Ugrás a kommentre

3x02 - The Holocrons of Fate


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jedik szerintem csak tanulásra használhatták a holokront. Mivel sith ereklye nem volt náluk így kétlem, hogy nagyon aggódtak volna pl. az ifjak miatt.

De Anakin az EpIII-ban pont azon dühöng, hogy a Jedi mesterek nem osztják meg vele a tudást az Erőről. Gyanítom, hogy a holokronok hozzáférhetősége eléggé korlátozott a renden belül is, bár már rég láttam a Holocron Heist-es TCW szálat. A holokronok hatalmas tudásbázissal bírnak és a mostani rész bizonyította, hogy rendkívül veszélyesek tudnak lenni. Épp ezért kétlem, hogy a rend engedné, hogy könnyen az ifjak kezébe kerüljenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár korai évadot értékelni, rettenetesen jó kezdés, végre a részek következnek egymásból, a karakterek fejlődése állandó. Bár biztos lesz még helykitöltő rész, nekem pl. ez a Wedge-s eléggé annak tűnik majd, de mindenesetre látszik, hogy fejlődnek a karaktereink, és a történetszálak is előrelépnek.

 

Érdekes cliffhangerrel ér véget a rész. Sokakkal ellentétben én nem igazán örülnék még Maul kiírásának. Ebben a sorozatban csak most jelent meg, és igazán a másikban sem szerepelt túl sokat. Még mindig úgy érzem, hogy nem használták ki őt eléggé (ott 6 rész, itt eddig 3 + a képregény), de most már legalább abszolút karaktere van, nem úgy, mint az Episode I-ban. Örülnék neki, ha Maul egy olyan árny lenne, amelyik a sötétből szemlélte végig a galaxis történetét, és bár hiába erős, annyira nem eléggé, hogy valódi hatalomra tegyen szert. Szerintem izgalmas lenne továbbvinni őt egy másik sorozatra is, akár már az OT utáni időkbe. Kicsit ahhoz hasonlítanám az életútját, ahogy Snoke eddigi ismert eredettörténetét írták le Abrams-ék (de szerintem biztos, hogy nem ő Snoke).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A korai tudás bőven lehet veszélyes egy nem érett elmének.

Attól függ mit tartalmaz a holokron. Eddig amit láttunk azok vívóleckék voltak Anakintól és Obi-Wan üzenete. Nyilván ez csak a jéghegy csúcsa de én nem hiszem, hogy egy padawan mélyebben elmerülhetne benne. Bár ez mélyebb elmélkedést igényelne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Anakin az EpIII-ban pont azon dühöng, hogy a Jedi mesterek nem osztják meg vele a tudást az Erőről. Gyanítom, hogy a holokronok hozzáférhetősége eléggé korlátozott a renden belül is, bár már rég láttam a Holocron Heist-es TCW szálat.

Igen, korlátozott, csak a Jedi Tanács tagjai léphetnek be a holokronokat tároló széfbe. Szóval Anakin be tudott volna oda jutni, miután a Jedi Tanács tagja lett.

 

Attól függ mit tartalmaz a holokron. Eddig amit láttunk azok vívóleckék voltak Anakintól és Obi-Wan üzenete.

Meg egy galaxistérképet a rejtett Jedi templomokról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valószínűleg egy félrefordítás lesz így. Én alapból a faith-re gondoltam, de most látom, hogy ez más. :D Egyébként a hitek holokronjai lenne a legtalálóbb, de az angol címben nem ez van. Át lehet írni sorsra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nos amennyire megörültem Barbinek Péter visszatértének Hondóként, annyira sajnálom Galambos Péter távozását Maulként.. Bár Galambos sem az első hangja volt, mert Rajkai Zoltánnal kezdett a tcw-ban végül Galambossal lett a megszokottabb.

Egyébként nem volt rossz a hangja. Csak annyit róhatok fel, hogy kissé szokatlan volt, de végülis működött.

Messze nem ütött el úgy, mint tavaly Kerekes József Hondója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Kiváló rész, igazi SW hangulattal. A Bendut nagyon eltalálták szerintem, remélem majd még megtudhatunk róla többet is (pl. egy képregény formájában). A mid-season trailer miatt kezdtem el a harmadik évadot, most csak a Maulos részeket fogom megnézni. Majd ha lesz több időm, pótlom a többit is:) Kenobi vs Maul, már tűkön ülök, de gondolom ez majd csak az évad végefele jön majd. Sebaj:P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Kisebb-nagyobb elmaradásban vagyok, így a Rebels harmadik évadát csupán ma tudtam elkezdeni, miután tavaly nyáron pörgettem ki a teljes második évadot. Az első három epizódon már túl is vagyok, és eddig szerintem ugyanolyan jók, mint az eddigi évadok epizódjai. Habár az első (vagyis pontosabban a 0.) rész kicsit unalmas volt számomra, nem tudom, mi az oka. Viszont a The Holocrons of Fate-et csíptem! Egy igazi Star Wars-hangulatú rész, ahogyan azt előttem is írták. Nagyon örültem Maul újabb megjelenésének, egy igazán erős karakter, rengeteget dob a sorozaton az ő karaktere, jelleme, jelenléte. Nagyon tetszett, ahogyan fogva tartotta, irányította a Lázadó csapatot, ahogy próbált uralkodni rajtuk. A barlangos jelenet viszont számomra kiszámítható volt, ráadásul arachnofóbiám van, szóval nálam az a pár perc nem keltett túl sok pozitív benyomást. :D De ezt leszámítva teljesen rendben volt a 3x01. Pont egy ilyesmi epizód kell az évad legelejére.

Benduról pedig annyit, hogy eleinte nem volt szimpatikus, merthogy én nem vagyok hozzászokva a nagy, beszélő élőlényekhez a Star Wars univerzumán belül, így egy kicsit furcsának hatott ő nekem. Viszont sikerült megkedvelnem, egy bölcs és tapasztalt karakternek látszik, aki - véleményem szerint - remekül illik a sorozat és azon belül az adott bolygó világába.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 évvel később...
2 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Mekkora háborgás ment az Utolsó Jediknél Leia űrben repülős mutatványa miatt, pedig Kanaan már előtte eljátszotta :D 

De ez a Rebels-ben volt, amit Dave "Lucas Jr." Filoni csinált, nem az ep8-ban, amit Rian "Elcseszteagyerekkorom" Johnson. Ha Filoni csinálja, akkor az is rendben van, hogy egy még beszélni sem tudó lurkó egy kézlegyintéssel vérengző fenevadakat pónilóvá szelidít az Erő által. Ha Johnson (urambocsá' J. J. "Ezsemértastarwarshoz" Abrams), akkor a száz évnyi kiképzésen átesett Rey-nek egy kavics megpöccintésével is meg kell izzadnia, mert különbe Mériszú. Tetszikérteni?! :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.