Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

18 hours ago, Wilde said:

Lady Stoneheart egyébként már a 3. könyv végén feltűnik, a negyedikben keveset szerepel, az ötödikben viszont csak említés szintjén jelenik meg. Azt, hogy vele mit akart Martin és mit szeretne kihozni a karakteréből, majd valószínűleg a hatodik könyvben tudjuk meg (Martin elmondása szerint ott nagyobb szerepet szán neki)... már ha megjelenik valamikor.

Mivel a sorozat már beelőzte a könyveket, és már be is fejeződött, vagyis tudjuk az egész sztori végkifejletét, nem tudom, mennyire motiválja Martint az írás, illetve mennyire lennének már a rajongók vevők az új könyvekre, amelyeknek már tulajdonképpen tudják a végét.

Én biztos megveszem a 6-7. részt, ha egyszer megjelennek, de nem vagyok benne biztos, hogy a sok millió másik rajongó is így van vele. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Mivel a sorozat már beelőzte a könyveket, és már be is fejeződött, vagyis tudjuk az egész sztori végkifejletét, nem tudom, mennyire motiválja Martint az írás, illetve mennyire lennének már a rajongók vevők az új könyvekre, amelyeknek már tulajdonképpen tudják a végét.

Én biztos megveszem a 6-7. részt, ha egyszer megjelennek, de nem vagyok benne biztos, hogy a sok millió másik rajongó is így van vele. 

Egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz lesz a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Yoda József írta:

Egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz lesz a vége.

Sőt ha az öregnek van esze akkor látta/hallotta a rajongók által kritizált pontokat és azt más irányba viszi el. Ha meg alapból ez volt a terve, hogy a kedvezőtlen reakciókból levonva a tanulságot, eltekerje a storyt egy olyan irányba amit jobban szeretnének és ezért hagyta a sorozatot előre futni, akkor az már-már Palpatine-i zsenire vall. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes szituáció mindenesetre. Nem tudom, mi lenne a jó a megoldás. Ha ugyanaz lesz a vége, akkor biztosan sokan támadnák, hogy ez így mennyire unalmas, meg biztos sokan el se olvasnák. Ha meg más a vége, akkor az lesz a baj, hogy már így is elég sok az eltérés a sorozat meg a könyv között. Bár lehet, hogy valaki meg pont annak örülne, ha más lenne a vége, elvégre tudomásom szerint nem túl pozitívak a rajongók a végkifejlettel kapcsolatban. De ebben az esetben nekem kicsit olyan párhuzamos univerzum hatását keltené az egész. :D 

Ezért lett volna jó, ha Martin bá már megjelentette volna a 6-7. részt, mielőtt a sorozat beéri a könyveket. :) Bár azt már sose tudjuk meg, hogy ebben az esetben jobb lett volna-e a tévésorozat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, caseyjones írta:

De ebben az esetben nekem kicsit olyan párhuzamos univerzum hatását keltené az egész.

Tulajdonképpen már a második évad óta párhuzamos univerzumokról beszélünk :D a sorozat a könyvek által fontosnak tartott szálakat ejtett már ott is.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, igen, ez rémlik. Bár arra nem emlékszem, miket hagytak ki, de arra igen, hogy miket tettek bele pluszban. Pl. emlékeim szerint Gendrynek nem volt ennyire fontos szerepe a könyvekben, abban meg biztos vagyok, hogy a könyvekben Melisandre nem feküdt össze vele. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Igen, felröppent, hogy ők nem egy és ugyanaz, viszont a sorozatban meglépték, és lássuk be, ez lenne a logikus a könyvekben is

Úgy tudom ez az információ közvetlenül Martintól származik, aki arra a konkrét kérdésre válaszolta ezt, hogy Benjen Stark és Hidegkéz ugyanaz a személy-e... és azt írta, hogy nem. Ettől még persze lehet, hogy kamuzott, vagy direkt akarta félrevezetni a rajongókat, ami nem lenne elképzelhetetlen, én még sem venném biztosra, hogy ugyanaz lesz, mint a sorozatban. A könyveket és a sorozatot összehasonlítva több alkalommal is előfordult, hogy két meglévő különálló karakter történetszálát átdolgozták és egybegyúrták (Jeyne Poole - Sansa Stark, Edric Storm - Gendry, Arianne Martell - Ellaria Sand stb.), ami az adaptációval együtt járt, hogy nagyon szerteágazó lett volna a történet, bizonyos szálakat nem tartottak érdemesnek arra, hogy abban a formájában beleszőjék a sorozat szövetébe, mint ahogy a könyvekben benne van (Dorne, Lady Stoneheart, Victarion, Marwyn) így sok helyen leegyszerűsítették az egészet... lehet, hogy Hidegkéz és Benjen Stark esetében is hasonló fog történni, hogy adott két különálló történetszál, ami a könyvben nem kerül átfedésbe. Azt elsimerem, hogy szólnak jó érvek amellett, hogy miért legyen Benjen Hidegkéz, de amellett is, hogy ő egy másik személy.

3 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Mivel a sorozat már beelőzte a könyveket, és már be is fejeződött, vagyis tudjuk az egész sztori végkifejletét, nem tudom, mennyire motiválja Martint az írás, illetve mennyire lennének már a rajongók vevők az új könyvekre, amelyeknek már tulajdonképpen tudják a végét.

Én biztos megveszem a 6-7. részt, ha egyszer megjelennek, de nem vagyok benne biztos, hogy a sok millió másik rajongó is így van vele. 

Szerintem Martin mindenképpen szeretné befejezni a történetet, csak már eléggé túlnőtt rajta. A harmadik könyv után nagyon sok olyan új karaktert, konfliktust hozott be (úgy, hogy a régi szálak is még leginkább széttartottak), hogy ennyi mindent kézben tartani és szépen lassan egybefésülni a maradék két könyvben nagyon nehéz feladat. Emellett persze ott lehet a nyomás is, hogy időközben a sorozat hatására is egyre nagyobbra nőtt a rajongótábor, nagyobbak az elvárások, több a figyelem az egész projekt körül és ennek a súlyát Martin is érzi gondolom, amellett, hogy tényleg nehéz lesz egy olyan befejezést kitalálnia, ami mindegyik szálnak a végére pontot tesz. 
Attól én nem aggódnék, hogy a sorozat elvette volna a figyelmet a regényfolyamról, mert ugyan a nézők többsége valószínűleg csak a sorozat iránt érdeklődött igazán (eleve szerintem nagyobb az a csoport akik csak sorozatokat néznek és kisebb akik az olvasók, bármilyen franchise esetében a két formátum befogadási szintje miatt) - egy időben én is ilyen voltam - de emellett sokan vannak, akik kifejezetten a könyvekért rajonganak. Ahogy Yoda is írta a könyvek nagyon sok szempontból eltérnek a sorozattól, rengeteg új karaktert, konfliktust mutatnak be bennük, voltak akiket másképp kezeltek, voltak akik ugyan szerepeltek a sorozatban is, de más szerepet kapnak a könyvekben és ezért a befejezéssel kapcsolatban is számíthatunk meglepetésekre. Azt is el tudom képzelni, hogy hasonló lesz a vége a könyveknek is, mint a sorozatnak, mert az lehet, hogy a főbb erővonalakat lefektette Martin a showrunnereknek, hogy a legfontosabb szereplők közül ki hal meg, illetve mi lesz Westeros sorsa a fináléban, de az nagyon nem mindegy, hogy hogyan jutunk oda és milyen lépések láncolatán keresztül következik be az a végkifejlet. Mivel nagyon sok szál van, ami vagy kimaradt, vagy másfelé tart a könyvekben, ezért szerintem teljesen ugyanazt nem is lehetne megvalósítani, inkább csak a végső sorsokat tekintve lehet arra számítani a sorozat ismeretében, hogy a könyvekben mit olvashatunk majd. 

 

Emellett ott van az is, hogy nem tudjuk, hogy Martin pontosan mit mondott a Beniofféknak és azt ők mennyire Martin elképzelései szerint valósították meg az utolsó évad befejezésében, vagy akár Martin - nem feltétlenül csak a sorozatzáróval kapcsolatos negatív vélmenyek (nekem sem tetszett) hatására, hanem akár írás közben is változtat végül a történeten.
Ezeket mind csak akkor tudjuk majd meg, ha egyszer megjelennek a könyvek, viszont csatlakozva Jake-hez, ha most ilyen körülmények között (amikor minden ideje megvan az írásra, nem kell rendezvényekre járjon meg semmi egyéb külső tevékenységet végeznie) nem tudja befejezni a 6. könyvet Martin, akkor talán tényleg az örökkévalóságig várhatunk a Winds of Winterre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Itt a korona vírus, Martin végre otthon van és dolgozhat a Winds of Winteren.

De ha idén se fog megjelenni, vagy bejelentik a csúszást, én dobok egy hátast. :chainsaw:

Előbb fog megjelenni mint az Avatar2. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most jutottam a 4. évad 8. részéhez, amelyben Gregor megöli Oberynt. Ez a jelenet 5 évvel ezelőtt elég megrázó és kegyetlenül brutális volt, de még most is. Eddig határozottan a legdurvább halálnem a Trónok harcában véleményem szerint. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Most jutottam a 4. évad 8. részéhez, amelyben Gregor megöli Oberynt. Ez a jelenet 5 évvel ezelőtt elég megrázó és kegyetlenül brutális volt, de még most is. Eddig határozottan a legdurvább halálnem a Trónok harcában véleményem szerint. 

Én a végén már így ültem a gép előtt. De azért fél szemmel csak néztem tovább :D Én akkor még se a könyveket nem olvastam se spoilerekbe nem futottam bele, így nem azt mondom hogy traumatikus élmény volt de kb. örökre beleégett az agyamba :D 

 

long-neck-reaction.jpg

 

De mint kiderült mint marketing eszköznek sem rossz a Hegy módszere:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 13. - 19:43, Wilde írta:

A Hegy és Mance körül az ötödik könyvben lesz némi kavarás, illetve ebben a könyvben feltűnik egy új szereplő is, akinek a pontos személyazonosságát nem lehet biztosan tudni. 

Kb. 1 hónapja végeztem a 2. regénnyel. Ami igazán felkeltette az érdeklődésem ezen mondat amit írtál remélem pozitív lesz számomra ez a kavarás :D. Remélhetőleg minél hamarabb megtudom venni a 3. könyvet aztán folytatom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 4/14/2020 at 4:39 PM , Bomarr said:

Mondjuk Martin is csak az első három könyvben volt igazán kegyetlen. Az utolsó két könyvben egymást érik a csodás feltámadások. Volt olyan karakter akit elevenen megégettek aztán később kiderült hogy kutya baja :)

Melyik volt ez a karakter pontosan? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Kb. 1 hónapja végeztem a 2. regénnyel. Ami igazán felkeltette az érdeklődésem ezen mondat amit írtál remélem pozitív lesz számomra ez a kavarás :D. Remélhetőleg minél hamarabb megtudom venni a 3. könyvet aztán folytatom. 

Nekem tetszett az a fordulat. A sorozatot se ismered és csak az első két könyvet olvastad amúgy?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a 4. évad 10. epizódjával, ezzel elértem odáig, ahol félbeszakadt nálam a sztori sok évvel ezelőtt. Szóval, ami ezután jön, már teljesen új lesz. Nagyon kíváncsi vagyok! :death::yes:

 

Egyébként egy dologra nem tudok rájönni, és előre is bocs, ha hülye kérdés, de nekem tényleg nem tiszta. :D (Spoilerbe teszem, hátha valaki nem látta még a sorozatot végig.)

Spoiler

Szóval, honnan lett Stannisnek hirtelen ekkora serege, és hogy kerültek ők a Falhoz? :hmm: Nem emlékszem, hogy korábban mutatták volna őt ekkora sereggel azóta, hogy megtámadták Királyvárat.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Wilde írta:

Nekem tetszett az a fordulat. A sorozatot se ismered és csak az első két könyvet olvastad amúgy?

 

A sorozatot láttam elsőnek de azzal is kb. fél éve végeztem mivel én nem néztem mikor nagyon ment a hájpvonat. Többször elkezdtem,de kb. az első 5 percbe bealudtam aztán egyszer továbbjutottam, és nézette magát az egész. Aztán a világa elkapott így érdekeltek a könyvek, és elkezdtem őket. Viszont nagy erőt kell nekem ilyenkor vennem mert világ életembe vizuális típus voltam vagyok,de ami érdekel azt egyszerűen kénytelen vagyok elolvasni nincs mit tenni.....Szó szerint akkor haladtam vele a legjobban mikor a retyón ültem végeztem a dolgom, és közbe olvastam :D Ilyenkor megpihenek aztán valamivel el kell ütni az időt.

No, de a történet folytatódik mert aztán láttam jelentek meg képregények aminek kimondottan örülök mert ugye utólag megtudtam, hogy a regényt veszi alapul. Így abból a Trónok Harca mind a 8 kötetes puha megvan amit kiadott a Szukits, és persze jöttek/jönnek a folytatások amiket mindenképp megakarok venni. Nagyon jó kiegészítés ez nekem mert mikor végeztem a regénnyel egyből kezembe vettem a képregényt  így mégjobban eltudok az egész világba merülni,hogy látom magam előtt a cselekményt, karaktereket stb...mellesleg ami fontos info igaz rövidítve,de benne van.  Aki nem bírja végig olvasni a regényeket azoknak bátran ajánlom mert simán képbe kerülhet az ember vele. Te amúgy a képregényeket is gyűjtöd? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézegettem listákat a neten a GoT leggyűlöltebb karaktereiről. Természetesen Joffrey meg Ramsay a "nyerőemberek" mindenhol. :D De amin meglepődtem, hogy Walder Frey szinte sehol nem szerepel. Még egy olyan listán se, amelyik több mint 50 karaktert soroltat fel. Pedig szerintem őt is van miért gyűlölni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

De amin meglepődtem, hogy Walder Frey szinte sehol nem szerepel. Még egy olyan listán se, amelyik több mint 50 karaktert soroltat fel. Pedig szerintem őt is van miért gyűlölni.

Szerintem ez amiatt lehet, hogy egyrészt nem olyan emlékezetes és fontos a karakter. Másrészt pedig nála érthető volt, amit tett, az akkori viszonyok közt és kegyetlen világban még "jogosnak" is mondható. Maga a módszer volt gerinctelen és szégyenteljes, de ez meg más, egyébként pozitívnak megítélt karakternél is előjön. Leginkább ugye a Stark-lányoknál. Ezzel szemben Boltonék vagy épp Joffrey totálisan öncélú kegyetlenkedést folytatott, meg persze még sokan mások. Volt itt azért annyi öncélú árulás és kegyetlenkedés, hogy egy ilyen mezőnyben, ha vki "okkal" öl féreg módjára, akkor már nem fér fel egy ilyen listára. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 hours ago, pb69 said:

Másrészt pedig nála érthető volt, amit tett, az akkori viszonyok közt és kegyetlen világban még "jogosnak" is mondható. 

Mindig elgondolkozom amúgy, hogy vajon Robbék megérdemelték-e mindezt? Nyilván nagyon durva, szemét és szégyenteljes dolgot műveltek velük, de valahol tehettek róla, hogy ez történt. 

 

Más: nálam a sorozat új k*cs*ge Olly. :D Elképesztően nagyot csalódtam a kissrácban. Nagyon sajnáltam eleinte, amiért elvesztette a szüleit. Emlékeim szerint Jon még át is karolta őt, hogy vigasztalja. :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, caseyjones írta:

Mindig elgondolkozom amúgy, hogy vajon Robbék megérdemelték-e mindezt? Nyilván nagyon durva, szemét és szégyenteljes dolgot műveltek velük, de valahol tehettek róla, hogy ez történt.

Hát igen, jogos felvetés. A megérdemlést erősnek érzem, mert ilyen sorsot szerintem kb. senki nem érdemel, de azzal jól megfogalmaztad a lényeget, hogy tehettek róla. Én leginkább azt a kifejezést használnám a sorsukra vonatkozóan, hogy tettek érte rendesen. Írtam is erről anno egy jókora hozzászólást, amiben ez részletesen ki van fejtve. :) 

3 perccel korábban, caseyjones írta:

nálam a sorozat új k*cs*ge Olly

Hú, na bennem az a srác annyira nem hagyott mély nyomot, hogy a halálán kívül kb. semmit nem tudok felidézi belőle, pedig nem volt annyira rég, amikor láttam a sorozatot. :D Nekem sosem volt túl szimpatikus, de leginkább érdektelen volt. 

5 perccel korábban, caseyjones írta:

Elképesztően nagyot csalódtam a kissrácban

Én fokozatosan az összes Starkban jókorát csalódtam... Még "szerencséje" Eddnek, hogy olyan hamar kiszállt a buliból, mert így benne kevésbé kellett, bár azért a végén a múltba tekintésnél benne is lehetett. Az egyedüli kivétel talán Arya. De az összes többi, ideértve most Jont is, nálam 1-1 húzásukkal jelentőset estek vissza a megítélésükben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 minutes ago, pb69 said:

Én fokozatosan az összes Starkban jókorát csalódtam... Még "szerencséje" Eddnek, hogy olyan hamar kiszállt a buliból, mert így benne kevésbé kellett, bár azért a végén a múltba tekintésnél benne is lehetett. 

Kicsit részleteznéd az eddardos részt? Nem igazán tudom most felidézni, hogy mivel meg miért okozott ő csalódást pontosan. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, caseyjones írta:

Kicsit részleteznéd az eddardos részt? Nem igazán tudom most felidézni, hogy mivel meg miért okozott ő csalódást pontosan. :hmm:

Talán, hogy a "becsületes Ned Stark" egész életében hazudott a feleségének, emiatt Jonnak elég nehéz gyerekkora volt. Értem én, hogy megígérte Lyannának, hogy minden áron megvédelmezi, de szvsz pont a felesége kellett volna hogy legyen az, akinek elmondja az igazat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Yoda József írta:

Talán, hogy a "becsületes Ned Stark" egész életében hazudott a feleségének, emiatt Jonnak elég nehéz gyerekkora volt. Értem én, hogy megígérte Lyannának, hogy minden áron megvédelmezi, de szvsz pont a felesége kellett volna hogy legyen az, akinek elmondja az igazat.

Nem feltétlenül erre gondolok, bár azért ez is benne van. Tényleg nemes és becses dolog az adott szó, pláne, ha vkinek a védelmében történik, ezzel nincs is baj, sőt. Viszont nem gondolnám, hogy ezt ne lehetett volna másképp megoldani. Gondolok itt arra, hogy legalább a feleségével rendezik a témát, akkora kockázatot azért az nem rejtett volna magában. Az egy dolog, hogy Catelynnek mennyire fájhatott az egész, de ráadásul emiatt masszívan meg is bélyegezték, sokszor az arcához vágták ezt a megcsalást ügyet, szégyenkezhetett miatta rendesen pluszban is.

 

Amire eredetileg gondoltam, az a párbaj. Őszintén megvallom, hogy már részleteiben nem emlékszem a dologra, csak megmaradt az érzés, hogy amikor néztem, akkor volt bennem csalódottság Edd kapcsán. Egyszer láttam még csak a sorozatot, a vége felé pedig azért voltak már ennél jóval fajsúlyosabb és érdekesebb dolgok is, így maga az a visszaemlékezős jelenet csak a lényegét tekintve van meg a fejemben. De maga a párbaj nem épp arról szólt, hogy a hősies Eddard diadalt arat Vesteros legjobb kardforgatója ellen, ahogyan azt amúgy beállították később, ill. amire a legendáját alapozták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 minutes ago, Yoda József said:

Talán, hogy a "becsületes Ned Stark" egész életében hazudott a feleségének, emiatt Jonnak elég nehéz gyerekkora volt. Értem én, hogy megígérte Lyannának, hogy minden áron megvédelmezi, de szvsz pont a felesége kellett volna hogy legyen az, akinek elmondja az igazat.

Még mindig nem tiszta. :D Mivel hazudott pontosan? 

 

@pb69, jól értelmezem, hogy az első évad közepén lévő, Jaime elleni párbajra célzol? A visszaemlékezős jelenet meg feltételezem, valamikor a 7. vagy 8. évadban van, ahol én még nem tartok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, caseyjones írta:

Még mindig nem tiszta. :D Mivel hazudott pontosan? 

Szerk: most esett le, hogy még nem tartasz itt. Ez esetben nem nagyon van értelme ilyesmiről beszélni. Pb nem a Jaime elleni párbajra céloz, hanem az Arthur Dayne ellenire, amit egy visszaemlékezésben látni majd a 6. évadban.

 

Persze, ha nem zavarnak a spoilerek, leírom a választ a kérdésre :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor inkább várjunk vele! :D

Most olvasom még csak az ötödik könyvet, ha azzal végeztem, megyek tovább a hatodik évaddal. 

A Sárkányok táncában egyébként választ kapok ezekre a kérdésekre? 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

jól értelmezem, hogy az első évad közepén lévő, Jaime elleni párbajra célzol?

Nem. :) 

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

A visszaemlékezős jelenet meg feltételezem, valamikor a 7. vagy 8. évadban van, ahol én még nem tartok.

Igyekszem akkor nem lelőni semmilyen poént, bocs ha esetleg mégis sikerült.

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Pb nem a Jaime elleni párbajra céloz, hanem az Arthur Dayne ellenire

Igen-igen, arra gondoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.