Ugrás a kommentre

Box Office


Rajmesz

Ajánlott hozzászólás

Ahogy nézem külföldön mindenki arra számított, hogy szerdán 1 millió alatt hoz majd. Brutál erős szám! Tegnap már biztos bement 1 millió alá de igy is nagyon kiváncsi leszek a hétvégi számokra. Az mondjuk betehet hogy több IMAX mozi is dobni fogja a filmet az új xXx film miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepne ha ekkora sikerre számitottak volna. Az biztos hogy az elemzők jó része nem kalkulált ilyen magas számokkal. Több minden szólt ellene:

 

-Most nem volt nagy kihagyás, mindössze 1 éve volt utoljára SW film

-A főszerepben kizárólag új karakterek vannak

-Spin-off és mint ilyen kiszámithatatlan hogy miként viselkedik

-Az ep.7-el ellentétben már az első hét után komoly konkurenciát kapott

-Alapvetően felnőtteknek szóló film. Elszórva van benne pár poén, de nagyrészt igen komoly, a vége kifejezetten bátor és sötét, amitől Hollywoodban ha nagy filmekről van szó félni szoktak - pont emiatt főleg a bemutató után nagyon sokan óriási eséseket jósoltak.

 

Egy biztos: a Disney részvények elég jól alakultak az év végén. Tavaly az ep.7 környékén óriásit estek. Egyesek szerint azért mert sokan azt hitték hogy az ep.7 sikerével elérte a Disney a csúcsot, ahova már nincs visszatérés (persze egy ekkora kaliberű cégnél nyilván más okok is lehetnek). Viszont az árfolyamok most egészségesen emelkednek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepne ha ekkora sikerre számitottak volna. Az biztos hogy az elemzők jó része nem kalkulált ilyen magas számokkal. Több minden szólt ellene:

Milyen számokkal kalkuláltak?

Mert én ilyen becsléseket olvastam a "szakértőktől" hogy egy erősebb Marvel film bevételéhez lesz hasonló 1 - 1,3 milliárd.

És én is elég jól belőttem mint nem szakértő.

 

Szerintem nem annyira, elég sok mindenből meg lehet jósolni körülbelül mennyit fog hozni. Én olyan 1 milliárd körülire teszem +- 200 millió.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen sokan 4-500 közé várták az amerikai Box office-t. Az itt is linkelt BO fórum egyik nagyágyúja például arra fogadott hogy 450 alatt fog teljesiteni és prezentált egy elég összeszedett írást, hogy miért. És végülis benne volt a pakliban. 430-440 BO-val is siker lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kicsit csalódás keltőek az RO bevételei. Egy olyan franchise kiválló alkotásáról van szó, amit már 40 éve ismernek világszerte az emberek és csak annyit produkál, mint a - pár éve felfutott - Marvel CU anyagilag sikeresebb filmjei. Bár ott meg a karakterek még idősebbek a SW-nál is. Én legalább 1,5 milliárddal lennék elégedett, de a kínaiak nem nézik, a románok nem nézik, az argentínok nem nézik, meg még jópár népesebb nemzet sem nézi, csak mi magyarok nézzük. Pedig a fanyalgók is elismerhetik, hogy az RO igazi SW a javából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egy téves képzet, hogy az SW világmárka. Csak az USA-ban, Nyugat-Európában és Japánban vannak gyökerei. Emiatt Észak-Amerikán kivül mindig viszonylag keveset hoz. Elég csak a korábbi arányokat megnézni.

 

Baljós Árnyak

USA bevétel: 474 millió

USA-n kivül: 552 millió (53%)

 

Klónok támadása

USA bevétel: 310 millió

USA-n kivül: 338 millió (52%)

 

Sithek bosszúja

USA bevétel: 380 millió

USA-n kivül: 468 millió (55%)

 

Ehhez képest a Captain America: Civil War

USA: 408 millió

USA-n kivül: 745 millió (64%)

 

Doctor Strange

USA: 231 millió

USA-n kivül: 428 millió (65%)

 

Vagy egy még tipikusabb példa az idei Harry Potter film a Legendás állatok

USA: 231 millió

USA-n kivül: 575 millió (71%)

 

A Rogue One-nál valszeg valahol 50 százalék lesz a nemzetközi forgalom (most 49 százalék de emelkedik). A románok, argentinok, kínaiak nem most ezt a filmet speciálisan nem nézték. Sose nézték az SW-t (vagy legalábbis nem akkora elánnal mint sok más ismert franchiset). Beszédes, hogy minden idők 20 nemzetközileg legsikeresebb filmje között egyetlen Star Wars film van. A TFA. Ezért se fontos, hogy mennyire igazi vagy nem igazi SW a Rogue One. Attól hogy igazi, jelentsen ez bármit is, nem fogják olyanok megnézni akiket eddig se nagyon érdekelt az egész.

 

A 1,5 milliárdos vágy teljesen irreális. A Rogue One igy is elképesztőt alkotott: többet hozott mint a Klónok támadása, még úgy is ha figyelembe vesszük az inflációt! Azért izlelgessük ezt egy kicsit: egy spin-off film, ami teljesen új karaktereket rakott a reflektorfénybe többet hozott mint egy Saga film. Ha ez csalódás én megeszem a kalapom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW világmárka. Ez tény. :) Az, hogy Venezuelában vagy Marokkóban nem hoz annyi pénzt, vagy nem olyan népszerű semmit nem jelent hisz ott más film se hoz sokat (Kínát most direkt nem említettem, mert ott még úgy is rengeteget hoznak az SW-k, hogy elvileg nem népszerűek). A legdrágább filmes brand.

 

A RO bevétele pedig minimum szenzációs. Egy teljesen új vonulatú film, ami stílusában kissé eltér a többi SW-től, szinte egy mellékzönge. És ez a film hoz egy szakajtónyi pénzt. Mi ez ha nem hangos siker? Ráadásul szinte minden országba ahol bemutatták az év legsikeresebb filmje lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó pár ország van ahol a Rogue One nem hogy a legsikeresebb de még a top10-be se került be. Néhány példa: Oroszországban a Zootopia 32 milllió dollárt hozott, a Rogue One csak 11-et és ennél nagyon többet már nem is fog. Mexikóban ahol az új Amerika Kapitány 41 milliót hozott a Rogue One 11 milliót. Braziliában a 14-dik legsikeresebb film a Rogue One 14,5 millióval. Az első helyezett itt is az Amerika Kapitány 40 millióval.

 

Az hogy nem világmárka rossz megfogalmazás volt: inkább arról van szó hogy van a földtekének néhány speciális szeglete ahol az SW óriási szó. A bemutatása kisebb filmes népünnepély. Ez például az USA, Nyugat-Európa és Japán. Ezeken kivül is sokan nézik de a legtöbb helyen csak egy franchise a sok közül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.