Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Donát:

 

A potenciál egyértelműen megvan benne. Csak az a baj, hogy a kegyetlenségre való hajlandóság egy nagyon erős küldetés tudattal párosul benne. Örültem hogy ebben a részben felhívták rá a figyelmet, hogy Dany nem csak királyi vér, de valaki akinek az útját csodák övezték. Ha egyszer az ember kilép sértetlenül a tűzből és halottnak hitt sárkányok is felélednek látszólag csak miatta akkor persze hogy elhiszi hogy ő a megváltó - Keleten sokan konkrétan ezt is gondolják.... Volantisban láttuk hogy vannak vörös papok/papnők akik azt terjesztik hogy Dany a Kiválasztott, aki eljött hogy jobbá tegye a világot. Viszont ha az ember hisz abban hogy ő maga a Kiválasztott, akkor nehezebben kérdőjelezi meg a saját döntéseit és gyorsabban elitéli azokat akik nem tagozódnak be, mert azok csak akadályozzák a világjobbítást. Dany-ben megvan a potenciál ahhoz, hogy jó királynő legyen de sajnos ahhoz is, hogy borzasztó (mégha nem is Cersei vagy Joffrey szintjén).

Félek az hogy ennyi veszteség érte újabban pont a legrosszabb énjét fogja kihozni belőle.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 órával ezelőtt, Bomarr írta:
  Spoiler elrejtése

Jaime-nél szerintem a következő a képlet: beleszeretett Brienne-be és hallva hogy a tesója megúszhat mindent végre eldöntötte, hogy saját maga öli meg. Ha ezt megmondaná Brienne-nek akkor vele akarna menni a veszélybe. Igy inkább durva szöveggel elintézte, hogy Brienne maradjon és megy rendezni dolgot.

 Ez így tetszene, remélem, így lesz. :)

Spoiler

És akkor ezek szerint az is lehet egy kérdés, hogy Arya vagy Jamie öli meg Cerseit.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyébként nem az első eset lenne, hogy Jaime úgy éri el a célját, hogy a rossz hírnevét felhasználva sokkal szemetebbnek mutatja magát mint amilyen valójában. Ugyanezt csinálta Zúgónál. Ott van egy jelenet, ami kb. pont úgyanúgy megy le a könyvekben mint a TV-sorozatban is: Jaime Edmure Tully-nak előadja, hogy micsoda kegyetlenségeket fog művelni ha nem hajol meg az akaratának: lemészárol mindenkit, Edmure gyerekét meg katapulttal küldi el hozzá. Blöfföl, de Edmure kellően rossz véleménnyel van ahhoz Jaime-ről hogy ezt elhiggye. Ezért meg is teszi amit kér tőle. Itt is arra játszik szerintem hogy a Cersei iránti szerelme közismert. Ezt meg a gonosz tetteit kihangsúlyozva kellően hihetően hangzik a monologja ahhoz hogy Brienne-ben fel se merüljön hogy épp élete hősi tettére készül, amit mivel életveszélybe fogja sodorni magát egyedül akar megcsinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó rész volt ez is, csak pár szösszenet:

Spoiler

 

- Sok évad után Varys talán most volt először igazán elemében. A Tyrionnal való jelenetei egyszerűen fantasztikusak voltak. Féltem is, hogy ezzel a karakter halálának ágyaznak meg az epizód végére, de szerencsére ez nem következett be. Azért így sem hiszem, hogy Varys megéli a sorozatfinálét.

- Tormund, majd Sam-ék búcsúját megkönnyeztem. Egyesek nem értették, hogy Tormund és népe minek megy vissza a Falon túlra, miért nem harcolnak tovább Jon oldalán? A Mások elpusztulásával azonban az ő küldetésük véget ért, a Délen folyó csatározásokhoz nekik már semmi közük. Remélem, ők már tényleg nem fognak visszatérni, felesleges lenne, most nagyon szépen sikerült lezárni az ő történetüket. Kicsit meglepett, hogy Jon meglehetősen távolságtartó volt Szellemmel szemben.

- Imádom Clegane-t. Mikor Gendry nemesítésekor mindenki pátoszosan feláll és poharát emeli, ő tovább eszik és vedel. Nagyon jó volt, hogy a készítők sort kerítettek egy rövid Sansa-Véreb eszmecserére is. (jegyzem meg, a háttérben Podrick lecsapott a Véreb által elijesztett szolgálólányra is, így két csajjal vonulhatott el. :D )

- Ha már Gendry: az Arya-val való kínos beszélgetéskor saját magára, mint Gendry Rivers-re (Folyami Gendry) utal. Itt a készítők többszörösen is hibáztak, hiszen ő soha nem volt hivatalosan elismert nemesi fattyú, így "vezetéknévvel" nem rendelkezhetett. Másrészt, a Rivers nevet a Zúgó nemesi házainak fattyai kapják (lásd a Freyek), Gendry viszont Királyvárban nőtt fel, így ha Robert valami módon felkarolta volna, akkor is csak a Gendry Waters nevet viselhette volna. Kár az ilyenekért, egy egyszerű utánanézéssel ezek kiküszöbölhetőek. 

- Végre Bronn most már elemében volt (az évadnyitós szereplésre elég halványra sikeredett). Azért nagyon durva belegondolni, hogy talán ő a háborús és anarchikus állapotok legnagyobb nyertese. Egy egyszerű útonállóként és zsoldosként kezdte, most meg már Égikertért alkudozik. Vérbeli nyerészkedő. És amit mond a nemesi házak eredetéről, az annyira igaz. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Szerintem is sok lenne, ha Arya ölné meg Cersei-t. Neki az Éjkirály volt a nagy pillanat, vannak itt még néhányan, akiket jó volna látni hasonló "hőstettet" véghez vinni. Remélem, Jamie lesz az :clap2:

A Sansa-Véreb találkozó a maga mondján nagyon szépre sikerült. Sansa simán vezeti azt a listát, amin a legjobban sikerült újra találkozások szerepelnek. 

Varysnak drukkolok, hogy túlélje! 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 07. - 13:52, Yoda József írta:

Aki nem fél a spoilerektől, és kíváncsi arra, hogy mi lesz nagy valószínűséggel az utolsó 2 részben, az ezeken a helyeken elolvashatja (én nem olvastam el):

 https://www.reddit.com/r/freefolk/comments/bkc8xd/compilation_of_spoilers_for_got_episodes_46/

https://www.reddit.com/r/freefolk/comments/bkz6ad/thoughts/

A hülye fejemmel gondoltam tényleg csak kicsit beleolvasok. Imádom a spoilereket és egy spoilert elolvasok ebből a nagy írásból..... na azaz egy rögtön a legnagyobb spoiler volt amibe a GoT kapcsán valaha belefutottam.... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 07. - 13:52, Yoda József írta:

Aki nem fél a spoilerektől, és kíváncsi arra, hogy mi lesz nagy valószínűséggel az utolsó 2 részben, az ezeken a helyeken elolvashatja (én nem olvastam el):

https://www.reddit.com/r/freefolk/comments/bkc8xd/compilation_of_spoilers_for_got_episodes_46/

https://www.reddit.com/r/freefolk/comments/bkz6ad/thoughts/

Na én is megtekintettem...

 

Ez komoly? Így akarják befejezni a sorozatot? :o 8 évadon keresztül építkeztek és erre az utolsó 2 részben így zárják a sorit???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Nute Gunray írta:

Egyetértek Bomarral, ilyen infók birtokában még véletlenül is kicsúszhatnak spoilerek az ember szájából. Nekem már Bence hüledező véleménye is sok volt.

Csatlakozom.

8x04-es kérdés.

 

Azt tudjuk, hogy Cersei miért nem nyírta ki az összes felsorakozott ellenségét a kapu előtt? Félt az Istenek bosszújától, vagy mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát:

Ez nekem se teljesen világos. De szerintem Cersei a biztos győzelem tudatában -legalábbis szerintem ő itt tutira veszi hogy ő fog nyerni- csatában akarja megalázni a Trónbitorlót. A győzelméről szóló dalok igy sokkal szebben fognak hangzani, az utókor pedig majd nagy harcosként/hadvezérként is emlékezhet rá ami a második évad alapján eleve olyasmi amire vágyott régen. Az meg hogy hányan vesznek oda a csatában az őt úgyse érdekli.



A nép előtt egyébként is azt a képet festette le, hogy jön a gonosz Targaryen, akit lekell győzni. Ha Dany ott meghal és nélküle kéne legyőzni az ellenséget akkor az a mese amit eddig nyomott, hogy ő győzi le a külhoni őrült királynőt, már nem annyira működne, mert az ellenség élén akkor már valszeg Jon lenne. Az ingadozó nép még a végén Jon mellé is állhatna, pláne ha hosszú ostromra rendezkedik be. Plusz Missandei megölése kicsit olyan mint amikor Ramsay megöli Rickon Starkot: a cél hogy az ellenség az esze helyett az érzelmeire támaszkodjon és hibázzon. Missandei halála pedig Dany-t érdekli. Jon-t valszeg kevésbé mozgatná meg.

 

Az ötletelgetéseimben én ezekre jutottam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, JakeSully írta:

Erre mi a logikus magyarázat? Vagy hol keressem a fenti képen a helyszínt?

 
 

Sehol. A helyszinek kinézete folyamatosan változik ahogy telnek az évadok. A Sasfészek például igy nézett ki az első évadban:


Képtalálat a következ�re: �game of thrones vale�

 

És igy nézett ki a négyesben:
Képtalálat a következ�re: �game of thrones eyrie�

Királyvár minden évadban átalakult. A legtöbbször évadon belül is :) A Sasfészekkel szemben (ahol csak javitani akartak talán kissé fölöslegesen) itt annyi a magyarázat, hogy ez egy 10-20 millió/epizódból készülő TV-sorozat, aminek megvannak a maga korlátai (már csak azért is mert még igy az elnyújtott forgatással is sokkal gyorsabban kell dolgozzanak mint egy filmnél). Az a helyszin amit letudtak foglalni a városfalhoz másképp néz ki mint az ami passzolna egy pár másodpercre felvillanó képhez

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Erre mi a logikus magyarázat? Vagy hol keressem a fenti képen a helyszínt?

 

Kivágták az erdőt :D

Uhh... kár volt ezeket látni, értem hogy miért vannak csak kicsit illúzió romboló :( Remélem a Mandalorinál nem lesznek ilyenek :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5. rész:

 

Spoiler

És bejöttek a leak-ek, besz*rás!

 

Összességében jó rész volt, bár Dany-t nem tudom, hogy mi lökte át az őrületbe... Eddig csak a határán mozgott, de a harangszó után elszabadult... Sajnos Aerys 2.0 lett belőle, csak neki sikerült, ami az apjának nem. BURN THEM ALL!

A Golden Company meg meh... kis túlzással a trailerben többet szerepeltek, mint az epizódban :D 

A skorpiók is le lettek butítva a mai részre az előzőhöz képest... Ezek után ne mondja nekem senki, hogy Rhaegal megölése olyan lazy írói húzással, hogy "Dany kinda forget about the Iron Fleet", nemcsak egy olcsó húzás volt, aminek egy célja volt: egyenlőbbé tegyék az erőviszonyokat. Amit még így sem sikerült amúgy.

2019. 05. 07. - 7:49, Bomarr írta:

Esélykiegyenlitésre nem nagyon volt szükség hisz Dany eleve hátrányban volt Cerseivel azt pedig hogy a sárkányok megölhetők eddig is lehetett tudni. 

Hát úgy tűnik mégsem, ha nem nyírják ki Rhaegalt, ez az epizód nem lett volna 80 perces, csak 40 :P 

 

És sajnos Jaime-vel kapcsolatban is igazam lett, kukázták a karakterfejlődését :( 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.