Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Hollywood Reporter szerint az HBO zöld utat adott egy másik előzmény sorinak, a House of the Dragon-nak ami 300 évvel az eredeti sori előtt játszódik.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Készül egy Targaryenes sorozat, de ott még csak a scripteknél tartanak.

Közben bejelentették hogy ez a Targaryen-sorozat megkapta a berendelést egy évadra. Ez a másik amit lefújtak ide nem jutott el. Annak ellenére se, hogy már pilot is volt hozzá forgatva. A Targaryen-sorozat showrunnere Ryan Condal lesz, aki George R.R. Martinnal a könyvek irójával közösen dolgozik a szérián. Az első részt egy Trónok harca veterán Miguel Sapochnik fogja rendezni, aki aztán több másik részt is dirigál majd.

 

Ez a mostani bejelentésben nem szerepel, de korábban kiderült: a sorozat a Sárkányok táncáról vagyis a Targaryen polgárháborúról fog szólni. Valamivel több mint 100 évvel a fősorozat előtt játszódik a sztori. Az alapanyag nagyon erős. Ez a polgárháború tele van fordulatokkal, óriási csatákkal, amiknek egy részét sárkányokkal vivják (lehet majd irok ide erről később bővebben). A látvány biztos a helyén lesz. Ha a karaktereket is sikerül jól hozni akkor szerintem egy pokoli erős sorozat lehet ebből.

Itt a hivatalos poszter:

Kép

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előzőt lelövik a teszt pilot epizód után, itt még pilot sincs, de már tuti a berendelés? Fura. Engem egy Stark központú történet, amiben a Mások is szerepet kapnak a magam részéről jobban érdekelt volna!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik sorozatnak az lehetett a hátránya hogy nem volt semmi alapanyag, mindent a nulláról kellett kitalálni, a jelek szerint pedig ez nem ment annyira jól a showrunnernek Jane Goldmannek. Ráadásul egy olyan konfliktust kellett volna bemutatni, aminek mindenki tudja a végét. Senki nem fogja azt hinni hogy a Mások fognak nyerni. Emellett a fősorozattal viszonylag kevés kapcsolódási pont lett volna a nagy időugrás miatt.

 

Ez a másik sorozat már ismerősebb keretek között játszódik, hisz lesz Vastrón, minden ismert nagy háznak ott lesznek a képviselői, a fordulatos alapsztori pedig ki van találva. Már van mire építkezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Most lett vége. Először is sajnálom hogy vége, nagyon szerettem nézni.

Szerintem iszonyú jó lett a zárás. Mindenki a helyére került, minden rohadék elpusztult. Holnap bővebben, most még a hatása alatt vagyok.

 

Örülök neki,hogy neked tetszett sokakkal ellentétbe/beleértve engem is /. Kíváncsian várom majd mit írsz róla. 

 

1 órával korábban, Darth Riddick írta:

Az előzőt lelövik a teszt pilot epizód után, itt még pilot sincs, de már tuti a berendelés? Fura. Engem egy Stark központú történet, amiben a Mások is szerepet kapnak a magam részéről jobban érdekelt volna!

 

Engem is. Csak tudod itt nincs alapanyag, és akkor már le kell ülni agyalni meg hasonlók csak hát nem ezen időket éljük. Pedig ezen sorozatba szabadon szárnyalhatott volna a fantázia mert ezen időben a mágia se volt gyenge Westerosba főleg a gyermekek miatt.  Na meg ugye Naomi Watts mint főszereplő nekem már ő egymaga elég lett volna,hogy nézzem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én viszonylag hasonlóan vélekedek a 8. évadról és a fináléról, mint Frenkie. Talán pont azért, mert én a 8. évad kezdetére fejetem be darálva az előző 7 évadot, és így tulajdonképpen egyben láttam az egész sorozatot, és nekem így, ebben a formában működött. Nem arról beszélek, hogy eldobtam az agyam a 8. évadtól és a finálétól (ez igaz az egész sorozatra, én továbbra sem értem azt az elképesztő hype-ot, ami korábban a szériát övezte, én láttam már ennél jobbat, de kétségtelen tény, hogy jól sikerült, de szvsz túl volt hype-olva, véleményem szerint a 8. évad fogadtatása ezért is lett olyan, amilyen. Szerencsére én ebből kiestem, én egészen másképpen néztem, eleve egészen másképpen álltam az egész sorozathoz, így nálam a befejezés működött!)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Kargarosz írta:

Pedig ezen sorozatba szabadon szárnyalhatott volna a fantázia

A diszletek/ruhák alapján szerintem rossz irányba szárnyalt a képzeletük. Egy ilyen régmúltban játszodó sorozatnál pont az tetszett volna ha minden sokkal kezdetlegesebb, mocskosabb, ősibb. Ehhez képest minden amit lehetett belőle látni elég csiricsáré volt. Naomi Watts például igy mutatott volna a sorozatban:

Képtalálat a következőre: „game of thrones bloodmoon shooting”

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, ez nem túl biztató kép, bár ez a történet számomra akkor is érdekesebb lett volna.

 

Mindenesetre a Sárkányok tánca zűrzavaros időszakának bemutatása sem lesz az ellenemre való. A most megismert családok, dinasztiák őseire nagyon kíváncsi vagyok. Nagyon bízom Martin aktívabb részvételében is (ami persze tovább odázza a 6-7-es könyvek megjelenését, de én azokról már rég lemondtam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lefújt Bloodmoon sorozathoz még egy lábjegyzet a részemről: nekem a casting elég nagy csalódás volt ott. Gondoltam egy ilyen ősidőkben játszodó sorozatban fontos szerepet kéne kapjanak az Elsők, akik szinte barbári szinten élnek még. Vártam egy-két karakán keménykötésű arcot, ehhez képest az összes férfiszereplő elég nyúlbéla volt. Pedig a GoT-ot is megdobta hogy volt egy Tormund, egy Véreb, egy Beric Dondarrion stb. Néhány megviselt középkorú arc, aki sok csatát látott már. A Bloodmoon viszont a casting alapján olyan volt mintha valami tini sorozat készülne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

A diszletek/ruhák alapján szerintem rossz irányba szárnyalt a képzeletük. Egy ilyen régmúltban játszodó sorozatnál pont az tetszett volna ha minden sokkal kezdetlegesebb, mocskosabb, ősibb. Ehhez képest minden amit lehetett belőle látni elég csiricsáré volt. Naomi Watts például igy mutatott volna a sorozatban:

Képtalálat a következőre: „game of thrones bloodmoon shooting”

 

Mondjuk nekem egy Naomi Watts többet ér mint bármelyik vagy bármennyi sárkány,de persze ez én vagyok. Pont ez volt a problémám a mostani sorozattal is,hogy a főszereplők nem voltak igazán annyira jók színészileg. Gondolok itt Emilia, Kitre akik nem voltak rosszak,de nálam olyan nagyon jók sem.

 

Erre jött ez a hír,hogy ez a nő a főszereplő egyből megörültem tőlem még ha csak egy városba játszódna a történet is érdekelne sárkányok nélkül bánom is én...öröm nézni a játékát  aki nem kis háttérrel rendelkezik. Erre meg jönnek aztán lelövik persze,ha tényleg tré lett akkor jobb is mert akkor az ő jelenléte se mentette volna meg a sorozatot az is biztos.

 

Viszont nagy remélem valahogy valami úton módon átmentik a hölgyet a mostani készülő sorozatba nagyon nagyon örülnék neki.  Vannak még ilyen képek amúgy a forgatásról? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most az oké, hogy Naomi Watts jó szinésznő (bár én ennyire nem vagyok tőle elájulva... szerintem a Trónok harcában láttunk nála jobb szinésznőket is), de láttad kiket castingoltak be mellette? Például az egyik főszereplő Jamie Campbell Bower lett volna, aki a Camelotban is szerencsétlenkedett már. Hát nála nagyobb ripacs kevés létezik. Mikor őt bejelentették nekem el is ment a kedvem az egésztől. És úgy általában szerintem összemérve a Bloodmoon és a Trónok harca szinészeit a Bloodmoon a kanyarban sincs. Miközben a Trónok harca tele volt kiváló szinész veteránokkal (Sean Bean, Charles Dance, Lena Headey, Iain Glen, Diana Rigg, Jonathan Pryce, Mark Addy stb. stb.) meg remek karakterszinészekkel (Rory McCann, David Bradley, Jerome Flynn stb.), addig a Bloodmoonban Naomi Watts és John Simm mellett csupa kezdő lett bejelentve és sajnos köztük nem egy van aki az eddigi szereplései alapján nem valami nagy szám. Ők lettek volna egyébként elvileg  a főhősök Naomi mellett (név szerint: Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Georgie Henley , Alex Sharp, Toby Regbo).

Képtalálat a következőre: „Jamie Campbell Bower casting”

 

Ami a forgatási képeket illeti vannak még, majd még keresek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző oldalon hoztam erről pont egy linket a sorozatwiki oldalról így követtem a dolgokat. Mondjuk Kit meg Emilia se volt ekkor nagy név azt azóta meg szinte mindenki ismeri már őket. Erre szokták mondani, hogy a nagy dolgok is kicsiként kezdik. 

Mondjuk ebből Alex Sharp akit ismerek meg Georgie Henley akiből milyen jó kis csaj lett a Narnia óta. Külön rá kellett keresnem mert rá se ismertem az anyja málnását neki.  Ők amúgy így elsőre nem lettek volna rossz választás. 

Mind1 szerintem alapvetően a sztorin bukott meg az egész,de kitudja még egyszer majd más stábbal előveszik mert úgy olvastam még nem lefutott a dolog csak egyenlőre jegelik a dolgot, és előre hozzák a másik előzményt amiben több potenciált látnak. 

Várom majd a képeket érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Ez a mostani bejelentésben nem szerepel, de korábban kiderült: a sorozat a Sárkányok táncáról vagyis a Targaryen polgárháborúról fog szólni. Valamivel több mint 100 évvel a fősorozat előtt játszódik a sztori.

Ez biztos? Lehet én nem jó helyen néztem utána, de csak olyan információkat találtam, hogy ez 300 évvel a GoT előtt fog játszódni, mármint az új sorozat. Úgy tudom, hogy több prequel sorozat ötlet is volt és abból az egyik volt a Sárkányok Tánca, egy másik pedig a Targaryen hódítás volt (az időbeli elhelyezkedése okán ez inkább az lenne).

A Long Night-al foglalkozó sorozatot én sem sajnálom annyira, a Mások a sorozatban való - szereintem eléggé eltolt - ábrázolása után, viszont ami a korábban felmerülő előzmény sorozatok közül nagyon érdekelne az a Valyriában játszódó széria. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Wilde írta:

Ez biztos? Lehet én nem jó helyen néztem utána, de csak olyan információkat találtam, hogy ez 300 évvel a GoT előtt fog játszódni, mármint az új sorozat. Úgy tudom, hogy több prequel sorozat ötlet is volt és abból az egyik volt a Sárkányok Tánca, egy másik pedig a Targaryen hódítás volt (az időbeli elhelyezkedése okán ez inkább az lenne).

Valószínűleg ahol olvastad ott félreértették a dolgot. Gondolom a félreértés részben abból származik, hogy a poszteren ez a szöveg szerepel: "Based on Fire & Blood". Már pedig az a két részesre tervezett könyv felöleli a komplett Targaryen történelmet (vagyis fel fogja ha megjelenik majd a második része is). Tehát aki csak a posztert látta hiheti azt hogy ez majd 300 évvel ezelőttről indul. Martin viszont még a kezdeti fázisban be volt vonva -most már nem igazán- és az ő reakcióiból kiderül, hogy ez nem Aegon hódításáról fog szólni. Íme a reakciója a friss bejelentésre: 

 

“[Miguel] Sapochnik will be directing the pilot… well, maybe it is more precise to call it ‘the first episode’… of HOUSE OF THE DRAGON, and doubtless a number of other episodes as well. There’s no one better.” I’m not sure how much “doubtless a number of other episodes” suggests, but I’m sure time will tell. There’s no way to predict that far in the future. What is interesting is that, while Miguel Sapochnik was unquestionably one of the strongest directors from the entire ranks of GOT, he was usually brought into handle episodes feature massive battle sequences. So, unless the pilot will start with a bang and a battle (unlikely, I’d venture), it will be nice to see how Miguel handles the smaller stuff. I’m sure I’m not the only one who’d argue that I hope this series focuses less on the fire and the blood and more on the talking and the political machinations. While I of course can’t wait to see the climactic heights of the Targaryen civil war, and the FX that will surely come with it, I long for the smaller, talkier scenes. I can’t wait to see what Miguel does with the lower key stuff now that he’ll (presumably) have the opportunity to do so.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit hosszú lett.

 

7. évad

 

Tegnap még olvastam az írásaitokat a 7. évadról. Igazából ami nekem nagyon bejött az szövetség létrejötte a Mások ellen. Persze Westeros Hitlere(Cersei) hozta a mérhetetlen ostoba és önző formáját, elárulta őket. Hálistennek Jaime otthagyta a francba a húgicát.

Véreb vezeklése is jó volt(mekkora volt már hogy 2 rész erejéig még egy akkora nevet is behoztak mint Ian Mcshane, bár lehet ez a 6. évadban volt). Megmaradt a morgó, mindenbe belesz*ró , volt zsoldosnak, de ugyankkor már nem hinném hogy rá lehetne venni hogy gyerekeket öljön.

A párbeszédek is tetszettek pl a Tyrell nagymama és Jamie között ahol elmondta hogy ő ölte meg Joffreyt(bár azt elhallgatta hogy Kisujj is részese volt). Azzal nem volt gondom hogy nem mutatták Égikert elfoglalását. Ebben a világban a csaták szinte egyformák. Elég egyet látni.

Na de az mekkora volt. Gyakorlatilag láttuk mire képes egy darab sárkány egy hadsereg ellen. Persze hajókat már égetett el, de ez minden képzeletet felülmúlt. A Lannister seregnek semmi esélye nem volt.

Egy tűzokádással szerintem minimum 200 katonát égetett el. Ráadásul újra sem kell tölteni bármikor fújhat újra.

Kicsit megijedtem hogy hőseink(Bronn, Jamie), valamelyik meghal, illetve a sárkánynak baja lesz. Igaz eltalálták, de komolyabb baja nem lett.

Arra gondoltam csat közben hogy Cersei-nek vége, ha egy sárkány egy hadsereget megsemmísíit akkor mire képes 3? Ráadásul a holtak ellen is nagyon jók lesznek hisz, míg egy katona egységnyi idő alatt mondjuk 10 halottal végez, egy sárkány legalább 100-al. Nem mindegy.

Persze Deresben is ment a kavarás. Ott is megijedtem hogy nehogy Arya megölje Sansát, mert ő már átjutott egy ponton. Igaz eddig szinte azokat ölte meg akik megérdemelték, de ha Sansát apjuk elárulójának hiszi, akkor kinyírhatja. Csúnya is volt tőle hogy megvádolta a levélle, miközben Sansa rémült gyerekként, apja védelmében írta alá(Úgy volt Ned-et elengedik és megy az Éjjeli Örséghez). Ki nem írta volna alá, ha megmentheti vele apját?

Hálistennek nem így lett és Kisujjra ráolvasták az ítéletet és végre is hajtották. Hát igen az északiak nem a déliek akiket annyira lehet manipulálni. A halált megérdemelte, tulajdonképpen Ned Stark-ot ő adta a Lannisterek kezére. Na meg az ilyen ember mindig veszélyes, kockázat életben hagyni.

Lehet hülye kérdés. Akkor az első évadban ő bízta meg az orgyilkost Bran megölésével, hogy ellentétet és háborút szítson a Stark-ok és a korona között? Ha igen elég nagy ostobaság volt odaadni a saját tőrét.

Ami még izgalmas volt az évadban az az élőholt elhozása bizonyítéknak. Hát ott is volt izgalom rendesen, mikor egy szigetecskére kerültek és körülöttük többezer hulla. Ott esélyük nem volt.

Aztán jött a meglepi mikor megjött Dany a sárkányokkal és egy jól irányzott dárdadobással az Éjkirály részéről, az egyik elpusztult.

Na mondom ez jó nagy baj, hisz a sárkányok az egyetlen tömgepusztító fegyver a holtak ellen, ha ilyen könnyen el lehet intézni őket, akkor szinte nulla az esély hogy az emberek győzzenek.

Aztán jött a feltámasztás és akkor mondtam ki hogy most vagyunk jó nagy sz*rban. Az volt az első gondolatom hogy a holt sárkánnyal elintézi a maradék kettőt és övé Westeros.

Persze jött erre a nagy pofára mert az előző elméletemben a Fal még állt, de arra nem gondoltam hogy az Éjkirály a 8000 éve létező falat 10 perc alatt lerombolja egy helyen kaput nyítva seregének.

Ez már a tripla sz*rban levés.

Dany és Jon kapcsolata a kezdeti bizalmatlánsból átmegy egyfajta tiszteletbe. Tetszett hogy Dany megengedte Jonnak hogy bányásszon sárkányüveget és beállt Jon mellé a Mások elleni szövetségbe. Rájött ha kiírtanak minden élőt nem lesz kin és min uralkodni.

Kiderült Jonról is az igazság hogy ő is Targeryen mégpedig törvényesen. Mivel férfi leszármazott ezért ővé hivatalosan a trón. Bár azt nem tudom hogy jogilag az Örült király lánya vagy a fiúunokája-e van elöbb az öröklési sorrendben.

Az hogy a sárkány hagyta Jonnak ,hogy simogassa és megülje gondolom azt jelenti hogy a sárkányokat minden Targeryen használhatja és engedelmeskednek nekik.

Ami nem igazán tetszett az évadban az Euron Greyjoy behozása. Persze badass karakter, látszik ő is elmebajos mint Ramsay Bolton, de azt éreztem hogy azért hogy legyen Cerseinek egy hajóhada amivel kiegyenlíthetik az erőviszonyokat közte és Dany közt.

Mert igazából Euron honnan került elő? Nem is lehetett hallani hogy Yara-ékna van egy nagybátyja. Ráadásul Cersei-re minden lehet mondani, de az hogy egy ilyen bugris prosztóval összefeküdne azt kétlem.

Értem én hogy kell a hajóhada meg az általa behozott Arany Kompánia, de azért összefeküdni vele, szerintem kicsit erős.

Ennyit arról hogy Cersei mennyire szereti Jamie-t.

Végső gondolatként még Cersei bosszújáról írnék. Szerintem Ellaria Sand megérdemelte amit kapott. Tudniillik a jogtalan és ostoba bosszúvágya jutatta ide, ahogy Cersei mondta is neki. Oberyn saját elhatározásából ment bele hogy Tyrion helyett harcol. Ráadásul ostobaságának(azt hitte hogy Hegynek vége és közel ment hozzá) köszönheti a halálát is. A Lannistereknek ehhez semmi köze nem volt. Rádásul ott volt láthatta. A hülyéje meg kinyírja Marcellát aki ugye duplán is ártatlan(ha a Lannisterek ölték volna meg Oberynt neki akkor sem lenn köze hozzá). Ráadásul Westeros legaljasabb, legkegyetlenebb nőjének a gyerekét öli meg. Mit hitt? Cersei ezt nem bosszúlja meg? A lányt sem tudom sajnálni, Ellaria mindhárom gyereke tulajdonképpen gépiesen meggyilkolt bárkit akikre az anyjuk rámutatott.

 

 

8. évad

 

Nézzük a finálét. A kedvenc jelenetem amikor Jaime, Tyrion, Davos, Brienne, és Tormund vezére a csata előestéjén ülnek a kandalló elött ,piálnak és beszélgetnek. Döbbenetes és megható volt nézni őket. Az ősellenségek képesek együtt harcolni, ledobva régi sérelmeiket. Példás összefogás. Mintha az USA, Oroszország és az arab világ összefogna valamiért.

Különben az egész rész iszonyúan bejött(azt hiszem a 2.)  ahogy bemutaják a védőket, ki mit csinál azon az estén. Érezni hogy itt nem "csak" egy csata jön, hanem szó szerint a mindent eldöntő. 

Vagy fent maradnak az emberek, vagy kiírtják őket. Zseniális.

Természetesen epikusságban a 3. rész vert mindent. Minden percben kerestem az állam annyira jól volt megcsinálva a holtak elleni csata. Ilyet én még sorozaban nem láttam. Mármint hogy mozifilm szintü a csata. Le a kalappal elöttük. 

Ráadásul iszonyú izgalmas is volt. Kezdve mikor a dothrakiak előremennek és csak azt látni hogy sorra húnynak ki a kardjaik. Iszonyú jól megrendezett jelenet. Pontosan azt érték el vele hogy átjöjjön a totális reménytelenség. Hisz ha ilyen jó harcosokat, akik eddig rengeteg győztes csatában vettek részt kb 10 perc alatt felmorzsólnak, ott hiába minden.

Aztán jött a támadás és onnan végem volt. nem is tudok mit kiemelni mert minden másodperc arany volt.

Folyamatosan emelték az addig sem kicsi feszültséget. Pl mikor nem gyulladt meg az árok. Mindig megijedtem mikor valamelyik hőst(itt most mindenki az volt) mutatták, hogy vagy 10 zombi támadja és majdnem elzuhan. Miközben ezt írom most is borsódzik a hátam.

Nagyon át lehetett érezni a pincében lévők félelmét, hogy vajon hogy áll a csata fent.

Mondjuk szerintem az egyik srákányt hagyhatták volna a védelemre ,emrt azért ritkíthatta volna rendesen deres körül a holtakat. A másikkal meg Jon kergethette az éjkirályt.

De kiemelendő még Theon hősiessége is. Úristen hova jutott a töketlen figurától. Pontosan tudta hogy szinte semmi esély nincs maroknyian megvédeni Brant a holtaktól, de bevállalta.

Szegény Jorra is meghalt, ő egy nagyon szimpatikus figura volt számomra.

Főleg ahogy. Hát én ott azt hittem mindennek vége. Deresben már jóval több volt a holt mint az élő, páran harcoltak ellenük. Jont lerakta a sárkány, de vissza nem tudott már repülni vele. Milyen durva volt már hogy a hatalmas sárkányra mint a sáskák másztak fel a holtak és döfködték. Ha nem száll fel simán kinyírják. Danyra és Jorrára tömegével özönlenek a holtak, a pincében a falból jöttek.

Aztán jött a feketeleves mikor az Éjkirály feltámasztotta az addig megölteket. Úgy el tudtam képzelni a védők gondolatait. Eddig kitartottak, erre még több jön.

Valahogy úgy véltem hogy Jon fogja megölni az Éjkirályt, így meglepett hogy Arya küldte pokolra. Ha ezt a lányt elfogják mikor apját lefejezték, hát agyő emberek.

Az utána való ünneplés és piálás is nagyon bejött. Rengeteg feszültségtől kellett megszabadulni.

Na de aztán jött már a trónort vívott harc, pedig még ki sem hűltek a holttestek Deres körül.

Azért Euron hajóhada nem semmi. Gyakorlatilag mérföldekkel jobbak(valószinü katonai célra épített hajók), mint amivel a Makulátlanokat szállították Királyvárba. Hát jól meg is tizedelte őket.

Majd elfelejtettm hogy Cerceí megint mennyire birka volt. Tök jó volt feldühíteni(Mikor kinyíratta Szürke Féreg csaját) Egy olyan hódítót akinek két sárkánya van. Pedig Jaime mondta neki mire képes akár egy is. Gondolom önhittségében nem hitte el. 

Szóval Euron 3 nyíllal kinyírta az egyik sárkányt ,maradt egy ami a legerősebb is. Féltem(ekkor még) hogy nehogy Cercei megölje ezt is. De aztán gyakorlatilag az az egy sárkány meg is nyert mindent.

Euron hajóhadát szétzúzta majd a vár védelmét is plussz az Arany Kompániát. Nyertek. Jon-ék már bent a várban onnan már simán legyözték volna a védőket, illetve ahogy láttuk meg is adták magukat.

Ami ezután történt az nálam minden pozitívat felemésztett Danyról. A nagy rabszolgafelszabadító, aki rengeteg embert megmentett, most közönséges tömeggyilkossá vált a szememben.

Szemmeszedett hazugság hogy Cercei miatt volt. Már a katonák is megadták magukat ,csak be kellett volna sétálni a Vörös Toronyban. Szó szerint iszonyodva néztem amit ez a nő művelt a sárkánnyal. Több tízezer civílt ,nőket, gyerekeket égetett el. Úgyanúgy éreztem magam ahogy Havas Jon az utcákon. Nem fogtam fel amit látok.

De aztán bevillant valami. Hogy Dany mindig is ilyen volt. Csak a tanácsadói beszélték le korábbi gyilkosságoktól. Ha nincs Tyrion már régebben is ölt volna. Ráadásul volt egy jelenet mikor Sansa és Dany beszélgettek és Sansa rákérdezett mi lesz azután ha elnyeri a trónt, mi lesz Északkal? Na akkor Dany arcáról lehervadt a mosoly és elhúzta a kezét Sansa kezéről. Ez azt hiszem mindennél beszédesebb.

Ez a nő mindvégig erre készült. Szó szerint tűzzel semmísítette volna meg a kereket.

Már a támadás alatt azt gondoltam hogy remélem ezért Jon megöli.

Véreb halála tetszett, erre vágyott ez volt egyetlen célja hogy megölje a Hegy-et. Sikerült, így nem sok értelme volt tovább léteznie.

Örülök hogy lebeszélte Aryát hogy felmenjen a Toronyba. Bár azért az a halál jobb lett volna Cercei-nek ha egy rég halottnak hitt lány öli meg egy olyan tettéért amit valószinü már el is felejtett.

Cercei halála csalódás volt. Ennek a Hitlernek sokkal szörnyübb halált kellett volna írniuk. Igy hogy ráesett a nagy kő azonnal meghalt. Azért hívom az ottani Hitlernek, mert a bukása ugyanaz volt. Se hadsege, se hajóhada, de még harcoljon mindenki érte. Fel sem fogta hogy elbukott. Az meg milyen undorító volt már mikor Jaime-nek ott elkezd sírni hogy nem akar meghalni. Tényleg? Hát az áldozataid sem akartak és te sem adtál könyörületet, ezért nem is várhatod. Elképesztő pimaszság volt ez.

Jaime-t nagyon sajnáltam. Ő volt nekem az egyik legszimpatikusabb karakter azóta hogy Brienne utazgattak. Ráadásul emiatt a szuka miatt? Mi a lópikulát szerettet ebben a nőben? Semmi nőies, semmi emberi nem volt benne. Jaime nála százszor jobb ember volt.

Az őközte és Euron közti harcot feleslegesnek tartottam, hisz Jaime úgyis meghalt a kövek alatt, tökmindegy hogy elötte megszurkálták.

 

Nézzük a lezárást. Annak örültem hogy Jon megölte Danyt. A mészárlással nálam negatívvá vált. Ráadásul ahogy ott állt a serege elött az félelmetes volt. A nagy hóditó és egyértelművé tette hogy nem fog megállni. Látszott rajta a fékevesztett hatalomvágy. Azzá vált ami ellen küzdött.

A sárkány elégette a Vastrónt szimbolizálva hogy vége egy korszaknak. Az állandó hatalomért vívott harcnak az öröklödés kockázata miatt(mi van ha születik még egy Joffrey vagy Cercei egy uralkodónál?) nem lehet rossz uralkodó, meg remélhetőleg az intrikáknak, ármánykodásnak(Kisujj és Varys halott).

Én azt hittem Jonnál marad a sárkány és mivel Dany halála miatt már ővé a trón beleül. De aztán rájöttem hogy Jon nem uralkodó típus. Jó lenne benne de nem neki való.

Szóval a megoldás szerintem zseniális. Branre persze sosem gondoltam volna, de mikor kimondták a nevét adta magát. Végre a házak megmaradt vezetői is viszonylag normálisak akik képesek kompromisszumra hogy megszünjön az örökös ellenségeskedés.

Brant választották és nem születése jogán lett az aki. Az biztos hogy nem lesz olyan szörnyeteg mint Cercei és fiacskája. Ráadásul a régmúltba forduló a harcot és hatalmat mindennél előrébb tartó, emiatt Westerosra sok szenvedést hozó nagyurak meghaltak. Égikert pl Bronn-é. Mekkora figura, imádtam minden percét.

Ha ezt meg tudják tartani, és Bran halála után szintén összeülnek a házak vezetői hogy új uralkodót válasszanak, akkor Westerosra hosszú ideig béke és fellvirágzás vár. Az alapokat lefektették, csak okosan kell tudni velük élni.

Szerintem a sorozat ezt mutatta be. A régmúltból eljutni az újba. Az elpusztíthatatlannak hitt régi rend az ósdi ,idejétmúlt egymást öldöklö, a hatalomért a saját anyjukat eladó házaktól, eljutni egy olyan rendszerbe ahol az uralkodót választják(ok nem a nép, de őszintén mennyire lehet rájuk bízni egy ilyen komoly ügyet, mikor egyik nap Cerceit dobálták üvöltve, másnap meg már éljenezték mert a Főverebet kinyírta), a házak vezetői pedig kompromisszumkészek, hogy elkerüljék a háborút.

Emiatt tartom zseniálisnak a lezárást. Máshova nem jutthattunk el az első 7 évad után. Ide kellett. Ha Dany lett volna Jonnal akkor ugyanaz van mint addig.

Persze így sincs garancia hogy örökre béke lesz Westerosban hisz a házak új urainak is születhet idióta gyereke. Csakhogy ezek az emberek akik most Bran tanácsadói lesznek a szüleik, akik mérföldekkel más értékrendet vallanak pl mint Tywin Lannister. Mert azért Cercei sem véletlenül lett az aki. Fontos milyen közegben nősz fel.

Sansa megkapta Északot, független lett úgyis királynő akart lenni mindenképp. Megkapta.

Havas Jon elment még északra Tormunddal. Igazából ő is erre vágyott a szabadságra, hogy ne valamely hadúrért harcoljon és a hatalom sem érdekli. Megkapta.

Tyrion Lannister megint tanácsadó.:D De ugyanakkor a Lannister ház feje. Kiváncsi lennék Tywin fejére ha megtudná. Azt hozzá kell tenni hogy Tyrion volt az egyik kedvenc karakterem. Nagyon okos, főleg a politikához, nagyon jól látott dolgokat és szeretett dorbézolni.

Bronn. Ahogy írtam imádtam minden percét. Nagyon jó színész alakította. Nagyon bírtam benne hogy simán megmondta a nagyhatalmú uraknak is a véleményét. Amikben bíz volt igazság. Megérdemelte Égikertet függetlenül attól ki volt.

Davos. Ő is egy őszinte ,becsületes ember, jó tanácsadó lesz.

 

 

Lehetett volna más lezárás? Persze. De nekem ez a vég minden képzeletemet felülmúlta jó értelemben. Pontosan oda jutottunk ehova kellet, és a szereplők is. Kicsit féltem, mert én is olvastam nyár elején hogy némelyek örjöngenek hogy forgassák újra a 8. évadot. Azt hittem el lett rontva. Hát nem. Örülök hogy így lett vége, nekem tetszett.

 

Hogy ki volt a kedvenc karakterem? Havas Jon. Ővele tudtam azonosulni, minden döntésével egyetérteni. Nagyon szimpatikus figura volt abban az örült világban.

 

 

 

  • Nagyon tetszik 3
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Frenkie írta:

Baromira nem értek egyet. Nézd meg a 8.évad werkfilmjét. Inkább a lehető legnagyobb alázattal. A GOT topikban kifejtettem miért.

Az összes werkfilmet láttam (amiket hetente tettek közzé az epizódok után), amelyekben az írók gyakorlatilag SAJÁT MAGUK vallják be, hogy kóklerek! Hétről hétre! A kedvencem: "Dany kinda forget about the Iron Fleet and Euron's forces". Ez a 4. epizód utáni werkfilmben hangzik el. A 4. epizódban lőtte le Euron Dany sárkányát. Tehát most higgyem el, hogy Dany totálisan elfeledkezett Euronról úgy, hogy ugyanebben az epizódban az összes tanácsadója figyelmeztette őt erre néhány órával azelőtt? :D Ez tipikus lazy writing, egy B kategóriás klisé, aminek egyetlen célja volt: egyenlítsenek az erőviszonyokon. Ha ezt nem teszik meg, és Dany 2 sárkánnyal támadja Királyvárat, az 5. epizód nem lett volna másfél órás, csak 40 perces :D Az más kérdés, hogy Dany így is röhejes túlerőben volt, mert a semmiből újraspawnoltak a katonái. Az esélykiegyenlítésre tökéletes lett volna a 3. epizód, a deresi csata. Ám ez ott sem sikerült.

 

És ezzel elérkeztünk a másik werkfilmes gyöngyszemhez (amúgy van még pár, de nekem ez a kettő a csúcs): "What we see is the end of the Dothraki". Amikor ezt mondja a kedves író, éppen a 3. rész eleji lovasrohamot elemzi. Mit látunk a képsorokon? A dothrakikat ráküldik a holtakra, majd látjuk, hogy a rohamból kb. 10 db lovas érkezik vissza. A fenti mondatával az író megerősítette, hogy ez a dothrakik vége, nem maradt belőlük több... Erre mit látunk a következő epizódban? A dothrakiknak mindössze a fele pusztult csak el. Rendkívül konzisztens és következetes történetvezetés! Ide kapcsolódik az is, amelyre te is rámutattál:

46 perccel korábban, Frenkie írta:

Deresben már jóval több volt a holt mint az élő

Pontosan, ezt látjuk a 3. epizódban, hogy körülbelül 50-100 ember maradt, aki védi a várat... A következő epizódban viszont ugyanúgy több tízezres serege van Dany-nek, kb. mintha mi sem történt volna. A 6. rész végére meg valahogy még többen vannak. Erre mondtam, hogy Dany katonái a semmiből újraspawnoltak. Az egész 3. részbeli csatának a holtak halálán kívül az égvilágon semmi jelentősége nem volt a végjátékra nézve. És a holtakat építették 7 évadon keresztül, mint a nagy fenyegetést (arról már nem is beszélek, hogy hány és hány jel utalt arra a sorozat során, hogy az Éjkirálynak valamilyen mélyebb célja is van az emberek öldöklésén kívül, a végére meg ez leegyszerűsödött annyira, hogy "meg akarja ölni Brant, mert az ő fejében ott van az emberek történelme")

 

A tiszteletről csak annyit, hogy az HBO simán csinált volna még 3, teljes hosszúságú (10 részes) évadot a 6. évad után, de ez a két jómadár közölte, hogy nem, ők letudják 13 rész alatt az egészet. Aminek totális összecsapottság lett a vége, ami out of character viselkedésekben (Bran, Dany, Jaime főleg), a földrajzi távolságok lerövidülésében nyilvánult meg. Utóbbi apróságnak tűnhet, de nem az, az első 4 évadban az utazások volt, hogy epizódokig tartottak, ami alatt a karakterek érdekes beszélgetéseket folytattak. Erre az utóbbi évadokban csak annyi volt, hogy a szereplők elindultak A helyről B helyre, a következő jelenetükben meg már ott is vannak. A legkirívóbb, amikor Dany megmenti Jonékat a falon túl. Gyakorlatilag 1 napjába se telik, amíg Sárkánykőről odaér, holott Martin Tűz és vér könyvéből kiderül, hogy ennél lényegesen rövidebb távolságokat is 3 nap alatt tudtak csak megtenni sárkányháton. De nagyon sok hasonló logikai bukfencet lehetne felsorolni, főleg a 7-8. évadokból, ezeket összefoglalni rendkívül időigényes lenne. Ha visszaolvasol a kommentekben, hogy ki miket írt minden egyes rész után, akkor találhatsz jópár ilyet.

 

Végezetül pedig ezeket itt hagynám:

 

Egy cikk az Emmy gála kapcsán közzétett utolsó rész forgatókönyvéről, rávilágítva a gyermeteg forgatókönyvírói hibákra, ami erősen megkérdőjelezi az úriemberek kompetenciáit: https://index.hu/kultur/media/2019/08/20/a_tronok_harca_zaroreszenek_forgatokonyve_a_katartikus_jeleneteket_rossz_vicce_silanyitotta/

 

Ezt pedig néhány napja linkeltem ide, ezek a nyilatkozatok rávilágítanak arra, hogy milyen csapnivaló volt az írók hozzáállása: https://external-preview.redd.it/SzKMAD-HHLtRCzAjtn8yx-_DvW3khE2vYzRM-uYkWRE.jpg?auto=webp&s=17d1d3ce49eb45dfbeb49bf18872689d213375ff

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utána fogok ezeknek olvasni, sőt a ti 8. évados véleményetekkel kezdem majd. Öszintén szólva én ezekre nem figyeltem, illetve nyilván kevesebb Makulátlannak és dothrakinak kell lennie mint Deres ostrománál.

De szerintem kevesebb van. Azért Királyvárba se annyi tört be mint amikor Weterosba érkeztek. Ez látszik. Vagy mikor Dany Királyvár ostroma után beszédet mondd ott is jóval kevesebb Makulátlan és dothraki van mint mikor megérkezett.

Volt anno egy jelenet meg nem mondom melyik évad melyik része, mikor fentről mutatták Dany hadseregét. Hát az nagyon durván sok volt. Most kevesebb van.

Aztán véleményem szerint azért Dany nem vitte el az egész seregét Deresbe. Tartalékot hagynia kellett, ez egy stratégánál alapvető, illetve logikus lépés. Mert mi van ha győznek ,de marad 5 katonája? Azzal nem igazán veszi be Westerost. Vagy nem győznek és akkor jönnek a holtak délre. Még azért kellett hagyni egy vésztartalékot szerintem erre az esetre. Ez nem volt kimondva, de szerintem van rációja.

Aztán ezzel a tartalékkal feltöltve Dany serege.

Mi ez az Euront elfelejtette? Inkább nem tulajdonított neki nagyobb jelentőséget egészen addig amíg el nem kezdte tizedelni a Makulátlanokat szállító hajókat. Akkor már ráment.

Az hogy a készítők miket nyilatkoznak, a készítési fázisban lévő részekről, forgatásról UTÓLAG, az engem teljesen hidegen hagy. Érdekességnek elmegy, de nálam a végeredmény a lényeg.

Nagy kedvencem a Tango és Cash, pedig a forgatási körülmények pokoliak voltak, mégis egy fantasztikus film született belőle. Lucas is mondott már mindent és megcáfolta ugyanazt, mégis imádom az sw-t.

 

Lehetne itt apróra szedni mindent,  belekötni mindenbe, de ha én leülök egy sorozat elé és beszippant(márpedig a GOT azt tette), totál letojom a mellékvágányokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Frenkie írta:

Lehetne itt apróra szedni mindent,  belekötni mindenbe, de ha én leülök egy sorozat elé és beszippant(márpedig a GOT azt tette), totál letojom a mellékvágányokat.

A rendezéssel nem is volt baj, a részek hangulata baromira átjött mindig, csak éppen ott van a sorozat első 4 évada, ami rendkívül profin volt megírva. Ehhez képest borzasztóan silány az utolsó 2 évad (az 5-6. egészen rendben voltak nagyjából), gyakorlatilag popcornmozi szintre süllyesztettek egy sorozatot, ami sokkal több volt régen. A 7 évadon át tartó karakterfejlődések totális lerombolása pedig kapitális és megbocsáthatatlan hiba.

 

24 perccel korábban, Frenkie írta:

Inkább nem tulajdonított neki nagyobb jelentőséget egészen addig amíg el nem kezdte tizedelni a Makulátlanokat szállító hajókat.

Igen, ez a 7. évadban történt, de én a 8. évadról 4. részéről beszélek. A deresi csata utáni tanácskozáson több tanácsadó is figyelmezteti Danyt a Vasflottára, amelyet pár óra múlva ő totálisan elfelejt, aminek a sárkány és később Missandei lesz az áldozata. Az egész jelenet úgy röhejes ahogy van. Ha mindenképp el akarták tüntetni a sárkányt, akkor arra ott lett volna az előző rész, a Hosszú Éjszaka, hihetőbb is lett volna.

 

29 perccel korábban, Frenkie írta:

Aztán véleményem szerint azért Dany nem vitte el az egész seregét Deresbe. Tartalékot hagynia kellett, ez egy stratégánál alapvető, illetve logikus lépés. Mert mi van ha győznek ,de marad 5 katonája? Azzal nem igazán veszi be Westerost. Vagy nem győznek és akkor jönnek a holtak délre. Még azért kellett hagyni egy vésztartalékot szerintem erre az esetre. Ez nem volt kimondva, de szerintem van rációja.

Már nem emlékszem pontosan ilyen részletekre, de emlékeim szerint mondtak számokat sokszor hogy hány katonája van Dany-nek, amiből azt a következtetést lehetett levonni, hogy minden katonáját elvitte Deresbe. Ha meg nem, akkor elég gáz, hogy nem volt senki aki figyelmeztesse, hogy Euron őt várja Sárkánykőnél (pedig az elméleted szerint volt helyőrsége)

 

Branről nem is írtam. Bran karaktere az elmúlt évadokban, de még a 8. évad utolsó epizódja előttig arról szólt, hogy tulajdonképpen megszűnt Bran Stark lenni. Ő lett a háromszemű holló, a polgári identitásától gyakorlatilag megszabadult, most már szinte nem is a jelenben él, hanem a múltban és a jövőben. Már nem vágyik semmire sem. Ezeket Ő MAGA mondja ki, nemcsak egyszer, többször is.

 

Majd mi derül ki az utolsó részben, amikor felajánlják neki a trónt? "Szerinted miért jöttem el idáig?". Úgy válaszol, mintha az elejétől kezdve ezt akarta volna! Itt most vagy szembeköpték a karakter életútját az írók, vagy Bran egy számító kis baromarc, aki látta előre, hogy mekkora pusztítást fog Dany végezni, de nem tett semmit sem, hogy megakadályozza, mert tudta, hogy ez ahhoz vezet, hogy az övé lesz a trón. És ezek után képes lelkiismeretesen, jó érzéssel uralkodni? Ez abszolút nem Branre vall.

 

Jaime-t is lerombolták teljesen a Cersei-hez való visszatérésével.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Huh Frenkie ezt majd olvasom, és elemezgetem mikor lesz több időm most hulla vagyok. De egy rövidre:

 

7 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Hogy ki volt a kedvenc karakterem?

Nálam egyértelműen: Az élő példa mikor egy kumma mukkot se kell megszólalni egy karakternek csak elég,ha ránézel, és tudod hogy badass mindenhogy. 

night king GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Bran egy számító kis baromarc, aki látta előre, hogy mekkora pusztítást fog Dany végezni, de nem tett semmit sem, hogy megakadályozza, mert tudta, hogy ez ahhoz vezet, hogy az övé lesz a trón. És ezek után képes lelkiismeretesen, jó érzéssel uralkodni? Ez abszolút nem Branre vall.

 

Jaime-t is lerombolták teljesen a Cersei-hez való visszatérésével.

Szerintem ezekben pont ez a pláne. Azt hittük, hogy a nagy konspirátorok elhullottak, és noha karakterként nagy kedvencünk lehetett Kisujj vagy Varys, de azért fellélegeztünk, hogy már nem lesz annyi alakoskodás és összeesküvés stb.. Erre kiderül, hogy a legnagyobb tróger ebben mindvégig Bran volt. Ez azért nagyon erős fordulat. Csak ezért tartom kapitális baromságnak, hogy így és itt lett vége a sorozatnak, mert ezt ki kellett volna fejteni.

Én maximálisan nem értek egyet abban Frenkie-vel, hogy most jöhet a béke és minden rendben lesz. Ahogyan korábban írtam is, semmi nincs rendben, rengeteg dolog maradt nyitva. Ismerve a valódi Brant, pláne kiegészülve ezzel a szánalmas és röhejes tanáccsal én 1 hónapot nem adok ahhoz, hogy kitörjön a káosz Vesteros-ban.

 

Jaime esete pedig szerintem egyszerű és valóságos. Ő mindennél és mindenkinél jobban szerette Cersei-tm totál szerelmes volt belé. Megpróbált nélküle élni, tenni a dolgait, elfordulni tőle, más nőben örömét lelni, de ez nem sikerült. Tudta, hogy a nővére egy szörnyeteg emberként, ettől meg is csömörlött, mégsem tudott nélküle létezni. Ez az ő karakterének a nagy drámája. Nincs ebben semmi visszalépés vagy a karakterfejlődésének a kidobása. Egyszerűen arról van szó, hogy hiába fejlődött emberileg rengeteget, a szerelmét nem tudta levetkőzni.

És ilyen azért sokszor előfordul a való életben is. Hány olyan sztorit hallunk, hogy nők és férfiak koslatnak olyan után, aki semmibe nézi őket, rossz ember stb.. Hányan maradnak benne szörnyű házasságokban csak azért, mert akármit is csinál velük a párjuk napi szinten ,azért valami bizarr érzelmi okból kifolyólag mégis szeretik őket.

Meg a másik, amit szintén írtam korábban, Jaime azért nem lett egy szent ember. A jellemfejlődése tagadhatatlan, de azért érdemes a dramaturgiai eszközök mögé nézni kicsit. Rögtön rájövünk, hogy azért ő sorozat végén is rendkívül messze áll attól, hogy jó ember legyen. Jobb, mint volt, de még messze nem jó. Azért aki a saját fia koporsója mellett megteszi azt, amit, arra ne mondja nekem senki, hogy nem egy erkölcstelen féreg...

 

És akkor az egyik kedvenc szereplőmről is pár szó. Tyrionnál is az a kemény, hogy kiderül a végére mennyire nem az, akinek gondoltuk, ő gondolta magát, vagy épp mutatták. Hiába keltették az illúzióját annak mennyire okos és intelligens, mennyire átlátja a dolgokat, sajnos be kell látni, hogy ettől rohadt messze volt. Igazából ontotta magából az ostoba tanácsokat és gondolatokat, hibát hibára halmozott. A végén kiderült, hogy neki nemhogy nem Kisujj vagy Varys a szintje, de egy Sansa, Cersei vagy Bran is bármikor simán zsebreteszi.

Az apja egy valódi taktikai és politikai zseni volt, akármekkora gerinctelen féreg is volt. Vele viszont kihalt az ész a Lannisterekből, sajnos a kegyetlenség és féregség nem. Egyébként akármennyire is furcsa, közülük még így is Cersei volt a legokosabb és legügyesebb stratéga. Nem sokon múlott a sikere, pedig azért sokszor került reménytelen helyzetekbe, de mindig ki tudta forgatni úgy a dolgokat, hogy az neki kedvezzen. Ha az utolsó sárkány nem ilyen irreálisan erős, ha nem mond ennyire látványosan csődöt a 80 balliszta, amiből korábban 1 is elég volt, illetve ha az Arany Kompánia csak félig felnő a hírnevéhez, továbbá Dani nem kattan el ennyire látványosan, akkor simán nyert is volna. Ez a kombó viszont azért elég nehezen volt előre látható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, pb! És nekem pont így tetszett a vége.

 

Szerintem egyébként az, hogy ki mennyire volt sikeres stratéga, az abból derül ki a legjobban, ki maradt életben a végén a főbb szereplők közül. És közülük is csak azokról mondható el, hogy számukra sikeresen zárult a trónok harca, akik akár még boldognak és elégedettnek is mondhatják magukat a végén: Sansáról, Branről, Aryáról és Bronnról. Azért az első kettőre nagyon sokáig senki se fogadott volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Pildi írta:

Egyetértek, pb! És nekem pont így tetszett a vége.

 

Szerintem egyébként az, hogy ki mennyire volt sikeres stratéga, az abból derül ki a legjobban, ki maradt életben a végén a főbb szereplők közül. És közülük is csak azokról mondható el, hogy számukra sikeresen zárult a trónok harca, akik akár még boldognak és elégedettnek is mondhatják magukat a végén: Sansáról, Branről, Aryáról és Bronnról. Azért az első kettőre nagyon sokáig senki se fogadott volna. :)

Nekem az, hogy Bran egy manipulatív k*cs*g lett a végén, teljesen karakteridegen. Mindenféle magyarázat nélkül ezt így odaböffenteni a végén, miközben előtte évadokon keresztül építették az új háromszemű holló vonalat, nem túl elegáns.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Donát írta:

Nekem az, hogy Bran egy manipulatív k*cs*g lett a végén, teljesen karakteridegen. Mindenféle magyarázat nélkül ezt így odaböffenteni a végén, miközben előtte évadokon keresztül építették az új háromszemű holló vonalat, nem túl elegáns.

 Valóban, a megvalósítás bőven hagyott maga után kivánnivalót. Ha Martin megírta volna a történetet végig, én nem lett volna ennyire összecsapva a sorozat vége, úgy lenne az igazi. Ez sajnos a megvalósítás hibája. Ezzel együtt a katakterek sorsát ilyen formában lezárni nekem tetszik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A történet alakulásával nekem nem volt bajom, azt kellő mennyiségben dicsértem itt a fórumon is, a megvalósítás minőségével már annál inkább (ez már a 7. évadban elkezdődött). Igazából ha az utóbbi hónapokban rágondoltam GoT-ra, alapvetően rossz érzés fogott el. Egyszer biztos újra fogom nézni az egész sorozatot, de az nem mostanában lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, Pildi írta:

 Valóban, a megvalósítás bőven hagyott maga után kivánnivalót. Ha Martin megírta volna a történetet végig, én nem lett volna ennyire összecsapva a sorozat vége, úgy lenne az igazi. Ez sajnos a megvalósítás hibája. Ezzel együtt a katakterek sorsát ilyen formában lezárni nekem tetszik. 

Igen, nálam is ez érződik a sorozat vége kapcsán: megvoltak a főbb mérföldkövek, csak épp az odáig vezető göröngyös út nem volt jól megrajzolva. Ha tippelnem kéne, Martin elmondta a készítőknek, hogy kivel mit tervez, de a kivitelezést Benioffékra bízta. Ez sajnos meg is látszik az utolsó évadon. Nekem az utolsó előtti még tetszett, és az utolsó évadot sem tartom menthetetlenül rossznak, de összességében messze elmaradt nálam a többi évad minőségétől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 31. - 15:40, Frenkie írta:

Arra gondoltam csat közben hogy Cersei-nek vége, ha egy sárkány egy hadsereget megsemmísíit akkor mire képes 3? Ráadásul a holtak ellen is nagyon jók lesznek hisz, míg egy katona egységnyi idő alatt mondjuk 10 halottal végez, egy sárkány legalább 100-al. Nem mindegy.

 

Itt azért azon érdemes elgondolkodni, hogy oké, hogy volt 3 sárkánya,de egyedül volt. Annak idején Aegon se lett volna akkora májer,ha nincsenek ott a testvérei akik segítették egymást nem hiába tudta elfoglalni Westerost, és uralkodni.  

Mert azt érdemes tudni,hogy a Targaryenek távolról sem voltak a legerősebb sárkányurak. Talán, ha lett volna mellette valaki akivel tud osztozni a fájdalmán, a tragédiáin, félelmein, akkor még tegyük fel a bekattanása is megelőzhető lett volna.

 

2019. 10. 31. - 15:40, Frenkie írta:

Persze jött erre a nagy pofára mert az előző elméletemben a Fal még állt, de arra nem gondoltam hogy az Éjkirály a 8000 éve létező falat 10 perc alatt lerombolja egy helyen kaput nyítva seregének.

Ez már a tripla sz*rban levés.

Ugyan ez valahol várható volt,hogy lefogja rombolni, és viszi majd a holtakat. A Trutyi a palacsintába nem ekkor lett volna,hanem akkor,ha speciel Deres is elbukik vagy legalábbis rájönnek,hogy ezeket így megállítani kevesen lesznek, és elmenekülnek így aztán gyorsan lezárták, és sajnos számomra elég gyengén. Közeleg a Tél utána már itt is volt, de én ennél sokkal epicusabbra csináltam volna. Mármint ez a 2 évad jobb lett volna ha a holtakról szól a reménytelenségről, a rémületről, túlélésről. Magyarán hiába vagy uralkodó hiába van korona a fejeden hiába az a Vastrón most egy olyan valami közeleg ami ellen félre kell tolni mindent, és összefogni,hogy megállítsák. 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Talán, ha lett volna mellette valaki akivel tud osztozni a fájdalmán, a tragédiáin, félelmein, akkor még tegyük fel a bekattanása is megelőzhető lett volna.

Igen, ez nagyon fontos. Az egy dolog, hogy senki nem volt neki, de ráadásul még akik addig mellette álltak is, egymás után árulták el és szúrták hátba. Élén a "zseni" Tyrionnal vagy az erkölcsbajnok Havassal. Pl. mekkora ötlet volt elárulni az igazságot Jon származásáról, ezzel éket verve közéjük. Őszinte gratuláció mindenkinek, akinek benne volt a keze. Vagy mondjuk az is segíthetett volna, ha Daario ott van, ez nyilván egy alternatív vonal lett volna, mint a Jonnal való kavarás, de ha jobb az időzítés a titkok kiderülésének, akkor ez is járható lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja amúgy amit elfelejtettem mondani kb. 1 hónapja megvettem a Trónok Harca képregényt 8 kötetes még most is piszok jó áron van igaz ez puhafedeles na de akkor is ennyi zsetonért bőven megéri.

 

https://www.szukits.hu/tronok-harca/4129-tronok-harca-1-8-szam-kepregeny-004119.html

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.