Ugrás a kommentre

2x15 - Homecoming


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Köszi, Zééé!

 

Szívesen! :)

 

Bekaptam egy Crypto Wall vírust, így több terrányi adatom oda (lekódolták és 500 EUR váltásgdíjat kérnek a kulcsokért), újra húztam amit tudtam és elkezdtem leszedegetni azokat a dolgokat, amik nem voltak archiválva. Leszedtem a The_Essential_Guide_to_Vehicles_and_Vessels kiadványt is (csak úgy ad hoc módon rákattintottam a torrentre) és amikor megnyitottam a PDF doksit, hajszál pontosan a lenti képre lapoztam. Abszolút indirekt volt és annyira meglepődtem, hogy....nagyon. Gyorsan felmentem a főoldalra és csak a trivia elolvasásakor szembesültem vele, hogy a könyvből vették az ötletet. Ennyi öröm jutott a Crypto Wall támadás után.

 

Egyébként nagyon jó volt a rész, legalábbis nekem nagyon tetszett. Az előző kettő is jó volt, de ez sokkal jobb! :D

 

Alig várom már, hogy belakják a lázadók. Nagyon remélem, hogy sokáig meg is marad ez a hajó, mert a "rag tag fleet" már kezdett unalmassá válni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leszedtem a The_Essential_Guide_to_Vehicles_and_Vessels kiadványt is (csak úgy ad hoc módon rákattintottam a torrentre) és amikor megnyitottam a PDF doksit, hajszál pontosan a lenti képre lapoztam. Abszolút indirekt volt és annyira meglepődtem, hogy....nagyon.

Az Erő vezette a kezedet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pablo elmondása szerint az a narancsbőrű twi-lek kislány akit a TCW -ben láthattunk nem Cham lánya.

El is szomorított. Viszont Cham akkor is felkap egy zöld bőrű kis twi'leket a bombázás kezdetén, az még lehet Hera. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
  • 2 héttel később...
  • 2 hónappal később...

Néhány sort erről a részről is írok. Tetszett az epizód, főleg Cham visszatérése miatt, akinek provinciális gondolkodásmódja láthatóan nem igazán változott a Klónháború óta. Bár a Sith Nagyurak olvasása után e tekintetben éreztem némi inkonzisztenciát: ott a könyv végére Syndulla láthatóan már elkezdett nagyobb összefüggésekben gondolkodni, ehhez képest személyiségében most visszalépés történt.

 

Ezekkel együtt is jó volt látni egy felmerülő viszályt a különböző lázadó sejtek között, amely az eltérő stratégiából és a célok prioritásának megjelöléséből fakadó különbségekből volt eredeztethető. Igazából akkor lennék egyszer nagyon elégedett, ha olyan sejtet is megismernénk, amely a gyakorlatban abszolút terrorista-módszerekkel operál, rengeteg civil áldozattal (robbantások, politikai merényletek, gerilla-módszerek, civil lakosság adóztatása stb.) Nyilván ilyet a Rebels-től nem lehet elvárni, de talán majd egy komolyabb hangvételű filmben, könyvben, képregényben stb.

 

Bár Gobira és Numára (!) nem sok szerep hárult, ennek ellenére örültem, hogy Cham kíséretében nem nevenincs twi'lek statiszták voltak, akik még neadjisten egymás klónjai is lettek volna. A rész végén az akció rendben volt, bár én azt túl lebutított magyarázatnak tartom, hogy egy lángoló birodalmi hajó látványától a Ryloth lakói majd fellázadnak. Nem is örültem neki, hogy hőseink és Cham is megkapta, amit akartak.

 

Ja és mindenképp meg kell jegyeznem a rész legviccesebb momentumát: Kanan találkozóját az "apóssal". :D Ilyen-olyan eltéréssel, de talán már minden férfi átesett hasonló jeleneten, át tudtam érezni. :D Bár nekem még továbbra sem 100%-ig tiszta, hogy most Kanan és Hera egy párt alkot-e, ezekután szeretném azt hinni, hogy igen.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x15 - Homecoming

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.