Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Akármennyire nem tetszett is az utolsó(2) évad azért sajnálom, hogy véget ért a sorozat, belegondolni is félelmetes, hogy most az (eddigi) MCU mellett egy másik nagyon hosszú utazás végére került pont. Nagyon sok szép emléket adott nekem ez a sorozat, próbálok azokra emlékezni, mert egy időben ez volt a kedvenc sorozatom és nem tudtam elképzelni, hogy ne szeressem. Őszintén, mindenféle élcelődés nélkül mondom, hogy irigykedek azokra, akik úgy tudtak elválni ettől a szériától, hogy tetszett nekik a vége, számomra már csak egy ilyen letudás jellegű volt a finálé, hogyha már eddig néztem, akkor most nem hagyom abba. Ezzel együtt Beniofféknak sok sikert kívánok, remélem a SW-al valami jobbat hoznak össze.... Martin meg összekapja magát és legalább a 6. könyvet befejezi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Wilde írta:

Ezzel együtt Beniofféknak sok sikert kívánok, remélem a SW-al valami jobbat hoznak össze

Azért így lehiggadva azt mondom, hogy piszok nehéz dolguk volt. Gyakorlatilag valaki másnak a "félbehagyott" történetét kellett befejezniük, ami sosem egyszerű dolog. A SW esetében maguk alkothatnak valamit a nulláról, tiszta lappal.

 

Amúgy nekem is hiányzik a sorozat, akármennyire is csalódás volt a 8. évad kétharmada.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek mindkettőtökkel. Sok sikert kívánok Beniofféknak.

Én speciel a 7. évaddal még nagyon elégedett voltam, és a 8. évad 2. része volt számomra a csúcspont,mikor Podrick dalra fakadt. Ott valami nagyon jó érzés kerített hatalmába, hogy itt most nagyon epikus szép lezárást kapunk. De nem így történt, amit sajnálok, de meg tudok vele békülni..

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a 8. évad jobban tetszett, mint az előző évad, ott tényleg nagyon kapkodtak. Mióta véget ért a GoT, olyan ürességet érzek. A Lost után ez volt a legmeghatározóbb sorozat eddig az életemben.

 

Mai hír, hogy Martin 2020 közepére ígéri a 6. kötetet. No majd meglátjuk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Nekem a 8. évad jobban tetszett, mint az előző évad, ott tényleg nagyon kapkodtak. Mióta véget ért a GoT, olyan ürességet érzek. A Lost után ez volt a legmeghatározóbb sorozat eddig az életemben.

 

Mai hír, hogy Martin 2020 közepére ígéri a 6. kötetet. No majd meglátjuk. :D

Nem ért az véget. Nálam csak most kezdődik. Lassan el kellene kezdenem nézni így hogy véget ért.:D Én még egy részt sem láttam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Nem ért az véget. Nálam csak most kezdődik. Lassan el kellene kezdenem nézni így hogy véget ért.:D Én még egy részt sem láttam.

Hát Frenkie, őszitén megmondva nem neked való sorozat. Azt garantálom, hogy jó párszor fel fogod rajta húzni magad, mert a "gonosz" nem hogy nem szokta megkapni a méltó büntetését, hanem a "jók" járnak pórul azért, amiért jókat cselekednek

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

28 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Hát Frenkie, őszitén megmondva nem neked való sorozat. Azt garantálom, hogy jó párszor fel fogod rajta húzni magad, mert a "gonosz" nem hogy nem szokta megkapni a méltó büntetését, hanem a "jók" járnak pórul azért, amiért jókat cselekednek

Ez tényleg nem hangzik jól. Nálam a gonosz pusztuljon(kivéve Loki:D). Persze azért bepróbálkozok vele. Én tényleg nem tudok azonosulni gonosz karakterrel, bármilyen eszme mögé(ami akár önmagában jó is lehet) bújik a tömeggyilkosságoknál, vagy akármilyen gonosz tettnél. Nálam nincs bocsánat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt nem mondanám, hogy a "gonosz" nem szokta megkapni a méltó büntetéstét. De tény, hogy a "jók" is rengeteget szívnak ebben a sorozatban, amit nyilván nem könnyű látni. 

Bár kicsit lassan indul be, az 1. évadot szerintem mindenképpen told végig a végső ítélet előtt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat befejezése

Spoiler

mondjuk egész happy end lett a Starkok számára.

 

Jon: sosem akart király lenni, a Falon túl élhet a vadakkal békében. Az egész sorozatot tekintve, akkor érezte magát a legjobban, amikor velük volt.

Sansa: A független Észak királynője, megkapta amit akart.

Arya: Elment világot látni. Sosem akart úrnő lenni, mindig is a kalandokat kereste. Ő is megkapta amit akart

Bran: Hat Királyság ura lett. Az utolsó epizódban azt állította, hogy "szerinted miért tettem meg ezt az utat?". Ergo megkapta amit akart. Az más kérdés, hogy ez a kijelentés szöges ellentétben van azzal, amit az évad során mondogatott ("inkább csak a múltban élek mostmár", "már nincsenek vágyaim"). De biztos megint bennem van a hiba, mert "nem jött be az elképzelésem". Nem az írókban, akik a kukába dobták mégegy karakternek a történetét, a kialakult jellemét csak azért, hogy a végére betegyenek egy váratlan húzást. Ami totál random és felépítetlen.

 

Összességében nézve a Starkok megnyerték a Trónok harcát :) Ahhoz képest, hogy "keserédes" befejezést ígértek, csak a Daenerys fanok szomorkodhatnak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Briliáns zárás volt. Ez a zárások éve, és nálam eddig 3-ból 3. Remekül zárt az MCU, remekül zárt a The Big Bang Theory és remekül zárt a Game of Thrones is. Később lehet megejtek egy átfogóbb értékelést, de most csak röviden, ami az utolsó részben tetszett:

Spoiler

 

- Arya, Sansa és Jon pontosan ott kötöttek ki, ahová az első évad első részében vágyakoztak.

- Dany-t lebökték, mint egy malacot, ahogy azt kell.

- A Vastrón szétolvadt.

- Bran lett a király.

- Tyrion lett a segítő, akarata és meggyőződése ellenére.

- A béke tartós, de nem örök.

- Tyrion és Jon között a beszélgetése. Az elmúlt hét tükrében akár fricska is lehetne bizonyos nehéz felfogású embereknek. Akinek inge, nyugodtan vegye magára. ;) 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt Gondolkodtam rajta, hogy megéri-e magamra vennem, hozzáfűznöm bármit is, de legyen. Felveszem még egyszer a kesztyűt, remélem ezúttal higgadtabb leszel, és mellőzöd a sértegetést.

 

Minden történetet el lehet mesélni jól és rosszul is. Ez a befejezés is lehetne jó, ezt is lehetett volna jól elmesélni, de szerintem nem így történt, már konkrétan is leírtam, hogy miért, Hogy ezeket te teljesen figyelmen kívül hagyod, és elintézed annyival, hogy "nehéz a felfogásom" meg hogy "nem ez volt az elképzelésem", azzal én nem tudok mit kezdeni. Ennyi erővel jogos kritika nem is létezik, mert el kéne fogadni mindent, amit az írók írnak, akármennyire is logikátlan és összecsapott az? Hát nem!

Ha ez a befejezés fel lett volna rendesen építve, akkor azt mondom hogy oké. (Sőt, simán el tudom képzelni, hogy Martin is ide hozza ki majd a történetet). De nem így történt. Elkapkodott, felépítetlen, értelmetlen fordulatok. Lazy writing húzások. Logikai hibák tömkelege. Karakterfejlődések sárba tiprása. A részleteket már leírtam korábban, csak össze kell ollózni a 8. évad epizódjairól írt kommentjeimet, és ott a verdikt.

Régen is voltak a sorozatnak váratlan húzásai, amikor keresztülhúzták az elképzelésem. Csakhogy azok fel voltak építve a háttérben, elég ügyesen ahhoz, hogy ne vegyük észre, mi fog következni. És a funkciójuk is megvolt a történetben.

 

@Darth Sky

Spoiler

Szerintem nem azért, mert Targaryen. Ha jól tudom, volt Westeros történelmében olyan Targaryen, akit a saját sárkánya evett meg, szóval ez nem kizáró ok :D (és ez a sorozatban is elhangzott talán...)

 

Azt tudjuk, hogy a sárkányok nagyon intelligensek. Szóval én azt mondanám, hogy Drogon pontosan tudta, hogy az, amit az "anyja" tett, az helytelen. De mivel hűséges volt az "anyjához", így követte a parancsait.

Viszont pontosan tudta azt is, hogy alapvetően a vastrón minden baj okozója, így azon állt bosszút, és nem Jon-on.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

 

@Darth Sky

  Spoiler elrejtése

 

Viszont pontosan tudta azt is, hogy alapvetően a vastrón minden baj okozója, így azon állt bosszút, és nem Jon-on.

 

 

Spoiler

Lehet, Drogon is úgy vélte, Jon számára nagyobb büntetés, ha számkivetettként és "noname" északiként az isten háta mögött hal meg, mint ha "zsarnokölőként" mártírhalált halna. :D

 

(Szerintem a spoiler gombot most már hanyagolhatjuk)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Yoda József írta:

 

@Darth Sky

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ezzel teljesen egyetértek. Bár szerintem azért az is számított, hogy Jon Targaryen, nem azért, mert így csak barát lehetett, hanem azért, mert így könnyebben kiismerhette, egy hullámhosszra kerülhetett vele. S így azt is biztos érezte, amit Jon érzett a gyilkosságnál: mély bánatot és azt, hogy a szerelme ellenére muszájból cselekszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ezért használtam én is :) Azért érdekes lenne úgy elkezdenie a sorozatot, hogy közben belefutott a végébe :D 

Tudok már róla pár fordulatot. Pl Sean Bean , meg egy Havas Jon nevü fószerrel kapcsolatos eseményeket. Persze még fogalmam sincs ki ez.:D

 

Miattam ne legyen spoilermentes, ahogy magamat ismerem lehet évek múlva kezdem csak el. Ezt a topicot nem fogom látogatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 25. - 12:55, Yoda József írta:

Szerintem nem azért, mert Targaryen. Ha jól tudom, volt Westeros történelmében olyan Targaryen, akit a saját sárkánya evett meg, szóval ez nem kizáró ok :D (és ez a sorozatban is elhangzott talán...)

 

Azt tudjuk, hogy a sárkányok nagyon intelligensek. Szóval én azt mondanám, hogy Drogon pontosan tudta, hogy az, amit az "anyja" tett, az helytelen. De mivel hűséges volt az "anyjához", így követte a parancsait.

Viszont pontosan tudta azt is, hogy alapvetően a vastrón minden baj okozója, így azon állt bosszút, és nem Jon-on.

Olyan Targaryen nem volt, akit a saját sárkánya ölt meg, azért sem, mert a sárkány és a lovasa közötti kötelék nagyon szoros, úgyhogy az szinte elképzelhetetlen, hogy egy már hozzákötött sárkánylovast a saját sárkánya bántson. Arra volt ugyanakkor példa, már a Hódító Aegon halálát követő zavaros évtizedekben, hogy egyik Targaryen megölt egy másikat és egyik sárkány megölt egy másikat (Kegyetlen Maegor és Balerion végzett Koronázatlan Aegonnal és Quicksilverrel), vagy a sárkányok táncában (a későbbi Targaryen polgárháború), ahol az is előfordult, hogy II. Aegon Targaryen a féltestvérét Rhaenyrát megetette a sárkányával Sunfrye-el, illetve Rhaenyra fia Joffrey Velaryon is egy sárkány által halt meg, ő az anyja sárkányát Syraxot akarta meglovagolni, de mivel Rhaenyra akkor még élt és a sárkány csak a meglévő lovasát fogadja el ezért Joffreyt lerázta magáról, aki így lezuhant róla és meghalt (szóval mondjuk itt nem közvetlenül ölte meg).

 

Az ok, hogy a sárkányok intelligensek, de ugyanúgy idomításra szorulnak, mint a vadállatok (különben maguk körül mindent tönkretehetnek), összességében fegyverként, vagy "közlekedési eszközként" nagyon jól használhatóak, de ettől függetlenül komolyabb kognitív képességekről nem tudunk a sárkányokkal kapcsolatban. Amit Te mondasz egyébként az nem is annyira az intelligencia kérdése, sokkal inkább a moralitáshoz kapcsolódik, ami nem következik szükségszerűen az intelligenciából. Tud-e egy sárkány morális értékítéletet hozni... hát ezt meglehetősen kétlem, szóval Dany tetteinek helytelensége szerintem nem játszott szerepet ebben és azt is eléggé elrugaszkodott dolognak tartom, hogy a sárkány szimbólumokban gondolkodna és ezért megolvasztja a trónt, szóval engem ez a magyarázat nem győzött meg. Itt szerintem igazán jó magyarázat nincsen, így írták meg és kész (hasonlóan, mint a 4. részben a Vasflottáról való megfeledkezés esetében), akartak adni egy keretes szerkezetet a sorozatnak, Jont vissza kellett küldeni a Falon túlra (ugye ott indult az egész széria) és ebbe nem fért bele az, hogy ott Drogon elevenen megsüti. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát arra már nem emlékszem, hogy a sorozatban pontosan hogy van, de a könyvekben a Háromszemű Varjú, "csak" olyan 120-130 éves, és annak is megvan a maga ára, hisz az a fa tartja életben, ami körbenőtte, közben már képtelen a beszédre is, és egyedül a látomások útján képes kommunikálni.

Nyilván ez a sorozatban megváltozott, és kevésbé extrém, de a Holló ott sem tudta elhagyni a fa gyökereit

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.