Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

 Trónok harca
Nos ez a sorozat szenzáciásobb, mint vártam. Lenyügöző a sorozat látványa, pedig nem akartam elhinni, hogy filmekhez közeli a látványa. És évadról évadra egyre
magasabb szintre jutott, gyakorlatilag minden tekintetben (1-6). A karakterek, a párbeszédek, a csaták, a történet és a csaták, mind zseniálisak voltak, az 1-6 
évadban. Amit én tudtam a Trónok harcáról, az nagyjából annyi: Deres, Westeros, testvérszerelem, Havas John, Daenerys Targaryen akinek vannak sárkányai és, hogy ne
legyen kedvenc karaktered, mert úgy is meghal, (ezt az utolsót nem tartottam be) természetesen a könyveket sem olvastam, ezt csak azért írtam le, mert annyira jó volt
meglepődni a sorozaton. Az alkotóknak pedig úgy tűnik 9-es volt, a kedvenc számuk, ezért utálják sokan 7-8 évadot.
 Viszont úgy döntöttem, hogy nem akarok oldalakon át mennyire zseniális, ezért inkább leírom melyik volt a tíz kedvenc részem.
 
  10. helyezett
A 2.évad 9.rész Feketevíz (Blackwater)
 Ez volt az első olyan rész, amiben volt csata és hát... nem csalódtam, a Helm-szurdok ostromához tudnám hasonlítani, csak ott az egész ostrom volt majdnem olyan
hosszú, mint itt a rész. Csak itt volt futótűz, ott meg nem. Zseniális rész volt.

  9. helyezett
A 4.évad 10.rész Gyermek (The Children)
Az egyik kedvenc évadom, az egyik kedvenc évadzáróm és a 9. kedvenc részem.


  8. helyezett
Az 5.évad 8.rész Rideghon (Hardhome)
Rideghonban vagyunk a tél pedig közeleg. Az Éjkirály is megjelenik, teljes pompába, és volt egy igen mutatós mutatványa.
És az igazi ellenség is most mutatkozik meg. 

  7. helyezett 
Az 5.évad 10.rész Az Anya irgalma (Mother’s Mercy)
 Ceresei bevallja bűneit, semmi különös, nincs itt semmi látni való. Havas John-nal is történik valami.

  6. helyezett
A 7. évad 6.rész A Falon túl (Beyond the Wall)
Westeros Bosszúállói vs. Mások. Jók voltak a karakterek közötti párbeszédek no meg ez a kis csapat, nem hiába írtam bosszúállókat,
csak Ser Jaime Lannister hiányzott.

  5. helyezett
A 4.évad 9.rész A Fal őrzői (The Watchers on the Wall)
A vadak megtámadják a Fekete várat. Első megtekintésnél leesett az állam. Óriások, mamutok és egy kib***ott kasza. És Ygritte...
Meg volt egy olyan egy snitt-es jelenet, hogy csak lestem. Nagyon nagyon szeretem ezt az epizódot.

  4. helyezett
A 3.évad 9.rész Castamere-i esők (The Rains of Castamere)
Ez egy jó rész. Tetszetős. Ami miatt nem csak egy jó rész lett, az a Red Wedding azaz Vörös nász. Mondanom sem kell, hogy ennél jobban ezután már nem lepődtem meg 
semmin, és az, a zene. Erős rész.

  3. helyezett
Az 5.évad 9.rész Sárkányok tánca (The Dance of Dragons)    
Ennél a résznél jelentett a legtöbbet a visszanézés. A Hercegnő jelenete sokkal meghatóbb lett. A gladiátor harc+sárkány. Amúgy csak mellékesen megjegyezve a 
sárkányok CGI-ja elképesztő, jó munkát végeztek az animátorok.

  2. helyezett
A 6.évad 10.rész Északi szelek (The Winds of Winter)    
A rész eleje, azzal a zongora játékkal, futótűzzel, a Fő verébbel. Na az 10/10.

  1. helyezett
A 6.évad 9.rész Fattyak csatája (Battle of the Bastards)
Ez a csata, a nagybetűs csata számomra. Itt is sok hozzátett, a második nézés.

Ez volt számomra a Top 10. Indoklás, hol volt, hol nem volt. Nem ez lesz a fórum legjobb írása és remélem, hogy nekem sem ez lesz.
A 4.,5.,6. évad messze-messze a kedvenceim. Nagyon sok jó rész maradt ki, ezt tudom, nehéz volt a választás.
Fent úgy tűnhet, hogy utálom, a 7-8. évadot vagy, ha azóta el nem felejtettétek és nem lettetek három szemű hollók.
Nos 7.évad tetszik. A 8. már kevésbé. Daenerys ámokfutása, nekem teljesen karakter idegen volt. Az meg nem jött át, hogy belőle akarnak gonoszt csináni.
A másik meg Jaime, volt egy karakterfejlődése, ami teljesen jó volt, minek kellet neki visszamennie Cerseihez. Nem fogok petíciót írni, csak zavar ennyi. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 02. - 18:35, Adrián írta:

Daenerys ámokfutása, nekem teljesen karakter idegen volt. Az meg nem jött át, hogy belőle akarnak gonoszt csináni.

Hát igen, az eltúlzott volt. Én nem is feltétlenül karakteridegennek mondanám, hiszen a karakterében mindig is benne volt ez a vérengzős hajlam. Inkább a tálalás volt bántóan együgyű és egysíkú, pláne az ebben a sorozatban megszokott színvonalhoz képest. Ha maradunk is az eredeti koncepciónál (hogy Dani figuráján keresztül fordítanak még egy hatalmasat a sztorin), sokkal árnyaltabban kellett volna ezt megírni és képernyőre vinni.

2020. 04. 02. - 18:35, Adrián írta:

A másik meg Jaime, volt egy karakterfejlődése, ami teljesen jó volt, minek kellet neki visszamennie Cerseihez.

Vele szerintem semmi gond nincs, életszerű volt, ami történt. Megszoktuk a mesékben, hogy a karakterfejlődés mindig lineáris, ha valaki elindul a pozitív irányba, akkor végig is megy az úton, max. csak akkor néz vissza, ha le kell győznie a múlt démonait. A való élet viszont jellemzően nem így működik. Pláne, ha érzelmekről, szerelemről van szó.

Jaime olyan szinten szerette nővérét, hogy akármit is próbált, akárkivel, akármilyen messze tőle, ezt nem tudta levetkőzni. Amikor közeledett a vég órája, akkor a szerelmével akart lenni, nem erkölcsös hősnek lenni. Főképp, hogy a jellemfejlődését a jobb emberré válás tekintetében sokan igencsak túlzóan értelmezik. Nem volt már a végén akkora bitófára való féreg, mint az elején, de azért olyan messze volt ő attól, hogy jó ember legyen, mint Dorne a Faltól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 03. - 19:21, pb69 írta:

Vele szerintem semmi gond nincs, életszerű volt, ami történt. Megszoktuk a mesékben, hogy a karakterfejlődés mindig lineáris, ha valaki elindul a pozitív irányba, akkor végig is megy az úton, max. csak akkor néz vissza, ha le kell győznie a múlt démonait. A való élet viszont jellemzően nem így működik. Pláne, ha érzelmekről, szerelemről van szó.

Jaime olyan szinten szerette nővérét, hogy akármit is próbált, akárkivel, akármilyen messze tőle, ezt nem tudta levetkőzni. Amikor közeledett a vég órája, akkor a szerelmével akart lenni, nem erkölcsös hősnek lenni. Főképp, hogy a jellemfejlődését a jobb emberré válás tekintetében sokan igencsak túlzóan értelmezik. Nem volt már a végén akkora bitófára való féreg, mint az elején, de azért olyan messze volt ő attól, hogy jó ember legyen, mint Dorne a Faltól.

Sok ponton persze jogosan belekötünk a 8. évadba,de ezen történés szerintem is teljesen hihető, és életszerű. Mindvégig szerette Cerseit már a legelején pl. Bran kilökése ''Szerelmünkért mindent''. Persze addig a karakter bejárt egy két helyszínt találkozott más emberekkel, és így megmutatta egy másik oldalát,de ettől függetlenül amiket tett az minden csak nem jó emberre vall.

Arról nem beszélve, hogy Tyrion mielőtt kiszabadítja mondja is neki,hogy másnap már Királyvárból semmi se marad mentsd meg Cerseit persze, hogy elindul a megmentésére főleg,hogy még mindig szerette.

De amúgy azza a gondolattal is érdemes eljátszani tegyük fel már nem lett volna annyira érte oda szerintem még akkor is visszament volna érte, hogy megmentse: Egy a múltjuk miatt a másik meg, hogy a testvére amit azért nem szabad elfelejteni. Szóval sok ponton bele lehet nyargalni a 8. évadba,de szerintem ezen történet teljesen valóságos, átélhető legalábbis nekem persze. 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van, Jaime és Cersei szála szerintem pont olyan, amit egyszerűen tökéletesen írtak meg. Ahogyan kezdődött az egész, úgy is ért véget, remek keret. Egymás karjaiban haltak meg, mint testvérek és mint szerelmesek. Más kérdés, hogy amekkora ütni való rohadékok voltak, mondhatjuk, hogy nem érdemelték meg, de ez már moralizálás. Ha ettől eltekintünk, akkor ez egy szép vég. Jaime végzete Cersei volt, ennek így kellett lennie.

Ráadásul van benne egy csavar is kettejük viszonylatában, ami azért fűszerezi a dolgot. Az addig mindvégig irányító és mindent kezében tartó Cersei (aki a kapcsolatukban is végig domináns volt, csak Tommen ravatalánál fordult egyszer a kocka) kezéből kikerült a kontroll és csak a reményvesztett bóklászás maradt neki. Közben az a Jaime, aki egészen a legvégéig csak sodródott az árral, vette a végén kezébe az irányítást és az ő döntése volt, hogy együtt haltak meg, közös sorson és végzeten osztozhattak. Szerintem ez is tök szép és jó.

 

Azt gondolom, hogy Jaime karaktere és sorsa esetében jogtalanok a kritikák, hiszen csak arról van szó, hogy nem azt kapták sokan, mint amit vártak. Ez pont olyan, mint Darth Vader a PT-ban vagy Luke az Ep.8-ban. Egyszerűen képtelenek az emberek félretenni a prekoncepcióikat, ill. megemészteni, hogy egy művészeti alkotás nem a saját játszóterük, ahol minden kényük-kedvük szerint történik.

Cersei-t óriási kínok közt szenvedve akarták látni meghalni, miközben az egyre nemesebbé váló és megtérő, hőssé avanzsált Jaime összejön a jólelkű, de szerencsétlenke és csúnyácska Brienne-nel, aki mindig is rajongott érte. De ez nem egy Disney-mese.

Ez ilyen szempontból hasonlít a "jégkirály" és hosszú éjszaka esetére, ahol szintén leginkább azt nem tudták feldolgozni, hogy másra futott ki a sztori, illetve más hangsúllyal és fontossággal, mint amire számítottak volna.

 

Ettől teljesen más kávéház pl. Dani esete. Ugyanis itt nem azzal van a gond, hogy jött egy váratlan csavar és nem az lett a karakterrel, amit sokan szomjaztak. Hanem azzal van a gond, ahogyan ezt megvalósították és tálalták. Még azt sem mondanám, hogy a korábbi évadok nem ágyaztak meg szépen ennek a csavarnak, de akkor se ilyen bugyuta és egydimenziós módon kellett volna megfilmesíteni.

Ugyanide sorolható a pikk-pakk megtett kis Falon túli túra az élőholtas bizonyítékért, az "elfelejtettem Euron flottáját" húzás vagy épp a totálisan inkonzisztens létszáma a különféle haderőknek, lásd a kiirtott és valahogyan a semmiből előkerülő dothrakik kérdéskörét. Ezek ostobaságok és alacsony minőségű motívumok.

Ahogyan legalább ilyen megkérdőjelezhető és visszás egy sorozat lezárásnak az, amit választottak és képernyőre vittek. Itt leginkább Bran királyságára gondolok, de mondhatjuk a "nyilván tuti biztosan halott" Danit vagy az önálló kis államot kijáró Sansát is, a koncepciótlanul összehányt királyi tanáccsal egyetemben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, pb69 írta:

Azt gondolom, hogy Jaime karaktere és sorsa esetében jogtalanok a kritikák, hiszen csak arról van szó, hogy nem azt kapták sokan, mint amit vártak. Ez pont olyan, mint Darth Vader a PT-ban vagy Luke az Ep.8-ban.

Így is meg lehet fogalmazni.

 

Viszont más nézőpontból meg az történt Jamie-vel, mintha mondjuk a Jedi visszatér végén Vader nem tért volna meg, hanem hagyta volna Luke-ot meghalni. Azaz mintha kidobták volna a kukába a karakterfejlődését. Akkor is lehetne vajon azzal magyarázkodni, hogy "Anakin számára mindig is Palpatine volt a megértő apafigura", érthető hogy a végén megint őt választotta? Nem hinném.

 

Ja és én abszolút nem akartam, hogy Brienne-nel összejöjjön. Emellett Jaime-nek olyan mondatokat adtak a szájába a 8. évadban, miszerint őt sosem érdekelte az ártatlan emberek élete, ami mondjuk rögvest ellentmond a legjelentősebb cselekedetének, ami miatt királyölő lett. Meg Jaime legjobb jelenetének: https://www.youtube.com/watch?v=BOpQqVCt-Jc

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Viszont más nézőpontból meg az történt Jamie-vel, mintha mondjuk a Jedi visszatér végén Vader nem tért volna meg, hanem hagyta volna Luke-ot meghalni.

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Akkor is lehetne vajon azzal magyarázkodni, hogy "Anakin számára mindig is Palpatine volt a megértő apafigura", érthető hogy a végén megint őt választotta? Nem hinném.

Szerintem felesleges részletesen ecsetelni mennyire más a két szituáció. Rengeteg aspektusból, de most csak az általad kiemelt részre reflektálnék. Azért egy "megértő apafigura", aki még csak nem is az apád, csak egy mentor, merőben más, mint az édestestvéred és a szerelmed. De nemcsak a szereplők és azok viszonya alapján tér el egymástól markánsan a két eset, hanem pl. abban is, hogy Vadernek a saját fiát kellett volna hagyni meghalni, egy olyan emberért, akit akkor már messze nem kedvelt annyira, mint egykoron. Ráadásul fél perccel előtte szúrta nyíltan hátba.

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Azaz mintha kidobták volna a kukába a karakterfejlődését.

De szó sincs arról, hogy kidobták volna a jellemfejlődését. Csak ezt sokan nagyon túlmisztifikálják. Jaime egy elkényeztetett figura volt, akinek nem sok gondja volt az életben, leginkább az, hogy a családi kis titkának terhe nyomta a vállát. De amúgy hiába illették a királyölő címkével, ő kifejezetten sütkérezett a szerepben és élvezte, hogy megosztó lehet. Ő amolyan korabeli sztár volt, aki státuszából fakadóan kvázi érinthetetlen volt.

Nem sokat változott jellemben később is, csak lekerült róla az a fennhéjázó és önelégült cukormáz, ahogyan megtépte az élet. Kikerült a kivételezett helyzetéből, rendesen megjárta a hadak útját, ami kiütötte a szerepéből. Rákényszerült arra, hogy megmutassa az emberibb arcát is, mivel az kellett a túléléshez. Nem volt már olyan helyzetben, hogy a csillogó páncélban felvágott nyelvű úrifiút játssza, a rosszfiús imázsára nem kellett vigyázni, volt " jobb dolga" is.

Szóval szerintem ő sosem volt egy jó ember, csak épp annyira tróger sem, mint amilyennek mutatta magát. Annyiban fejlődött a jelleme, hogy jobban megmutatta magát. De pl. csak csomószor Cersei-nél kötött ki útközben. Szóval soha egy percig nem engedte el a szerelmét. Annak ellenére sem, hogy Cersei-nek a kapcsolatukban is erős kihágásai voltak. Egyébként ez is jó indikátora annak, hogy egyrészt Jaime mindvégig ragaszkodott szerelméhez, másrészt korábban sem volt az, akinek mutatta magát. Ha jól rémlik, akkor a Brienne-afférig Cersei volt az egyetlen nő az életében, ami azért nem semmi, tekintve hogy hosszú sorok álltak a "budoárja" előtt. 

Aztán amikor Cersei egyre nyíltabban elárulta és szembeköpte, ráadásul még inkább eluralkodott rajta a szellemi téboly, akkor Jamie otthagyta. Megpróbálta átlépni az árnyékát és összefeküdni egy másik nővel, akit ráadásul szerintem szeretett is valamilyen szinten. Megpróbálta, de nem jött össze a dolog, nem tudta feledtetni húgát, neki Cersei kellett. Úgy gondolom, soha nem szólt az ő karakterfejlődése arról, hogy maga mögött hagyta Cersei-t.

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Emellett Jaime-nek olyan mondatokat adtak a szájába a 8. évadban, miszerint őt sosem érdekelte az ártatlan emberek élete, ami mondjuk rögvest ellentmond a legjelentősebb cselekedetének, ami miatt királyölő lett.

Ezt több szempontból is óvatosan kezelném. Egyrészt, az ember sokszor mond hol ezt, hol azt, ellentmondásosan. Van, maikor egy gyermek szidja anyját vagy épp fordítva, miközben valójában alegfontosabbak egymásnak. Hasonlóan van ez a szerelmespároknál is, de akár barátoknál is. Attól, hogy Jaime egyszer azt mondja, hogy nem érdeklik az ártatlanok, máskor meg hogy az ő védelmükben ölte meg, akire felesküdött, van ez így.

Másrészt, az igazság szerintem valahol a kettő között lehet. Az egyértelműen nem igaz, hogy totál hidegen hagynák az ártatlan emberéletek. Ugyanakkor ezt az önzetlen hősről szóló eposzt is erősen túlzónak érzem. Lebökhette az őrült és tomboló királyt, amivel persze sok ártatlan embert mentett meg, ugyanakkor azt se felejtsük el, hogy egy életre híressé tette. Ez alapozta meg a sztárságát. Plusz a házát és családját is kiemelten kegyelt státuszba segítette ezzel. Ebből a szempontból azért nagyon kapóra is jött neki a lehetőség.

A fentiek alátámasztására, pl. akkor rohadtul nem érdekelte a sok ártatlan ember halála, amikor a Lannister-klán végezte a kis piszkos ügyeleteit. Mondahtjuk az apját vagy épp Joffrey-t is. De Cersei-re se szólt rá erélyesebben soha mindazokért a szörnyűségekért, amiket tett. Meg hát aki a szerelmét megerőszakolja a saját fiuk holteste mellett, arra azért nehézkes pozitív jellemrajzot felhúzni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis segítséget kérnék a könyvek idővonalával kapcsolatban. 

Nos, 4-5 évvel ezelőtt elkezdtem olvasni a sorozatot, vele párhuzamosan pedig a tv-sorozatot is néztem. Ott a 4. évad végéig jutottam, a könyveket illetően meg az első négy részig, az ötödikbe csak belekezdtem, de nem volt időm végigvinni.

Idén elhatároztam, hogy végignézem a sorozatot az elsőtől az utolsó évadig - rájöttem, felesleges várni a 6. meg a 7. könyvre -, utána pedig letudom a félbemaradt ötödik részt.

Az lenne a kérdésem, hogy az ötödik rész, azaz a Sárkányok tánca hol helyezkedik el időben a sorozathoz képest? 5-6. évad? Csak azért, hogy az olvasásnál képben legyek, hogy nagyjából merre is vagyok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, caseyjones írta:

Az lenne a kérdésem, hogy az ötödik rész, azaz a Sárkányok tánca hol helyezkedik el időben a sorozathoz képest? 5-6. évad? Csak azért, hogy az olvasásnál képben legyek, hogy nagyjából merre is vagyok. 

A Sárkányok tánca lefedi az 5. évad eseményeit. Elvileg úgy tudom, hogy néhány 6. évados elem is benne van

Spoiler

Jaime Zúgóba(?) menetele például

de kb. ott ér véget a könyv, ahol az 5. évad is. :)

 

Mondjuk én még nem olvastam egy könyvet se, tavaly születésnapomra kaptam meg az első könyvet. Egyszer majd belekezdek... nem a vastagsága tántorít el. :D

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, caseyjones írta:

Az lenne a kérdésem, hogy az ötödik rész, azaz a Sárkányok tánca hol helyezkedik el időben a sorozathoz képest? 5-6. évad? Csak azért, hogy az olvasásnál képben legyek, hogy nagyjából merre is vagyok. 

Leginkább sehol, mert a sorozatból egy csomó fontos szálat ejtettek, érdemes két külön idővonalként kezelni a kettőt. A sorozat a "Legends", a könyv meg a "Kánon", ha a SW-t vesszük alapul :D ha mégis mondani kéne valamit, akkor Bence válasza kielégítő volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rains of Castamere (3. évad 9. rész - amelyben ugye meggyilkolják Robbékat) Wikipédia-oldaláról van a szöveg:

 

"The episode was also notable for the intense and emotional response it pulled from viewers, many of whom were unaware of what was about to transpire and had their reactions filmed by people who had read the book on which it was based."

 

Jól értelmezem, hogy azok a rajongók, akik nem tudták, mi fog történni, megkérték azokat a rajongókat, akik olvasták a könyvet, hogy filmezzék le a reakcióikat? :D (Mármint a könyvet elolvasó rajongók felvették azoknak a reakcióit, akik nem olvasták a könyvet?) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, caseyjones írta:

Jól értelmezem, hogy azok a rajongók, akik nem tudták, mi fog történni, megkérték azokat a rajongókat, akik olvasták a könyvet, hogy filmezzék le a reakcióikat? :D

Hát ez elég furán van megfogalmazva. :D Ha nem tudják mi fog történni, miért kérik meg azokat, akik tudják, ha azt se tudják, hogy mi fog történni? :hehe: Ha fogalmuk sincsen, akkor max. azok a rajongók, akik előre tudják a dolgokat, úgy vették magukat, hogy: "nesze, felveszlek b*szod, remélem élvezni fogod." :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

49 perccel korábban, caseyjones írta:

Jól értelmezem, hogy azok a rajongók, akik nem tudták, mi fog történni, megkérték azokat a rajongókat, akik olvasták a könyvet, hogy filmezzék le a reakcióikat? :D (Mármint a könyvet elolvasó rajongók felvették azoknak a reakcióit, akik nem olvasták a könyvet?) 

Gyakorlatilag igen. :) (bár az nem szerepel a szövegben, hogy erre megkérték őket). Ha pl. ketten együtt nézték a sorozatot és közülük csak az egyik olvasta a könyvet, az lefilmezte a másik reakcióját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak nem kevés számban olyan emberek is, akik sorozatos reakció videókat csinálnak egy éppen aktuális sorozatepizódról. Értsd ugyanúgy nézik mint az "átlagember", csak közben veszik magukat hogy mire hogyan reagálnak. Hogy aztán ebből mennyi a megjátszott és a valós az meg már a másik dolog. :D De a Trónok Harca egyébként nagyon alkalmas ezekre a videókra (talán az utolsó 2 évad ami kevésbé, de ez saját vélemény)

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos megvan ennek a közönsége, hisz akkor senki se csinálná :D De a sorozatalkotók előszeretettel vágják ezeket össze egy-egy új epizód kapcsán, majd megy fel FB-re a kérdéssel, hogy: "És ti hogy reagáltatok? :D " 

 

De úgy sok értelme szerintem sincs önmagában csak ennek, max röhögni lehet a reakciókon vagy havernak mutogatni, hogy "Látod? Ő is így reagált. :D "

 

Ha össze van kapcsolva valamilyen fajta kibeszélővel annak én már több értelmét látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 hours ago, Nute Gunray said:

A 3x09-es rész sokat lendített a sorozat nimbuszán, az itteni történések sokak számára -akik nem olvasták a regényt - tényleg sokkoló élményt nyújtottak. 

Én 5-6 év után most először láttam az epizódot. Hát, mit ne mondjak, nekem is nagyon sokkoló volt. Azért is, mert én nagyon szurkoltam Robbnak, meg úgy az egész Stark família volt a legszimpatikusabb az elejétől fogva. 

Ma olvastam egyébként, hogy a Robbot alakító színész, illetve a Catelynt alakító színésznő elsírták magukat, mikor először megnézték a kész epizódot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4. könyv és igen, kihagyták. Hála égnek, teszem hozzá. Amennyire Martin hullajtotta a karaktereket az első 3 könyvben, annyira kezdett el visszahozni meghalt/halottnak hitt szereplőket az utolsó két megjelent kötetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

A 3x09-es rész sokat lendített a sorozat nimbuszán, az itteni történések sokak számára -akik nem olvasták a regényt - tényleg sokkoló élményt nyújtottak. 

Elsőre mindenképp. És amúgy ez volt az első olyan jelenet, (szerintem) hogy ne kedveld meg, a karaktereket, mert meghalnak.

Erre én, rá két részre megszegtem az esküm, igen Oberyn Martell volt az. :D:cry: Mondjuk Bronn és Hagymalovag, alias Ser Davos túlélték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 hours ago, Nute Gunray said:

4. könyv és igen, kihagyták. Hála égnek, teszem hozzá. Amennyire Martin hullajtotta a karaktereket az első 3 könyvben, annyira kezdett el visszahozni meghalt/halottnak hitt szereplőket az utolsó két megjelent kötetben.

Én meg nagyon sajnálom, hogy a sorozatban nem köszönt vissza... Megnéztem volna egy zombi Michelle Fairley-t.

Annyira régen olvastam már a könyveket, hogy nem emlékszem, kik voltak azok rajta kívül, akiket Martin "újraélesztett". Találok erről bármilyen listát a neten?

13 hours ago, Donát said:

Nem szurkoltál annyira, mint amennyire a Freyek szurkáltak. :D 

Naaa, ez azért övön aluli volt. :D 

 

-------------------------------

Kicsit hiányérzetem van a sorozattal kapcsolatban, amely egyébként már az 5-6 évvel ezelőtti, első próbálkozásomnál is előjött. Ez pedig az, hogy a második évad a Mások érkezésével zárul, és tulajdonképpen a teljes harmadik évadban alig foglalkoztak velük. Azt tudom, hogy később nagyon fontos szerephez jutnak, és fognak ők még szerepelni, de így feleslegesnek érzem, hogy már a második évad végén egy ekkora sereget mutatnak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, caseyjones írta:

Annyira régen olvastam már a könyveket, hogy nem emlékszem, kik voltak azok rajta kívül, akiket Martin "újraélesztett". Találok erről bármilyen listát a neten?

A Véreb, a Hegy, Mance, Benjen. Így kapásból ennyi jut eszembe

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit "félek", ugyanis úgy fogok nekikezdeni a Sárkányok táncának, hogy az előző köteteket 5-6 éve olvastam, és már nemigen emlékszem, hogy mi hogyan történt pontosan stb. Habár először végignézem a sorozatot, és az lehet, hogy segít felidézni dolgokat, illetve látom, hogy a Wikipédián tartalmasan le van írva a cselekménye mindegyik résznek. Ezekkel együtt talán már megfelelően képben leszek és tudom élvezni az ötödik részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

A Véreb, a Hegy, Mance, Benjen. Így kapásból ennyi jut eszembe

 

Spoiler

VI. Aegon-ról is kiderül, hogy mégiscsak él (bár lehet, hogy csak egy imposztor).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, caseyjones írta:

És ők mind a negyedik kötetben jönnek vissza? Mert ha igen, akkor nem emlékszem, az ötödiket meg ugye még nem olvastam. 

A Véreb igazából nem tér vissza, a negyedik könyvben volt az a rész, mikor Brienne a Csendes szigeten járt volt ott egy sírásó és ott azt mondták neki, hogy a Véreb meghalt - ezt egy metaforaként értelmezve a Véreb, mint személyiség ugyan tényleg halott, de Sandor új emberként túlélte és a nagydarab sírásó, akit látott ott Brienne az bizony ő volt. Ez persze hivatalosan nem lett még megerősítve, de vele kapcsolatban valószínűleg ez lesz a sztori. Benjen Stark nem tér vissza sem a 4. sem az 5. könyvben, azt egyelőre nem tudni mi lett vele (Hidegkéz nem azonos személy vele, aki szerepelt a 3. könyvben és az 5. könyvben is benne lesz majd). A Hegy és Mance körül az ötödik könyvben lesz némi kavarás, illetve ebben a könyvben feltűnik egy új szereplő is, akinek a pontos személyazonosságát nem lehet biztosan tudni. 
Lady Stoneheart egyébként már a 3. könyv végén feltűnik, a negyedikben keveset szerepel, az ötödikben viszont csak említés szintjén jelenik meg. Azt, hogy vele mit akart Martin és mit szeretne kihozni a karakteréből, majd valószínűleg a hatodik könyvben tudjuk meg (Martin elmondása szerint ott nagyobb szerepet szán neki)... már ha megjelenik valamikor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

(Hidegkéz nem azonos személy vele, aki szerepelt a 3. könyvben és az 5. könyvben is benne lesz majd).

Igen, felröppent, hogy ők nem egy és ugyanaz, viszont a sorozatban meglépték, és lássuk be, ez lenne a logikus a könyvekben is

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, JakeSully írta:

Itt a korona vírus, Martin végre otthon van és dolgozhat a Winds of Winteren.

De ha idén se fog megjelenni, vagy bejelentik a csúszást, én dobok egy hátast. :chainsaw:

Hát ha otthon van és nem felelőtlenül shoppingolgat a Walmartban, aminek tudjuk mi lehet a vége aztán akkor nem lesz több könyv fixen. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.