Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

11 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én sem azt kaptam, amire számítottam, de ezzel együtt nem vagyok bosszús.

  Spoiler elrejtése

 

Az ostrom elképesztő volt, mind megvalósításában, mind belegondolva abba, hogy a "braker of chains" Sárkánykirálynő épp most mészárol le egy egész várost, tele ártatlan emberekkel, csak mert Westeroson nem szeretik... :(  Dany egészen a 8. évadig nagyon szimpatikus volt, és ugyan voltak jelek arra, hogy a jószívűség és igazságosság mellett van benne egy nagy adag keménység, és kegyetlenségre is képes, de mégis, nem véletlenül tartotta Tyrion és Varys jó embernek, akiből jó uralkodó válhat. Valami elromlott azonban, amióta Westerosra tette a lábát. Megtalálta szerelmet, de nem nem kapott alattvalói szeretetet, miközben elvesztette két gyermekét és leghűségesebb barátait. Ráadásul Jon is elárulta..

Nos, Varys hamarabb rájött, hogy tévedtek, mint Tyrion, vagy Jon, akiknek ez már csak akkor esett le, amikor hiába zúgtak a harangok és adták meg magukat a védők, Dany mégis elkezdte a város pusztítását. Varys szegény. :(

Úgy látszik, hogy a kegyetlenség kódolva van a Targaryenekbe, amit a tragikus veszteségek még Dany-ből is előhoztak, és hogy Jon nem az ő érdekei szerint járt el, az volt az utolsó csepp a pohárban. Jon ezt nem tolerálhatja. Én arra tippelek, hogy ő fogja megállítani/megölni, hiába szereti. Jon nem Jamie, az ártatlanok és az igazság védelme nála mindennél előrébb való.

 

Jamie gyakorlatilag a biztos halálba ment Cersei miatt, és noha ez kicsit csalódás, de nem mondanám, hogy agyoncsapták a karakterfejlődését, hiszen pont ezzel bizonyította be, milyen ember: a bajban nem hagyta magára a nőt , aki miatt annyi szégyenteljes dolgot művelt, pedig már nem látta olyannak, mint régen. Nekem ez tetszett.

 

Összességében úgy érzem, hogy a sorozat vége sokkal egyszerűbb és letisztultabb lett, mint amilyenre mindenki számított, ez már eddig is kiderült abból, ahogy legyőzték az Éjkirályt és ahogy most legyőzték Cerseit, és ez sokaknak (némileg nekem is) csalódás. Az utolsó részben sem számítok semmi meglepőre immár. Dany-nek meg kell halnia, ez az egy fix most már, és a végén lehet, hogy Bomarrnak lesz igaza: megszűnik a Vastrón, mert Jon nem hiszem, hogy Királyvárban akarna uralkodni.

 

 

 

Nekem ezzel a megszűnik a vastrón elmélettel egy nagy problémám van: a szokásjog. Amit nem lehet csak "gondolok egyet és befejezem a folyamatot" módszerrel abbahagyni. Westerost évszázadokon keresztül uralta egy király (királynő), ez a hagyomány. Ha Jon nem kér a trónból, kér helyette majd valaki más. Jon lemondása nem valami nagy megoldást jelentene, hanem hatalmi vákuumot, amit előbb-utóbb valaki úgy is megpróbál majd betölteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A "fordulat" kapcsán enyhe TLJ érzésem volt olyan szempontból, hogy a sztori az ellenkezőjét adta annak, amit a nézők többsége kapni akart. Sőt ez igazából sokkal inkább "arcul csapása" a nézőnek hisz nem arról van szó hogy egy nagy hős nem akar hős lenni de a végén azért csak az lesz (máig nem értem hogy ezt miért volt olyan nehéz feldolgozni néhányaknak az ep.8-nál), hanem konkrétan egy nagy hősjelöltből a legnagyobb mészáros lett. Egyrészt ezért megértem, aki most dühös, másrészt ez nem jelenti, hogy a dologban nincs logika. 

Érdekes egyébként, hogy a készitők Martint is beleszámitva mindig is atombombákhoz hasonlitották a sárkányokat. Az atombombákat pedig végül a "jófiúk" városok elpusztítására használták. De ezt most csak érdekességképp dobom be. Nézzük inkább Dany szálát.

Van az első évadban egy nagyon érdekes kis melléksztori. Ez a sztori Mirri Maz Duur-é. Ez a nő egy gyógyító, akinek a faluját a dothrakik feldúlják, az embereket lemészárolják, őt magát pedig többször megerőszakolják. Később a dothrakikhoz kerülve megtudja, hogy a barbárok vezére hamarosan apa lesz: az új gyerek pedig a jóslat szerint a legnagyobb dothraki vezér lesz aki egy törzsbe fogja terelni az egész emberiséget (Stallion Who Mounts the World). Erre ez a nő fogja és megmérgezi a khal vezért és egyúttal sikerül eltennie láb alól a megjövendőlt nagy mészárost is. Alapesetben Mirri egy hős lenne. De a történetet nem az ő szemszögéből követjük, hanem a khal feleségének Dany-nek a szemszögéből. Annak a Dany-nek a szemszögéből, aki elaléltan mosolyog, amikor férjúra bejelenti hogy le fogják rohanni Westerost, megerőszakolják a nőket és ledöntik a városokat.
Dany szemszögéből Mirri a gonosz: így őt élve elégeti Drogo máglyáján.

Ez Dany első rémtette, amit a sztori egy "badass" húzásként mutat be úgy, hogy nem titkol el előlünk semmilyen információt: tudjuk hogy Mirri mi mindent szenvedett el, tudjuk hogy mindenkiét megölték, megerőszakolták. De a gyilkosával Dany-vel szimpatizálunk, nem csak azért mert ő van központban hanem mert szerethető. Eleinte a bátyja kegyetlen elnyomásában él, kiváltságaitól megfosztották, úgy adták el feleségnek mint valami állatot és ebből a megtört állapotból húzza ki a gerincét és kezdi el maga alakítani a saját sorsát. És persze hogy örülünk ennek. A kérdés, hogy mi mindent vagyunk hajlandóak megbocsátani neki? Mi az amikor már túllép egy határt? Mirri megölése bizonyosan még csak a közelében sincs mindannak, ami az átlagnézőnek már nem fér bele.

Azt is tudomásul vesszük amikor a második évadban Dany Qarth kapujában azzal fenyegetőzik, hogy ha a sárkányai nagyra nőnek városokat fog porig égetni. ("We will lay waste to armies and burn cities to the ground".) Természetesen Dany itt dühében beszél. Nyilván ha lenyugszik már nem akar városokat porig égetni. Dany itt a gödör alján van: ha becsukják előtte a város kapuit, akkor ő és minden követője meg fog hallni. Az indulatok érthetőek, nyilván túlzás is van bennük. De ahogy halad a történet egyre jobban kiderül, hogy az a kegyetlenség, amit Viserys-től és Drogo-tól látott, gyökeret vert benne. Igazából az hogy az áruló udvarhölgyét bezáratja egy széfbe és hagyja hogy éhen halljon még nem is annyira meredek. A sztori keretein belül elkönyvelhető az érthető kegyetlenségek közé (hozzátéve hogy a történet igazán becsületes figurái például egy Ned Stark idáig sose ment volna el: ő gyorsan lefejezte volna az árulót, nem ítéli lassú kínhalálra).  

Az igazi fordulópont szerintem Meereen. Itt először fordul elő, hogy Dany egyik kegyetlenségét megkérdőjelezik. Ser Barristan Selmy a város elfoglalása után emlékezteti, hogy minden városlakó innentől az ő alattvalója. Könyörülettel kéne fordulnia hozzájuk. Ehelyett viszont az összes mestert -bűnöst, ártatlant együtt- keresztre feszitteti.

Képtalálat a következ�re: �meereen crucified�

Dany oldala azonban ezen a ponton még mindig szimpatikus tud lenni: hisz a kivégeztetett emberek rabszolgatartók voltak. Ugyan a trónolása alatt kiderül, hogy nem egy köztük tényleg ártatlan volt, jól bántak a szolgáikkal és általában jó emberek voltak, úgy tűnik hogy ebből Dany is levonja a megfelelő tanulságokat. Ez egész odáig tart amig újra nem szoritják sarokba. Amikor a Meereen-i ellenálók a Hárpia fiai rátámadnak a katonáira és Ser Barristant megölik, Dany újra a kegyetlenség eszközéhez nyúl és megint megöl egy ártatlant.

Összegyűjti Meereen nemeseit és találomra élve felégeti és megeteti az egyiküket a sárkányaival, azt remélve, hogy a támadók ettől berezelnek. Ez újabb fordulópont: kiderül, hogy a keresztre feszitésekből Dany nem sokat tanult. Sokáig, pontosabban a legutóbbi epizódig úgy éreztem, hogy ez egy felesleges jelenetsor volt, ami túl gonosznak mutatja Dany-t úgy hogy ennek a gonoszságnak nincsenek következményei...

Képtalálat a következ�re: �daenerys feeds dragon master�

 De bármily kegyetlen is legyez ez a tett: ezen a ponton Dany egy komoly vizválasztót még nem lépett át. Még lehetett volna világa és kora mércéjével mérve jó uralkodó. Aki mellesleg kegyetlenebb az ideálisnál. De ezzel a rossz tulajdonságával együtt is jó királynő lehetett volna.

A legrosszabb amit megtett az, hogy elhagyta Meereen-t. Meereen az a hely volt, ahol sok hűséges ember vette körbe, akik öszintén szerették és élvezte a nép szeretetét. Na nem mindenkijét, de egy jelentős részét. Dany-nek pedig ez az állandó szeretet és imádat érthető módon roppant fontos volt. Akitől nem kapta meg, arra rendszerint le is sújtott.

Westeroson végül minden ideálja arról, hogy ő kicsoda, szépen lassan összeomlott. Essoson a papok gyakorlatilag mitoszi figuraként, a Megváltóként ünnepelték. Ott még azt hitte, hogy óriási tettekre hivatott már csak azért is mert őt illeti a Vastrón és vele egy egész Birodalom. Azt hitte, hogy Westeroson még jobb és otthonosabb lesz mint Meereenben hisz az a valódi hazája. Aztán ezek a tévképzetek elkezdtek megrogyni: Westeros népe még azután is hüvős maradt az irányába hogy megmentette őket a végpusztulástól. Kiderült, hogy még csak nem is valódi örökös: a trónigénye egy hazugság. Kiderült hogy olyasmikhez ragaszkodik amik nem őt illetik és amik bármikor kikerülhetnek a kezéből. És végül itt Westeroson elvesztette az összes hűséges tanácsadóját akik zokszó nélkül hittek benne. Még azt se vette észre, hogy mekkora hibát követ el akkor amikor az erőszakosságukról és barbári szokásaikról híres dothrakikat áthozta Westerosra csak azért hogy belőle királynőt csináljanak. A dothrakik miatt pártolt el tőle pár nemes -például Sam apja- és most is láttuk hogy nem minden ok nélkül... 

Sok apró dolgon múlott hogy odajutott ahova. Ha picit másképp alakulnak a dolgok Dany lehetett volna egy jó királynő. Helyette kihúzták a lába alól a talajt. Megfosztották minden örömétől, a küldetéséből hazugság lett és választás elé állították: Dany pedig úgy döntött, hogy ha szeretetre nem, akkor a félelemre támaszkodva fog uralkodni. Félig meddig ez már ott is kezd látszódni amikor kivégezteti a Tarly-kat. Ez nem egy pozitiv mese hanem egy klasszikus értelemben vett dráma ahol az események végül egy tragédiába vezettek. Az láthatóan a sztorifonás fontos része volt, hogy amikor Dany lecsap a városra az meglepetés legyen. Sokan talán jobban feldolgozták volna az egészet ha még egyértelműbb, hogy mi fog történni. De csak azért mert meglepetés volt és mert nem ezt akarták sokan, ettől még szerintem megalapozott. 

Hasonlóan látom Jaime esetét. Ha valakinél nála aztán én tuti nem ezt akartam ami lett. Imádtam volna ha megöli Cerseit. De csak azért mert mást szerettem volna, még nem jelenti azt hogy az epizódbeli események nincsenek összhangban a karakterével. Jaime-t igazából mindig is két dolog hajtotta: nemes lovag akart lenni, olyan aki felnő a régi legendákhoz és szerelmes volt Cerseibe. A sorozat és a könyv is úgy épül fel, hogy csak idővel látjuk meg azt hogy ki Jaime valójában. De amikor kiderül akkor egyértelmű, hogy mindig is ilyen volt: a lovagiasság vette rá hogy a királyát hátba szúrja, a jószive miatt állt ki Tyrion mellett a gyerekkoruktól és ahogy az évadnyitóban mondja: csak a családját védte akkoris amikor a háború alatt elkövetett néhány erősen kérdőjeles tettet. Jaime annak idején kilökött egy gyermeket a toronyból pusztán azért hogy megmentse Cerseit és a közös gyermekeiket Robert haragjától. És bár időközben megtudjuk hogy Jaime egy összetett személyiség ettől még ő a sorozat bármely pontján ha hasonló helyzetbe került volna akkor ugyanezt tette volna. És persze nyilván utólag sajnálta volna a dolgot, mert lovagias és belül jó ember. De ettől még Cersei mindenkinél fontosabb neki. A harmadik évadbeli nagy monológja amit sokan fordulópontnak tartanak a karakterfejlődésében nem vetett gátat annak hogy utána újra Cersei karjaiba boruljon. Persze nézőként az ember reméli, hogy a hősök túllépnek a gyengeségeiken. 

Jaime-t azonban igazán csak annak a lehetősége tudta elüldözni Cerseitől, hogy kihalhat az egész emberiség. A totális megszűnés ígérete kellett ahhoz hogy útra kelljen és mások oldalán harcoljon. De amikor ez a fenyegetés megszűnt újra visszament a szerelméhez. Szomorú ezt látni? Szomorú. A valóságban is előfordul: jó emberek rossz emberekhez vonzódnak és újra és újra visszamennek hozzájuk. De csak azért mert szomorú még nem illogikus. Csak drámai. 

Mindenesetre a TLJ óta tudjuk hogy sok ember utálja ha nem azt kapja egy szórakoztatóipari műtől amire számitott. Hát ez most itt is megtörtént. Ezt valahol megértem. De én pláne a kivitelezés elképesztően magas szintjének hála baromira élveztem :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban remekül levezetett vélemény, meglátszik mennyire benne van a sorozatban.

 

Mégis (és ezen nem hiszem, hogy az utolsó rész változtatni fog), nekem ez a sorozat olyan lesz mint amilyet Revan lefestett. Tökéletesen megfogalmazta a lényegét, azt, amiért én soha többé nem fogom újra nézni egy részét sem. Valahol szomorúnak tartom, hogy manapság ez a szórakoztatás mainstream-je. Nem azt mondom, hogy naphosszat csak zöldellő réteken repdeső pillangókat kellene mutatni, de ez a sorozat nem egyszer túl ment a józan ész határain és olyat mutatott be, ami csak egy beteg elme szüleménye lehet. Az, hogy most ez mennyire jó, mindenki döntse el maga. Én csak azt remélem, hogy ezt soha nem fogják átvinni az SW-be. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy egész jó videó Danyról:

Spoiler

 

 

Jelenleg teljesen odáig vagyok azért, ahogyan felépítették Dany és Jaime történeti szálát. Meglátjuk az utolsó részt, hogy mi lesz vele és a többiekkel :) 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr Ez egy szép elemzés volt, így belegondolva, nincs már semmi bajom Jaime sorsával sem :) De attól még a rész hülyeségei (vagy inkább az előző részeké, amelyek rávetülnek erre) megvoltak. De ez tényleg egy jó epizód volt, és nem érdemli meg azt a sarat, amit az előző kapott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

A seregek létszáma teljesen inkonzisztens, ahogy a különböző epizódokban megjelennek, ezt kár is tagadni. A Makulátlanok úgy szaporodnak, mint a legyek, pedig ugye férfiasságuk sincs. :D A dothrakiak is már nagyobb létszámban voltak. Ezzel szemben, a 20 ezres Arany Kompániát sehol sem láttuk, és a Lannisterek kapcsán is úgy tűnt, mintha csak egy kisebbfajta helyőrség védte volna a várost. 

 

A sárkányok erejét illetően annyi in-universe engedményt tehetünk, hogy Rhaegal gyakorlatilag már a halálán volt a Mások ellen vívott csata után, a bizonytalan és lassú repülése is egyértelműen látható (meg kellett volna őt ölni Deresnél a készítőknek, és akkor ez most nem lenne téma). Kár ezekért, mert ha a Mások sztorivonalának gyors lezárását nem számítom, én elégedett vagyok a történet alakulásával.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute

 

Érdekes egyébként, hogy amikor a seregek nagysága még csak a párbeszédekből derült ki már ott is erősen zavaros volt az egész. 
Vegyük Robb csatáit az első három évadban. Robbot először mindenféle északi urak veszik körbe. Van köztük Umber meg statisztának ott van Mormont asszonyság is. Aztán a második évadban már csak a Karstarkok meg a Boltonok vannak, akik korábban egyáltalán nem voltak láthatóak (csak a zászlóik). Ami oké, csak aztán meg kiderül, hogy a Karstarkokhoz tartozik Robb fél serege. Ami minimum fura: ezen a ponton már a Tully-k, a Folyóvidék urai plusz az ő hűbéreseik jó része is Robb mellett harcolnak, ezen felül szinte teljes Észak. Hogy tartozna már egy Stark hűbéreshez a fél sereg? De oké tegyük fel hozzájuk tartozik. Aztán mondja Robb, hogy a Karstark sereg pótolható.... a Frey sereggel! Ami megint fából vaskarika. A Frey egy kicsi ház, igy is lettek bemutatva. Ehhez képest hirtelen nagyon meghatározóak lesznek. És van pár ilyen példa. Kicsit hektikus hogy ki mekkora sereggel bir. Többnyire ez a büdzsé számlájára irható, de nem mindig.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Donát írta:
  Spoiler elrejtése

Nekem ezzel a megszűnik a vastrón elmélettel egy nagy problémám van: a szokásjog. Amit nem lehet csak "gondolok egyet és befejezem a folyamatot" módszerrel abbahagyni. Westerost évszázadokon keresztül uralta egy király (királynő), ez a hagyomány. Ha Jon nem kér a trónból, kér helyette majd valaki más. Jon lemondása nem valami nagy megoldást jelentene, hanem hatalmi vákuumot, amit előbb-utóbb valaki úgy is megpróbál majd betölteni.

Lehetséges, hogy nem olyan befejezést kapunk, ami hosszú távon jelent megoldást, hanem olyant, ami csak ezt a történetet zárja le. Ebbe pedig belefér az is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy mit gondoltok arról a pletykáról, hogy Martin már rég befejezte a könyveket, csak szerződése van az HBO-val, és nem adhatja ki amíg nem ér véget a sorozat?

https://index.hu/kultur/2019/05/13/tronok_harca_konyvek_george_r_r_martin_a_tuz_es_jeg_dala_befejezes_hatodik_kotet_hetedik_kotet_ian_mcelhinney/

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

100 százalék hogy nem igaz. Semmi értelme. Itt van Martin reakciója:

 

Internet journalism is an oxymoron, I am more and more convinced. Of late it seems there’s a new story about me somewhere on the net every day, or near enough to make no matter.

 

Many get things wrong. For the most part I ignore them. I have better things to do than try and track down every weird rumor or out-and-out fabrication that pops up on some obscure website trolling for traffic. Every so often, however, one of these stories gains an improbable currency, and just chuckling at the insanity no longer suffices. That seems to be happening right now. All of a sudden this crazy story about my finishing THE WINDS OF WINTER and A DREAM OF SPRING years ago is popping up everywhere.

 

No, I am not going to provide links. I don’t want to reward purveyors of misinformation with hits. I will, however, say for the record — no, THE WINDS OF WINTER and A DREAM OF SPRING are not finished. DREAM is not even begun; I am not going to start writing volume seven until I finish volume six It seems absurd to me that I need to state this. The world is round, the Earth revolves around the sun, water is wet… do I need to say that too?

 

It boggles me that anyone would believe this story, even for an instant. It makes not a whit of sense. Why would I sit for years on completed novels? Why would my publishers — not just here in the US, but all around the world — ever consent to this? They make millions and millions of dollars every time a new Ice & Fire book comes out, as do I. Delaying makes no sense. Why would HBO want the books delayed? The books help create interest in the show, just as the show creates interest in the books. So… no, the books are not done. HBO did not ask me to delay them. Nor did David & Dan. There is no “deal” to hold back on the books.

 

I assure you, HBO and David & Dan would both have been thrilled and delighted if THE WINDS OF WINTER had been delivered and published four or five years ago… and NO ONE would have been more delighted than me. I have said it before: don’t believe everything you read on the internet. Except here, of course.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézve az utolsó évadot, egy klasszikust idézve, meglehetősen elégedetlen vagyok. Azok közé tartozom, akik nem az események irányával elégedetlenek, hanem a kivitelezéssel, a megvalósítással. Elolvastam @Bomarr összefoglalóját Daenerys karakteréről, nagyon jól felépített elemzés és tetszett is, de teljesen nem értek egyet vele, vagyis leginkább azzal, hogy ez jól lett volna megírva. Azért linkelem be ezt a videót, mert nálam sokkal összeszedettebben megfogalmazta benne a készítő, hogy miért nem elégedett az írói munkával az utolsó évadban:

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnéztem. Higgadt de szerintem elég lényeges dolgok felett elsiklik. Jó hogy törekszik az összeszedettségre -emiatt érdekes volt végignézni-, de az érvelésében összességében óriási logikai lyukak tátonganak.

 

Például azt mondja, hogy Dany kegyetlenségei nem számitanak, mert más is volt kegyetlen ebben a történetben, lásd Aryát a Freyekkel. Ezért szerinte a kegyetlenség nem működő megalapozás egy ekkora rémtettre. Itt mintha direkt nem akarná meglátni mennyire fals ezaz érvelés.
Arya megöli a családja gyilkosait.
Dany ártatlanokat öl meg azért, hogy a félelem eszközét használja mint uralkodó. Tömeges kivégzéseket alkalmaz. Megölt katonákat akik már letették a fegyvert vele szemben. Mindezt azért mert a félelmet, mint hatalomtechnikai eszközt akarja használni. Ő nem bosszút áll másokon, hanem félelmet generál, hogy megkönnyitse az uralkodását. Mindezt a záróévad előtt.

Rajzoljam vagy mutassam a különbséget? :) A videó egyébként mintha végig szándékosan kerülné azokat a pontokat amik jelezték hogy Dany fejében nem minden kerek. Felhozza például a rajtacsapást a hetedik évadból de csak azzal foglalkozik ami a gondolatmenetébe belepasszol vagyis a katonák felégetését, majd párhuzamba hozza a feketevizi csatával és Tyrion trükkjével. De a fegyvertelen Tarly-k megégetését valamiért jótékonyan elfelejti. Pedig az érdekes lett volna ha arra is talál példát Tyrionnál. Vagy bármelyik másik pozitiv szereplőnél. 
Eleve mintha nem értené hogy mit jelent az a kifejezés, hogy "foreshadowing", amire ráfogja hogy az nem karakterfejlődés. Az hogy Dany ártatlanokat végeztet ki az nem foreshadowing. Az a karaktere része.
A másik hogy Dany északra vonulása kapcsán azt mondja, hogy a Mások elleni hadjáratban az látszik, hogy Dany-nek óriási szive van és valamiért elfelejti, hogy Dany-nek még a Mások árnyékában is roppant fontos volt  hogy Jon meghajoljon előtte. Azt pedig teljesen kihagyja, hogy Dany ezen a ponton ahol a végén vagyunk már nem a jogos trónörökös. Azt állitja, hogy Dany-t lehetetlen helyzetbe hozták az irók mert bármit dönt rosszul jön ki belőle és őrült lesz. Mintha belealudt volna az utóbbi évadba a videó készitője. Dany előtt opciók egész sora állt és az egyik az hogy lemond a trónjáról Jon javára. Vagy felajánlhatta volna Jonnak hogy uralkodjanak együtt. Vagy dönthetett volna úgy hogy nem félelemre alapozva fog uralkodni. Ha azt látja hogy Westeroson nem szeretik akkor ne legyen királynő itt, pláne hogy nem is jár neki a trón. Olyasmihez ragaszkodik ami nem az ővé. Méghozzá tiz körömmel. Ennek a pozitiv szereplőknél pont az ellenkezőjét láttuk: Jonnak még akkorse kellett a Stark cim amikor felajánlották. És neki tényleg fontosak az emberek, ezért még az őt illető királyi cimről is lemondott csakhogy Dany-t tutira elkötelezze az északi ügy mellett. Amikor Sam megkérdezi Jon-t az évad nyitórészében hogy Dany vajon megtenné-e ugyanezt szerintem mind tudjuk a választ már ott és akkor: soha.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Bomarr írta:

Megnéztem. Higgadt de szerintem elég lényeges dolgok felett elsiklik. Jó hogy törekszik az összeszedettségre -emiatt érdekes volt végignézni-, de az érvelésében összességében óriási logikai lyukak tátonganak.

  Spoileres tartalom megtekintése
 

Egyrészt ez. Másrészt nem igazán kap hangsúlyt, hogy mennyi mindent veszít Dany egymás után, aminek a hatására változik az ő viselkedése és hozzáállása is. Mióta Westerosra jött...


1. Elvesztette a flottáját
2. Két sárkányát
3. Támogatóinak egy jelentősebb részét (Égikert, Dorne)
4. Ser Jorah-t
5. A dothraki lovasok egy jelentős részét
6. A jogos trónigényét
7. Missandei-t.
8. És bár időközben szert tett Jonra, de bizonyos értelemben azóta el is vesztette.

És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy itt soha nem is bírta a nép támogatását. A neve inkább hátrány, mint előny az őrült király óta. Westeroson nem látták a csodatetteit, nem látták a jóságát csak azt, hogy idegen hódítókkal és egy sárkánnyal megjelenik. Szóval ilyen előzmények után jön a királyvári szitu, ráadásul az egyik főbb segítője közvetlenül az ostrom előtt elárulja.

Szóval ezek alapján Dany a végsőkig sarokba szorítva, hosszú idő óta türelmetlenül várva indul, hogy bevegye a fővárost. Azt a várost, ahol senkihez sem kötődik, ahol senki sem szereti, amelynek a vezetője hidegvérrel lemészárolta a tanácsadóját és amelynek a flottaadmirálisa kinyírta a Sárkányát. Eközben Dany idegileg teljesen ki van készülve és szemmel láthatóan bosszúra szomjazik. 


Ezt az összes faktort összeadva nem látom be, miért lenne irracionális, vagy "lazy writing", amit az írók összehoztak. Teljesen indokolható a "pálfordulás", ami - ahogy Bomarr levezette - nem is annyira pálfordulás, inkább a narratíva más, mint a korábbi évadokban.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Szerintem ott van közöttünk a nézetkülönbség, hogy a 8. évad 5. részében látható kegyetlenség szerintem nem következik Dany karakteréből. A korábbbi tettei, legyen az akár a mesterek keresztrefeszítése, akár a meereeni nemesek halála, akár a Tarly-k kivégzése nem mérhető ehhez a pusztításhoz, amit itt látunk. Mirri Maz Duur, a bölcs mesterek szerintem a bosszú részét képezték, azt gondolom senki nem vitatja, hogy ezek erőteljesen megkérdőjelezhető döntések voltak, az hogy benne van az átgondolatlan erőszakos döntésekre való hajlandóság azt szintén, ez alól nem is akarom felmenteni, csak szerintem eközött meg aközött, hogy majdnem egymillió embert gyilkol halálra nagyon nagy szakadék tátong. A maegi és a rabszolgatartók elleni bosszú nem egy morálisan feddhetetlen cselekedet, de nem is teljesen érthetetlen. Az első esetben mindkét nő bosszúja érthető, hogy a nő miért ölte meg Drogót, de az is, hogy Daenerys miért bosszúlta meg őt. Meereenben sem éreztem azt, hogy Dany egyértelműen csak a mindent felölelő pusztításra menne. A rabszolgák sorsát látva bosszúért kiált, ami abban a helyzetben nem annyira extrém (úgy hogy valamennyire szémlyesnek is érzi ezt), az hogy nem fékezte magát és engedett ennek az érzésnek az persze problematikus. Ezt követően viszont árnyalódik a nézte a mesterekről is. A Tarly-k kivégzése szintén nem indokolható morálisan, de ebben a világban szerintem egyáltalán nem kirívó. Aegon hódítása során is felajánlotta, hogy aki térdethajt az életben maradhat és megtarthatja a pozícióit, aki viszont elég ostoba/makacs volt ahhoz, hogy ebben a helyzetben is ellenálljon, az meghalt. Itt Randyll ráadásul még mindent meg is tesz annak érdekében, hogy a becsületét válassza és meghaljon, pedig még azt is felajánlották neki, hogy a Falra menjen (ennél többet a jóságos Jaehaerys sem tehetett volna). Egyébként nekem az már korábban sem tetszett, hogy Tyrion, vagy éppen Varys karakterét annyira lebutították. Tyrion sokszor kifejezetten rossz tanácsokat ad, olyan dolgokat feltételez, aminek semmi értlemük (ennek a csúcsa az volt, mikor Sansa, hangsúlyozom Sansa! az, aki helyrerázza kicsit Tyriont itt az utolsó évadban) és ez is annak lett alárendelve, hogy Danyt így még inkább ebbe az irányba tereljék. Ez főleg a veszteségei miatt zavart, amit nagyon hanyagul zavartak le. Az egyik sárkányát és a hozzá talán legközelebb álló karaktert is ilyen bénán veszíti el, ez az ami szerintem a lazy writing kategóriát kimeríti, oké hogy voltak veszteségei, csak azok hogyan történtek meg az a nem mindegy. Számomra az a probléma, hogy ilyen pszichopata örület, mint amit teljesen feleslegesen és értelmetlenül végzett Dany az 5. epizódban, nem volt benne a karakterben és a félelemfaktor, a konfliktusa Jonnal enélkül is működhetett volna és ez nem következik a korábbi tetteiből, amelyek szintén ki vannak emelve, szemben a pozitív tulajdonságaival. Sokszor viselkedett önzetlenül, másokra odafigyelve Dany és olyan, mintha a múltjából csak az lenne kiemelve, amikor erőszakos volt, mert ebbe a világképbe ami most kialakult róla csak ez illeszkedik. Cersei esetében sokkal megalapozottabbnak és jobban kivitelezettnek éreztem a megőrülését és ő korábban sem volt önzetlen. Ott mondjuk a 4. könyvben nagyon szépen felvezették ezt, de a sorozatban is jól fel volt építve, sok időt adtak rá és ott nem is volt bennem kétség, amikor láttam azt, hogy Cersei fokozatosan mondjuk a 4. évadtól a 6. évadig hogyan jutott el a-ból b-be. Itt nekem ez hiányzott, illetve, ahogy megírták (Tyrion lebutítása, Dany veszteségei) az nagyon nem tetszett. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nagyon-nagyon bántani akarnám ezt az epizódot, akkor a legkeményebb sértés, amit a készítők fejéhez tudnék vágni az, hogy zseniális! Eszemf@szomarcomleteszem. :)

 

Spoiler

Dany karaktere erre lett felépítve, megkockáztatom, hogy nagyjából a legelejétől. Állandóan azt sulykolták, hogy a vérfertőzésből születettek hajlamosak meggajdulni, példát láttunk is szép számmal, nem kell senkit sem emlékeztetnem Geofrie-ra vagy Viserys. És hol nem volt az őrület a kis kobakjában? Tessék szépen visszanézni az első évadot, ahol miközben a tulajdon bátyja kínhalált hal, neki a szeme sem rebben, sőt olyan hűvösen nézi, hogy attól Palpatine is megborzongana. És végül csak annyit mond: hopp, nem volt tűzálló. Azért a pszichopatizmus már ott megmutatta a jelét.

Nekem pont ez tetszett a karakterrel. Végig az tetszett benne, hogy küzd az őrületével, a családja hagyatékával. Néha-néha kicsúszott a kezéből a gyeplő, akkor jöttek a kegyetlen húzások. De tudta kezelni, mert voltak körülötte olyanok, akikre támaszkodhatott ezekben. Plusz a hős- és messiás komplexusát simán kielégítették délen, rajongtak érte, és ő ezt imádta - más kérdés, hogy ez az őrületéhez is hozzásegítette. Mert aki hősnek és megváltónak hiszi magát, aztán olyan helyre ér, ahol ezt nem csak nem látják, de be sem látják, annak könnyen elgurulhat a gyógyszere.

Pláne, ha a támogatók, akik egyben a szerettei, elhullanak, ráadásul olyan sebességgel, hogy azt feldolgozni sincs igazán ideje. Alig temették el Ser Jorah-t, már végig kellett néznie Misandei kobakjának lehullását. Kérdem én, milyen kib*szott érzés lehet két szeretett ember brutális halálát végignézni, alig pár nap vagy hét leforgása alatt? Hát eszem a szívét annak a szociopatának, aki csak ennyi után nem borul meg. És Dany-t nem csak ennyi érte. Elvesztette két házi kedvencét (aki azt hiszi, hogy ez semmi, annak üzenem, hogy de az, én a macskám halála után is napokig ki voltam), elárulta az egyik bizalmasa, kiderült, hogy a szeretőjében nem bízhat és annak a családja nem fogadja be, sőt annak a népe sem fogadja be. És nem mellesleg, a szerető már csak királynéként tekint rá. Érzésem szerint Drogo óta Jon volt az első ember, akit Dany szeretni tudott, sőt tovább megyek: az első férfi volt, akibe tényleg szerelmes volt (Drogóval a kapcsolata elég visszás volt azért). Egyáltalán nem arról van szó, hogy "nem dugta meg". Nem, ellenkezőleg, talán az első, de legjobb esetben is élete második szerelme érzelmileg elhagyta és a bizalmát is eljátszotta. Ez is biztos tök jó érzés lehet, pláne két szerette nyilvános lemészárlása, a háziállata elvesztése (amiből az egyik ráadásul zombiként még csak visszajött) után, meg az egyik bizalmasa árulása után. Ja, és ott van még Tyrion is, aki egy ideje hibát hibára halmoz, így Westeros könnyűszerrel történő bevétele, amiről egész életében álmodott, szintén megbicsaklik.

A remélt szövetségesek elhullása, a saját népének tartott dothrakiak kihalás közeli állapotba kerülése, a zombisereggel való szembenézés, az általános ellenszenv és a tény, hogy valószínűleg rohadtul utálja ezt a kontinenst, meg már hab a tortán. És végül: izolációba menekült, hogy a saját sötét gondolatain kívül más társasága véletlen se legyen. Ha ehhez hozzávesszük, hogy egy ideje nem is eszik, vagyis fizikálisan is meggyengül... Nos, hát csodálnám azt a 23 éves lányt, aki mindettől józan eszénél marad. És igazából én csak az elmúlt pár részt vettem számon, az egész sorozaton végig sem mentem. Mert Dany-t nem most először értéke az elmét és testet megpróbáltató csapások. Ugye megvan, hogy a saját bátyja eladta egy vadembernek? Aki a menyegző után technikailag több ízben is megerőszakolta? Akibe, afféle bizarr módon "beleszeretett" és akit aztán elvett tőle egy banya? Akinek hála a fia is halva született? És azért na, az sem teljesen az épelméjűség jele, hogy képes volt felmászni egy égő máglyára. Azért a tűzállóság igazolásának van egyszerűbb módja is. Stb... stb... stb... Lehetne még sorolni.

Dany sosem volt teljesen százas. Benne volt a családi hagyaték, azaz az őrület csírája. Küzdött ellene és sokan segítették ebben a küzdelemben. Pont ez tetszett, ez a harc. Emiatt bírtam Dany-t. Mert a benne lévő gonosz ellen felvette a kesztyűt, próbálta legyőzni, így próbálva jó uralkodóvá válni. Néha kiengedte, de néha ki is kellett. A jó uralkodó nem csak igazságos, becsületes és jóságos, de képes pofán vágni azt, aki ellene tör. És olykor ezt kegyetlenül kell megtenni. Jon is ilyen, amúgy, csak ő szükségből vág oda, nem azért, mert a lelkében sötétség lapul. Dany ezt a sötétséget eddig a legtöbb esetben jó okkal használta, rosszabb esetben megkérdőjelezhető esetben (pl. a Tully-k kinyírása, vagy a keresztre feszítés). Ez is jelzi, hogy azért harcolt a démonai ellen. Néha elengedte őket, de vissza tudta tuszkolni mindet.

Az egyéb jellemhibáiról meg már szót sem érdemes ejteni: makacsság, hataloméhség, messiás komplexus, szadista hajlam és brutális egoizmus. Valószínűleg ezek is jó táptalajnak bizonyultak a belső démonainak.

De Dany a segítőit/szeretteit túl gyorsan és túl fájdalmasan vesztette el. Nem volt ideje gyászolni, és nem volt mellette senki, aki támogatta volna a gyászában. Ellenben ott van benne a düh, a félelem, a magány, az elárultság érzése, és az a sürgető érzés is, hogy be kell venni Westerost. Ezért jött erre a rühes kontinensre, erről álmodott egész életében. A bátyja ezzel traktálta egész életében. És minden szerette ezért halt meg. Ez rengeteg sötét dolog egyetlen emberben, aki össze van zárva ezekkel a gondolatokkal, mert már senki sincs, aki el tudná oszlatni őket. Mert ki segíthetne már? Szürke Féreg, aki gyárilag érzelemmentes? Tyrion, akivel szemben Dany már ellenséges? Davos, akivel legfeljebb egy hordó bor mellett lehet beszélni valamiről, de az tuti, hogy nem az érzelmekről? Jon, aki ott sincs? Az a helyzet, hogy Misandei volt az érzelmi támasz, de az ő lefejezését végig kellett néznie. Szóval Dany egyedül maradt a benne évek óta gyülemlő sötétséggel, amire az élet az utóbbi idők nagyon nagy lapáttal, egész markoló századokkal pakolt még rá extrát.

És Dany emiatt végül elvesztette a belső harcot. Egy kisebb ember, egy átlagos ember, mint itt és valószínűleg a Földön szinte bárki, már Drogo alatt megroggyant volna. Szóval az őrületéért nem hibáztatom, inkább sajnálom. Jó ember volt, hibákkal, a lelkében sötétséggel. Sajnálatos, hogy végül vesztett. Szerintem, ha csak Misandei vagy Jorah ott van még mellett, már máshogy alakultak volna a dolgok. De azért hibáztatom, azért megutáltam, amit a harc elvesztése után tett. Ahelyett, hogy Tomin mintájára Kings Landingban Queen Landingot játszott volna, tömegmészárlásba fogott. Szóval pusztuljon a férge.

 

Ami a rész többi részét illeti, hát volt itt minden, amitől szív megszakad, vágy kielégülhet. Tyrion és Jaime búcsúját megkönnyeztem. Jaime végül úgy halt meg, ahogy anno mondta: egy szerette ölelésében. Költői, hogy Jaime és Cersei együtt jöttek a világra és együtt is távoztak onnan. Amúgy, érdekes a helyzet Jaime-vel. Nagyon bírtam a karaktert, szerintem az egyik legnagyobb fejlődésen átesett figura, de baromira igaza volt abban, amit a múltheti részben mondott: ő sem különb Cerseinél, csak ő nem anya és nincs hatalma annyi bajt keverni. Mert azért na, Jaime sem volt ma született bárány, hiszen nyitásból kilök egy kisgyereket egy toronyablakból, amiért az felfedezte, hogy a tulajdon testvérét dugja. De a saját rokonát is meggyilkolta, csakhogy megszökhessen. Arról nem is beszélve, hogy a húgát a vérfertőző viszonyukból született fiúk ravatarán erőszakolta meg, a hulla mellett! Ez az ember sem volt se normális, se jó ember. Úgy érzem, a szívfájdító vallomása után (amikor bevallotta, miért ölte meg az őrült királyt) ezekről az apróságokról sokan megfeledkeztek. Szóval egyrészt szomorú volt látni, hogy a fejére omlik a pince, mert volt kedvelhető oldala - a kettőssége miatt ugyanúgy bírtam, mint Dany-t -, másrészt ugyanolyan jó volt látni, mint azt, hogy Cersei is kimúlt. Vagy amikor Tywin kifingott az árnyékszéken, pedig ő aztán az abszolút kedvencem volt.

 

És végül Cersei is meghalt. Hű de nem sajnáltam. Megérdemelte a sorsát, sőt a sors borzasztó kegyes volt hozzá, mert gyorsan kilehelhette a lelkét, ráadásul az egyetlen férfi karjai között, ami valami perverz okból szerette. Mondanám, hogy csalódtam, amiért nem Terminatrix Arya vagy Sansa állított bele tőrt, de valójában nincs így. Az utolsó pillanatai abszolút kárpótoltak ezért. Látni vesztesen, megtörve, menekülési út nélkül, halálfélelemben reszketve, az is elég volt.

 

A Clegane-tesók párbaja is nagyszerű volt. Nem a koreográfia, hanem a látvány. A Véreb történetét ismerve nagyon erős képi megvalósítás volt a tűz ilyen erőteljes használata. Nagyszerűen jelenítette meg, hogy Sandor a tűznél jobban csak egyvalamitől fél jobban, és ezáltal egyvalamit utál jobban: a testvérét. És képes volt szembeszállni vele, ezután valószínűleg a tűzzel sem lett volna gondja. Az pedig, hogy végül tűzhalált halt, szinte egy megváltó pillanat ennek az embernek. Mintha azzal is megbékélt volna.

Amúgy nagyszerű képi párhuzam volt Arya szenvedése és Sandor szenvedése között is: az egyiket egy hegynyi tömeg, a másikat a Hegy zúzza le. Megelevenedett, amit Clegane alig pár perccel korábban mondott: ugyanolyanokká válhatnak. Éppen ezért tartottam is attól, hogy Arya meghal, mint Sandor, de végül megúszta. És szerintem Dany legnagyobb bánatára. Amúgy nagyon jó ötlet volt levinni Aryát a tömegbe, ezzel még közelebbé hozták Dany oktalan pusztítását. Mondjuk én 19-re lapot húzva megöltem volna Aryát a sárkánnyal, hogy a Starkok végleg kiakadjanak, de valószínűleg így is meglesz az eredménye. Aligha hiszem, hogy Jon vagy Sansa ezután keblére ölelné Dany-t, Arya pedig... Nos, Dany kék szemű. :evil:

 

Van még valami, amiről írhatnék? Fene tudja. Eredetileg ennyit sem akartam, csak annyit, amennyi az első sorban van. :) Talán csak egy tippelés: a Vastrón megszűnése lenne a biztos lezárás. Amiatt megy a hercehurca, mindenki arra akarja letenni a valagát. Ha az nincs, nem lesz béke, de egy időre enyhülnek a dolgok. Mindenki hazamegy nyalogatni a sebeit, átvészelni a telet aztán majd egyszer lehet folytatni az adok-kapokot, miután újra megerősödtek, akik meg tudnak, és szemet vetnek a szomszéd földjére, nőjére, akármilyére. Ki mire gerjed.

A másik lehetőség, amivel szerintem végérvényesen levernék az ékszíjat, de én imádnám: Dany lesz a királynő, Tyriont és Jont kinyírja, majd a sárkányával Derest is felégeti. Aztán tök egyedül leülhet a Vastrónra a beszakadt tető alá. És ez lehetne a zárókép, ott a kimondatlan kérdéssel: megérte, khaleesi?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 
7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az a helyzet, hogy Misandei volt az érzelmi támasz, de az ő lefejezését végig kellett néznie. Szóval Dany egyedül maradt a benne évek óta gyülemlő sötétséggel, amire az élet az utóbbi idők nagyon nagy lapáttal, egész markoló századokkal pakolt még rá extrát.

És mit üzent neki ráadásul ez az érzelmi támasz az utolsó szavaival? Dracarys. Na ennyit a "visszatartó erőről". Kb. mint amikor Palpatine mondta Anakinnek, hogy "Do it".
Nagyon jól összefoglaltad, köszi! :clap: A befejezést én imádnám. :D 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

@DzséjtDany lesz a királynő, Tyriont és Jont kinyírja, majd a sárkányával Derest is felégeti. Aztán tök egyedül leülhet a Vastrónra a beszakadt tető alá. És ez lehetne a zárókép, ott a kimondatlan kérdéssel: megérte, khaleesi?"

 

Ez valóban illő lezárása lenne ennek a poszichopata sorozatnak. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira jön szembe most már mindenhol, lassan én is elkezdtem utánaolvasni.

 

Egy kérdés amit egyelőre senkitől nem láttam felvetni: Cersei.

Spoiler
 
 
 
 

Pontosan mire számított? Nyolc éve keltek ki a sárkányok. Hárman. Egy évaddal ezelőttig azaz hét éven át hárman is voltak. Oké, ekkor egy eltűnt a képből, "szabad a terep", lehet lépni a következő fázisba. Még mindig van kettő. Sőt két epizóddal ezelőttig volt kettő. MIÉRT NEM VOLT ANNYI ESZE HOGY VALAMI SÁRKÁNYBIZTOS ERŐDÖT ÉPÍTSEN? Értem én, hogy atombomba, de Hirosima után néhány évvel már voltak atombunkerek. Sőt talán korábban is, Dzséjt majd megmondja. Sárkány hányszáz éve volt? Tudták, hogy milyen tűzerőt képvisel. Ráadásul az eredeti három sárkányból kettő egy teljes évadot pincébe zárva töltött, lehet, hogy nem lettek volna lelkesek ha Dany beküldi őket egy barlangrendszerbe a túlélők után. (Barlangrendszer...? Egy jól megépített borospince. Én sárkány elől Bomarrékhoz menekülnék :D ) Az más kérdés, hogy pont az a két sárkány halt meg addigra. 

Szóval atombunker helyett Cersei mit csinált? Szerzett egy olyan flottát ami FÁBÓL KÉSZÜLT hajókon hordozta a sárkányölő technológiát. Faanyag kontra sárkány, ki fog nyerni?

 

Ahogy az évad-trailerben helyeselt a hölgyemény, én többet vártam tőle. Oké, hogy nem népszerű karakter, de...?

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

 

26 perccel korábban, Darth Krande írta:

Pontosan mire számított? Nyolc éve keltek ki a sárkányok. Hárman. Egy évaddal ezelőttig azaz hét éven át hárman is voltak. Oké, ekkor egy eltűnt a képből, "szabad a terep", lehet lépni a következő fázisba. Még mindig van kettő. Sőt két epizóddal ezelőttig volt kettő. MIÉRT NEM VOLT ANNYI ESZE HOGY VALAMI SÁRKÁNYBIZTOS ERŐDÖT ÉPÍTSEN?

Nem vagyok kompetens a témában teljesen, de legjobb tudomásom szerint a sorozat kezdete előtt laza 160 évvel kihaltak a sárkányok. Amikor Dany-nek született három, azok létezésében mindenki addig kételkedett, amíg meg nem látták őket. Cersei is. Tehát 160+ évig abban a hitben élt, hogy egy sárkány sem létezik a világon, max a mesékben. Mi a franckarikáért építsen valaki meselények ellen bármit is? Te talán építenél bunkert Tyrannosaurus ellen? Vagy kardfogú tigris ellen? Vagy Kis Gömbőc ellen? Nonszensz!

Arról nem beszélve, hogy láthattuk ebben az epizódban, mennyire hatásos egy föld alatti hely a sárkányok ellen. Hogy is halt meg Cersei és Jaime? A fejükre omlott a bunker... Ennyit erről a nagy ötletről. Az atombunkerrel meg kár példáznod, egyrészt, az atombomba előtt nem volt (hogy lett volna?), másrészt, az sem véd meg, ha termonukleáris robbanás a közvetlen a bunker fölött következik be. Az ilyen létesítmények a filmekben látottakkal ellentétben nem elpusztíthatatlanok, és nem a közvetlen támadás kivédésére épültek.

Ráadásul hogyan építhetett volna fel sárkánybiztos erődöt, pláne rövid idő alatt? Akkor sem sikerült, amikor még általános tény volt, hogy léteznek sárkányok. Királyvár akkortájt épült. De a tűz, a robbanás és az a pár száz tonna, amivel a sárkány bír, elég nagy erő. Elpusztíthatatlan anyagok pedig nincsenek. Pláne nem léteztek olyan korban, amiben a GoT játszódik. Még a modern korban sem lehetne olyan épületet felhúzni, ami kibírna egy ilyen támadást. Újfent nonszensz.

 

26 perccel korábban, Darth Krande írta:

Szerzett egy olyan flottát ami FÁBÓL KÉSZÜLT hajókon hordozta a sárkányölő technológiát. Faanyag kontra sárkány, ki fog nyerni?

Hát igen, az ősember is ostoba fajankó volt, hogy a jégkorszak ellen takaróval és tábortűzzel, nem pedig központi fűtéssel védekezett.  Cersei is, az ipari forradalom még a küszöbön sincs, de egy marha nagy idióta, amiért fából épített hajót hozatott a másik kontinensről, és nem húzott elő a mágikus zsebéből egy flottányi acélből készült, nagykaliberű lövegekkel felszerelt, automata légvédelmi rendszerrel ellátott hajót. Ja, hogy ezeket talán még náluk sem találják fel 1000 évig, hiszen még az elektromosság sem létezik? Ja, az kit érdekel... Na meg megjegyzem, a fémeket is megviselik a robbanások és a magas hőmérséklet, és a legénység sem lesz ettől hőálló. Ha a fémből készült hajó sebezhetetlen lenne, a Titanicot nem győzi le egy jéghegy, és a Missouri sem pusztul el egy bombától, ami a padlószerkezeten át beesett a bendőjébe. Pedig aztán az sokkal-sokkal modernebb és erősebb volt, mint bármi, amit Cersei behozott. De a Titanic, a Britannic és még sok, fémből készült, ma már a tenger alatt nyugvó hajó is. Szóval ja, egy elővarázsolt nem is létező flotta sem ért volna sokkal többet, ha csak nincs rájuk tényleg olyan légvédelem szerelve, ami egy sárkányt öt másodperc alatt felaprítana. De mivel a puskapor sincs feltalálva a GoT világában...

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Igazából a 4. részben kellett volna lelövetnie őket a kapunál, és probléma megoldva. A karakteréhez simán illett volna. Az meg nonszensz szerintem, hogy azt akarta volna, hogy csatában győzze le, és erről dalok szóljanak. A nép meg már eleve hódítóként tekintett Danyre, szóval arra se volt oka hogy fokozza ezt. Ráadásul ő kimondottan lesz.rja, hogy mit gondolnak róla az emberek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.