Ugrás a kommentre

Rogue One spoileres topic


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ez a Jyn nem szarozik. :cool:

Jó klip, és vajon ez már a végleges zene?

 

Kicsit erőltetett ez a cikk. Semmi forrás nincs, a szerző vajon honnan tudja ezeket? Vagy csak írni kellett egy cikket kattintásért?

 

SZERK: közben megtaláltam a forrást ami egy Hollywood Reporter cikk.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep.7-nél Rey és Finn kapcsolatát teljesen újragondolták az útóforgatások alatt, miután a kész anyagon látták hogy nem működik. És teljesen jól jártunk vele. Nem tudom hogy mennyire lesz jó vagy rossz a Rogue One, de hogy ez nem az útóforgatások létén múlik az hótziher.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ep.7-nél Rey és Finn kapcsolatát teljesen újragondolták az útóforgatások alatt, miután a kész anyagon látták hogy nem működik. És teljesen jól jártunk vele. Nem tudom hogy mennyire lesz jó vagy rossz a Rogue One, de hogy ez nem az útóforgatások létén múlik az hótziher.

Mi lett volna a kapcsolatuk eredetileg?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinte minden nagy blockbuster-nél szokás az újraforgatás.

Igen csak a mértéke nem mind1. Itt ez már egy komolyabb volt ráadásul egy külsőssel az élen. Ez már egyáltalán nem szokásos, az biztos hogy a stúdió komolyabban belenyúlt. Ez lehet jó is és rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi lett volna a kapcsolatuk eredetileg?

Egymást marták volna a film nagyrészében mint általában a mostani buddy filmeknél. Aztán amikor visszanézték rájöttek hogy ez rém idegesitő. Ja és az első vágásban Finn rögtön közölte Rey-el, hogy ő rohamosztagos. Persze ahogy a jeleneteiket újraforgatták egy csomó más részlet is megváltozott: például eredetileg Rey-nek gőze nem lett volna hogy ki az a Luke Skywalker. Aztán rájöttek hogy ennek sincs semmi értelme és sokkal hihetőbb ha tudja kiről van szó csak annyira a világ végén él hogy azt hiszi hogy egy legenda.

 

Edit: közben kijött a Battlefront Rogue One alapján készült kiegészítőjéhez egy trailer. Az ilyen előzetesek alapból a Videójáték topicba tartoznak, de mivel most a film előtt vagyunk ez most olyanokat is érdekelhet, akik egyébként nem is szoktak foglalkozni a videojátékokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a reshoot szó annyira hatásvadász és elcsépelt már, pedig hónapok óta tudja mindenki, hogy ezek betervezett utóforgatások, mégis minden oldal totális újratervezésként adja el még mindig.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a reshoot szó annyira hatásvadász és elcsépelt már, pedig hónapok óta tudja mindenki, hogy ezek betervezett utóforgatások, mégis minden oldal totális újratervezésként adja el még mindig.

Ez van, ha egy olyan populáris címről van szó, mint a Star Wars. Most erre van "igény".

 

Igen csak a mértéke nem mind1. Itt ez már egy komolyabb volt ráadásul egy külsőssel az élen. Ez már egyáltalán nem szokásos, az biztos hogy a stúdió komolyabban belenyúlt. Ez lehet jó is és rossz.

A legtöbb filmet baromi nagy mértékben megváltoztatják az utóforgatások alkalmából, csak nem kerítenek ekkora feneket neki, mint most az RO-nál. A külsős behívása sem újdonság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egymást marták volna a film nagyrészében mint általában a mostani buddy filmeknél. Aztán amikor visszanézték rájöttek hogy ez rém idegesitő. Ja és az első vágásban Finn rögtön közölte Rey-el, hogy ő rohamosztagos. Persze ahogy a jeleneteiket újraforgatták egy csomó más részlet is megváltozott: például eredetileg Rey-nek gőze nem lett volna hogy ki az a Luke Skywalker. Aztán rájöttek hogy ennek sincs semmi értelme és sokkal hihetőbb ha tudja kiről van szó csak annyira a világ végén él hogy azt hiszi hogy egy legenda.

Köszi! Nem tudtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A külsős behívása sem újdonság.

Nem de az már igen hogy ez eredeti rendezőt kiültették a kispadra "ül nyugszik elven" és egy külsős ült a székében. Ilyenre nem igazán tudok példát. Biztos volt de az ilyen nem túl gyakori húzás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem de az már igen hogy ez eredeti rendezőt kiültették a kispadra "ül nyugszik elven" és egy külsős ült a székében. Ilyenre nem igazán tudok példát. Biztos volt de az ilyen nem túl gyakori húzás.

Event Horizon: rengeteg horror- és véres jelenetet készítettek egy másik rendezővel.

Superman 2: ugyan Richard Donner filmje, de a felét Richard Lester újravette az utóforgatáson.

Wizard of Oz: hat különböző rendező (Victor Fleming, Norman Taurog, Richard Thorpe, George Cukor, King Vidor, Mervyn LeRoy) készítette el a film különböző fázisait, mert éppen mindig lelépett az előd.

Elfújta a szél: ezt is több rendező hozta tető alá, azaz George Cukor, Victor Fleming (mindkettő az Ózt hagyta ott ezért a filmért), majd Sam Wood és William Cameron Menzies állt a kamera mögé, de több jelenetet David O. Selznick, író és producer hozott össze, egy jelenetet pedig Alfred Hitchcock rendezett meg.

Dredd: bár sosem lett nagy dobra verve, amikor kérdezték, tagadták, de elég sok dolog szól amellett, hogy Pete Travis rendezőt a felvételek elkészülte után kirúgták (egyebek mellett kimaradt a film promóciós körútjából), és az utómunkák és az utóforgatás már Alex Garland felügyelete alatt zajlottak.

Cars 2, Rise Of The Guardians, Tangled, Ratatouille, Bolt, The Good Dinosaur: félúton vagy a végén mindnek lecserélték a rendezőjét.

Alien3: nem Davd Fincherrel kezdték forgatni.

Godzilla: Gareth Edwards jegyzi a filmet, de az utóforgatások során nagyon sokat dolgozott a filmen Tony Gilroy. Húha, nem ismerős valahonnan ez a felállás? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek példák. Engem ami nagyon meglepett azaz 1982-es Poltergeist. Remek film és a kiírás alapján Tobe Hooper rendezte (aki a horror szcénában akkoriban nagy arcnak számított, ő csinálta a Texasi Láncfűrészes Mészárlást is). Viszont a filmet végül valójában Steven Spielberg vette kézbe és a végeredményért szinte teljesen ő a felelős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahol kirúgták a rendezőt vagy lelépet az külön kategória az más. Ilyenből sok van ahogy te is írtál egy párat.

 

Nekem is 1982-es Poltergeist ugrót be ahol a legendák szerint Spilberg újrarázása miatt lett annyira jó.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Gareth Edwards-al van a baj szerintem. Nem az a baj hogy nem tud egy filmet levezényelni, Hanem az, hogy a Lucasfilm és a Disney, akármennyire is azt hírdetik, hogy a rendezők mennyire szabadok, valójában nem hagyja, hogy azt csináljanak amit akarnak. J.J. Abrams valósággal menekült a vége felé a projekttől, és a büdös életbe nem fog a Disney-el együtt dolgozni, és meg is értem. A kreatívoknak nincs jövőjük a Disney logó alatt. Ha a Disney utat enged a kreatívoknak, akkor azt más néven teszi, oly módon, hogy az ne legyen hozzá köthető, és ha botrány van akkor bármikor elhatárolódhat tőle.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Gareth Edwards-al van a baj szerintem. Nem az a baj hogy nem tud egy filmet levezényelni, Hanem az, hogy a Lucasfilm és a Disney, akármennyire is azt hírdetik, hogy a rendezők mennyire szabadok, valójában nem hagyja, hogy azt csináljanak amit akarnak. J.J. Abrams valósággal menekült a vége felé a projekttől, és a büdös életbe nem fog a Disney-el együtt dolgozni, és meg is értem. A kreatívoknak nincs jövőjük a Disney logó alatt. Ha a Disney utat enged a kreatívoknak, akkor azt más néven teszi, oly módon, hogy az ne legyen hozzá köthető.

Nem is tudtam, hogy Abrams-nek meggyűlt a baja a végén a Disney-vel.. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is tudtam, hogy Abrams-nek meggyűlt a baja a végén a Disney-vel.. :hmm:

Semmi baja a Disney-vel, csak Pécsiből megint előbújt az alaptalan "fújadisney" életérzés. Rég volt már ilyen, nem hiányoltam... De még mindig Abrams a Star Wars VIII executive producere, Abrams cége az egyik produkciós cég, vagyis még mindig az egyike azoknak az embereknek, akik beleszólhatnak a Star Wars Saga alakulásába. Emellett végigcsinálta a teljes premier kampányt, a BD kiadást, stb. Ha ezt jelenti a menekülés, akkor azt hiszem, valamit furán csinál. Azt hiszem, utoljára ilyen menekülést a Szövetségesek csináltak Normandia partján. :)

Tény, hogy a Disney szigorúan közbelép, ha úgy látja, a több száz millióba kerülő terméke nem tűnik eladhatónak, de ezt meg kéne érteni. Nem aprópénzről van szó - és még így is, meglehetősen sűrűn bukik egy-egy filmjük. Ráadásul az összes többi stúdió ezt csinálja, csak némelyik még ennél is rosszabb, például a Fox, ami hajlamos már azelőtt meghatározni, mikor, hol és miről szóljon a film, hogy egyáltalán lenne rendező vagy forgatókönyvíró. De ugyanez igaz a Paramountra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.