Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

2020. 09. 05. - 9:50, caseyjones írta:

az egész sorozat során a Mások a háttérben mozgolódtak, készülvén valami hatalmas dologra, borítékolható volt, hogy a végére lesz valami óriási összecsapás. Ehhez képest ezt az ütközetet elég gyorsan lezavarták...

De jött is az a hatalmas dolog, illetve az óriási összecsapás. Én nem gondolnám, hogy olyan hamar lezavarták volna, lényegében egy teljes rész szólt csak az ütközetről, ahol több, mintegy órán keresztül követhetjük a csatát. Ennél nagyobb mennyiségben legfeljebb háborús filmek szoktak csatákat bemutatni, nem érezném többnek szükségét. Ráadásul nem gondolnám, hogy attól nagyobb jelentősége lenne a dolognak, hogy jobban elhúzzák időben.

2020. 09. 05. - 9:50, caseyjones írta:

Brannel akart végezni, nem?

Igen, ez oké, de miért ilyen módon? Egy rokkant alig felnőtt valaki megöléséhez nem kéne feltétlenül személyesen felvonulnia, pláne ha tudja, hogy az egész siker azon múlik, hogy ő maga életben maradjon.

2020. 09. 05. - 10:05, Yoda József írta:

Nekem a másokkal kapcsolatban az a problémám, hogy végső soron semmilyen hatással nem voltak a végkifejletre. Legalább tépázták volna meg Dany seregeit annyira, hogy ne legyen olyan nevetségesen egyszerű a királyvári csata. Ami azért vicces, mert a deresi csatából úgy tűnt, hogy azért rendesen meg lettek tépázva, és hogy pl. az összes dothraki elhullott (amit D&D ráadásul ki is mond a werkfilmben), a következő részekben mégis olyan, mintha mi sem történt volna. Respawnoltak a katonák :D

Na igen, ez a rohadt idegesítő. Mert amúgy láttuk, hogy óriási veszteségeket szenvedtek, ami ráadásul egy tökéletes pillér lehetett volna a királyvári csatánál Dany döntéséhez. Egy meggyengült és amortizált haderővel nem tudta volna "hagyományosabb" módon felvenni a versenyt, ez is abba az irányba lökte, hogy a sárkánnyal mészárlást rendezzen, ha hamar végezni akar. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen vonulatban tök jól fel lehetett volna használni Cersei bérelt seregét, amiről egyébként kb. semmi értelmes szó nem is esik.

Csomó hibát és hiányosságot el lehetett volna kerülni, ha egy ilyen apró részletre odafigyelnek rendesen, már csak ezzel is.

18 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Én Arya szálát azért érzem elvarratlannak, mert ugye elhatározza, hogy nyugatra megy, hogy felfedezze, mi van arra. Ezt a szálat simán lehetne még folytatni.

Mint ahogyan az összes többi szálat is. ;) Főképp, hogy mivel GoT, így még a halottakét is. :) 

De ezért is írtam Aryára, hogy ezen sorozat kontextusában el lett varrva a története. Az, hogy elhajózik egy eddig ismeretlen területre felfedezni, az nem igazán scope a GoT tekintetében. Kiváló spin-off alapanyag, de az alapsorozat szemszögéből én úgy látom, hogy Arya sorsa kerek egész.

16 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

De nekem simán belefért volna, hogy a szereplők minden erőfeszítése ellenére győztek volna végül a Mások. Hiába a sárkánykő és társai, különleges képességekkel rendelkező emberek, meg sárkányok, hatalmas seregek stb, ezek mind mégsem lettek volna elegek ahhoz, hogy legyőzzék őket.

Nekem ez annyiból nem tetszett volna, hogy a sorozat legfőbb alapjait árnyékolta volna be. A házak közti csatározások, családi és politikai intrikák, a Vastrónért folytatott gátlástalan harc. Erről szólt igazán a GoT, nem a Másokról. Ha a Mások győznek, akkor ez elhomályosított volna minden addigi történést Westeros trónjáért, csorbítva ezek jelentőségét. Mintha éveken keresztül figyelnéd egy hangyafarm életét, hogy aztán jöjjön egy hatalmas csizma, ami széttapossa az egészet.

16 órával ezelőtt, NorbiLordi írta:

Nem kell kőbe vésett dolognak lennie hogy mindig a "jók" győzzenek. Ettől még ugyanúgy végig lehet izgulni a történetet.

Nem is mondanám, hogy itt a "jók" győztek a végén. :P 

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Természetesen egyetlen erkölcsileg és agyilag feddhetelen ember volt Westerosban, mégpedig Havas Jon. Ő ebben a beteg erőszakos vérfertőző világban az egyetlen helyes útmutató. Havas Jon ott olyan mint nálunk Teréz Anya.

Havas Jon szerintem egy jellemtelen és töketlen figura, aki az esetek többségében csak sodródik az árral. Van egy morális értékrendje, ami nagyon szépen hangzik, megpróbál mindent ennek alárendelni, adni mindig a jófiút, de én több esetben is láttam emögött egy nagy adag sunyiságot.

Meg hát aki az egykori szerelmét képes ilyen csúnyán átverni, egy csók után pedig nemes egyszerűséggel ledöfni, mint egy malacot, az a szememben nem több egy gerinctelen féregnél.

52 perccel korábban, Yoda József írta:

Az meg a másik, hogy nem igazán zavarta a tudat később sem, hogy a nagynénivel kufircolt :D

Nekem úgy rémlik, hogy ez eléggé zavarta, leginkább ez törte meg a kapcsolatukat. Miután kiderült az igazság, már nem tudott úgy nézni Dany-re, elhidegültek egymástól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

17 perccel korábban, pb69 írta:

Nekem ez annyiból nem tetszett volna, hogy a sorozat legfőbb alapjait árnyékolta volna be. A házak közti csatározások, családi és politikai intrikák, a Vastrónért folytatott gátlástalan harc. Erről szólt igazán a GoT, nem a Másokról. Ha a Mások győznek, akkor ez elhomályosított volna minden addigi történést Westeros trónjáért, csorbítva ezek jelentőségét. Mintha éveken keresztül figyelnéd egy hangyafarm életét, hogy aztán jöjjön egy hatalmas csizma, ami széttapossa az egészet.

 

Nekem ettől lett volna egy ilyen "az élet kegyetlen" feeling, hogy mindez amit leírtál végül ugysem számított volna a végén, ha mindenkit legyaknak a Mások. Való életben is jöhet bárki aki széttapossa a hangyabolyod amit évek óta figyelsz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Dany ledöfése, úgy, hogy tulajdonképpen átverte a csókkal, kicsit belerondít ebbe az erkölcsösségbe

Nem éppen hisz Dany nem sokkal elötte épp tömeggyilkosságot hajtott végre. Szinte biztos hogy diktatúrát hozott volna létre. Meg kellett ölni. Ebben semmi erkölcstelen nincs. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Frenkie írta:

Szinte biztos hogy diktatúrát hozott volna létre.

Egyrészt, ez egyáltalán nem biztos. Valószínűsíteni lehet, de biztosra mondani szerintem túlzás. Azért azt se felejtsük el, hogy nem kiscserkészekkel szemben vetette be a terror eszközét, hanem elsősorban Cersei rémuralma ellen. Ettől függetlenül nyilvánvaló, hogy mocskos dolog volt ennyi civilt is feláldozni, de messzemenő következtetéseket még nem vonnék le belőle. Arról nem is beszélve, hogy amilyen korról és "erkölcsről" szól ez a sorozat, ennyi erővel Jonnak másból sem állt volna az élete, minthogy megy és halomra öli az embereket, mint  nagy "igazságosztó".

12 perccel korábban, Frenkie írta:

Meg kellett ölni. Ebben semmi erkölcstelen nincs. 

Már hogyne lenne benne erkölcstelen. Eleve nem gondolnám, hogy meg kellett volna ölni, más megoldás is lehetett volna, de ez még a dolog kisebbik fele. A gyilkosság módja viszont mindennek a legalja. Sok féregséget láttunk a 8 évad alatt, az emberi fertő legmélyebb bugyraiba is beleláthattunk, az a döfés viszont a szememben még így is benne van a TOP10-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Frenkie írta:

Nem éppen hisz Dany nem sokkal elötte épp tömeggyilkosságot hajtott végre. Szinte biztos hogy diktatúrát hozott volna létre. Meg kellett ölni. Ebben semmi erkölcstelen nincs. 

Nem a megölését gondolom erkölcstelennek, hanem azt, ahogyan tette. Eljátsza a nagy romantikus arcot, aztán csókolózás közben legyakja? Ez nem méltó se egy férfihez, se egy gerinces emberhez.

 

Ha eléáll, és kerek perec megmondja neki, hogy mondjuk "én, Aegon Targaryen, ezért és ezért a bűnökért halálra ítéllek", az sokkal gerincesebb lett volna. Akkor csak a neki tett esküjét szegte volna meg.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
1 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Megtalálták Viseryon Targaryent a 2022 -ben érkező House of Dragon c. sorozathoz. A főszerepet Paddy Considine fogja alakítani.

 

Utána kellett néznem az eredeti hírben, mert elsőre nem volt egyértelmű. Ő I. Viserys király lesz majd, aki a nagyapját I. Jaehaeryst váltja a trónon a sorozat kezdetén. (Azt mondjuk sajnálom, hogyha Jaehaerys uralkodását nem láthatjuk, nekem ő volt talán a kedvencem a Targaryen királyok sorából.)

 

Spoiler

Ezek alapján arra számítok, hogy a Sárkányok tánca (Targaryen polgárháború) előtti időszakban veszi fel az események fonalát a sorozat és majd az évadok során később oda torkollik be. Az egy nagyon jól megírt konfliktus, árulással, intrikákkal, érdekes karakterekkel, társadalmi kérdésekkel és nem utolsó sorban, látványos csatákkal földön, vízen, levegőben.

 

Amennyire elveszített engem a tavalyi évadzáró után Martin univerzumának mozgóképes része, most annyira fellelkesültem... ebből egy nagyon jó sorozat is lehet!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Meglepő módon nálunk is megfog jelenni a 4K-s egybekiadás az összes évaddal és talán ennél is meglepőbb, hogy az Xpress-en napok óta benne van az eladási lista top10-ben, pedig az ára: 100 ezer forint. Még én hardcore Trónok rajongóként is erősen gondolkodom a vételen. Csodálom hogy ennyien ráugrottak igy válság idején. Már csak azért is mert a sima Blu-ray kiadásoknál is fantasztikus a kép. Az egyik legjobb Blu-rayes kép amit láttam. Böszme nagy TV-t kell venni ahhoz, hogy ennek a 100 ezres pakknak az előnyei kijöjjenek. De szépen néz ki a doboz.

Game Of Thrones: Seasons 1-8 4K UHD Steelbook Blu-ray 2019 Region Free:  Amazon.co.uk: Various, Various, Various: DVD & Blu-ray

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Bomarr írta:

Csodálom hogy ennyien ráugrottak igy válság idején.

Ez több hasonló termék esetében is megfigyelhető jelenség. Szerintem a válság nemcsak azt eredményezte, hogy sokan megszorultak anyagilag, hanem azt is, hogy most sokan nem tudtak költeni utazásokra, nyaralásokra, családi programokra. Ez egy másik réteget érint, viszont akiket kevésbé sújt anyagilag a válság, vagy így is több dolgot megengedhetnek maguknak, ők be fognak ruházni olyan dolgokra is, amik otthon kellemes kikapcsolódást nyújtanak, vagy egyszerűen csak szépen mutat a gyűjteményben, jót tesz a lelküknek. Olyan értelemben pedig könnyebben találnak rá anyagi forrást, hogy költséges tevékenységeket nem tudnak űzni a vírus miatt.

10 perccel korábban, Bomarr írta:

Böszme nagy TV-t kell venni ahhoz, hogy ennek a 100 ezres pakknak az előnyei kijöjjenek.

Akik beruháznak egy ilyenre, szerintem többségében inkább gyűjtői vagy rajongói attitűdből állnak bele. Nem feltétlenül akarják majd nézni is, pontosabban csak ezért nem vennék meg. Másrészt, sokan a jövőbe történő "befektetésként" is gondolhatnak erre. A technológia durván fejlődik, ami ma még a tévék tekintetében luxus vagy csúcskategória, az pár éven belül már alap lesz. Most még azt mondjuk, hogy egy ilyen minőségű tartalom teljes kiélvezéséhez csúcskategóriás technika kell (amihez mélyen zsebbe is kell nyúlni), évek múlva meg már bőven elérhető lesz. Akkor pedig már jól fog jönni, hogy vki elő tud húzni egy ilyen szettet.

Más kérdés, hogy a technológia fejlődésével úgyis jöhetnek majd az újabb és újabb kiadások, mindig az aktuális igényekhez igazítva, de sokan nem akarnak erre várni vagy erre alapozni. Inkább megveszik most, az a biztos. Később meg így akár ugorhatnak is egy-egy kiadást, ha nem ad nekik akkora extrát. Meg ugye mivel sokan tényleg dísznek veszik, fontos a kinézet is. Ha vkinek ez a dizájn nagyon bejövős, akkor inkább megveszi, nem tudni a következő kiadás milyen lesz majd ezen a téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

3 új színészt jelentettek be a készülő GoT előzmény sorozatához:

 

- Matt Smith játssza majd Daemon Targaryen herceget. Daemon nem más lesz, mint Viserys király testvére és a trón örököse.

 

- Olivia Cook Alicent Hightower szerepében fog tetszelegni. A karakter Otto Hightower, a király kezének lánya lesz.

 

- Emma D'Arcy Rhaenyra Targaryent fogja alakítani, a király elsőszülött gyermekét.

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Bomarr írta:

Ezek baromi jól hangzanak. Matt Smithre kifejezetten fontos karaktert osztottak. Daemon-nak kulcsszerepe lesz a Targaryen polgárháborúban.

Matt Smith-t a minap láttam a Crownban is (barátnőm nézi). Továbbra is pokolian jó színésznek tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Az újonnan bejelentett sorozatokról a véleményem:

 

10,000 Ships

 

Sztori: Nymeria királynő története. A történet a könyvek alapján a következő: a sztori ősrégi időkben kezdődik, amikor még állt Essoson a Valyriai Birodalom, ami olyasmi volt mint nekünk a Római Birodalom. Korát megelőzte a tudományokban és a művészetekben, és a vezetői leigázták a fél világot. A nagy különbség Rómával szemben, hogy a valyrok nagyon értettek a varázsláshoz és rengeteg sárkányuk volt. Velük szemben állt a kis hercegségekből és királyságokból álló Rhoyne vidéke.

A békének először az vetett véget, amikor a valyrok megöltek egy óriási szentként kezelt teknőst, amely felbőszítette a helyieket. Ezután egyik háború követte a másikat, végül a Valyriai Birodalom keményen odavágott és egy kikötővárost teljesen elpusztítottak. A véres mészárlásra két különböző reakció volt: egyrészt a rhoyne-iak egy része elkezdett szervezkedni és készült a bosszúra. A másik oldalon pedig ott állt Nymeria, aki rájött hogy ez egy háború amit nem nyerhetnek meg. Ezért inkább tovább kell állni és új hazát kell keresni.

Azoknak a története, akik a sárkányurak Birodalmával fel akarták venni a kesztyűt, brutális tragédiába torkollt. Ami pedig Nymeriát illeti: ő a követőivel együtt 10 ezer hajóval elhagyta Essost (innen jön a sorozat cime). A 10 ezer hajó éveken át volt úton. Az útjuk igazán kalandos és mivel erősen spoileres lehet a sorozatra a továbbiakat nem részletezem. Mindenesetre Nymeria később fontos történelmi személyiséggé vált.

Egy érdekesség: Arya nagy rajongója volt Nymeriának ezért róla nevezte el a rémfarkasát.

 

Vélemény: Nagyon adta magát, hogy ebből a sztoriból sorozat készüljön. Amikor pár éve beindult az ötletelés, hogy mikből lehetne sorozatot készíteni ezen a világon belül akkor rengeteg helyen lett bedobva Nymeria története. Ha az irók ügyesek akkor ebből egy remek, epikus sorozat sülhet ki. Kíváncsi leszek hogy pontosan honnan fog indulni. Már javában megy majd a háború Valyriával és gyorsan ugrunk oda hogy a 10 ezer hajó útnak indul, vagy látjuk azt a sok érdekes politikai kavarást és háborút is ami odavezet hogy erre az utazásra sor kerül? Remélem az utóbbi. Ez egy olyan téma amiből bőven kijön több évad is. Azt is eltudom képzelni, hogy a 10 ezer hajó majd csak az első évad legvégén fog először felbukkanni.

 

9 voyages

 

Sztori: Ez gyakorlatilag a már bejelentett Targaryen polgárháborúval foglalkozó sorozat spin-offja lesz. Az egyik mellékszereplő története lesz benne részletesen kibontva. A főhős, a királyi család egyik tagjának a férje. A teljes neve Corlys Velaryon, de úgyis emlegetik mint a Tengeri Kígyó. Még csak 16 éves volt amikor már remek tengerész volt. Rengeteg helyen megfordult: járt a Falon túl is. A cím viszont arra utal, hogy Essosba 9 utazást tett. Olyan helyeit járta be a kontinensnek, amelyről a legtöbb ember csak regékből és mondákból értesült. Járt Asshaiban ahol a mende-mondák szerint az egész város fekete kőből épült és állítólag annyira hatalmas, hogy Királyvár, Óváros, Qarth és Volantis együttesen is bőven elférne benne. Viszont valamiért nem élnek benne gyerekek. De megjárta Yi Ti-t is, melyet az istencsászárok uralnak. Itt akkora a gazdagság, hogy a hercegek színarany palotákban élnek. A listát pedig lehetne még folytatni.

 

Vélemény: Ha van rá büdzsé, akkor ez egy nagyon változatos és látványos kalandsorozat lehet. Arra számítok, hogy szemben a 10,000 Ships-el itt nem lesz annyira borús a hangulat, hisz ott egy nép próbál túlélni és új hazát találni mindenféle megpróbáltatások árán. Ez viszont egy kalandvágyó tengerészről szól. Nyilván rengeteg múlik a részleteken, de kíváncsian várom.

 

Flea Bottom

 

Sztori: a történetről semmit nem tudni. Annyi bizonyos, hogy a cím alapján Királyvár nyomornegyede, Bolhavég lesz a fókuszban. Túl régre nem mehetünk vissza mivel maga Királyvár nem egy régi város. A Targaryenek hódításával alakult meg. Tehát az első fősorozathoz képest maximum 305 évet ugorhatunk az időben visszafelé. De még az is lehet, hogy valamelyik sorozattal egyidőben fog játszódni. Az se lepne meg ha ez is becsatlakozna a Targaryen polgárháborúról szóló szériába és ebben a sorozatban úgymond alulnézetből a legszegényebbek szemszögéből látnánk hogy milyen egy véres polgárháború. De ez csak egy tipp a részemről.

 

Vélemény: Elég sajátos ötlet egy nyomornegyedről fantasy-t forgatni, de pont ez az egyediség tetszik az ötletben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a House of Dragon sorozatot várom nagyon. De amit a Sárkányok táncáról olvastam, az alapján brutálisan drága sorozat lenne. Nem tudom ez mennyire kivitelezhető. Vagy évekkel a polgárháború előtt fog játszódni? Csak mert a színészek nagyon fiatalok, pl. Olivia Cooke túl fiatal Alicent Hightower szerepére. Vagy csak későbbi évadban kezdődik a polgáháború, és lesz színészcsere, vagy öregítés?

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
43 perccel korábban, Bomarr írta:

Ettől miért csappant meg a kedved?

 

Mert nagyon kedveltem a karaktert és ezt egy kifejezetten félrecsúszott színészválasztásnak, illetve az inkluzivitás erőltetett és izzadságszagú megnyilvánulásának tartom. A Velaryonok westerosiak és emellett valyriai származásúak. Talán egy fokkal kevésbé hangsúlyos a külső jegyeikben megnyilvánuló valyriai örökség, mint mondjuk a Targaryenek esetében, de egy valami biztosan kijelenthető, nem a Nyár-szigetekről származnak! Értem, hogy mikor Martin kitalálta ennek az egész univerzumnak az alapjait és a benne szereplő egyének, házak történetét, akkor nem volt még a sokszínűség ennyire a popkultúra homlokterében, mint az elmúlt néhány évben amikor a GoT-t is néhányan támadták azzal, hogy túl fehér a cast. Most már szinte nem tehetik meg, hogy ne feleljenek meg ennek az elvárásnak, de ezt lehetett volna ügyesebben is bevezetni. Ha egy másik nemesi ház (mondjuk Dorneból), vagy egy jelentéktelenebb szereplő esetében lépik meg azt, hogy sokszínűbbé próbálják alakítani a szereplő gárdát azt kevésbé éreztem volna kirívónak, de a legelegánsabbnak azt tartottam volna, hogyha egy új karaktert alkotnak (aki színesbőrű és illeszkedik a meglévő világ viszonyrendszerébe), akinek a történetszála bekapcsolódhatott volna a sorozat főáramába (az alapsorozatnál előfordult, hogy több különböző karakter történetszálát gyúrták egybe és dolgozták át). Persze nyilván ahogy egy adaptációnak, nem kell minden szempontból igazodni az alapműhőz, ebben a kánonban Corlys Velaryon akár lehet fekete is... de akár az is beleférhetne, hogy egy ázsiai törpe alakítja Rhaenyra Targaryent, csak adnak rá egy világos színű parókát, meg esetleg egy kontaktlencsét... és nem is biztos, hogy a sorozat attól még rossz lenne, de bennem úgyanúgy keserű szájízt hagyna maga után, mint ez a húzás. Hangsúlyozom ez nem is a színész ellen irányul, aki lehet nagyon tehetséges, de az nekem nem tetszik, hogy Corlys Velaryont ő kelti életre, mert szerintem nem illik a karakterhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valahol megértelek, de nem hinném hogy pont nála a bőrszin annyira fontos lenne. Az anyjáról a nevén túl szinte semmit nem tudunk. Ha az anyjával variálnak és ő a Nyár szigetekről van akkor a gordiuszi csomó már meg is van oldva. Nagyot nem vesztünk azzal ha a Massey-ház kimarad a sztoriból.

De tudtommal ha az alap TV-sorozatot nézzük az sincs kőbe vésve hogy minden valyriai származásúnak fehérnek kell lennie, csak azért mert a Targaryenek azok voltak. A sorozat világán belül egyelőre az elsők és az andalok azok a népcsoportok akik egyértelműen mind fehérek. De javits ki ha tévedek.

Persze én is úgy vagyok vele, hogy ha ezt túlzásba viszik az már árt a sztorinak. De egy-kettő szerintem belefér. Ilyeneket az eredeti GoT sorozat is csinált néha. Jó példa erre Xaro Xhoan Daxos aki a könyvbeni leirás alapján igy néz ki:

4WrphWJ.png

 

A karaktere alapsztoriját teljesen megváltoztatták, úgy hogy a Nyár szigetekről származzon. És igy lett belőle fekete:

Cs9xo84.jpg

 

De Davos jóbarátja Salladhor Saan is arabos az eredeti szövegben. A sorozatban mégis fekete lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.