Ugrás a kommentre

3x13 - Trials of the Darksaber


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Na így kell karakterközpontú részt alkotni! :clap: Tökéletes volt a felvezetése az epizódnak, ahogy folyamatosan építkezett a végén Sabine nagyjelenete felé haladva. Ilyen érzelmekkel teli részre már nagyon régóta vártam és itt minden rendben volt. Nem csak a lány, Kanan is remek volt ebben a szerepkörben, ahogy megpróbált Ezrán kívül valaki mást is tanítani. Amit meg mondott Sabinenak a végén az nagyon szép volt.

Sabine karaktere ezzel a szállal úgy gondolom teljes lesz, ő egy olyan figura volt akinél mindig kis hiányérzetem volt korábban... ezt most maradéktalanul kiszolgálják. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis rész volt. Imádom Sabine karakterét, és már régóta sírva könyörgött magáért az, hogy úgy igazán kezdjenek vele vmit. Nagyon örültem pl. annak, amikor lett végre jetpackje. :) Ebben a részben pedig mindent megkaptunk, amit egy ilyen mérföldkőtől el lehet várni. A fénykard előkerülése adta magát, miután elhozta Maultól, de alaposan rápakoltak erre a készítők, főleg érzelmileg. Mindeközben pedig Kanan, Hera és Ezra kapcsán is jöttek azért dolgok. Ja és persze a mandalóri történelemlecke is remek volt, kifejezetten jópofa és ötletes (még ha nem is soha nem látott) megvalósítással.

 

Nekem két dolog volt furcsa. Az egyik az, hogy mintha azért kissé eltúlozták volna a kard jelentőségét. Értem, hogy ez mennyire fontos és szimbolikus a mandalóriaknak, de azért rögtön afelé menni, hogy ezzel majd "megtéríti" a Wreneket, a Vizsla-klán élére állhat, mandalóri sereget vezethet, sőt akár az egész népének vezére lehet... Ez még egy eleve egységes bolygó uralkodójánál is kész csoda lenne. Mandalore viszont messze van ettől, Sabine meg a "tróntól".

Az se segít, hogy a kard utoljára Maulé volt, akit aligha zártak szívükbe, ráadásul le is nyúlta tőlük az ereklyét. Az meg pláne nem, hogy Sabine igazából nem "méltó" módon megszerezte ezt, hanem csakúgy elhozta "valahonnan". Említik is, hogy rögtön több kihívója fog akadni, ha megjelenik a fegyverrel, de nyilván az is fel fog merülni, hogyan szerezte vissza egyáltalán. Meg ugye Sabine eleve tudja mekkora felelősség jár a Darksaberrel, nem biztos, hogy annyira jó ötlet erre még ráerősíteni azzal, hogy akár az egész hazáját közös útra terelhetné, ill. a lázadásnak is mennyire kritikus ez.

 

A másik Kanan mesterként való ténykedése. Eléggé furcsállottam, hogy ennyire nyíltan elmegy a provokáció irányába. Gyakorlatilag azzal billentette ki és "nyitotta meg" Sabine-t, hogy felkorbácsolta az érzelmeit, hergelte és addig szította az indulatait, amíg végül kitört belőle minden. Ez tény és való, hogy működött, de ilyesmit korábban a sithektől láttunk. Sabine nem Erőérzékeny (bár ugye pont Kanan mondja, hogy valahol mindenkiben megvan ez), nem kell úgy félteni, mint mondjuk Ezrát, de azért így is kissé visszásnak érzem a dolgot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan annyiból érthető, hogy nem volt más módszer, hogy megnyissa Sabine-t. Szerintem ennyi még belefért, de valóban hasonlított a sötét oldaliak módszereihez.

 

Mault meg kérdés mennyire ismerte az átlag Mandalore-i, hiszen ő mindig is a háttérben maradt, Almec volt a kormányzó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sabine-t akár a halálig is lehetett volna idegesíteni. Ő nem Erőhasználó, és ez a különbség mindent visz. De amúgy a módszer nem idegen Kanantől, hiszen egyszer Ezrát is felpiszkálta érzelmileg az aszteroidán, igaz, más móddal, de a lényeg ugyanez: kihozni az érzelmi elnyomásból. Csak Ezránál az életükkel játszott Kanan. Sabine-t viszont nem kell félteni, mert nincs ott a Sötét Oldalra állás kockázatának. Ráadásul mandalore, eleve agresszív nép. Szóval addig kell b*szogatni, amíg ki nem borul, vagy el nem borul. A módszer működött, így még inkább kár ezen fennakadni. Megint a "mi lett volna ha" van fókuszban, nem az, ami van.

 

A kard tényleg nagy feneket kapott, de erre írtam én, hogy valószínűleg mindez nem jelent többet, mint az esély biztosítását. Ami azért nagy dolog. Sabine-nak esélye sem lenne még a klánjába visszatérni sem a kard nélkül. Így esélye van legalább a klánja vezérévé válni (első sorban ez a céljuk, ezt kimondták az epizódban). Azért nagyon nagy a különbség az "esélye sincs visszatérni" és az "esélye van vezérré válni" között. És ebben a kérdésben a kard a döntő tényező, így nem csoda, hogy kiemelt figyelmet kap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csak most tűnt fel, hogy mennyire beilleszkedtek a bolygó mindennapjaiba. A pókok barlangja előtt táboroztak le, ráadásul napokig. Mint akik békésen élnek egymás mellett. Talán így is van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a pókok tényleg hozzájuk szoktak már. Vagy csak Kanan és Ezra jelenléte tartotta őket távol. Az évad elején ők úgy-ahogy összebarátkoztak velük, vagyis inkább bizonyították, hogy nem jelentenek fenyegetést. Úgyhogy lehet, hogy csak velük nem törődnek, de ha Sabine egyedül lenne ott (mondjuk messzebbre menne a tábortól), akkor azért előbújnának a csúf arachnidok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól, hogy valaki jó pár óráig nem jöjjön vissza, még nem kell messzire mennie. Akár a domb túloldalán is ücsöröghetett, vagy körözhetett a tábor körül. Bár szerintem még csak órákig sem volt távol. Amikor elment, már naplemente volt, az egyik irányban már a csillagok is látszódtak az égen. Szóval az éjszaka már nem volt órákra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Atollonon (és jó néhány más bolygón az SW animációs sorozatokban) a csillagok nappal is látszódnak az égen, nem vetted még észre? :) Egyébként nem hinném, hogy csak a domb másik oldalán üldögélt. Biztos messzebbre ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még nem, de speciel az Atollon pont nem ilyen, mert még ebben a részben is több olyan jelenet van, ami fényes nappal játszódik és egy deka csillag nincs az égen (a nyitójelenet, amikor siklón utaznak). ;) Ráadásul jól megkülönböztethető a naplemente és a fényes nappal. Márpedig Sabine egyértelműen naplementekor ment el, olyannyira, hogy már a nap alá is bukott a horizonton, de legalábbis elég alacsonyan van ahhoz, hogy a közeli korallok takarják. Sabine végig nyugat felé néz, amikor Ezrával beszél, és a nap már sehol sem látható, viszont az igen, hogy alacsonyról jön a fény, a horizont közeléből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

Érdekes epizód volt, ismét előkerült a mandalore-i szál, amit én nagyon-nagyon kedvelek. Egyébként ebben a részben kicsit jobban megismerkedhettünk Sabine múltjával. Engem nagyon meglepett a felindultsága, valamint a lányban rejlő harag. Hihetetlen, milyen erőszakosan küzdött Ezra, majd Kanan ellen.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, úgy vettem észre, hogy nem igazán bontakozott még ki. Mert a többi karakter (főként Ezra, Hera) már kibontakozott valamennyire az eddigi epizódok során. Kíváncsi vagyok nagyon, mi lesz Sabine-nal, illetve hogy a jövőben is ilyen indulatos lesz, vagy marad az a kedves, mosolygós lányka. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Személy szerint ez az egyik kedvenc epizódom az egész Rebelsben. Eleve Sabine a kedvenc karakterem, aki itt úgyszólván kiteljesedik. Hosszú utat járt be, hogy eljusson ide, ráadásul lassan is haladtunk, de ennek az epizódnak a vége nálam egy nagyon erős Star Wars momentum. A sötétkard ekkor már a Star Wars egyik jellegzetes szimbolikus tárgya, hiszen ilyenből tényleg nem láthattunk egynél többet, szóval, ha feltűnik, arra komolyan felfigyel minden rajongó (amit ugye egy bizonyos élőszereplős sorozatban sokan megtapasztaltunk). Így a tény, hogy most Sabine kezébe került, nagy szó, pláne annak tükrében, hogy a fénykard jellemzően a Jedik fegyvere, akikkel a mandalore-ok anno hadban álltak. Most mégis egy Jedi lovag fegyverét forgatja egy mandalore-i és egy Jedi lovag képzi ki arra, hogy hatékonyan használja.

Apropó, történelem, nagyon jól sikerült a Fenn Rau narrálásával lezavart történelmi lecke, ami megmutatja, hogy a Vizsla Ház igen komoly hatalommal bírt a történelemben, így azért nem véletlen az, hogy amikor alkalom kínálkozott, a sötétkardot forgató Pre Vizsla oldalára állt a senyvedő nép Satine-nal szemben. Hiszen ezer évvel ezelőtt ugyanezt a fegyvert forgatta Tarre Vizsla, aki egyesítette a folyton civakodó mandalore-i házakat a Vizsla Ház égisze alatt és lett az egyik legdicsőbb mand'alore.

Sabine vonakodása, hogy népe élére álljon mélyen gyökerezik, és főleg a személyéből fakad. Végre felfedi, miért menekült el Mandalore-ról, és mit tett a Birodalmi Akadémián, bár pontos részleteket még nem tudunk. Mégis, egy hithű mandalore-inak nagy fájdalmat okozhat a tudat, hogy ő teremtette meg azokat az eszközöket, amikkel a Birodalom lényegében kordában tudja tartani ezt a harcias népet. Ahogy maga is mondja, Sabine segített leigázni Mandalore-t. A releváció nagyon erős, a zene és a párbaj minden annyira harmonikus, hogy ez az epizód a Rebels egyik legjobbja lett, és amúgy meglepően fontos mérföldkő a Mandalore-szálban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
  • 2 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.