Ugrás a kommentre

3x10 - Visions and Voices


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Maul tényleg 60+?

Azt sajnálom, hogy egy kicsit sem látszik rajta. Pedig Kenobin gondolom fog.

Persze, nem tudom hogy öregszik egy zabrak..főleg egy mágikus-újragyártott-sith-zabrak. :hmm:

De annyit remélek, hogy kaphat egy nyamvadt köpenyt, legalább a nagy találkozóra -ha lesz.

Így alulöltözve, félmesztelenül, meg ujjatlanban, ahogy az utóbbi időben megszokhattuk, nem is szerettem sosem igazán és régi fényét és fenyegető jellegét is jobban idézné számomra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy 60 még nincs, de 50-60 között van valahol. Sajnos a pontos születési ideje nem ismert. 20-30-ra teszi az ep1 idején, vagyis 50-60 éves most a Rebelsben. Kanan nem véletlen hívta anno vénembernek. Hogy nem látszik rajta, az adódhat több okból is.

- Bár emberszerű, nem ember, így a kutya tudja, hogyan öregszik. Eddig úgy tűnt, ha nincs mágikus ráhatás, akkor az öregedés a legkönnyebben a szarvakon érhető tetten. Feral, aki eddig talán a legfiatalabb felnőtt zabrak volt, akit láttunk, igen kicsi szarvakkal bír. Viscus, aki a legöregebb, már kifejezetten hosszúakkal lett megáldva. Maul szarvai is nőttek valamennyit az évek során, de nem sokat. Szóval könnyen lehet, hogy a zabrakok jóval lassabban öregszenek, mint az ember.

- Elképzelhető, hogy a Sötét Oldal, egész pontosan Talzin beavatkozása lassította le Maulnál az öregedést. Mikor Savage rátalált, már neki is hosszúak voltak a szarvai. Ugyanakkor ekkor még csak tíz év telt el, szóval annyira nem lehetett öreg, mint Viscus, a szarvai mégis voltak olyan nagyok, ha nem nagyobbak. Szóval ez talán az őrület miatti ápolatlanságnak is betudható - tippre a fiatal zabrakok még valamilyen módon koptathatják a szarvaikat, míg az öregek vagy már nem tehetik ezt meg, vagy csak leszoknak róla.

- És akkor még ott vannak a tetoválásai is, amik elrejthetik az öregedés legtöbb nyomát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán tudja, hogy nem sok esélye lenne vele egy párbajban.

Lehet benne valami. Bár én a cél érdekében megkockáztattam volna egy meglepetésszerű támadást. Főleg, hogy Maul ellen már volt, hogy bevált a módszer.

Az SW párbajai eddig is ritkán alakultak a képzettség és erőviszonyok függvényében, sokkal inkább úgy, ahogy azt a történet (vagy az Erő) megkívánta. :)

 

Lehet, hogy 60 még nincs, de 50-60 között van valahol. Sajnos a pontos születési ideje nem ismert. 20-30-ra teszi az ep1 idején, vagyis 50-60 éves most a Rebelsben. Kanan nem véletlen hívta anno vénembernek. Hogy nem látszik rajta, az adódhat több okból is.

A Legendák szerint 22 éves az Ep1 idején, tehát 52 a Rebels jelen epizódjában. A kánon enciklopédiák általában egy az egyben átemelik a Legendák-beli születési időket és helyszíneket, így szerintem most is kiindulhatunk ebből, amíg meg nem erősíti egy kánon mű.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikus epizód volt! Ha nincs a Rebels logó (meg a lázadók téma :P ), akkor azt mondom, hogy TCW Legacy. Az egész hangulat nagyon bejött, a látomások, Dathomir. Az Obi vs Maul még mindig (és egyre jobban) várós. A Bendu meg nekem a kedvenc karakterem a sorozatban, remélem megtudunk majd róla többet is. Én arra gondoltam, hogy ő is Mortisról származik. Ugye volt a világos Lány és a sötét Fiú, a Bendu meg a rút kiskacsa középen :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ma végre én is letudtam ezt a részt. Ha nem utálnám Mault mint amennyire akkor előbb is rászántam volna magam. Végül is nem bántam meg mert egy nagyon érdekes epizódot kaptunk. Legjobban az éjnővéres részeket csíptem de a rész többi része is frankó. Például jó volt újra Bendut látni akinek még mindig irritál kicsit a beszédstílusa de em esik nehezemre ezt elnézni neki. Sabine és Kanan megszállottsága nagyon baljóslatú lett. El nem tudtam képzelni hogy a hidas gyerek hogy szabadítja meg őket de a megoldás nem is volt olyan bonyolult. Úgy kiszívta a nőciket a spanjaiból ahogy a mérget szívják ki a sebből (Gandalf után szabadon :D).

Ob meg kezdhet szorgalmasabban trenírozni mert régi nemezise lassan a kétnapos bolygóra és őrá is rátalál.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

De nekem azért nem világos, mert mindketten ugyanazt a személyt keresik. Tehát bármi is van Maul fejében, ami Ezra infója lenne, az ugyanúgy Obi-wanra vonatakozik, mint ami Ezra fejében van, és Maulnak kéne Obiról. Vagy valamit benézek? :)

Ma újranéztem az epizódot és szerintem Ezra félreértelmezi a látomást. Ő nem Obi-Wan -t keresi hanem Luke-ot, de a látomásában addig már nem jut el mert Maul az Obi-Wan-os résznél kiszállt hisz megtudta amit akart. Ezra pedig látta hologramon Obit így jogosan hihette, hogy ő a válasz a kérdésére, pedig nem. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem részben ő is az, hiszen Ben nélkül Luke soha az életben nem indul el a Jedik útján, sőt, talán ki is purcan a buckalakók vagy a rohamosztagosok miatt. Persze, ha tovább fut a látomás, valószínűleg Luke is megjelenik, már ha megjelenik, mert nekem nagyon úgy tűnik, hogy a vízió a két vizionáló számára jelent meg, és csak annyit mutatott, amennyit közös érdekeik kívántak: ez esetben Obi-Wan. Maul rajta akart bosszút állni, Ezra pedig a Sith-ek legyőzéséhez keresett módszert, aminek kulcsembere Ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor először látják a látomást, Ezra valami olyasmit mond, hogy a Sith-ek legyőzésére keres valamiféle reményt, esélyt. Ő tehát egyértelműen Luke-ot keresi, hiszen nem Obi-wan lesz az, aki ezt szállítja a galaxisnak, hanem Luke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi erővel lehetne Yoda is a látomásban. Legalább akkora szerepet játszik Luke pályára állításában (ha nem nagyobbat), mint Ben. Kenobi vigyázott rá és elindította az úton de itt az ő szerepe véget is ér. Persze ez se kevés, de szerintem inkább Luke miatt volt benne a látomásban.

 

Szerk: látom Donáttal egyetértünk. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A poszt második felét már nem sikerült elolvasni? "Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a vízió a két vizionáló számára jelent meg, és csak annyit mutatott, amennyit közös érdekeik kívántak: ez esetben Obi-Wan. Maul rajta akart bosszút állni, Ezra pedig a Sith-ek legyőzéséhez keresett módszert, aminek kulcsembere Ben." Yoda vagy Luke hol közös pont Ezra és Maul számára?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A poszt második felét már nem sikerült elolvasni? "Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a vízió a két vizionáló számára jelent meg, és csak annyit mutatott, amennyit közös érdekeik kívántak: ez esetben Obi-Wan. Maul rajta akart bosszút állni, Ezra pedig a Sith-ek legyőzéséhez keresett módszert, aminek kulcsembere Ben." Yoda vagy Luke hol közös pont Ezra és Maul számára?

Én nem azt a részét vitatom, hanem hogy

Szerintem részben ő is az, hiszen Ben nélkül Luke soha az életben nem indul el a Jedik útján,

Szerintem semennyire sem válasz a kérdésére, mert Luke adja meg Ezráék számára a reményt a Sith-ek legyőzésére, nem pedig Obi. Ahogy írod is, Obi valszeg csak azért tűnt fel a látomásban, mert közös pont volt Maul és Ezra válaszai között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem semennyire sem válasz a kérdésére, mert Luke adja meg Ezráék számára a reményt a Sith-ek legyőzésére, nem pedig Obi. Ahogy írod is, Obi valszeg csak azért tűnt fel a látomásban, mert közös pont volt Maul és Ezra válaszai között.

De miért, Obi-Wan tán semmiféle szerepet nem játszik a Sith-ek legyőzésében? Jelentéktelen nímand tán? Soha semmi köze nem volt hozzá? Nélküle Luke eljutott volna valaha is Sidious elé? Ne becsüljük le a hős mentorát már ennyire. Ben Kenobi fontos, kulcsszereplő volt ebben a játékban, és ha nem csak mondatokat ragadnátok ki, hanem az egész posztomat egyben kezelnétek, akkor meglenne az értelme annak, amit írok: Luke a legfontosabb szereplő, de Ben is kulcsszereplő, és a látomás csak annyit mutat, ami lefedi a két egyidejűleg feltett kívánságot. Ezt az egyet állítom, nem pedig két különböző dolgot.

Ha csak Ezra kívánna, akkor nyilván Luke jelenne meg. HA megjelenne, mert kontextus nélkül Luke fabatkát sem ér. Ebbe is érdemes belegondolni. Megjelenik egy kétnapos sivatagbolygón egy fiatal paraszt képe, aztán? Ezzel mit tudna Ezra kezdeni? Obi-Wan megjelenése legalább kiindulópont, hiszen Bent ismeri egy holoképről, ezen el tud indulni. Nem utolsó sorban, Ben a két teremtmény közül az egyik, aki el tudja magyarázni, hogy Luke miért fontos. Szóval minden szempontból a legfontosabb személy Ezra számára Ben.

1) Ő indítja el Luke-ot. Ez nem lebecsülendő érdem. Nélküle, mint írtam, Luke vagy sosem hagyja el a Lars-farmot, vagy legalább két alkalommal meghalhatott volna az ep4-ben.

2) Ezra csak őt ismeri, csak ő szolgálhat nyommal.

3) Csak ő magyarázhatja el Luke szerepét.

Nem mellesleg, a vitatott mondatomban is szerepel, hogy "ő is", vagyis nem zártam ki Luke-ot, csak mellé tettem Bent. Meg még mellé lehet tenni Anakint, Leiát, és sokakat. ;) Amúgy, ha már itt tartunk, a legfontosabb Anakin, vagyis az elméletetek szerint inkább Darth Vadernek kellett volna megjelennie, hiszen végül Anakin hajítja le Darth Sidioust a pallóról, ő öli meg visszatérésével Darth Vadert. :P

De pont ez is mutatja, hogy nem lehet egy emberre korlátozni az egészet: nem csak és kizárólag Luke Skywalkeren múlt. Sokat tett hozzá Obi-Wan, hogy elindította. Larsék, hogy nevelték. Yoda, hogy kitanította. Amidala, hogy fontos jellemvonásokat örökölt meg tőle Luke. Han és Leia barátsága. Stb... Ezra és Maul számára viszont csak egy közös nevező van: Ben Kenobi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elolvastam a választ végig és értem is mit mondasz csak én másképp látom.

 

Szép ez a felsorolás csak kihagytad belőle Biggset. :D Simán lehet Luke az alany és Kenobi a hozzávezető út anélkül, hogy nyakatekert dolgokkal állnánk elő. És ez nem Ben degradálása csupán a tény. Ha nincs Luke akkor nehezen lett volna lefejezve a Birodalom. Mindenképpen ő a kulcs és szerintem Ezra őt is meglátta volna ha tovább tart a látomás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban egyetértek Dzséjttel, hogy figyelembe kell venni azt is, mi segíthet tényleg Ezrának. Feltéve persze, hogy az Erő tényleg "segíteni akar" és nem csupán mutatni egy jövőképet. A sithek elpusztításában valóban Luke a főszereplő, de ekkor még őt nem ismeri senki. Lényegében a létezéséről is csak pár ember tudhat, semmire nem mennének vele Ezráék, ha egy látomásban megjelenne. Főleg úgy, hogy Luke se tud róluk és a lázadásról semmit, ha valahogy rá is találnának, mire mennének vele? Ők nem tudnák elindítani abba az irányba, mint Obi-Wan vagy később Yoda. Eleve ezen két jediről se tud kb. senki semmit, ill. Anakin szerepe se ismert sokak számára. Szóval a megoldáshoz vezető első lépés Obi-Wan, ott kell kezdeni, neki van meg minden olyan infója, ami a továbblépéshez kell.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Érdekes egy epizód volt, némi horrorisztikus, misztikus töltettel. Örülök, hogy visszatért Bendu, még ha nem is sok időre, illetve jó volt, hogy a készítők kicsit visszakanyarodtak a Maul-Ezra szálhoz, ami nekem nagyon tetszik. Egy óriási piros pont, hogy előkerült a Dathomir, Maul szülőbolygója, ami egy kicsit visszahozta nekem a The Clone Wars hangulatát. Ráadásul fénykardpárbajnak is szemtanúi lehettünk, ami még egy plusz pont. :) De nekem ezek a misztikus jelenetek nagyon nem jöttek be, kicsit bizarrnak tartom őket, úgyhogy a kedvenc részem azt hiszem, még várat magára. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.