Ugrás a kommentre

Kieron Gillen: Star Wars: Doctor Aphra


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

16 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Most fejeztem be A renegát végzete átnézését. Itt is lesz bizony egy tüzes, szenvedélyes jelenet. Szinte már sajnáltam, hogy nem volt részletesebb.

Szerintem tudon melyikre gondolsz. Nem volt az rossz, de nem is kell túlszexualizálni, megvan annak a helye. Ez így jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Megvolt a hatos kötet is. Egy ízig vérig SW sztori intrikákkal, és Aphra zseniális karakterfeljődésével. Megjelenik a mindig önmagával törődő, magányos régészben a mások iránti gondoskodás és a törődés. Pitina Voor zseniális főgonosz lett, kellően egyedi céllal. A jó PR-ért ha kell ölni kell. A végén Vader belépője, pláne ahogy Aphra és a kis Vulada reagált rá, szívszaggató, az a pár képkocka tökéletesen átadja a halálfélelem érzését. 5/5. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Na, a Renegát Végzete nagyon jó lett. Élveztem nagyon, a legjobb Vader látomása volt az aszteroidán, és Aphra üzenete. Tython felbukkanádának is örültem. Ellenben a 3.éves különszám rém unalmas volt a rengeteg szövegeléssel, és a rajzai se voltak olyan szépek. A nagy egészet véve az Aphra egy nagyon egyedi és szórakoztató sorozat volt, bizarr humorral és jó meleg karakterekkel megfűszerezve. Az egyik legjobb dolog ami a Star Wars-al történhetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 01. 06. - 20:48, Nute Gunray írta:

Doktor Aphra #3 - Újratöltve

 

Ez kevésbé jött be, mint az előző kötet, elsősorban az elnagyolt és olykor összecsapott cselekmény miatt. Kissé soknak éreztem a túlfűtött homoszexuális utalásokat is (Aphra-Tolvan ill. Caysin Bog-Tam Posla esetében. Ellenben Hera Syndulla felbukkanásának örültem, mint ahogy Wat Tambor említésének és a Skako szerepeltetésének is (végre láthattunk skakóit a jellegzetes légkeverő arcmaszk nélkül is). A Tarkin után elnevezett birodalmi kísérleti telephelyet inkább hagyjuk, ezek a szürreális kreatúrák már Cylo és sleppje esetében (az első Darth Vader képregény) sem igazán jöttek be. Összességében 3,5/5, nekem eddig ez a kötet a sorozat mélypontja.

Én pont a 3. kötetnél éreztem azt, hogy kezd beindulni a történet, és megtalálta a sorozat a saját stílusát. Készülj fel, hogy mindegyik részben lesz néhány szokatlan dolog, de én pont ezért szeretem ezt a sorozatot. A 4. és 7. kötet a legjobb a hétből szerintem, szóval a jawa még hátravan. :)

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Egy ideje elkezdtem pótolni a képregények terén lévő lemaradásom, kronológiailag haladok, tegnap végeztem ezzel az első sorozattal. Fúú de irritál Aphra karaktere, ez a "folyamat átb*szok mindenkit", az utolsó részben elért jellemfejlődési pont remélem megmarad a következő sorozatra és nem csúszik vissza a korábbi állapotba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Nekem ez a 7 kötet - nem számítva a Sikolyok fellegvára cross-overt - igazi hullámvasút volt. Az első kettő kötet nagyon tetszett, de főleg a második. Itt még tényleg rég elfedett civilizációkon, misztikus tárgyakon volt a hangsúly. A 3-4. rész már kissé visszalépés volt, Aphra el kezdett érzelgőssé válni, ráadásul a régészet vonal is egyre hátrébb került. A 5. kötet ismét javulást hozott, szerintem Tripla Zero itt sziporkázott a leginkább. A 6. rész volt talán a legambiciózusabb, doktorunk galaktikus tényező lett tetteivel. A 7. kötet megint kissé erőtlenre sikeredett számomra, és azért Vader nimbuszát nem feltétlenül kell lépten-nyomon rombolni. 

 

1. kötet 4,5/5

2. kötet 5/5

3. kötet 3,5/5

4. kötet 3,5/5

5. kötet 4/5

6. kötet 4/5

7. kötet 3/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem értek egyet a fentebbi értékeléssel. A nem Erő-használók ritkán fognak meg, elvétve olvastam csak olyan történeteket, melyekben hétköznapi karakterek be tudtak szippantani. Doktor Aphra ezek közé tartozik. Lenyűgözött minden történetszála. Aphra a káosz királynője, aki a zűrzavart mesteri érzékkel lovagolja meg. Eleinte úgy gondoltam, ha nem régészkedik, az unalmas és béna lesz. Hatalmasat tévedtem. Az Újratöltve történetszállal beindult egy olyan eseménysor, mely kötetről kötetre csak egyre jobb lett. A széria humora megint csak nem elhanyagolható tényező. Én személy szerint nagyon örülük, hogy megjelent a teljes első sor nálunk. Kár lett volna kihagyni. Véleményem szerint az első Aphra sorozat a második Vaderrel együtt a legjobb hosszú képregénysorozatok között van. Az elmúlt 6 év egyik legjobb termése.

Érdekesség. Úgy láttam, a molyon is elégedettek az olvasók, nagyrészt.

https://moly.hu/sorozatok/star-wars-doktor-aphra

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Doktor Aphra: A renegát végzete

Nagyszerű zárást kapott ez a kiváló kis sorozat. Ahogy közeledtünk A Birodalom visszavág felé, úgy közeledett az ideje, hogy lezárják az első Star Wars-t és az első Doktor Aphrát. Mindkét széria kb. A Birodalom visszavág vége előtt állt meg. Nem torkollt bele teljesen, de cselekményben közel jártak hozzá. Ez a kötet a sorozat 37-40. számait, valamint a harmadik éves különszámot tartalmazza, plusz egy bónusz füzetet A Birodalom győzelemre tör című extra füzetből. Pont azt, ami Doktor Aphrával foglalkozik.

Spoiler nélkül már nagyon nehezen lehetne beszélni erről a történetről, hisz számtalan ponton kapcsolódik az előző történetszálakhoz.  Miután Doktor Aphra megmentette a császár életét a Birodalom újra a szolgálatába fogadta. Aphra feladata a többi régésszel együtt, hogy felderítsék azokat az ősi romokat, ahol a lázadók rejtőzködhetnek. Chelli egyfolytában parázik, hisz Vader a közelben van és nem tudathatja, hogy a Sith Sötét Nagyura mikor fogja likvidálni. A romok kutatása során feltűnik Aphra apja is, aki a Birodalom fogságába kerül. Chelli igyekszik megmenteni mindenkit, aki fontos a számára. Itt látszódik igazán, hogy Aphra menyire megváltozott. Pedig a történet folyamán sokszor tűnik úgy, hogy önző és csak a saját bőrét menti. Ahogy megszokhattuk, ebben a történetben is rendesen pörögnek az események. A Helix 13-on egy hangulatos ősi szentélyt ismerünk meg, hőseink kergetőznek egy lázadó hajón, valamint eljutunk a Tythonra is. Újra felbukkan Tolvan, megint fontos szerepet kap az Aphrával való se veled se nélküled jellegű kapcsolata. Ami igazán tetszett, az az üzenet, melyet Aphra hagy a szeretteinek. Illetve az, hogy milyen szuper módon párhuzamba állíthatók Aphra tettei, gondolatai Vader sorsával, illetve életével. Nagy plusz pont azért, mert már itt is látszódk: Vader vívódik önmagával. Egy nagyon csavaros történetet kaptunk a hothi bázis kereséséről. Chelli végső tette nagyon megdöbbentő lehet, mert időt hagyott a felkelőknek, hogy felkészüljenek. Úgy is nézhetjük, hogy Chelli tettei is hozzájárultak ahhoz, hogy a felkelő hősök ki tudjanak csusszanni Vader markából.

Sajnos a kiegészítő történet, a harmadik éves különszámban viszont elég gyenge lett. Jó szívvel adok arra egy hármast.

Összességében véve ez az utolsó történetszál zseniális lett. A kötetet egy kicsit csak a kiegészítő különszám húzza le. Négy és fél.

Kíváncsian várom a következő Aphra sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.