazott kedvencünk, minden egyes mozdulatára bugyuta hahotázásba kezdtünk. :lol: (Utólagos elnézést kérek a többi nézőtől, a 2 perces nevetésrohamokért.)

 

Élmény volt! :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is. Óriási volt ez a mai nap! Sok olyan régi baráttal találkozhattam, akikkel talán eddig ha egyszer sikerült beszélgetni élőben. Ez még hagyján, de a film élmény és az azt követő dumaparti minden pénzt megért. Az gyorsan kiderült, hogy mennyire jó volt a 11 órás választásunk, hisz a film előtt legalább fél óra reklámot adtak.

Viszont maga a mozi kárpótolt mindenért. És nem is csak a 3D miatt, hanem a feeling okán. Ezt nem pótolhatja semmi. Fantasztikus volt a film, olyan mint a jó bor. Idővel még inkább beérik. A 3D sok helyen valódi mélységet adott a filmnek. Én ennél többet nem is vártam, számomra a mozi élmény fontosabb volt. Mondjuk az biztos, hogy ezért itthonra nem vennék 3D TV-t. Továbbra is úgy gondolom, hogy ez az egész csak nagy vásznon működik igazán. Ettől független nagyon jó volt az összhatás.

 

Aki még nem látta és SW rajongó, az feltétlen nézze meg!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Első Star Wars film, amit moziban látok, és azt kell mondjam, hogy fenomenális volt. :yeah:

Minden aprócska mozzanatot örömmel néztem, akárcsak a haverok.

A technikai dolgokhoz annyira nem értek, 3D-s filmet is csak egyet láttam, a Transformers 3-at. A fogatverseny és a Maul-lal való harc voltak a film csúcspontjai.

A 3D élmény Maul kutaszdroidjainál volt a legszembetűnőbb számomra, ott elismerően bólogattam.

A legfontosabb pedig úgy érzem, hogy mindannyian élveztük a történetet, tejesen belemerültünk a Star Wars fantasztikus világába. Nass főnök lett a közösen megszavazott kedvencünk, minden egyes mozdulatára bugyuta hahotázásba kezdtünk. :lol: (Utólagos elnézést kérek a többi nézőtől, a 2 perces nevetésrohamokért.)

 

Élmény volt! :cool:

Felétek mennyi néző volt? Nálunk 11 kor volt félház. Egyébként azt lehagytam az előbb, hogy hang az valami megabrutál volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felétek mennyi néző volt? Nálunk 11 kor volt félház. Egyébként azt lehagytam az előbb, hogy hang az valami megabrutál volt.

Negyed kettes vetítésen néztük és voltak sacc per kábé negyvenen.

A hangot én is elfelejtettem megemlíteni, a fogatversenyen például tátott szájjal meredtem a vászonra.

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Remek volt a hangulat, legyen szó akár a filmnézésről, akár az utána jövő dumcsiról :) A 3D főleg a fogatversenynél és a filmvégi űrcsatánál dobott jókorát az élményen, összességében pedig az, hogy nagy vásznon dübörgő hanggal nézhettük az egyik legjobb SW filmet.

 

Remélhetőleg egy év és újra összeülünk a következő körre :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus élmény volt! Először láttam az EpI-et moziban, és zseniális volt. Akik ezt a filmet bántják, nem értik az SW érzést. Mert ebből a filmből csak úgy árad. Ezt egyszerűen nem lehet leírni, érezni kell. Többször is lúdbőrzött a hátam a filmtől, persze jó értelemben. Az biztos, hogyha már '99-ben megnézem moziban, már akkor rajongó lettem volna, és nemcsak 2002-ben.

 

A fogatverseny, a párbaj, a zenék, a hanghatások... zseniális volt az egész! És persze a társaság is, és a beszélgetés utána. Aki nem jött, sajnálhatja nagyon. Mondjuk én is épp, hogy fel tudtam érni, de nagyon megérte. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többször is lúdbőrzött a hátam a filmtől, persze jó értelemben.

Ezt én is vagy egy tucatszor éreztem! Nagyszerű volt az érzés, hogy még most is kenterbe vágja hangulatban a mai filmek zömét!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű nap volt a mai, a mozival kezdődően és a beszélgetéssel kiteljesedve. :) Sokan tudják, hogy nekem sokáig nem volt szívem csücske az Ep1, de most, hasonlóan hozzátok, elementárisan érezhettem, hogy nélküle nem működne ilyen jól a történet, az SW érzés innen indul és hömpölyög majd tovább a folytatásokban.

Nekem 2D-ben is tökéletes lenne a moziélmény, de ha az az ára, hogy ismét moziban láthassuk az egész Saga-t, hogy 3D verzióvá alakítják, akkor én nagyon drukkolok, hogy ne álljanak meg az elején. :) Nagyon jó lenne évente ezt az élményt újra átélni veletek. :)

 

Szeretném megköszönni Pildinek a jegyek kiváltásában nyújtott segítségét, nélküle kétszer addig tartott volna. :)

Nagyon szívesen! Mi is köszönjük a szervezést. :) Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár hogy a többség(ki sértődésből, ki nem) ,nem szombaton látta.

Kár, hogy inkább jöttem haza a hatos vonattal, mint hogy ma estére is ott ragadjak sokáig Pesten :P

 

Én is meglestem. A film még mindig k*rva jó, a 3D az 3D, semmi extra, nem tett hozzá jelentősen az élményhez.

Hasonló véleményen vagyok én is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek nap volt a tegnapi! Szerencsére mindenki megérkezett időben, úgyhogy nem ismétlődött meg az Avatar incidens. Ami a filmet illeti, az még mindig remek és a 3D is jól sikerült. Korából és forgatási technikájából fakadóan természetesen nem lett egy Avatar, de ezzel semmi gond sincs. A film, amikor igazán kihasználja a plusz dimenziót (viszonylag kevés, de annál ütősebb esetekben), akkor lealáz sok direkt 3D-re forgatott filmet.

A mozi utáni tali meg egyenesen fantasztikus volt, jó volt megismerni danityut, és találkozni a többiekkel újra. Főleg azokkal, akiket ritkán láthatunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.