Jump to content

Bolygók

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

Én annyit tudok róla hogy egy kis bányászbolygó, ahol a Lázadásnak volt egy helyőrsége. A felszínen vörös homok van, de a kicsapódó só elfedi. 
A RO képes enciklopédiában is említették, az egyik X-szárnyú pilóta innen származik.
Feltűnik a fentebb említett képregényben és a Liea-ról szóló könyvben is. 

Spoiler

A Yavini ütközet előtt három évvel Bail Organa egy bázist hozott létre a bolygón. Az itteni lázadó sejt támadást hajtott végre egy birodalmi állomáson, hogy a lázadó hajók zavartalanul tudjanak Crait-re közlekedni. A támadás után minden nyomot megpróbáltak eltüntetni, ami a birodalmat a bolygóra vezetné, de Leia talált bizonyítékot és elindult kideríteni, hogy kik állnak a támadás hátterében. 

Megérkezése után elfogták őt, majd a bázisra vitték, ahol megtudta, hogy az apja a vezeti a csoportot. Lényegébe itt tudta meg, hogy a szülei szervezik a lázadást. A szövetség létrejötte után valamikor elhagyták végleg a bázist. 

Az első Halálcsillag elpusztítása után felmerült a bolygó, mint egy lehetséges új bázis a szövetség számára.

Már miért kellett volna? A Szövetség rengeteg sejtből épül fel még az ep6 idején is (a Sollustnál gyűlnek össze először), és mi csak egy sejtet követünk a Rebelsben, amihez néha becsatlakozik egy-egy másik is. Rengeteg bázisát nem láttuk mi a Lázadóknak. Ha a Főnix vagy yavini sejtnek nincs köze a Craithez (márpedig miért lenne, hiszen ezek az Atollonon és a Yavin IV-en székelnek), akkor miért kellett volna szerepelnie? Nem főbázis volt, mint a Bázis 1 a Yavin IV-en, csak egy kis helyőrség, mint az Chopper Bázis.

Edited by Dzséjt

Én annak örültem volna, ha a dantooine-i bázis szerepel. Megjegyzem, Crait a Rebels hátralévő részeiben még feltűnhet (oké, nem valószínű annak tudatában, hogy a maradék részek valószínűleg már a Lothalra korlátozódnak, de hátha). Mondjuk annyit tudni, hogy a craiti bázist már a scarifi csata előtt elhagyták a lázadók, szóval lehet, a 4. évad idejére már nem is lakott.

• 3 weeks later...

Vajon melyik az a barna bolygó? Nem tán Tatooine? :o

Egyébként végem van! Crait nagy totálja úgy hazavágja a Hoth hasonlítást mint annak a rendje. Canto Bight pedig így öt másodperc után is szerelem első látásra! Rian különleges filmet hoz nekünk. :clap:

Edited by Ody Mandrell

3 hete már nem néztem meg semmilyen tartalmat, de most ezzel kivételt tettem. OMFG!!! :o :shocked::yes::yeah::rock::psycho:Gyere már péntek!!! :D 

1 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Elsőre nekem is az jutott eszembe. Ütne nagyon. :o De mi van, ha az Cantonica? :hmm: 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Spoiler mögé beírom

Ez a Cantonica. Maga a bolygó egy óriási sivatag, viszont a kaszinóvárosnál ez már nem tűnik fel, ugyanis ide telepítették a galaxis legnagyobb mesterséges tengerét. Tehát a vizpart amit láttunk a város távlati képein csak azért lett kialakitva, hogy a burzsujok jobban érezzék magukat

:)

Egyébként tényleg baromi jó ez a videó! :o

• Köszönöm 1
  • Tetszik 1

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Én valamiért eddig azt hittem, hogy a craiti bázist eredetileg az ep.4 és az ep.5 között épitették. Furcsálltam is hogy milyen profi bázist rittyentettek ide a Lázadók úgy hirtelenjében. Pedig ez korábban készült. Még Bail Organa alatt épitették 3 évvel a Yavini csata előtt amikor még csak szerveződött a Lázadás. Leia akkor döbbent rá hogy a szülei részei a Birodalom elleni lázadásnak, amikor rábukkant a Crait-ről szóló információkra és felkereste a bázist. 

Közel 3 éven át működött a bázis: csak nem sokkal a scarifi ütközet elött üritették ki, amikor elkezdték összevonni a különféle sejteket. Aztán amikor a Yavin-ról kitakaritották a lázadókat és új helyet kerestek akkor merült fel Leiában hogy beköltözhetnének a Crait-re. De ez nem volt hosszúéletű ötlet, mert Trusk Berinato, aki Bail korábbi jóbarátja volt és bányászrobotokat üzemeltetett a Craiten, elárulta őket a Birodalomnak (erről az esetről szól a Storms of Crait című képregény). Az árkokat amiket az Ellenállás használ az ep.8-ban Luke és Wedge ásták ki anno :) 

Az itt használt robotoknak egyébként olyan feje van mint a Baljós Árnyak szerelődroidjainak.

RCO009.jpg