Ugrás a kommentre

BB-8


Rog

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Nálunk is járőrözhetne :D Nagyon aranyos :)

Kollégának mesélték, hogy a járőrözés nem megy neki valami jól, mert a cikkben írtakkal ellentétben nem igazán jegyzi meg a határokat. Attól még jöhetne :)

 

Tudok valamit ami tényleg az volt. Daisy sütötte valamikor a keresztapjával. :D

Wow :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Azért ezt ne könyveljük már el csak R2 érdemének, mert valójában BB-8 és R2 közös munkája. R2 térképe fityfenét sem ért BB-8 részlete nélkül (ráadásul azon szerepelt a végpont, Luke rejtekhelye).

Nem csak R2 érdeme. A térkép egyik része R2-nál hevert, a másik része pedig Lor San Tekkánál. BB-8 csak a szállító volt, nem pedig az őrző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak R2 érdeme. A térkép egyik része R2-nál hevert, a másik része pedig Lor San Tekkánál. BB-8 csak a szállító volt, nem pedig az őrző.

Ennyi erővel akkor R2 is csak szállító volt, mert valójában a nála lévő darab a birodalmi archívumban volt. ;)

Továbbra is úgy érzem, lekicsinyled BB-8 szerepét. "Csak a szállító", mintha ez nem lett volna nagy feladat, a teljesítése pedig érdem. Ha szállítás közben szétlövik, az egész filmet átalvó R2 sem lenne ekkora hős a maga önmagában semmit sem érő térképrészletével. Sőt BB-8 többet szenvedett azért, hogy leszállítsa a térképrészletet, mint R2, akinél egyszerűen csak ott volt véletlen, mert 34 évvel ezelőtt pár száz gigányi másik adattal együtt ezt is letöltötte a Halálcsillag számítógépéről - ráadásul R2 is csak azért nézett ennek utána a memóriájában, mert BB-8 rákérdezett nála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel akkor R2 is csak szállító volt, mert valójában a nála lévő darab a birodalmi archívumban volt. ;)

Továbbra is úgy érzem, lekicsinyled BB-8 szerepét. "Csak a szállító", mintha ez nem lett volna nagy feladat, a teljesítése pedig érdem. Ha szállítás közben szétlövik, az egész filmet átalvó R2 sem lenne ekkora hős a maga önmagában semmit sem érő térképrészletével. Sőt BB-8 többet szenvedett azért, hogy leszállítsa a térképrészletet, mint R2, akinél egyszerűen csak ott volt véletlen, mert 34 évvel ezelőtt pár száz gigányi másik adattal együtt ezt is letöltötte a Halálcsillag számítógépéről - ráadásul R2 is csak azért nézett ennek utána a memóriájában, mert BB-8 rákérdezett nála.

Luke szempontjából kell nézni. R2 és Lor San Tekka volt a két fél, akire Luke gyakorlatilag rábízta a titkát, BB-8-nek ehhez semmi köze nem volt. Plusz kötődése sincs Luke-hoz, szóval sokkal inkább van értelme R2-t látni ott, mint BB-8-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke szempontjából kell nézni. R2 és Lor San Tekka volt a két fél, akire Luke gyakorlatilag rábízta a titkát, BB-8-nek ehhez semmi köze nem volt. Plusz kötődése sincs Luke-hoz, szóval sokkal inkább van értelme R2-t látni ott, mint BB-8-et.

Luke R2-ra nem bízta rá a térképet, azt R2 az ep4-ben töltötte le! Ehhez Luke-nak abszolúte semmi köze, hiszen amikor R2 az információ birtokába jutott, Luke még azt sem tudhatta, hogy egyszer majd ő is száműzetésbe vonul. És jelenlegi tudásunk szerint Tekkára sem Luke bízta rá a térképet, ő maga találta rá utazásai során.

 

Teljes mértékben becsülendő amit BB-8 tett a filmben. Igazi hősies droid. Viszont akkor is érthetetlen miért őt kellett volna Ahch-To -ra vinni? :hmm:

Nem írtam, hogy neki kellett volna mennie, csak azt, hogy szerintem ő is mehetett volna, mert az ep7-ben ő kapcsolódik a film és az új trilógia első számú főszereplőjéhez, Rey-hez. Pusztán az ep7 alapján BB-8 illik oda, nem R2, akinek összesen a film legvégén van két közös jelenete a főhőssel, de még akkor sem lépnek interakcióba egymással. Az ep8-cal nyilván más lesz a kép, sőt már az új ismeretek tükrében is más (ahogy írtam is), de a tegnap megismert információig nekem baromira fura volt, hogy Rey egy számára ismeretlen (és már meglehetősen ócska) droidot vitt magával, és nem azt, akivel azért már átélt egyet s mást.

Luke szemszögéből persze evidens, hogy R2 van ott, de Rey szemszögéből már nem az. És az ep7 részben Rey szemszögéből, nem Luke szemszögéből van elmesélve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke szemszögéből persze evidens, hogy R2 van ott, de Rey szemszögéből már nem az. És az ep7 részben Rey szemszögéből, nem Luke szemszögéből van elmesélve.

Szerintem nem. Rey Luke-hoz megy, így evidens ha elviszi neki a régi droidját. Az lett volna fura, ha otthagyja a bázison.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is, jó benyalni annak egy ilyen ajándékkal, aki valószínűleg rohadtul nem kíváncsi ránk. :) Én tuti otthon hagytam volna. Majd találkozik vele, amikor visszatérnek Leiáékhoz, addig meg inkább legyen velem egy olyan droid, aminek nem órákba telik a bekapcsolása. De akkor már vihették volna C-3PO-t is, mert az is Luke-é. Mondjuk arra azért kíváncsi lennék, miért hagyta hátra R2-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BB-8 a TFA végén még Poe droidja, így szerintem az lett volna inkább fura, ha otthagyja Poe-t csak azért, hogy az új barátjával felkeressen egy tök ismeretlen faszit egy olyan hajóra vigyázva, amit alig ismer.

 

R2 ismerte a Falcont, ismerte Chewie-t, és szorosan kötődik Luke-hoz is. Szerintem még rohamdroidok se tudták volna feltartóztatni abban, hogy Rey-jel tartson, akármennyire is ismeretlen számára az ifjú hölgy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke R2-ra nem bízta rá a térképet, azt R2 az ep4-ben töltötte le! Ehhez Luke-nak abszolúte semmi köze, hiszen amikor R2 az információ birtokába jutott, Luke még azt sem tudhatta, hogy egyszer majd ő is száműzetésbe vonul. És jelenlegi tudásunk szerint Tekkára sem Luke bízta rá a térképet, ő maga találta rá utazásai során..

Csak úgy rátalált? WTF?

 

Én mindig úgy képzeltem, hogy Luke Tekkára bízta a hozzávezető térkép egy részét, és tudta, hogy az R2-ban található térkép egészíti ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BB szerintem is Poe-é. :) Rey csak átmeneti "gazdája" volt. A D'Qaron tényleg úgy rohant a droid a gazdájához, mint egy hűséges kutya. Plusz az Ep8 teaserében is vele van. A képregényekről nem is beszélve, amik szintén a Poe-BB kapcsolatot mélyítik.

Szerintem Rey társa Chewie lesz, aki a Falcon mellé "jár", mint Han öröksége. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak úgy rátalált? WTF?

 

Én mindig úgy képzeltem, hogy Luke Tekkára bízta a hozzávezető térkép egy részét, és tudta, hogy az R2-ban található térkép egészíti ki.

 

Dzséjt? Ez az enciklopédiából derül ki? Vagy valamelyik könyvből gondolod, esetleg saját spekuláció?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.