Ugrás a kommentre

Kieron Gillen: Star Wars: Doctor Aphra


Darth Sky

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is lehetne egyszerűen csak "Lázadó szuperfegyver". Vagy, ha mindenáron jelzőt akarunk elé, akkor kiindulhatunk az unspeakable angol szinonimáiból. Aminek a magyar megfelelőire pár példa a szörnyű, kegyetlen, rettenetes, félelmetes, ijesztő, rettegett, stb.

Az biztos, hogy a "kimondhatatlan" kimondhatatlanul rosszul hangzik nyers fordításban. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem csak le kellene valahogy fordítani az "Unspeakable" szót is, mert az eredeti cím is direkt "bugyután" hangzik, ezzel is kifejezve az Aphra-képregények egyedi hangulatát. Az "Elképzelhetetlen Lázadó Szuperfegyver" nem hangzik rosszul, és illik Aphrához.

  • Nagyon tetszik 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Whill írta:

Szerintem csak le kellene valahogy fordítani az "Unspeakable" szót is, mert az eredeti cím is direkt "bugyután" hangzik, ezzel is kifejezve az Aphra-képregények egyedi hangulatát. Az "Elképzelhetetlen Lázadó Szuperfegyver" nem hangzik rosszul, és illik Aphrához.

Pontosan! Ha a magyar cím csak egy sima kifejezés és nincs túlspilázva szándékosan akkor elveszik az eredeti jelentés. Az "Unspeakable Rebel Superweapon" angolul se egy komoly cím.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Whill írta:

Szerintem csak le kellene valahogy fordítani az "Unspeakable" szót is, mert az eredeti cím is direkt "bugyután" hangzik, ezzel is kifejezve az Aphra-képregények egyedi hangulatát. Az "Elképzelhetetlen Lázadó Szuperfegyver" nem hangzik rosszul, és illik Aphrához.

Találó.

Ha valaki komolyabb fordítást akarna, akkor pedig Titkos Lázadó Szuperfegyver lehetne még szerintem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
45 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Milyen istenek írnak oda, hogy azt kell figyelni ők mire szavaznak? 

A kiadó döntött úgy, hogy a Jedi Könyvtár legyen a saját Star Wars oldaluk. A marketingesek az ott megnyilvánuló akaratot, vagy szavazateredményeket tartják mérvadónak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Milyen istenek írnak oda, hogy azt kell figyelni ők mire szavaznak? 

Pl. mint én :lol: legalább is szavazgatni én is szoktam :D 

 

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Akkor itt minek kérdezgeted mi legyen a fordítás? :)

Azt nem tudom, hogy mi az oka, de én örülök neki, mert nem szoktam külön felnézegetni arra a facebook oldalra, meg mivel aránylag nem is sokat face-zek így nem is dobja fel nekem, akkor szoktam felkeresni azt az oldalt ha Revan itt feldobja a témát, enélkül valószínűleg nem szavaztam volna pár kérdésben, na nem mintha az én szavazatom olyan különleges lenne, csak lehet más is van aki csak innét értesül a szavazási lehetőségről és szerintem az a jó ha minél többen szavaznak. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor itt minek kérdezgeted mi legyen a fordítás? :)

Mert innen is jöhetnek jó ötletek, amiket felvetek a kiadónak, aztán ők megszavaztatják a Jedi Könyvtár oldalon. Ebben én nem látok problémát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Doktor Aphra: A szabadulóművész

Az utóbbi években a Marvel nagyon rámászott a klasszikus trilógia filmjei közötti hézagok kitöltésére. Bennem is már megfordult az a gondolat, hogy egy kissé már agyonhasznált ez a korszak. De szerencsére mégis tudnak újat és izgalmasat mutatni. Erre jó példa Aphra első önálló sorozata az Egy új remény és A Birodalom visszavág közötti időkből. Ez a széria abszolút az újítások ösvényén halad. Nem illeszthető be a hagyományos SW történetek sorába. Ez az újító szellem a sorozat egyik legnagyobb pozitívuma. Kieron Gillen még a fedélzeten maradt az Újtratöltve sztoriszál idejéig (14-19. számok), de már ekkor színre lépett a sorozat új írója, Si Spurrier. A szabadulóművész kötet füzeteit már teljes mértkében Spurrier jegyzi önállóan.

Többször olvastam, hogy Spurrier történetei csak 32. számtól lettek igazán jó, A 20-31. számok sokak tetszését nem nyerte el annyira. Nos, ellenkező véleményen vagyok, a 20-25. számok zseniálisak lettek, maximálisan elnyerte a tetszésemet A szabadulóművész. Aphra az Accresker börtönbe került az előző kötet végén. Ez a fogvatartó intézmény rendkívül különleges. Egy rakás roncs, melyet egy birodalmi hajó vontat. Az elítélteket arra kényszerírik, hogy lázadók, kalózok és egyéb Birodalom ellenes aktivisták ellen harcoljanak. Ha szökni próbálnak, nem engedelmeskednek, vagy nem harcolnak, akkor felrobbannak. Aphrának sincs más választása. Azt hiszem ebből is látszik, hogy a Birodalom erőforrásai mennyire megcsappantak az első Halálcsillag pusztulása és a második építése miatt. Apra magával hozta Dek-Nilt, az őrült droidot, de a számításai nem válnak be, mivel Dek beáll a fegyőr hubdroidok közé. Érdekes, hogy Tolvan közben már várja Aphrát. Ezek szerint Magna Tolvan biztosra vette, hogy szerelme meg tud szökni. Aphra viszont úgy dönt, elmondja Tolvannak, mit tervez Vader: a császárt megbuktatni és egy Erő-használó  fiatalt ültetni a Birodalom élére (nyilván Luke-ot). Ezzel Tolvannak nincs más választása, neki kell kihoznia Aphrát a dutyiból. Közben Hera felbérli Sana Starrost, hogy hozza ki a renegát régészt, mivel szükség van rá az aktiváló kódok miatt, hogy aztán hozzáférhessenek a Tarkin Kör anyagaihoz. Egy újabb káosz-kavalkád alakul ki. Magna Tolvan és Sana Starros is bekerül a fegyencek közé. Ha ez még nem lenne elég egy kísértet szerű teremtmény kószál a börtönben. Ezt bírtam a legjobban. Úgy tűnik, mintha egy Jedi szellem lenne, mely felveszi Aphra anyjának arcát. Kiderül. hogy Erő-érzékeny horogspóra az, mely egy régi Jedire akaszkodott még az ősidőkben. A Jedi tudatával egyesülve a horogspóra új szintre lépett, az igazságot keresi és a sötétséget akarja elpusztítani. Nem emlékszem ilyen húzásra korábbról. Rendkívüli módon tetszett, nagyon eredeti. Miután Aphra, Tolvan, Sana és Lopset nem tudnak kijutni, a renegát régész úgy dönt, hogy hívni fogja Tam Poslát és beadja neki, hogy az alakváltó Lopset Yas az a Cornelius Evazan nevű elmebeteg tudós, akit már régóta üldöz. A poén az volt, hogy Lopset valóban Cornelius Evazan volt, aki egy pluripleq nevű teremtény révén álcázni tudja magát. Ez a fordulat nagyon tetszett. Tolvan tartalékterve az, hogy magát Vadert értesíti, annak érdekében, hogy kijusson. E mellett feltűnik Triplazéró és BT is. A bor a Zsivány Egyesből nagyon jó húzás volt. Jó kis betekintést nyertünk Aphra emlékeibe. A csapat mindent megpróbál a túlélés érdekében. Sikerül megakadályozni, hogy a börtönlétesítmény idő előtt lezuhanjon a Tiferep Majorra, a lázadók egy fő központjára. Persze ezt is jó tekervényes úton sikerül elérni. Aphra meg akar menekülni, Tolvannal közösen azt eszelik ki, hogy törlik a felügyelő memóriáját. Aphra ügyesen átírja szerelme emlékeit, Tolvan úgy tudja, hogy megölte Aphrát. Ez szükséges is, mert a Sith nagyúr megérkezik és kivallatja a nyomozó századost. A sztori végére kapunk egy kis Vader harcot is. A Sötét Nagyúr most már tudja: Aphra életben maradt. Azt viszont nem, hogy még most él. A felkelők pedig magukkal viszik Magna Tolvant. A kavarodásban Vader azt hiszi Tolvan is az életét veszti. Aphra és Magna kapcsolata itt tovább fejlődik. Bár a renegát régészünk is nagy kockázatot vállal, de úgy intézi, hogy legyen esélye Magnának az életben maradásra. Mintha a sok katasztrófa szép lassan megváltoztatná a személyiségét. Harcokban és menekülésekben is elég gazdag a történet. Az egyik kedvencem Vader BT-1 ellen. Nem lehetett kérdése, hogy Sith nagyúr darabokra vágja. A kötet végi fordulat is hatalmas, Cornelius leleplezi magát, aztán Aphrát és Triplazérót kegyetlen játékra kényszeríti, melyben együtt kell működniük a túlélés érdekében, de ez már a következő sztori lesz.

Megint csak nagyon élveztem ezt a történetet is. Fordulatos, izgalmas, van kellő idő a karakterekre is. És persze a kötet végi fordulat miatt várós a folytatás is. Ötös.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doktor Aphra: Legrosszabb az egyenlők között

A káoszkirálynő kalandjai folytatódnak. A 26-31. számokat és a második éves különszámot tartalmazó kötet újabb nagyszerű fordulatokat és drámai pillanatokat ígér. Simon Spurrier ugyanolyan feszült tempót diktál a történetnek, mint az előző történetnél. A történet a Milvayne-en játszódik és egy kicsit Dredd bírós beütést kapott ez a 6 füzet. A második éves különszám valamikor korábban játszódik. Ebben megismerhetjük Winlosst és Nokkot a két szörnyvadász házaspárt, akiknek fontos szerep jut a Legrosszabb az egyenlők között történetben is.

Kezdjük a különszámmal. Winloss és Nokk különleges figurák. Elég nehéz elképzelni, de házasok. Winloss ember férfi, Nokk pedig egy trandoshai nő. Mindketten szörnyek befogásával foglalkoznak. Nokk elég egyedi figura, egy trandoshaihoz képest nagyon becsületes. Winlossnak pedig be nem áll a szája. A legjobb ebben a történetben az volt, hogy a két szörnyvadás behatol egy ősi templomba, amely még Százéves Sötétség idejében keletkezhetett. A feladatuk: élve elfogni egy árnyékfog szörnyet. A megbízójuk maga Aphra. Miután átvergődtek egy rakás csapdán és sikerült leteríteniük a bestiát, kiderült, hogy Aphrát elnyelte a szörny. Ez hatalmas fordulat volt. A jó doktor persze megint cserben hagyja a bérenceit. Ennek persze lesznek következményei.

A Legrosszabb az egyenlők között eseményei közvetlenül A szabadulóművész után játszódnak. Aphra és Triplazéró a Milvayne-re keverednek. Cornelius Evazan és Ponda Baba rajtuk tartják a szemüket. Aphra és droid társa megpróbálja elérni, hogy minél hamarabb megszabaduljanak a testükbe ültetett detonátoroktól. Piszok nehéz helyzetben vannak, mivel a Milvayne-en a helyiek egy minta bolygót próbálnak produkálni a Birodalomnak. A kemény rendfenntartásról híres ez a rendszer. A Milvayne a birodalmi propaganda fókuszpontjában van. A Haladásért Koalícióhoz tartozó Pitina Voor miniszter mindent megtesz annak érdekében, hogy a rendet a helyi erők segítségével fenntartsák, annak érdekében, hogy a Birodalom máshol behódoltassa a lázongó rendszereket. Nos, ezt az egészet a renegát régésznek és a pszichopata droidnak sikerül fenekestül felforgatnia. Aphra és Trip egymást szapulják a folyamatos menekülés közeben. Rajam Nussnak nem sikerül kiműteni a bombákat, így a hajsza folytatódik. Evazan felbérli Winlosst és Nokkot, hogy végezzenek Aphrával. Tam Pasla visszatér a halálból az Erő-érzékeny horogspórák segítségével, aztán a feltámadt igazságosztó a doktornő nyomába ered. Aphra és Trip menekülés közeben megismerkednek Vulaada Klammal az Alsóvárosban bujkáló fiatal lánnyal és házi szörnyegetével, Gurtyllal, a qaberféreggel. Alkut kötnek, hogy időben odaérjenek Prexo professzorhoz, ugyanis időközben bekapcsolódott egy visszaszámláló. A hajszába bekapcsolódnak a milvayne-i rendőrök, Tam Posla, az újra összeszerelt BT-1, valamint Winloss és Nokk. Hatalmas káosz kerekedik az egészből, mindenki elárul mindenkit. Jó betekintést nyerünk az egyre inkább megváltozó Aphrába. Azzal, hogy elvesztette Magna Tolvant, beindul nála a lelkiismeret-furdalás. Ironikus, hogy Triplazéró a beteg és szadista droid az egyetlen társa, akiben meg kell bíznia. Tripla is nagyot csalódik, előbb az ellene forduló BT-ben, majd a visszakapott emlékeiben. Winloss és Nokk szinte megsajnálja Aphrát, ezért úgy döntenek, hogy abbahagyják a vadászatot. Aphrának sikerül a szörnyvadászokat Evazan és társa ellen fordítani és végül ez oldja meg a helyzetet. Az utolsó pillanatban a szörnyvadászok kapcsolják le a bombákat. Az egész hajszát közvetítik mindenhol a Milvayne-en. Ironikus, hogy Aphra szinte népi hőssé válik, tettei és mondandója lázadást szít a bolygón. Ez megint csak nagyon tetszett. Pedig a doktornak biztos nem volt semmi ilyesmi a szándékában. A másik, ami nagyon jó volt, hogy Chelli elkezdett kötődni Vulaadához és megmenti az életét, de ő kapja a találatot. Miközben Aphra haldoklik körülötte kitör a káosz és a lázadás.

Megint csak kapkodja az olvasó a fejét a sok fordulat láttán. Mindenki elárul mindenkit, de mégis Aphra és Trip szorosan együttműködnek. A furcsa és ijesztő páros átértékeli egymással való kapcsolatát. A túlélésük záloga az együttműködés. Aphrában szép lassan felébred a lelkiismeret, de még igyekszik tartani magát a korábbi önző viselkedéséhez. Már amikor ez sikerül. A befejezés folytatásért kiált. Ez is ötös lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok ezekkel a kötetekkel, hogy alapvetően nem voltak rossz történetek, a maguk módján tetszettek is. Például a rajzok nagyon jóra sikeredtek, és a Trip-Aphra kapcsolatot is nagyon jól mélyítik. Viszont a régészkedős történetekben éreztem igazán elemében Aphrát, ezért is tetszett jobban az utolsó két történet. Úgy érzem Simon Spurrier a végére nagyon jól ráérzett Aphra karakterére. Még olvastam volna tőle, de a folytatás ettől függetlenül nagyon jó kezekbe került.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Iqvivel abban, hogy Aphrának a régészkedés áll jól. Ő a SW "Indiana Jones" karaktere. De ezenkívül is rettentően érdekes és sokrétegű karakter. Spurrier történetei nekem tetszettek, de való igaz, sokkal inkább a végefelé volt izgalmasabb a dolog. A börtönös és a Tripla-Zéróval összezárva történetek szépen tovább mélyítették a karaktert.

 

Az új szériára roppant kíváncsi vagyok. A héten már újra visszarázódunk a rendes kerékvágásba. Remélhetőleg nem lesz leállás és mostmár én is lassan belevetem magam újra a lapok közé. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

@caseyjones na akkor spoileresen. Maga az egész sorozat igazán azért nyújt igazán egyedi élményt, mert a karakterei egyediek. Kezdjük Aphrával, az egész sorozat konkrétan arról szól, hogy a mindenkit kihasználó, kétes erkölcsű régész, hogyan lesz egy lelkiismeretes, másokkal törődő ember. Nem magasztos eszmékért harcol, hanem az úgymond mindennapi problémáival küzd meg. Aztán ott van Tripla Zéró, aki egy gyilkolásmániás droid, a társával BT-1-el egyetemben. Trip karaktere arról szól, hogy visszakapja az emlékeit, így megértse azt, hogy ki is ő valójában, ám amikor ez megtörténik rájön, hogy ő csak egy hiba. Egy tervezési baki során lett olyan amilyen. A karaktereken túl nagyon jó a humora is a sorozatnak, illetve változatos helyszínekkel operál, akár az Ordu Aspectu temploma, a Tython, Milwayne és a többi. Ha a klasszikusabb képregényeket kivégezted ezt is olvasd el, de előtte mindenképp olvasd el a 2015-ös Vader szériát és a Star Warst, mert abban is szerepel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Legrosszabb az egyenlők között

 

Bár érik már egy újraolvasás a korábbi részekhez, de visszatekintve eddig talán ez lett a legjobban sikerült kötet a sorozatban. Tetszett a történet hangulata, és az Aphra-Triplazéró páros a szokásos formáját is felülmúlta. Nálam egyértelműen a széria legjobb karakterei. Főleg a droid morbid szövegei hatalmasak. Aphra érezhetően pozitív irányba fejlődik, még ha a gyökeres változástól egyelőre távol is áll. Képes helyesen és önzetlenül is cselekedni, ahogy a végén láthattuk. Kíváncsi vagyok, Trip miért nem ölte meg végül. Szerintem a tapasztalatok a droid személyiségét is ugyanúgy formálják, bármennyire is azt hirdeti magáról, hogy a szentimentális viselkedés nem logikus.

A különszám is jó lett egy másik bizarr, de érdekes páros, Winloss és Nokk főszereplésével. A végén lévő fordulat tipikusan aphrás volt. :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
2020. 09. 02. - 11:05, Darth Revan9 írta:

A lázadók páratlan szuperfegyvere szerintem még ennél is jobb lett.

Mi az, hogy...? :o Ez a kötet zseniális lett, le a kalappal. Részről részre egyre jobban tetszik a sorozat. :clap:

Ami egy szokványos kincsvadászatnak indult, az szépen lassan átcsapott egy a legfelsőbb körökig vezető cselszövésbe, ami kis híján megváltoztatta a Galaxist. Meglepetések akadtak szép számmal, és gyakorlatilag fordulat fordulatot követett. A cselekmény csak a legvégére állt össze kerek egésszé, mivel folyton újraértelmeződött az addigi tudásunk a sztoriról. Pitina Voor Palpatine-t megszégyenítő machinációi remekül átgondolt terv részét képezték, de Aphra végül rákontrázott. Spoileresebb részleteket most nem írnék. Kíváncsi vagyok, mit hoz a folytatás. Külön tetszett, hogy Aphra gyerekkorát is jobban megismerhettük.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doktor Aphra: A lázadók páratlan szuperfegyvere

A klasszikus trilógia kezd már nagyon, de nagyon túlzsúfolt és agyonhasznált lenni. Sajnos sok esetben ez meg is mutatkozik a történeteken. Erre jó példa A Felkelés kora Hősök és Gonosztevők, a Vader: Sötét látomások, a Han Solo: A birodalmi kadét. Az írók ezekben az esetekben már nem tudtak sokszor mit kezdeni a szereplőkkel és sorban hozták az átlagos, közepes, egyhangú történetket. Úgy tűnik ebben a korszakban már nincs új a nap alatt. A Doktor Aphra sorozat viszont erre tökéletesen rácáfol.

Simon Spurrier A lázadók páratlan szuperfegyvere című történetszállal minden idők egyik legjobb SW történetét hozta el az olvasóknak. Azt hiszem szuperlativuszokban fogok beszélni erről a képregénykötetről, mert abszolút bekerült a kedvenceim közé. Na, így kell megírni kiválóan egy történetet. Nem Erőhasználóra fókuszál, de egy hozzám hasonlóan Erőhasználó párti olvasót is teljes mértékben magával tudott ragadni. Ez a sztori egyszerűen bámulatos volt. Nehezen találok rá szavakat. Úgy érzem, hogy még a filmek többségét is lekörözte egy kicsit, vagy elmondható, hogy simán felveszi velük a versenyt. Sok mindent megtalálható volt ebben az öt füzetben. Dráma. Humor. Kaland, akció. És nagyon sok csavar. Csak úgy kapkodtam a fejemet, hogy most mi történik. A váratlan fordulatok pedig amolyan „Én vagyok az apád hatást” keltettek bennem.

[spoiler] Egy kicsit ugrottunk az időben. Aphra és Vulaada együtt kincsvadászatra. Aphra megszerez egy köpenyt és közben felfedez egy régi Jedi-ereklyét, Oo’ob, a Hitehagyott Távpusztítóját. Kíváncsi vagyok, vajon Oo’ob mikor élt, talán csak nem az Ordu Aspectu idejében? Újabb árnyalt képet kapunk a régi Jedikről. Aphrát itt mindenki ki akarja használni. A lázadók megpróbálják rávenni, hogy fejlesszenek fegyvert a Távpusztítóból, hogy Palpatine-t megöljék. Az ambíciózus Pitina Mar-Mas Voor miniszter, aki a birodalmi propagandáért felel, egy olyan összeesküvést dolgoz ki, mely Sidious-hoz méltó. Nem kevés célt tűzött ki maga elé, mint, hogy a Távpusztítóval végez az uralkodóval. A tervében felhasználja a lázadókat és Aphrát is. És mindezt olyan zseniális kivitelezésben, hogy csak hajszál választotta el attól, hogy ő legyen a hős megmenőt és a császárnő is egyben. Ez a hajszál pedig Chelli Lona Aphra volt, akit durván alábecsült. De nem csak ő, hanem Cracken tábornok és Magna Tolvan is. Chelli jól kijátszott mindenkit, és sikerült megfordítania a játszmákat az ő javára. Voor terve pedig hihetetlen apróságon bukott le. A sisakon, és Voor hencegésén, melyből Aphra összeállította a képet: anyja haláláért Voor volt a felelős. És most eljött a bosszú ideje. Chelli igazán reflektor fénybe került Először akkor, amikor feladta magát, másodszor akkor, mikor kitalálta Voor terveit. Mindezt az egész galaxis előtt a holohálózaton. Ha eddig valaki nem ismerte valaki Doktor Aphrát, akkor most kiválóan bemutatkozott. Nagyon jó volt látni Aphra múltját, a szüleit, anyja megjegyzéseit és bölcselkedéseit, melyek a hétköznapi élet összetettségére emlékeztetnek. Az egyik legfontosabb dolog az, hogy minden körülmények között a szeretteink védelmére kell fókuszálni. És Aphra bármilyen önző és másokat folyton eláruló karakternek tűnik, mégiscsak a szíve mélyén jó. Ez tetszik benne a leginkább és ez a történet erre kiválóan rávilágít. No, és persze túl okos, ahhoz, hogy meghaljon. Úgy néz ki Vader és az uralkodó is felismerte ezt, még terveik vannak vele. [/spoiler]

Szóval, zseniális volt ez a történet. Mindenféleképpen egy best of Star Wars listán ott a helye. Ötös.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

A Sikolyok fellegvára

 

Tudom, hogy ez valójában cross-over, de egyszerűbb, ha ideírom az értékelést. Nem túlzottan tetszett, én ezt a Ktath'atn bolygó uralkodónőjét és díszkíséretét már soknak éreztem, a szimbiotákról nem is beszélve. Az egyes fejezetek rajzolásai is szélsőségesen különböztek egymástól, sem ezek a borzasztó hiperrealisztikusnak tűnő fotómontázsok az ismert szereplőket illetően nem jöttek be (Luke, úristen, néhol egészen borzasztó....), sem a másikféle, már-már anime-be hajló rajzolás nem nyerte el a tetszésemet. Emellett maga a történet és az akciójelenetek is elég érdektelenek voltak számomra. 3/5

 

Doktor Aphra #2 - Doktor Aphra és az óriási profit

 

Ez viszont zseniális volt! Egyre jobban imádom ezt a Doktor Aphra-sorozatot. Mind a rajzolás, mind az akciók, mind a történet nagyon a helyén volt. De ami a legfőbb, imádom ennek a sorozatnak a szarkasztikus humorát. A két gyilkoló droid haláliak :D, de Fekete Krrsantan is egyre inkább a kedvencemmé válik. A különböző bűnszervezetek és képviselőik meglehetősen egyediek lettek. Zseniális húzás volt, hogy az ezaraai nevezetű fajról, ami lelkesen hangoztatja, hogy megdönti a Galaktikus Birodalmat és ami oly félelmetesnek kinézetűnek tűnt a Sikolyok fellegvárában, kiderül, hogy mindössze két kontinenst uralnak az Ezaraa bolygón, a birodalmuk ennyiből áll. :D Ambiciózusok, az biztos. De a többi maffiafőnök is nagyon érdekes figura volt, főleg, hogy a különböző alkudozásokra is részletesen kitértek, az írók itt valósággal sziporkáztak, ahogy Aphra is, akit egyre jobban kedvelek. Ebben a fura hacukában igazi dögös csaj volt. Halhatatlan Rur szép mészárlást hajt végre a gengszterek között, ezek nagyon látványos jelenetek voltak, főleg ahogy egytől-egyig elhullottak (csak a Yonak nevű rodiai túlélését sajnálom, bár végül ő talán még rosszabbul járt, ahogy a mocsok Xonti fivérek is), volt kiért izgulni. Vader belépője frenetikusra sikerült, természetesen nem kerülhette el a fénykardpárbajt a szerencsétlen droidba költözött Rur entitással. Rég olvastam ennyire jó képregénykötetet. 5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 12. 30. - 22:30, Nute Gunray írta:

Tudom, hogy ez valójában cross-over, de egyszerűbb, ha ideírom az értékelést. Nem túlzottan tetszett, én ezt a Ktath'atn bolygó uralkodónőjét és díszkíséretét már soknak éreztem, a szimbiotákról nem is beszélve. Az egyes fejezetek rajzolásai is szélsőségesen különböztek egymástól, sem ezek a borzasztó hiperrealisztikusnak tűnő fotómontázsok az ismert szereplőket illetően nem jöttek be (Luke, úristen, néhol egészen borzasztó....), sem a másikféle, már-már anime-be hajló rajzolás nem nyerte el a tetszésemet. Emellett maga a történet és az akciójelenetek is elég érdektelenek voltak számomra. 3/5

Nekem ez a rajzoktól eltekintve, az Aphra számainak a rajzai amúgy jobban tetszettek, bejött. Jó volt valami új, nem biroralmi ellenséget látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doktor Aphra #3 - Újratöltve

 

Ez kevésbé jött be, mint az előző kötet, elsősorban az elnagyolt és olykor összecsapott cselekmény miatt. Kissé soknak éreztem a túlfűtött homoszexuális utalásokat is (Aphra-Tolvan ill. Caysin Bog-Tam Posla esetében. Ellenben Hera Syndulla felbukkanásának örültem, mint ahogy Wat Tambor említésének és a Skako szerepeltetésének is (végre láthattunk skakóit a jellegzetes légkeverő arcmaszk nélkül is). A Tarkin után elnevezett birodalmi kísérleti telephelyet inkább hagyjuk, ezek a szürreális kreatúrák már Cylo és sleppje esetében (az első Darth Vader képregény) sem igazán jöttek be. Összességében 3,5/5, nekem eddig ez a kötet a sorozat mélypontja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.