Ugrás a kommentre

EPIV elemzés


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Neki általábban a besorozás jut eszükbe ha megnézik az Új Remény korábban említett jelenetét.

De ha a filmekből indulnak ki, és az ep1-2-ben klónok vannak, majd az ep4-ben azt mondja Leia, hogy "Nem túl kicsi maga rohamosztagosnak?" akkor nem fog besorozásra gondolni, mert tudja, hogy klónok (elvégre klónokról két részen át volt szó, besorozásról viszont egy muk sincsen 6 film alatt). A szinkron melléfogása meg semmire sem jó bizonyíték, és ez tény. Ha ez nem így lenne, akkor Ripley sosem akarta leállítani a Nostromo önmegsemmisítőjét, mert a szinkronban azt mondja a kísérlet során, hogy felrobbantani akarja. Az már más kérdés, hogy ez egy telibevert félrefordítás. Itt ugyan erről van szó. Meg arról, hogy a rajongó hozza fel ezt bizonyítéknak olyan fórumokon, ahol már 600-szor tisztázva lett, hogy szinkronhiba.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt remekül összefoglalta ismét.

 

A legtöbben azért mégiscsak a filmekből indulnak ki és nem bújják végig az internetet.

Ez így van, de ez akkoris egy rajongói fórum tele rajongókkal, akik igenis végig bújják az internetet, és eszmétcserélnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg arról, hogy a rajongó hozza fel ezt bizonyítéknak olyan fórumokon, ahol már 600-szor tisztázva lett, hogy szinkronhiba.

Figy, ha valaki nem nézz internetet akkor valszeg fórumokat se fog nézni :clap:

 

Nade várjuk meg szerintem még a sorozatot oszt majd pontot teszünk a végére :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így van, de ez akkoris egy rajongói fórum tele rajongókkal, akik igenis végig bújják az internetet

Én nem nagyon :yeah: Legalább is nem bújom a netet infók után :clap:

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Figy, ha valaki nem nézz internetet akkor valszeg fórumokat se fog nézni :)

De te voltál az, aki felhozta a félrefordítást, mint bizonyítkot, és ha jól látom, te netezel is és a fórumokat is bújod... persze lehet, tévedek, és csak a szemem csal meg, és valójában nincs is itt egy Oldfighter nevű user.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De te voltál az, aki felhozta a félrefordítást, mint bizonyítkot, és ha jól látom, te netezel is és a fórumokat is bújod... persze lehet, tévedek, és csak a szemem csal meg, és valójában nincs is itt egy Oldfighter nevű user.

Igen én voltam az, de ha figyeltél volna akkor láthattad volna, hogy nem csak magamról beszéltem.

 

Vannak olyan rajongók is akik nem neteznek és nem jutnak infókhoz. Ennyit akartam közölni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

?????
A filmből tisztán az jön le nekem, hogy sorozott katonák. ( Törpéket is bevesznek rohamosztagosnak? )

 

Ez az alap, amiből kiindultunk. Ne verd át ezzel s zöveggel azt, aki nem a neten lóg, és aki nem rajongó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az alap, amiből kiindultunk. Ne verd át ezzel s zöveggel azt, aki nem a neten lóg, és aki nem rajongó. :)

Senkit se verek át, tekintettel, hogy a környezetemben nincs SW rajongó :)

A vélemény pedig az enyém volt és csupán következtettem, hogy ( a szövegből) vajon a mezei embereknek mi jöhet le belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Senkit se verek át, tekintettel, hogy a környezetemben nincs SW rajongó :)

A vélemény pedig az enyém volt és csupán következtettem, hogy ( a szövegből) vajon a mezei embereknek mi jöhet le belőle.

Ezt már nem tudod kimagyarázni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát talán fel kéne fogni, hogy mit is mondtam korábban :) :)

Azt mondtad, hogy neked ("nekem", ez a szó le vagyon írva általad, tehát nem olyan rajongóknak, akik nem bújják a netet, könyveket, csak a filmet látták, stb, hanem neked, aki itt vagy, ezen a fórumon, és már többszőr is olvashattad, hogy a felhozott példád csak egy szinkron hiba) az jön le a példa miatt, hogy a klónokat toborozzák. Mivel egy hibára hivatkoztál, rossz a megállapításod, ugyanis anélkül két film szól a klónság mellett, viszont egy sem a toborzás mellett, imigyen pusztán a filmeket nézve csak és kizárólag klónok lehetnek. Szóval a többi már csak LSD :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy meg húsz év alatt igen sok minden történhetet, hogy leváltsák a klónokat. :) De mint mondottam, majd a tv sorozat után talán pontot lehet tenni a dolog végére. Vannak site-ok ahol éppenséggel "esküsznek" arra, hogy a rohamosztagosokat sorozott emberekből hozták létre, leváltva a klónokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Késő este te már inkább ne fogalmazzál. :)

:) Nem is volt későn.

 

Vannak site-ok ahol éppenséggel "esküsznek" arra, hogy a rohamosztagosokat sorozott emberekből hozták létre, leváltva a klónokat.

Úgy tudtam, az emberek nagy többsége nem bújja a site-okat és fórumokat, így csak a filmekből tájékozódhatnak, amikből ugye az jön le, hogy klónok, így tök mindegy, mit írnak a site-ok...

 

Amúgy, csak érdekességként, az sem igazán jó érv, hogy a rohamoszik más méretűek, és ezért sorozottaknak kell lenniük. Bár az ep3-ban még a méretkülönbség nem játszott szerepet, de példának okáér Jango Fett jobbkezessége ellenére több klón is balkezes volt az ep3-ban. Ők már lehet, hogy nem is Jango klónok voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi oka nem lenne a Birodalomnak, hogy sorozzon.Minek?Nekik agyatlan barmok kellenek akik gondolkodás nélkül tüzelnek és nincsenek erkölcsi aggályaik.Míg egy sorozott hadseregben lehet, hogy valaki megkérdezné, hogy ugyan minek lövünk mi szét ártatlan embereket?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tény frenkie, csak akkor ezek az agyatlan barmokat az az új gép se érdekelné, amiről beszélnek ebben a részben a vitatott momentumban. :)

 

Én mindig is úgy tekintettem, hogy a rohamosztagosok egy része, nem csekély része már sorozott katonák, a 2. és 3. epizód tudatában is. :) Szerintem az utánpótlást csak így tudják pótolni, mert lehet utánna kéne olvasnom, de Kamino a Birodalom rendekezésére már nem állt, és ki tudja, hogy a 66-os parancs után mi veszteségei voltak a Birodalom haderejének.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tény frenkie, csak akkor ezek az agyatlan barmokat az az új gép se érdekelné, amiről beszélnek ebben a részben a vitatott momentumban. :)

 

Én mindig is úgy tekintettem, hogy a rohamosztagosok egy része, nem csekély része már sorozott katonák, a 2. és 3. epizód tudatában is. :) Szerintem az utánpótlást csak így tudják pótolni, mert lehet utánna kéne olvasnom, de Kamino a Birodalom rendekezésére már nem állt, és ki tudja, hogy a 66-os parancs után mi veszteségei voltak a Birodalom haderejének.

Szerintem érdekelhet, hiszen ha annyira agyatlanok lennének, nem szövődnének barátságok, mint Cody és Obi-Wan között, ráadásul Cody-nak még humora is volt; nem hívnának felcsert elesett bajtárshoz (ep3 Utapau), nem beszélgetnének (ep2, mikor szedik fel a sisakokat Kaminon, látni, hogy kis csoportokba verődnek és beszélgetnek, lehet éppen a régi VT-15-ről :) ). Ha annyira agyatlanok lennének, hogy csak és kizárólag a hadászatra lennének kondícionálva, akkor droidnak hívnánk őket és nem állnának magasan azok fölött, ahogy azt Lama Su mondta.

Azon túl, sehol sincs megemlítve - tudtommal még EU-ban sem - hogy Kamino nem állt a Birodalom rendelkezésére. Erre okuk sem lett volna. Egyrészt azért, mert nem voltak a Köztársaság tagjai, nem voltak ahhoz lojálisak, őket csak a pénz érdekelte, ahogy Dex is mondta. A Birodalomnak elég volt fizetnie, és a Kamino készségesen ontotta magából a klónokat. Ráadásul még arra sem lett volna okuk, hogy elárulják őket, mivel ha ügyesen játszanak, az egész Birodalom ellátói lehettek, amiből annyi kreditet szerezhettek, hogy annyi esőcsepp még nem hullott azon a bolygó. A lázadás sem lett volna gond, mivel egyrészt telis-tele vannak klón harcosokkal, hiszen ha szétszorják a bolygó egész területén a gyárakat, akkor megnehezítik a merénylők dolgát. Ezt még tetézni lehetett egy csinos csillagromboló flottával. Attól sem kell tartani, hogy a Birodalom nem fizet, mert egyrészt érdekében állt, másrészt a TIE vadászok, csillagrombolók, Halálcsillagok, robogók, lépegetők fegyverek és páncélok sem ingyen vannak, tehát feltételezhetően megfizetik, amit meg kell.

Másrészt, az EU éppen arról írt, hogy máshol is vannak klón gyárak, példáúl ott vannak a Spaarti henegrek, amiből később Thrawn frőadmirális klónoztatott rohamosztagosokat a Sötét erők ébredésében (ami 10 évvel az ep2 előtt készült).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kaminói fejesek azt is megmondták, hogy a klónok gyártása időbe telik :) Nem pont ezekkel a szavakkal, de mondták. Tíz év alatt sem milliószámnyi klónt voltak képesek gyártani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kaminói fejesek azt is megmondták, hogy a klónok gyártása időbe telik :) Nem pont ezekkel a szavakkal, de mondták. Tíz év alatt sem milliószámnyi klónt voltak képesek gyártani.

Viszont ha a nabooi csatától számítva minden évben csak 1 000 000 egységhez látnak hozzá, akkor évi egymillióval nőtt volna a haderő száma. Ezért gondolom, hogy az ep3-ra (nem számítva az elhalálozásokat) már 2 200 000 egység nyüzsgött a Galaxisban. Az ep4-ben meg - még ha csak Kamino is maradt - akkor is 21 200 000 egység (szintén nem számolva a hullákat). Ha azt vesszük, hogy egy egység akkor, mint amekkora csoportokban gyakorlatoztak a klónok Obi-Wan szeme láttára, akkor ez egy szép nagy számot kapunk.

Azt meg valahogy kétlem, hogy csak öt éves periódusokban dobnának ki új egységeket. Ráadásul 22 év alatt a klónozási technológiájuk is finomulhatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmi oka nem lenne a Birodalomnak, hogy sorozzon.Minek?Nekik agyatlan barmok kellenek akik gondolkodás nélkül tüzelnek és nincsenek erkölcsi aggályaik.Míg egy sorozott hadseregben lehet, hogy valaki megkérdezné, hogy ugyan minek lövünk mi szét ártatlan embereket?

Utálom felhozni egy meséhez a valós dolgokat, de a Világháborúkban se volt ezzel "gond". Parancs az parancs.

 

Másrészről az SW-ben nem is olyan biztos, hogy a rohamosziknak ártatlanok voltak azok az emberek és más lények akiket lelőttek. Minden nézőpont kérdése.

Amúgy nem hiába hagyták ott sokan a Birodalmat és csatlakoztak a Felkelőkhöz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na akkor megpróbálom leírni az álláspontjaimat. :)

Lehet nagy baromságokat fogok írni, de azért leírom. Sok minden homályos, csak foszlányokban emlékszek dolgokra. :)

 

A droidoktól szerintem abban a csöppetnyi kreativitásban különböztek, hogy váratlan harci helyzetekben is tudnak döntéseket hozni, és ezzel a tulajdonságukban vállhattak felsőbbrendűvé a droidokkal szemben. Gondolom ahogy a klónoknál vannak a hatalmi ranglétrák, az azokban is merül ki, hogy mennyire is közelíti meg a mintaegyed genetikai felépítését, vagyis a legjobbak a legemberibbek. Szóval Codynál mint parancsnoki tisztnél elképzelhetőnek tartom, hogy ő azért tudott úgy "emberibb verbális kapcsolatot" létesíteni Obival, mert az ő fajtája sokkal emberibb volt klónmegközelítésben, mint a nagyátlagnak. De emlékezeteim szerint háborún kívűli dolgokról nem nagyon beszélgettek ők se, de nyugodtan vágjatok tarkón, ha nem így van. :) A Spaarti hengerekre nem nagyon emlékszek, csak annyi rémlik, hogy Sidious fejlesztette ki megrendelésre valami Kaminótól különálló szervezettel, amelyik szervezetet a gyáraival együtt el is pusztítottak nem sokkal ezután, és csak maga a hengerek maradtak meg, amiket meg Palpi elszállítatott a beszélt helyre. És azok a hengerek élesben még csak egy-egy egyed készítésben voltak kipróbálva(mint talán Palpi klónjai? de nem biztos), de tömeggyártásban már csak Thrawn gondolta beüzemeltetni a hengereket.

Hát a Kaminonak tuti hogy nagy üzlet rejlett a klóngyártásban, csak ugye minthogy említve volt, függetlenek, és azt már érzékenyen viselték, hogy a Birodalom megalakulása után, a klónháborúk végeztével, a Birodalom kirendelt egységekkel elfoglalta a gyárakat, hogy csak saját célból készíthessék a klónokat, és a Kaminóiak fellázadtak. Ezt késöbb leverte az 501es légió, de kihatott Kaminó jövőjére az ott zajlott ütközetek.

Utolsó mondatként meg meg szeretném említeni, hogy számoljunk a klónoknak egyben pozitív, egyben negatív tulajdonságával. Dupla gyorsan öregednek. Szóval a klónháborúk alatt legyártott legnagyobb létszámú klónsereg a 4. epizód idejére már ki lettek selejtezve, mert ahogy számolok, hogy 60 év körül már nem éppen csúcsformában lehettek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A droidoktól szerintem abban a csöppetnyi kreativitásban különböztek, hogy váratlan harci helyzetekben is tudnak döntéseket hozni, és ezzel a tulajdonságukban vállhattak felsőbbrendűvé a droidokkal szemben.

Erre már minden droid képes az ep3-ban, hála Grievousnak, szóval tuti többet takar a "magasan a droidok felett állnak" kijelentés. Hangsúly a magason, ami nem minimális eltérést jelent.

 

Gondolom ahogy a klónoknál vannak a hatalmi ranglétrák, az azokban is merül ki, hogy mennyire is közelíti meg a mintaegyed genetikai felépítését, vagyis a legjobbak a legemberibbek. Szóval Codynál mint parancsnoki tisztnél elképzelhetőnek tartom, hogy ő azért tudott úgy "emberibb verbális kapcsolatot" létesíteni Obival, mert az ő fajtája sokkal emberibb volt klónmegközelítésben, mint a nagyátlagnak. De emlékezeteim szerint háborún kívűli dolgokról nem nagyon beszélgettek ők se, de nyugodtan vágjatok tarkón, ha nem így van.

Nos, egyrészt ilyen 100%, hogy nincsen, hogy rangtól függ, hogy ki mennyire önálló, mivel az EU-ban voltak rangváltások. Másrészt, miért zárjátok ki, hogy a VT-16-os nem katonai felszerelés? Lehet egy új lőfegyver, páncél, sisak, sikló, hajó. Harmadrészt, az ep2-es jelentben nem tisztek is dumcsiztak a tisztekkel a sisakfelvevésnél. Természetesen nem lehetett hallani, hogy miről, de az tuti, hogy nem háborúról meg csatákról, mivel akkoriban még erősen béke volt. Életük első csatáját napokkal később vívták csak meg.

 

A kaminoi incidensről még nem hallottam. Az ep2-es széria kiöregedésével meg minek számolni, mikor addigra 20 év eltellik, ami 20 000 000 egységnyi új klónt jelent. Amint kivonnak egy egységet, máris ott a helyén az új. Ha meg több klón gyár van (az EU szerint igen), akkor meg még gyorsabb a csapatfeltöltés.

A Spaarti hengereket használták tömeggyártásra, magánemberek csináltak magánhadsereget, emiatt koppintottak az orrukra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak akkor pontokban. :)

- A kijelentéskor Grievous még sehol sem volt, nem?

- Az ARC trooperekből vontam a rang-géntisztaság párhuzamot, fránya EU. :)

- Hát nem tudom miről beszélgethettek, de azért leszűkül a beszélgetésük tárgya, ha katonai célokra hozták létre őket.

 

Én kifogytam az érvelésekből :) . :)

Maradjunk annyiban, hogy senki se tud biztosat. Én elfogadom az érvelésed, de nekem is lehetnek meggyőződéseim. :) Ezért jó amugy ez a fórum, hogy minden kis apróságot ki lehet beszélni a végtelenségig, és mindig új dolgokat tudunk meg a Saga-ról. Köszönhetően túlnyomórészt az EU-nak, amit lehet szeretni meg nem szeretni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- A kijelentéskor Grievous még sehol sem volt, nem?

- Az ARC trooperekből vontam a rang-géntisztaság párhuzamot, fránya EU. :)

- Hát nem tudom miről beszélgethettek, de azért leszűkül a beszélgetésük tárgya, ha katonai célokra hozták létre őket.

- Az EU szerint akkor Grievous éppen a Geonosison dekkolt és a droidgyártást ellenőrizte. A Republic Commandoban lehet látni, mikor a csata alatt lelép.

- Az ARC trooperek nem olyanok, mint a többiek. Ők egyáltalán nincsenek engedelmességre kondícionálva, mint Cody vagy a többiek.

- A Halálcsillagon voltak, amely ugye egy katonai állomás, és ott meg lehetett nézni, szvsz biztos nem a legújabb Yamaha VT-16 Siklómotorról folyt a diskurzus, hanem valami katonai kütyüről :)

 

Ja, hát ez a szép ebben a fórumban. Oldalakat lehet zengeni egyetlen apróságról :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha a nabooi csatától számítva minden évben csak 1 000 000 egységhez látnak hozzá, akkor évi egymillióval nőtt volna a haderő száma.

Szépek ezek a számok, meg a többi is, de kezdjük akkor ott, hogy egy nem tudom hány ezer rendszerből álló galaxisméretű Birodalomnak vajon mekkora rohamoszi állományra lehet szüksége? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.