Ugrás a kommentre

The Phantom Menace - 3D


Ajánlott hozzászólás

Én is leszek 10.15-re. Ha fontos, hogy kiszámolva legyen meg az 1900 akkor én 900 forintot valszeg huszasokban fogok odaadni (ez nem valamiféle bosszú, egyszerüen csak mivel szinte mindent kártyával fizetek nem nagyon van normál "apróm", viszont régről még van egy csomó huszasom-tizesem-öt forintosom).

 

Én szívok a pénztárnál, szóval lelked rajta. :lol: De szerintem fog akadni egy fölös százas, emiatt ne aggódj.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már én is lázban égek, csak bírjam ki holnapig! Ody, Te nem félsz, hogy a mozi után, már epekedni fogunk az otthoni 3D-re?

Most azt mondom nem. :) Szerintem a 3D nem való otthonra. Persze ha az embernek saját mozija van a pincében hatalmas vászonnal az más tészta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar hang is változatlan a BD-hez képest? Azaz még mindig 2 különböző hangja van Palpatine-nak?

 

 

Abszolút változatlan, Palpatine-nak és Sidiousnak más a hangja, szerintem abszolút nem nyúltak hozzá a szinkronhoz semmilyen téren. Ez mondjuk picit zavart volna, ha nem hagyna hidegen a szinkron, ezután sem fogom azzal nézni. Szerintem amúgy a 3D otthonra teljesen funkciótlan. Így tök jó, mint érdekesség, nagy vásznon jól mutat, de én mondjuk nem tudnám elképzelni, hogy ezután 3D-ben nézzem itthon, tökéletes az 2D-ben is.:)

Szerkesztve: - yodinhoo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolút változatlan, Palpatine-nak és Sidiousnak más a hangja, szerintem abszolút nem nyúltak hozzá a szinkronhoz semmilyen téren. Ez mondjuk picit zavart volna, ha nem hagyna hidegen a szinkron, ezután sem fogom azzal nézni. Szerintem amúgy a 3D otthonra teljesen funkciótlan. Így tök jó, mint érdekesség, nagy vásznon jól mutat, de én mondjuk nem tudnám elképzelni, hogy ezután 3D-ben nézzem itthon, tökéletes az 2D-ben is.:)

 

Volt utána EpII trailer? Csak hülyéskedek, pedig lehetne :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamit nagyon félrenézhettél, mert az Avatart sehol nem vetítették anaglifes technikával.

 

Nos nem tudom, hogy melyik technikát hogy hívják. De azt tudom, mert fénykép is van róla, hogy az avatarhoz milyen szemüvegek voltak.

Masszívak, viszonylag kis lencséjűek és az egyik lencse zöldes, a másik meg lilás árnyalatú volt. És film után vissza kellett adni.

Ma meg nagy és egyforma lencséjű halvány napszemüveget kaptunk, melyet haza is hozhattunk.

Ja és emlékszem, hogy az avatarnál törölgettük róla a cseppszáradásokat, mert mosták őket két használat/vetítés között.

A mostani zacsiján meg ott áll: tilos mosni.

 

Mindegyik tuti infó, jó megfigyelő vagyok. ;)

 

TPM 3D:

 

Annyi látszott, hogy ez a film nem 3D-re készült. Ezzel nem akarok semmi rosszat, csak leszögezném,

hogy mikor valami nagyon szép volt és még néztem volna, már el is tűnt mert a film természetesen haladt tovább a tempójában.

A mai filmek meg direkt lassításokkal operálnak és mélázik a kamera, hogy csodálkozhasson a néző.

De jól állt a star wars-nak a 3D. Érdemes megnézni, hajaj!

kiemelt pillanatok:

-Sárga betűk-állati jók, odaken rendesen alá akar nyúlni az ember.

-Otoh gunga

-fogatverseny és előtte mikor beindulnak a gépek

-droidsereg lerakása és felállása (fűszálak!)

-Darth Maul az ajtó nyílásakor és fénykard aktiválás

És el ne felejtsem a meglepőt: Jedi tanács! Állati jó. Anakin Obi-wan és Qui-gon egymáshoz képest és a fényviszonyok. Meg mikor Yoda háttal ül közeliben és a két Jedi kifelé megy még korábban egyel.

 

Jó volt na! Mindenki menjen. Egyel nagyobb élmény mint a BD-n volt.

És star wars moziban? Amúgy is kötelező!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyi látszott, hogy ez a film nem 3D-re készült. Ezzel nem akarok semmi rosszat, csak leszögezném,

hogy mikor valami nagyon szép volt és még néztem volna, már el is tűnt mert a film természetesen haladt tovább a tempójában.

A mai filmek meg direkt lassításokkal operálnak és mélázik a kamera, hogy csodálkozhasson a néző.

Szóval nem volt hatásvadász? Annál jobb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örömkönnyek a szememben. Megszólalt a 20th Century Fox fanfár, és..... :D "Minden" a régi. A 3D egy jó apropó arra, hogy újra lehessen moziban nézni ezt a csodát. Egy Star Wars filmet. És minden a helyén volt, tökéletes. Jó, persze, a régi apróságok mint Obi-Wan vándorló fürtje is megvoltak, de most őszintén, nem éreznék fájó hiányosságot ha nem lenne úgy, ahogyan megszerettem? És milyen nagyszerű élmény megint moziban nézni. Látni az apró részleteket amint Coruscanton lemegy a nap. (Tényleg nagyon gyorsan sötétedik, nem is tűnik már túlzásnak hogy az Ep3 idején Anakin és Padmé még a naplementében nézik egymást, aztán Darth Vader már töksötétben repül lekezelni Windut. )

A látványt persze csak zavarták volna az örömkönnyek, de a feliratoknál már nem fogtam vissza magam, és már rég kiürült a terem amikor végre sikerült megmozdulnom. SW moziélmény. Úgy hiányzott ez, mint egy falat kenyér! Legutoljára 2007 július 13-án néztem Star Wars filmet moziban (na jó, óriáskivetítőn) utána két napig nagyon jó volt de 16-án már bőgtem az elvonási tünetektől. Így volt? Tanúsíthatjátok :) A Clone Wars rajzfilm jó volt, a maga nemében, de most nem számít.

Majdnem öt év telt el, de kibírtam.

És aki nem tudná, az Ep1 jó SW film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos nem tudom, hogy melyik technikát hogy hívják. De azt tudom, mert fénykép is van róla, hogy az avatarhoz milyen szemüvegek voltak.

Masszívak, viszonylag kis lencséjűek és az egyik lencse zöldes, a másik meg lilás árnyalatú volt. És film után vissza kellett adni.

Ha jól tudom akkor ilyen Dolby3D rendszerhez voltak valók ezek a szemüvegek. Corvin moziban volt ilyen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttem a filmről. Hát emberek, ez ütött. Újra felelevenedett minden, amit '99-ben éreztem és véleményem szerint az a plusz 1 dimenzió remekül működött. Tulajdonképpen csoli már elmondta, amit én is akartam... összességében nem szabad tőle azt elvárni, mint egy eredetileg 3D-re készült filmtől (de ez evidens). A csoli által is említett jelenetek /ahhoz képest, hogy konvertált 3D volt/ valami elképesztően jók voltak és IGEN, hozzátettek a filmhez! Már alig várom a Klónok támadását :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttem a filmről. Hát emberek, ez ütött. Újra felelevenedett minden, amit '99-ben éreztem és véleményem szerint az a plusz 1 dimenzió remekül működött. Tulajdonképpen csoli már elmondta, amit én is akartam... összességében nem szabad tőle azt elvárni, mint egy eredetileg 3D-re készült filmtől (de ez evidens). A csoli által is említett jelenetek /ahhoz képest, hogy konvertált 3D volt/ valami elképesztően jók voltak és IGEN, hozzátettek a filmhez! Már alig várom a Klónok támadását :)

Én is valami hasonló élményre számítok. :)

 

Jó mozizást kívánok! :)

Én valamikor jövőhéten fogom megnézni, ha minden igaz.

Kár, hogy nem velünk nézed.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a szombat nekem nem jó... A 11 óra kicsit kevésbé rossz, mint a délutáni verzió volt, de sajnos ez sem az igazi. Majd az EP2-t. ;)

A kedvencedet nem hagyhatod ki. :D Egyébként szavadon foglak majd. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos ne értsd félre a kérdésemet... '3D hater' vagy? :) Nincs ezzel semmi bajom, csak feltűnt, hogy manapság reneszánszát éli a 3D hater-kodás :P:)

 

Egyébként EZT tudom javasolni.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj, így teljesen érthető. Sajnálom.

 

A linket nézted? Esetleg nem lenne hülyeség egy ilyen szemüveget beszerezni, jól jöhet olyan filmeknél, amiket only 3D-ben adnak.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyetértek Phobosszal. Ha adnák 2D is, akkor kisebb pénzszórással lehetne többször nézni :) Felváltva, egyszer az egyikféle, egyszer a másikféle verziót. De nagy kereslet aligha lenne rá :( Inkább a többi, még nem 3D filmet adhatnák így, és akkor lehetne egésznapos mozizás-maratont tartani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy lesz Klónok támadása 3D az már teljesen biztos, vagy még meg kell várni, hogy a Baljós árnyak 3D bevételei mit fognak mutatni?

Mert ha nem lesz EP II 3D és így a többi sem én harakirizek. :P :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.1 sikerét ki kell várni. Nagyon sok pénzbe kerül ez az átalakítás és ez még igazából semmi ahhoz képest, amibe az ep.4 fog vagy kerülne. Ezen túl sokáig azért nem kell majd izgulni: a nyitóhétvége mindent el fog árulni, ugyhogy vasárnap már okosabbak leszünk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep.1 sikerét ki kell várni. Nagyon sok pénzbe kerül ez az átalakítás és ez még igazából semmi ahhoz képest, amibe az ep.4 fog vagy kerülne. Ezen túl sokáig azért nem kell majd izgulni: a nyitóhétvége mindent el fog árulni, ugyhogy vasárnap már okosabbak leszünk :)

 

Erről van valami pontos adat, hogy mennyibe kerülhetett? Az ep4 a festmény háttér miatt drágább?

 

Mekkora bevétel lenne szerinted az optimális, amire rámondhatjuk, hogy jó?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szigorúan szubjektív élménybeszámoló következik:

Az újbóli mozis megtekintés felért szinte egy újrafelfedezéssel. Egyszerűen úgy éreztem néha, hogy visszakaptam egy szeletet a gyerekkoromból, és megerősített abban a hitemben, hogy valamit meg kell őrizni a fiatalság szelleméből, hogy ne savanyodjunk bele a mindennapokba. A film tökéletes mankó volt ehhez még úgy is, hogy már össze sem tudnám számolni, hányszor láttam. és könnyedén mondhatnám (teljes joggal talán) hogy sok újat mutatni már nem tudna.

Technikailag szerintem jól megvalósították a konvertálást. Persze voltak részek, ahol alig volt észlelhető (űrjelenetek egy része, nagytotálok, de ezekben nehéz is rétegezni a vizuális információt), de ezzel szemben egyes jeleneteknél (merülés Otoh Gungába, a fogatverseny főleg közelijei, a végső fénykardpárbaj) nagyot szólt. Az olyanok, mint az apró halak az óceánban, vagy a parádén a konfettieső már majdnem elérték az Avatar-beli magvak hatását,hogy basszus, miért van végük a vászonnal együtt :) Összességében bőven meg voltam elégedve. A hangzás is nagyon jó volt, az összeütköző fénykardok hangja eszméletlenül szólt.

Ja és... Darth Maul. Amikor ő volt a színen, ha csak álldogált is a Tatooine szikláin, szinte többszörösére nőtt a látványban a mélység. Hiába tartom erőltettnek még mindig a TCW-s szereplését, így ezek után valahogy könnyebbnek érzem a megemésztését, olyan szinten működik még mindig a karakter puszta jelenléte is. Pedig igyekszek mindenhez nagyon kritikusan állni, de azok után, hogy visszatekertek az életemből majd 13 évet, nehezen megy. Majd ha eljutunk a kérdéses részekhez, akkor majd kukacoskodok.

Az előadás végén, a Duel Of The Fates dallamai kíséretével kiérve a rögvalóság téli éjszakájába hirtelen nem tudott meghatni az, hogy a vásznon véget ért a varázs. Bennem tovább él.

Remélem egy év múlva ott folytatjuk, ahonnan most abbamaradt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mekkora bevétel lenne szerinted az optimális, amire rámondhatjuk, hogy jó?

Én így számolnék: Egy mezei fel 3D-sités, ami bénán néz ki 5 millióba kerül. Nem tudom ez mennyibe de mondjuk legyen 10 millió, talán azzal nem lövünk nagyon mellé. Erre rájön a marketing költség -ezt nem tudni de ennek sokkal nagyobbnak kéne lennie még minimális promonál is, de itt azért egy egész normálisat csináltak. Legyen mondjuk tokkal vonóval 30 millió. Ha nemzetközi szinten hoz 60 milliót akkor pont megvan, ha láthatóan ennél magasabbra tör és mondjuk hasonlóan tarol mint az Oroszlánkirály 3D akkor kényelmesen lehet hátradölni (azért kell a dupláját visszahozza mert a bevétel egy része a mozitulajoknak megy meg a külföldi forgalmazóknak... utobbi miatt lenne fontos hogy az USA-ban kifejezetten jól keressen). De ebben vannak feltevések is, ugyhogy a biztos, hogy ha hétvégén Oroszlánkirály-szerű eredmények jönnek akkor nyugi van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár hogy a többség(ki sértődésből, ki nem) ,nem szombaton látta. Második kár hogy szombaton éjfél előtt lehetett véleményt írni mikor a többség akkor nézi meg. Keménynek kell lenni nem liberálisnak. Szombat estig tiltani a hozzászólásokat ezen fórumon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.