Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2022. 10. 10. - 19:58, Nute Gunray írta:

Rhaenyra-t felesleges lenne öregíteni, a színész(nő) szerintem idősebbnek néz ki a koránál.

A gyerek színészre gondolt Rex. És meg kell mondjam a gyerek színész sokkal jobban egyedivé tette nekem a hercegnő karakterét, mint a felnőtt. Ráadásul volt benne egy jó adag Danny is. Kár, hogy lecserélték. 

 

A 8. rész tényleg brutál jó lett. Ahol @Bomarrnál eltört a mécses, ott bizony nálam is...

 

@Bomarr jól rávilágítottál a sorozat gyengeségére amúgy, ami tényleg az öröklés repetitiv jellege. De ennél többet nem tudok neki eddig felróni. A kislányt sajnálom még nagyon, hogy lecserélték, de hát az idougrasokkal macerás lett volna oregiteni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Donát írta:

A gyerek színészre gondolt Rex. És meg kell mondjam a gyerek színész sokkal jobban egyedivé tette nekem a hercegnő karakterét, mint a felnőtt. Ráadásul volt benne egy jó adag Danny is. Kár, hogy lecserélték. 

 

A 8. rész tényleg brutál jó lett. Ahol @Bomarrnál eltört a mécses, ott bizony nálam is...

 

@Bomarr jól rávilágítottál a sorozat gyengeségére amúgy, ami tényleg az öröklés repetitiv jellege. De ennél többet nem tudok neki eddig felróni. A kislányt sajnálom még nagyon, hogy lecserélték, de hát az idougrasokkal macerás lett volna oregiteni. 

Szerintem Milly Alcock (fiatal Rhaenyra) túl "aranyos, kedves" volt ahhoz, hogy a későbbi, valamelyest számítóbb karaktert is hozza. Nem passzolt volna nálam.

 

Más kérdés, hogy elvileg az idősebb Rhaenyrat castingolták a szerepre egyébként, csak utána lett a fiatalabb színésznő castingolva.

Tehát a készítők az idős Rhaenyra karakteret vizionálták elsődlegesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel lehet egyedül leszek, de nekem nagy csalódás volt a legújabb rész :(

 

Spoiler

Azt még csak elhittem volna hogy Alicentben felmerül, hogy Viserys talán meggondolta magát a halálos ágyán, de annak hogy ennyire biztosra veszi, semmi értelmét nem látom. Viserys eleve folyamatosan félrebeszélt már korábban is, arra kérdésre pedig hogy a fiúkról beszél-e nem válaszolt.

Nem csak az a baj hogy Alicent tetteinek alig van értelme, de ráadásul igy egy erős karakterből sikerült egy teszetosza karaktert csinálni aki nem is igazán akarja ezt az egész kavarást de azért mégis csinálja. Ez a Fehér Féreg szál is totál súlytalan lett, ahogy Beesbury halála a Kistanácsban. Szinte véletlenül hal meg aztán nem is hallunk róla. Pedig valamit csak ki kéne találni a többi nemesnek hogy mégis miért halt meg a Kistanács egyik tagja pláne hogy az egyik szemtanú lelépett ami szintén nem érdekelt senkit. Ami lassan már megszokott lesz. Ebben a sorozatban állandóan ugy halnak meg a nemesek hogy senkit nem érdekel az egész.

 

A végén meg mi volt ez baromság Rhaenys-el? Mintha egy totál fölösleges badass jelenetet akartak volna csinálni, aminek megint se füle se farka. Ha nem ért egyet azzal ami történik akkor miért nem csinál valamit? Ragadja el Aegont, tegye uralkodásképtelenné... de nem inkább elviharzik.... ehhhh...

 

Nem azt mondom hogy nem voltak jó részei az epizódnak, de ahhoz képest ami lehetett volna nagyon harmatos lett az egész. Túlságosan félnek a készitők attól  hogy a szereplőik igazán durva dolgokat csináljanak. Aminek az a vége hogy Alicent karaktere szét lett cseszve. 

 

Szivesebben láttam volna egy ilyen Zöld Tanácsot:

Forráskép megtekintése

 

Mint egy ilyet:

Forráskép megtekintése

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ezzel lehet egyedül leszek, de nekem nagy csalódás volt a legújabb rész :(

 

Nem vagy egyedül, nekem se jött be. Az egész leginkább se füle se farka volt.

Spoiler

A végét én sem értettem. Ennek, hogy a sárkánnyal ráásított a társaságra, semmi értelme sem volt. Miért nem fújta le őket? Vagy próbált tárgyalni? Vagy bármi? Azt se értettem, mikor a testőrök harcoltak Aegon megszerzéséért. Azt hittem azért megy a harc, hogy kinyírják Aegont, ehhez képest ugyanúgy elvitték a királynőhöz. Aki valóban olyan "hoztam is ajándékot meg nem is" stílusban vett részt a kavarásban, miközben trónra akarja juttatni a fiát, de mégsem hajlandó "tevőlegesen" részt venni az eseményekben. Legalábbis nem ismeri el, hogy tevőlegesen részt vesz, pedig de. :D Nagyon faramuci az egész. Közben meg Aegon sem akarja a trónt magának, a testvére legszívesebben kinyírná, a nemeseket pedig egy ilyen labilis helyzetben felakasztják - amivel biztosan nem nyerik meg maguknak az adott nemes utódját...

 

Kicsit olyan volt az egész, mintha szétcsúszott volna a rendezés, elsikkadt volna az idő a motivációk kifejtésére, így egy kaotikus rohanás lett az egész.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem vagy egyedül, nekem se jött be. Az egész leginkább se füle se farka volt.

  Spoiler elrejtése

Azt se értettem, mikor a testőrök harcoltak Aegon megszerzéséért. Azt hittem azért megy a harc, hogy kinyírják Aegont, ehhez képest ugyanúgy elvitték a királynőhöz.

 

Spoiler

Amikor Aegon megszerzéséért küzdöttek akkor az egyik oldal Alicentnek a másik Ottonak akarta elvinni Aegont. Alicent azért akarta "magának" mert sejtette, hogy Otto első dolga lesz hogy Aegont meggyőzze: nyirják ki Rhaenyrát.

De ez a baj, hogy egy csomó dolog zavaros volt. Például nem tudom hogy mindenkinek leesett-e, de amikor az égő házat látjuk ott a Fehér Féreg "főhadiszállását" tették tönkre. Eleve ezaz egész Fehér Féreg szál szerintem rém ciki lett. Kár volt erőltetni. Illetve aki nem olvasta a könyveket annak nem tudom mennyire egyértelmű, hogy azok a nemesek akiket a trónteremben felesketnek az új királyra, csak egy rakás utolsó senki. A nagy nemesi házak (Starkok, Baratheonok, Arryn-ok stb.) még egyik oldalra se álltak, hisz még nem is tudják hogy mi történt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Bomarr írta:
  Spoiler elrejtése

Amikor Aegon megszerzéséért küzdöttek akkor az egyik oldal Alicentnek a másik Ottonak akarta elvinni Aegont. Alicent azért akarta "magának" mert sejtette, hogy Otto első dolga lesz hogy Aegont meggyőzze: nyirják ki Rhaenyrát.

De ez a baj, hogy egy csomó dolog zavaros volt. Például nem tudom hogy mindenkinek leesett-e, de amikor az égő házat látjuk ott a Fehér Féreg "főhadiszállását" tették tönkre. Eleve ezaz egész Fehér Féreg szál szerintem rém ciki lett. Kár volt erőltetni. Illetve aki nem olvasta a könyveket annak nem tudom mennyire egyértelmű, hogy azok a nemesek akiket a trónteremben felesketnek az új királyra, csak egy rakás utolsó senki. A nagy nemesi házak (Starkok, Baratheonok, Arryn-ok stb.) még egyik oldalra se álltak, hisz még nem is tudják hogy mi történt.

 

Spoiler

Áh! Azt hittem legalább az egyik oldal azért küzd, hogy nyírják ki Aegont, ha már ugye erről beszélgettek az ikrek is, meg Aemond is Cole-lal (aki megint minden következmény nélkül nyírt ki egy embert mindenki szeme láttára... :roll: ). Fehér Féreg főhadiszállásának leégetése leesett, de az egész szálat nem tudtam hova tenni, annyira naív volt az egész. A nemesek kapcsán pedig pont az ellenkezője érződött, hogy a nagy házakat most rögtön megpróbálják megnyerni maguknak. Katyvasz volt az egész sajnos, amit szépen "megkoronázott" a vége...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Eleve a Zöld Tanácsnál az elején a hangsúlynak azon kellett volna lennie, hogy félnek tőle hogy mit fog velük tenni Daemon, ha a felesége lesz az uralkodó. Hisz az ürge kiszámithatatlan és kész a gyilkolásra. Ez kellett volna legyen a fő hajtóerő ahhoz hogy trónbitorlást hajtsanak végre. Ehelyett azon agonizálnak hogy lázálmában mit mondott a király .... Meg közlik hogy "nem engedünk ki senkit", aztán rá két percre kiengedik az egyik résztvevőt, aki megtagadja a Segítő parancsát..... egyszerüen nem értem mit csinálnak a készitők. Le van irva tök jól a könyvben, teljesen logikusan hogy mi történtik. Miért kell ezt úgy meg kavarni hogy aztán semmi értelme ne legyen az egésznek?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is nagyon vártam ezt a részt, és eléggé csalódás lett, főleg a logikátlanságok miatt. A könyvben sok minden nincs részletezve, a Viserys halálát követő közvetlen események azonban igen. Nem értem, miért nem lehetett azt felhasználni.

 

Már korábban is volt egy-két szegmens, ami nem igazán tetszett

 

Spoiler

Pl. ahogy Cole minden következmény nélkül agyonveri az esküvőn Laenor szeretőjét, vagy éppen később Laenor halálának megrendezése

 

de ezeken túllendültem. Ez a mostani 9. rész viszont egy elszalasztott lehetőség volt. Kár érte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9. rész

 

Spoiler

Voltak pillanatai az epizódnak, amelyek tetszettek, de összességében egyet kell értenem azzal, hogy ez így elég gáz volt. Visszakanyarodnék még az előző epizód végére, mert szerintem onnan indulnak a problémák. Az egy fantasztikus jelenet volt, amit a vacsoránál kaptunk, azután, hogy Viserys a trónteremben még egyszer utoljára királyként megjelent erőt mutatva (amikor Daemon felveszi a koronáját és tőle elfogadja a segítséget, az rendkívül beszédes volt), utána a vacsoránál, már inkább apaként szerepelt, felvállalva a gyengeségét, sebezhetőségét és megpróbált így hatni a konfliktusokkal terhelt családjára. Aztán mikor kicipelték a vacsoráról, akkor mellette párhuzamosan éppen behoztak egy sült malacot, amit Aemond elé tettek le (ugye őt bullyingolták egy korábbi epizódban egy szárnyas malaccal, mint sárkánypótlékkal) és ezután szólt be ő Rhaenyra gyerekeinek. Megjegyzem az is klassz volt, ahogy úgy szúrt oda, hogy közben mondhatta, hogy én nem is mondtam semmit "They're... brave and Strong!", bár ez nem tudom a magyarban mennyire jött át, aki szinkronnal nézte. Mindenesetre itt érzékeltették a készítők, hogy ez a konfliktus egy olyan forráspontra jutott, ahonnan már nincsen nagyon lehetőség visszatáncolni. Hiába lenne kész akár Alicent akár Rhaenyra a békülésre, ez az ellenségeskedés már továbbgyűrűzött a következő generációra. Ettől még ott volt az, ami az egész sorozaton végigfutó motívum, hogy Alicent igazából nem akarja ezt az egészet. Ő nem vagyik a hatalomra, nem akar uralkodni, nem akar viszálykodást, hanem csak az apja belekeveri ebbe az egészbe. Ezek után jön, hogy félreérti Viserys utolsó szavait és akkor ebből levezeti, hogy jó akkor ezért kell Aegonnak királynak lenni. Azt már az előző rész után is írtam, hogy szerintem miért nem jó írány a prófécia ilyetén való belekeverése a dolgokba. Elveszi a felelősség terhét a karakterek válláról, ha azt mondjuk, hogy itt egy félreértés miatt alakult csak így a sztori és Alicent csak ezért pusholta a fiát, nem pedig azért mert vágyott a hatalomra, rivalizált Rhaenyrával stb. Ráadásul pont előtte kész lett volna félretenni az ellentéteket, majd jött ez a hülyeség és akkor hirtelen belálltak szügyig ebbe, hogy hát Viserys megmondta, akkor Aegonnak kell követni őt a trónon. Lehetne az, hogy Alicent azt hall ki Viserys szavaiból, amit ki akar hallani, de közben meg ő is mintha tétovázna és így tulajdonítolyan jelentőséget annak az embernek a szavainak, aki már azt sem tudja kihez beszél... Alicenthez, Rhaenyrához, Aemmához?

 

Valahogy az az érzésem, hogy túlságosan is szimpatikussá próbálták meg tenni a karaktereket ebben a sorozatban és nem akarták, hogy esetleg mindenki tényleg megkérdőjelezhető figura legyen. A fő aktorok közül az egyedüli, akire rá merem mondani, hogy tényleg gonosz, az Otto Hightower, akiről el lehet mondani, hogy ő is egy második fiú és mint ilyen frusztrált és szeretne kitűnni, bizonyítani, de ő keveri az eseményeket egy olyan irányba, ami mindenkinek rossz és veszélybe sodorja ezzel a birodalom békéjét és a családját is. Alicent egy szenteskedő, finom úrihölgy, aki nem akar konfliktust. Rhaenyra szegény elnyomott, akinek még a házasságtörést sem lehet felróni, mert mint tudjuk próbálkoztak Laenorral, csak nem jött össze, de az ő összes problémája a társadalmi elnyomás miatt van. Az előző részben mikor Daemon megöli Vaemond Velaryont, akkor látható, hogy odabólint neki Rhaenyra (ide belinkelem), de a könyvben ez is sokkal érzékletesebb volt. Ott egy kicsit más volt a szituáció, de ott ennél sokkal egyértelműen ő öleti meg Daemonnal, majd utána megeteti a testét Syraxal, ami azért valljuk be sokkal brutálisabb. A könyv olvasása közben sem szimpatizáltam a Zöldekkel, de az az igazság, hogy a Feketékkel sem és egyáltalán nem éreztem, hogy ennyire egyértelműen implikálnák, hogy kik a jók és kik a rosszak. A gyerekek még egyelőre inkább a háttérben vannak, de rajtuk keresztül is eddig nekem úgy tűnt, hogy a Zöldek szinte azonosulhatatlanok és ez nem egy olyan jól balanszírozott arány, amiért én annyira szerettem ezt a konfliktust a Sárkányok Táncát a könyvben.

 

Hozzátenném, hogy ami nekem tetszett ebben az epizódban, hogy egy kis karakterizációval, ha nem is tették szimpatikussá, de valamelyest közelebb hozták Alicent gyerekeit a nézőkhöz. Aegon egy borzalmas alak benyomását keltette és amúgy most sem kedvelem, de már egy érthetőbb figurának tűnik. Szeretetet valószínüleg nem kapott Viserystől sem, az anyja pedig amikor közös jelenetük van szinte mindig támadólag, degradálóan viselkedik vele és folyamatosan ebbe a szerepbe próbálja belehergelni, hogy ő legyen Rhaenyra riválisa, amit Aegon nem akar. Ez pedig rímel arra, ahogy Alicentet a saját apja használta eszközként, nem törődve azzal mi lenne jó a lányának és Alicent is aztán csak felhasználja a saját gyerekét, aki emellett tényleg elkorcsosul, de nem is kapta meg azt a szülői szeretetet, odafigyelést, amire szüksége lett volna és talán elkerülhető lett volna, hogy ilyenné váljon. Szóval nekem tetszett az, hogy Aegon maga nem akarja a koronát és ő is csak egy bábú, amit a feje felett döntők mozgatnak, ami egy visszatérő motívuma a sorozatnak. A másik ilyen örömteli pillanat Aemond szereplése volt. Az előző részben elég badass volt és ahogy Daemonnal egymásra néztek a vacsoránál az sokat sejtető volt, de azért elég rajzfilmfiguraszerű gonosz volt. Most beleláthattunk az ő vágyaiba, amelyek nem is alaptalanok. Sokkal komolyabban veszi magát, a szerepét, az örökségét, lehet jobb férje lenne Helaenának is (korábban volt egy rész, ahol Aegon leszólja a testvérüket és Aemond megvédi vele szemben), de ő arra van kárhoztatva, hogy a háttérben maradjon. Az által, hogy láthattuk az érzéseit, mindenképp emberibbnek tűnt az előző epizódbeli feltűnése után. Annak is örültem, hogy egy kicsit láthattuk Királyvár kevésbé vonzó felét, amit utoljára a sorozat elején mutattak meg nekünk, de egy kicsit kimozdulva a megszokott helyszínekről üdítő volt látni az egyszerű embereket, akiknek a perspektívája sokszor elsikkad ebben a játszmában.

 

Ugyanakkor ez az egész szekvencia túlságosan el volt húzva. Szinte az egész epizód arra volt felfűzve, hogy keresik Aegont és ezt a hamis dilemmát próbálják meg felpumpálni, hogy hú akkor most Rhaenyrát meg kell ölnünk, vagy hagyjuk életben... mintha nem lenne egyértelmű, hogy Daemonnal, meg egy valagnyi sárkánnyal az oldalán Rhaenyra nem fogja elfogadni a feltételeiket és itt mindenképpen háború lesz! Azt érzékeltük, hogy Viserys halálának nagy súlya van, itt most egy végzetesen fontos döntés előtt állnak Királyvárban, de a hangsúlyokat teljesen hibásan helyeztek el olyan pontokra, amelyek komolytalanok. Alicent nem akarja ezt az egészet, de Viserys deliriumos félrebeszélése miatt mégis belemegy, de az nem mindegy, hogy akkor most mi lesz Rhaenyrával, mintha annak jelentősége lenne, hogy ők mit ajánlanak neki. Az szó szerint vérgagyi volt, hogy Lord Beesbury úgy hal meg, hogy Criston Cole mondja, hogy üljél csak vissza és véletlenül beleveri a fejét az asztalba... na ne már. Itt pont az események lényege veszlik el, ez egy point of ne return, ahol az összeesküvés formát ölt, kibújik a szög a zsákból és amikor ez ellen valaki felszólal, akkor azt szánt szándékkal megölik, így meg úgy van beállítva, mintha ez csak egy szerencsétlen baleset lenne. Mintha nem értették volna meg a történetet az alkotók, ami azért furcsa, mert Ryan Condal nagyon jól ismeri ezt a világot és Martin azt is nyilatkozta, hogy az itt bemutatott Viserys szerinte sokkal drámaibbra sikerült, mint ahogy ő fogta meg a karaktert a könyvben. A másik ilyen csalódástkeltő pillanat nálam az nem egy ilyen egyértelmű hiba volt - ez nem volt lefektetve a könyvben - Larys Strong karakteréhez kötődött. Az egyik legérdekesebb figura volt számomra már a könyvben is, megidézte Varyst, Littlefingert, tele volt rejtélyekkel... az mondjuk kicsit már eleve komolytalan volt, hogy azt a szkarabeuszt vagy mit azt úgy mutogatta, mint a képregényes gonoszok a jelvényüket, mikor megölette az apját meg a testvérét a henchmanek is jól el voltak látva ezzel az emblémával. Ebben a részben viszont az borzasztó kiábrándító volt, hogy kiderült, hogy az ő end goalja (kétlem, hogy valami jelentősebb motivációt fog kapni) az, hogy nagyon szeretné kiverni Alicent lábaira... most komolyan! Eleve szerintem elég bárgyúnak hat, hogy a dongalábúnak pont lábfétise van, de ez az egész karaktert számomra komolyan vehetetlenné tette, hogy sötéten ármányokdik, bábjátékosként mozgatja a szálakat, majd jutalmul ráránt, ha meglátja a nő lábujjait. Az egyébként jó volt abban a jelenetben, hogy érzékeltették, hogy Alicentet, mint nőt hogy használják és ő, ahogy arról beszéltek Rhaenysszel is ebben a részben, nem kaphatja meg amit akar, csak mások vágyának, törekvéseinek a tárgya lehet (volt az az epizód még a évad első felében, mikor Rhaenyra elveszíti a szüzességét Criston Coleal és közben mutatják, hogy Viserys is szexel Alicenttel és ott Alicent fejben mennyire nem ott járt és nem akarta az egészet, csak a kötelességét teljesítette).

A bejefzés pedig egyszerre volt kínos és érthetetlen. Az oké, hogy Rhaenys meg akarja szerezni Meleyst, a sárkánylovas és a sákránya kötelék elvileg eleve megbonthatatlan addig amíg a sárkánylovas él (ezért furcsa, hogy Laenor eltűnt Essosra, de Seasmoke ott maradt úgy, hogy elméletileg addig más nem ülheti meg, amíg Laenor él, így csatában sem vehetnék hasznát) és Rhaenys védtelennek is érezheti magát nélküle. Amikor kiszabadult, akkor olyan volt, mintha ezzel bizonyítani akarná, hogy ő mennyivel különb a Zöldeknél, hogy nem öli meg őket, pedig megtehetné (na nem mintha Rhaenyst meg akarták volna ölni), de közben meg egy csomó ártatlan közembert, akinek semmi szerepe nem volt ebben a viszályban valószínüleg megölt, legalábbis kétlem, hogy amikor ott keresztülgázolt a tömegen Meleysszel, akkor a városlakók csak a térdüket horzsolták volna le. Az egész ahogy kinézett az meg nevetséges volt. Amikor szigorúan belenéz Rhaenys a kamerába már ott kiakadt a cringe méterem, de aztán rákiabált a sárkány Alicentékre akik úgy állnak ott, mint akik éppen elkezdenének vitatkozni Rhaenysszel, majd utána széttaposva mindenkit a "sosemvolt királynő" egyszerűen elmegy... és ez a vége.

 

Az egész Zöld tanácsnak az lett volna a lényege, hogy Viserys halála után gyorsan kell cselekedni, nem hagyni esélyt arra, hogy az események kicsússzanak a kezeik közül, ahogy Mészöly Kálmán bácsi mondaná, "Keményen, határozottan, nincs izé!". Ezzel szemben itt végig tököltek, hezitáltak, húzták az időt és teljesen rossz pontokra helyezték el a hangsúlyokat az események elmesélése során... ennek a résznek úgy kellett volna véget érni, hogy Aegon kornozásának híre eljut Rhaenyrához és aki olvasta a könyvet tudja, hogy ott közben történik valami és az mennyire ütős befejezése lett volna az epizódnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem másodjára is még tegnap este. Ha valaki nem ismeri a könyvet (és most próbáltam úgy nézni), akkor nem olyan rossz.

Spoiler

Elképzelhető, hogy azt akarják ábrázolni, hogy Alicent fokozatosan válik velejéig romlottá, ahogy érzékeny veszteségek érik a háborúban. A motivációi így is fennállnak, hiszen elég lelkesen hinni akar Viserys utolsó mondatainak saját ízlése szerinti értelmezésében. Beesbury halála is kellően hatásos volt, véletlennek nem mondanám. Egyedül Westerlingnek nem kellett volna ott lennie (egyrészt a könyvben a fickó már rég halott, úgy kb. 20 éve), ez egy felesleges logikátlanság volt. Beesbury sorsára még kitérhetnek egy-két mondatban., teszem azt amikor a családja a feketék mellé áll. Az Aegon utáni hajsza a karakterépítésre jó volt. Az eddig sematikus Aemond mélyebb vonásokat kapott. Meg azért láthattuk, milyen alja dolgok mennek Bolhavégen és a királyi testőrségen belül is megjelent a törésvonal.

 

Amit tényleg sajnálok, hogy a szervezkedésből, a palotaforradalomból kaptunk keveset. A Rhaenyra-hű őrök, szolgálók, udvaroncok stb. eltávolítása, letartóztatások, levelek szétküldése. A cselekmény néhol szétesett. A 9. részek közül egyértelműen az egyik leggyengébb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nute Gunray írta:

Megnéztem másodjára is még tegnap este. Ha valaki nem ismeri a könyvet (és most próbáltam úgy nézni), akkor nem olyan rossz.

  Spoiler elrejtése

Elképzelhető, hogy azt akarják ábrázolni, hogy Alicent fokozatosan válik velejéig romlottá, ahogy érzékeny veszteségek érik a háborúban. A motivációi így is fennállnak, hiszen elég lelkesen hinni akar Viserys utolsó mondatainak saját ízlése szerinti értelmezésében. Beesbury halála is kellően hatásos volt, véletlennek nem mondanám. Egyedül Westerlingnek nem kellett volna ott lennie (egyrészt a könyvben a fickó már rég halott, úgy kb. 20 éve), ez egy felesleges logikátlanság volt. Beesbury sorsára még kitérhetnek egy-két mondatban., teszem azt amikor a családja a feketék mellé áll. Az Aegon utáni hajsza a karakterépítésre jó volt. Az eddig sematikus Aemond mélyebb vonásokat kapott. Meg azért láthattuk, milyen alja dolgok mennek Bolhavégen és a királyi testőrségen belül is megjelent a törésvonal.

 

Amit tényleg sajnálok, hogy a szervezkedésből, a palotaforradalomból kaptunk keveset. A Rhaenyra-hű őrök, szolgálók, udvaroncok stb. eltávolítása, letartóztatások, levelek szétküldése. A cselekmény néhol szétesett. A 9. részek közül egyértelműen az egyik leggyengébb.

 

Ez csak nyomokban tartalmazott ilyet, de ha könyv spoilerről beszéltek, azt majd külön spoilerrel tudnátok jelölni? Mert én nem olvastam a könyvet, szóval nem szeretném előre tudni, hogy kit milyen veszteségek érnek (bár nyilván naivitás lenne azt gondolni, hogy senkit semmilyen. :P 

 

Spoiler

Visszatérve az írásodra, én ugye nem olvastam a könyvet, de pont az utolsó bekezdésedet éreztem végig az epizód során. A cselekmény néhol szétesett, ráadásul Alicent karaktere sem nagyon volt összhangban a korábbiakkal, ez a hintapolitika eléggé komolyan vehetetlen volt tőle.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is újranéztem, de nálam sajnos az ítélet nem változott. Az egyik bajom, hogy kitalálnak új ötleteket, amikkel aztán ők maguk nem tudnak mit kezdeni.

Spoiler

Például kitalálták, hogy mi lenne ha a Fehér Féreg elrabolná Aegont a koronázása előtt. Aztán ennek a szálnak az lett a konkluziója, hogy a Fehér Féreg aki annyira fifikáns, hogy a kémeivel be tudta hálózni a Vörös Erődöt és még a herceget is megkaparintotta, akkora idióta, hogy ezután simán visszaadja a herceget, mert a Segítő azt mondta hogy a kéréseinek majd utána néz. Mi van? Egy üres igéretért csinált ekkora cécót? Minek?

 

Meg Aemond miért beszél úgy mintha azt hinné, hogy Aegon után ő a következő trónöröklési rangsorban? Aegonnak már vannak törvényes gyerekei. Láttuk is őket a feleségénél/testvérénél. Ha Aegon eltűnik/elhajózik akkor az elsőszülött fia lenne a trónörökös.

 

A Rhaenys-es jelenetből pedig sokkal jobban kivághatták volna magukat. Ha már annyira akartak neki egy sárkányos belépőt akkor miért nem igy folytatták: mivel a jelenet a sárkányveremben játszódik és a sárkányok és a lovasaik között különleges kapcsolat van, ezért azután, hogy Rhaenys szörnye ráförmed az "új királyra", előbújhatott volna Aegon sárkánya Sunfire és Helaena sárkánya Dreamfyre, hogy megvédjék a gazdáikat. Esetleg halhattuk volna ahogy Aemond szörnyetege Vhagar üvölt a távolban és akkor már érthető lett volna hogy Rhaenys miért pucol el de villámgyorsan. Mondjuk a legszuperebb az lett volna ha ezt az egészet nem erőltetik és inkább maradnak a könyvnél: Aegon felül a saját sárkányára és a koronázás után diadalmasan körbe repül Királyvár felett. Esetleg ezt láthattuk volna különféle nézőpontokból: az éljenző tömegéből, de épp igy mutathatták volna, ahogy a nem elég hűséges alattvalók vérbe fagyva fekszenek, miközben az új király diadalmasan repked felettük az égben. Mennyivel erősebb zárása lett volna a résznek és mennyivel jobban megadta volna az alaphangulatot a közeledő konfliktusnak.....

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Bomarr írta:
Spoiler

új király diadalmasan repked felettük az égben.

 

Spoiler

Mondjuk nekem az nem jött le az eddigiekből, hogy Aegonnak vannak törvényes gyermekei is már. Eleve az egész Aemond - Cole beszélgetés úgy értelmezhető csak a számomra, ha Aegon halálával Aemond lenne az uralkodó, nem Aegon kölykei. 

 

A diadalmas repkedés meg azért lett volna fura, mert úgy tűnt Aegonnak nincs ínyére a királyság, ő is érzi, hogy ez nem neki való, akkor ne repkedjen nekem itt diadalmasan. :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Azt megértem hogy nem jött át hogy Aegonnak vannak törvényes gyerekei, mert a sorozat nagyon hányavetien kezeli a témát. De konkrétan láttuk is őket, amikor Alicent épp Aegont keresi és bemegy Helaenához. Ez a két gyerek Helaena Targaryen és Aegon Targaryen két gyereke. A nevük: Jaehaerys Targaryen és Jaehaera Targaryen. Ha Aegon eltűnne Jaehaerys lenne a trónörökös.

auVl54R.jpg

 

Aegonnak pedig nincs ínyére az uralkodás, amig el nem kezdik éljenezni. Amikor a kardját lengeti a tömegnek már láthatóan kezd tetszeni neki a hódolat. Ennek nyugodtan lehetett volna egy logikus folytatása, hogy sárkányhátra ül és azon ünnepli magát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Áh, hogy ezek azok. Ezen a ponton - mivel azt hittem, hogy a hercegnő és Daemon még mindig a palotában vannak - azt hittem, hogy ők Daemonék gyerekei, de akkor ezek szerint nem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Nekem se jött át, hogy azok ott Aegon gyermekei, pedig én emlékeztem hogy Daemonék már nincsenek Királyvárban. A helyzeten amúgy az sem segít, hogy Aemond idősebbnek néz ki mint Aegon.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:
Spoiler

Elképzelhető, hogy azt akarják ábrázolni, hogy Alicent fokozatosan válik velejéig romlottá, ahogy érzékeny veszteségek érik a háborúban.

 

Spoiler

Érthető ha ebbe az irányba akarnak menni, de ehhez semmi szükség nem volt Viserys szavainak a félreértésére. Alicent karakter-fejlődése eddig arról szólt, hogy egyre jobban kezd magára találni. Ezt a váltást akarta gondolom jelezni, amikor felvette a zöld ruhát Rhaenyra esküvőjén. Aztán évekig ő maga traktálta Aegont azzal, hogy ő lesz a következő király, mert ha nem akkor veszélyben az élete. És erre a félelemre az idő múlásával egyre több oka megvolt. Hisz Rhaenyra összeállt a roppant veszélyes Daemon-nal, úgy hogy előtte Alicent tudomása szerint roppant gyanús körülmények között meghalt Rhaenyra előző férje. A fiának kivágták a szemét és Rhaenyra semmiféle megbánást nem tanúsitott, sőt az ő gyerekét okolta amiért kimondta az igazságot amit mindenki tud. 

Ezután rá pár évre Daemon a trónteremben lefejezett egy nemest.

 

Alicentnek minden oka meglett volna, hogy féltse a gyerekei és a családja életét. Ez ömagában szimpatikus vonás. Ementén szervezhette volna a trónbitorlást. De a készitők Alicent karakter-fejlődését kihajították az ablakon. Nem számit, hogy ő könyörgött Aegonnak, hogy legyen majd király, nem számit, hogy ő szerette volna visszahozni az apját az udvarba, hogy segítse a mahinációkban, nem számít az egyébként jogos félelem Daemontól..... mert hirtelen vett 180 fokot a karakter és mindent megbocsátott Rhaenyrának és most már egyedül azért akarja Aegont királynak mert a király fél lábbal a sírban motyogott valamit.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány gondolat még az eheti rész befejezéséhez: könyvspoiler, szóval csak az kattintson aki olvasta, vagy nem zavarja, ha előre megtud egy részletet:

Spoiler

Sok dolog kavargott még bennem a rész után, ez a szerezzük meg Aegont dolog, meg a kavarás Mysariával, de ami a legjobban megmaradt az a befejezés. Az egy annyira jelentőségteljes pillanat volt, amikor Aegon talán először életében szeretettnek, megbecsültnek érzi magát és már a testbeszédén, de a tekintetén is látszik, hogy mennyire megváltozik, amikor a tömeg elkezdi éljenezni. Na és itt volt ez a jelenet, amibe szó szerint berobban alulról Rhaenys és Meleys és tönkrevágja a pillanatot. Az amúgy egy fun fuct, hogy Rhaenys (a Hódító húga) hegyén van a Sárkányverem és aztán egy másik Rhaenys az, akit itt látunk most rombolni. Helaena több "jóslata" is megvalósult már a sorozatban, láthattuk ezt Aemond kapcsán is és szerintem ő sokkal jobb például annál a papírmasé karakternél, aki a könyvben volt. Volt ez a mondata: "Beware the beast below the boards..." ugye sokan gondoltak ekkor az ominózus Blood & Cheese esetre, ami majd később történik meg és az egyik főszereplője pont Helaena lesz, de ez akár utalhatott erre a Rhaenyses jelenetre is. Ettől még maga a kivitelzés, ahogy állnak ott a Zöldek bambán, meg az egész ahogy megtörténik még mindig inkább kínos, de nem is ez az, amit érdemes tekintetbe venni.

 

A polgárháború során egy későbbi esemény, ami elég szignifikáns a háború következményeit illetően, az a Sárkányverem elpusztítása, benne több sárkánnyal, meg Joffreyval stb. Ugye ott a városlakók kelnek fel a Targaryenek ellen és ez ettől az eseménytől függetlenül is kirobban, de ez akár előrevetíthette, megágyazhatott annak is, hogy itt most egy ellentétes dinamikát láttunk, a hatalmasok taposták el a gyengéket. Az a jelenet, amikor Rhaenys farkasszemet néz a Zöldekkel, abban benne van, hogy ő morálisan felsőbrendűbbnek, erkölcsösebbnek mutatja magát, megölhetné őket, véget vethetne ennek az egész árulásnak, de ő nem teszi meg. Ezzel együtt viszont visszaköszön az is, ami egy szintén visszatérő eleme mind az alap történetnek, mind Martin kiegészítő műveinek, hogy miközben a hatalmasok játsszák egymással a játszmáikat, addig mindig közben az egyszerű emberek, a köznép szívja meg a legjobban. Itt amikor keresztülgázol mindenkin Rhaenys abban benne van az is, hogy a lakosok annyira nem számítanak, de aztán eljön az idő, amikor számítani fognak ők is. Talán a Mysariás mondat is arra utal, hogy igen itt van a köznép, akik szenvednek, de nem szabad elfeledkezni az ő szenvedéseikről, mert ők biztosan nem fognak! Szóval, ha esetleg majd beleszőnék ezt a későbbiekben a Sárkányverem elpusztításánál, hogy megemlíti valaki, hogy 'hé emlékszel amikor az a luvnya széttaposott itt egy csomó embert' és akkor úgy érzem, hogy ez jelenet valamivel kerekebb lett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv egyébként hosszan átveszi a Zöld Tanácsot és döbbenet utólag olvasni hogy minden érdekes részt meg olyat ami tisztázta volna a dolgokat kivágtak. Az egészet nem rakom ide, de itt van pár mondat amit simán szóról szóra belerakhattak volna és máris több értelme lett volna, hogy mi miért történik (bárki elolvashatja, nincsenek benne jövőbeli eseményre vonatkozó spoilerek):
 

Spoiler

"Ser Otto emlékeztette őket, hogy Rhaenyra férje nem más, mint Daemon herceg.

– Mindannyian ismerjük a természetét. Legyünk tisztában vele: ha Rhaenyra valaha elfoglalja a Vastrónt, Daemon fog uralkodni felettünk, egy olyan könyörtelen és ádáz királyi házastárs, aki csak Maegorhoz mérhető. Az én fejem fog elsőként a porba hullni, efelől semmi kétségem, de a királynétok, a lányom is követ hamarosan.

Alicent királyné egyetértett vele.

– A gyermekeimet sem fogják kímélni. Aegon és fivérei a király törvényes gyermekei, sokkal erősebb a trónigényük, mint Rhaenyra fattyainak. Daemon megtalálja a módját, hogy mindegyikükkel végezzen, még Helaenéval és a kicsikkel is. Ne feledjétek, az egyik Strong vakította meg a fél szemére Aemondot. Akkoriban még csak kölyök volt, ez igaz, de az a fiú az apja fia, és a fattyak természetüknél fogva szörnyetegek.

 

Ser Criston Cole is felszólalt. Emlékeztette a többieket, hogy ha a hercegnő fog uralkodni, akkor utána Jacaerys Velaryon következik.

– A Hetek könyörüljenek ennek a birodalomnak, ha egy fattyút ültetünk a Vastrónra. – Rhaenyra ledérségét és férje kicsapongásait sem hagyta szó nélkül. – Bordéllyá fogják változtatni a Vörös Tornyot. Senki ember lánya, felesége nem lesz biztonságban. És még a fiúk sem… mindannyian tudjuk, milyen volt Laenor.

[...]

Aznap éjjel nem indult útjára holló, és nem szólaltak meg a harangok. Ser Criston Cole kapta a feladatot, hogy őrizetbe vegye az udvarban maradt „feketéket”, azokat a nemeseket, valamint lovagokat, akik Rhaenyra hercegnő felé hajlottak.

– Ne alkalmazz erőszakot, csak ha ellenállnak – utasította Ser Otto Hightower. – Azoknak, akik térdet hajtanak és felesküsznek Aegon királyra, nem eshet bántódásuk.

– És akik nem? – kérdezte Orwyle nagymester.

– Ők árulók – jelentette ki Vasvessző –, és az árulók halálával lakolnak.

Larys Strong nagyúr, a suttogók mestere ekkor szólalt meg először és utoljára. – Tegyünk esküt mi elsőként – mondta –, nehogy áruló legyen közöttünk. A Dongalábú előhúzta tőrét, és vágást ejtett a tenyerén. – Véresküt, amely összeköt minket, testvérekké tesz halálunkig. Az összeesküvők mindegyike megvágta a tenyerét, és a kezüket egymásra téve testvériséget esküdtek. Egyedül Alicent királyné mentesült az eskü alól, női mivoltára való tekintettel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legutolsó rész nekem baromira bejött. Most is voltak változtatások de ezekkel nem voltak gondjaim. A múltkori részre elég dühös voltam, de összességében le a kalappal az évad előtt. A finálé nálam nagyot szólt. A java pedig csak ezután jön....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett az utolsó rész, és összességében a sorozat is. A világépítésben nagyon jó ez a sorozat, csak úgy röpködtek a földrajzi és nemesi ház nevek, akár az olyan mellékszereplők is egyértelműen beazonosíthatóak, mint a fekete tanács tagjai, míg a GoT-ban azért előfordult hogy "Lord 1" vagy "Lord 2" néven futott egy-egy nemesúr.

 

@Bomarr a tizedik rész kapcsán milyen változtatásokra gondolsz?

 

Spoiler

Bennem az merült fel, hogy nem rémlik, hogy a könyvben Aemond csak megleckéztetni akarja Luke-ot és nem nem megölni. Itt meg ugye végül a sárkányok "szabadultak" el, ami jól rímel Viserys korábbi mondataira még a sorozat elején.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Bár több kisebb eltérés volt, az igazán nagy az volt amelyiket emlited. A könyvben Aemond szánt szándékkal gyilkol és emiatt később az anyja le is cseszi.

 

Viszont ezaz eltérés tetszik mert Aemond részéről ritka nagy ostobaság most gyilkolni amikor mindkét fél érdeke a diplomácia. Hisz itt még megvan az esély hogy az egyik oldal annyi szövetségest tud maga mellé rendelni hogy a másik oldal harc nélkül bedobja a törülközőt. Nincs értelme a provokációnak. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.