Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Dzséjt, egy általad kedvelt franchise-ra lefordítva. Ha három xenomorf mászkálna a teherhajódon, akkor te azt mondanád, hogy ezek 160 éve kihaltak és nem kéne itt lenniük, tehát menjünk tovább hazafelé?

 

Yoda úrnak nagyon igaza van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs sárkánytűzálló anyag Westeroson. A sárkánytűz varázslat. Nincs ellenvarázslat rá. Nem értem az atombunker hasonlatot. Tegyük fel Cersei bemenekül egy földalatti bunkerbe: viszi magával a komplett seregét? Mert ha nem akkor épitett magának egy méregdrága sirt. A seregét lefújják, őt magát meg a "bunkerjében" felkoncolják. Ha épit egy olyan nagyot amibe a serege is belefér akkor pedig épitett egy méregdrága sirt magának és a seregének. Csak rájuk kell omlasztani az egészet és kész.

 

Sárkányok évszázadokon át éltek Westeroson és soha senki nem épitett sárkányálló épületeket. Mert ahhoz varázsolni kéne. A varázslatot viszont Westeroson nem űzik: egyrészt a varázslat eltűnt másrészt itt az emberek ehhez sose értettek igazán. A teljesen letűnt Valyriai Birodalomban más volt a helyzet. Régen ebben a nagy a keleti Birodalomban, ahonnan a Targaryenek származnak jószerivel mindent varázslattal oldtak meg. Az épületeiket is azzal készitették: bármilyen formát tudtak alkotni. De a Birodalom teljesen elpusztult a tudásuk elveszett.

 

A példádat követve ez olyan mintha észrevennénk, hogy egy óriási fekete lyuk fél éven belül mindenkit megöl. Te meg erre azt mondanád hogy csak épitsen mindenki fekete lyuk álló lakást magának és minden megvan oldva. Nincs ilyen opció. Ahogy nekünk nincs fekete lyuk álló téglánk úgy a westerosiaknak nincs sárkánytűzálló épitőanyaguk. Ettől persze magát a sárkányt meglehet ölni. De a tüze ellen nem lehet védekezni épitkezéssel (az már csak sokadik apróság hogy Cersei nem hét éve készül a sárkányok ellen.... a hatodik évad végén lett királynő... addig ha nézted a sorozatot akkor láttad hogy nem igazán a sárkányokkal voltak elfoglalva Királyvárban.... Cersei előtt épp vallási fanatikusok tartották a kezükben a várost.... Cersei pedig amikor hatalomra kerül már igen csak szükős erőforrásokkal bir, például azért is mert a Lannisterek aranybányái kiürültek)

 

Egyébként hogy mit tesz a várakkal a sárkánytűz azt már korábban is láttuk: az előző évadokban Harrenhal romjain. A sárkányok tűze nem csak sima tűz. Nem csak az éghető anyagoknak árt...

Képtalálat a következ�re: �harrenhal�

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Dzséjt, egy általad kedvelt franchise-ra lefordítva. Ha három xenomorf mászkálna a teherhajódon, akkor te azt mondanád, hogy ezek 160 éve kihaltak és nem kéne itt lenniük, tehát menjünk tovább hazafelé?

Ha három xenomorf mászkál az űrhajómon, akkor ad1) már úgyis mindegy, ad2) abban a franchise-ban sincs olyan anyag, ami megvéd a xenók savjától, szóval már ezen a pontos is jól mellé lőttél a példával. És ad3) ha 150 éve kihaltak lennének a xenók bizonyítottan, és én valahol hazafelé hajóznék, majd valaki azt mondaná, hogy az ismert világegyetem másik végén, az LV-1201-en él egy tini csaj, aki három xenót nevel, nos, igen, akkor azt mondanám, hogy menjünk tovább hazafelé. Cerseinek sem évek óta voltak a "hajóján a xenók", lefordítva: a földrészén a sárkányok. És pláne nem évekkel ezelőtt látta meg az elsőt.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egyébként hogy mit tesz a várakkal a sárkánytűz azt már korábban is láttuk: az előző évadokban Harrenhal romjain. A sárkányok tűze nem csak sima tűz. Nem csak az éghető anyagoknak árt...

Igen. Ez látszik abból is, hogy mikor lefújnak egy épületet az nem csak meggyullad, hanem omlik is egyből, mintha a tűz maga szilárd lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Igen. Ez látszik abból is, hogy mikor lefújnak egy épületet az nem csak meggyullad, hanem omlik is egyből, mintha a tűz maga szilárd lenne.

Persze, de sokan ezt kifogásolták, hogy a tűz "nem így" működik (mintha nem egy in-universe mágiáról lenne szó). Harrenhal tökéletes példa, hogy mire képes egy sárkány.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magáról az előzetesről nem sok szó esik benne, ellenben jogos kritikák vannak benne a 8. évad forgatókönyvéről, Dany karakterfejlődéséről, illetve Jaime-ről is, meg még sok másról:

 

 

 

 

Amúgy bennem meg egy olyan kérdés merült fel, hogy:

Spoiler

ha a Mások szálát kivesszük az EGÉSZ sorozatból, akkor gyakorlatilag mi változna meg? SEMMI. Belegondolva, semmilyen hatással nem volt a történetre az egész dolog. A 8. évad első 3 része is így egyértelműen felesleges időhúzás volt. Dany így is simán győzött, meg se kottyantak neki a deresi csatában őt ért veszteségek. Szóval komolyan kérdezem, MI ÉRTELME volt így az egész Éjkirályos történetnek?

 

Szerintem úgy kellett volna csinálni, hogy a 7. évadot teljesen rászánják a Mások elleni háborúra, és 10 részesre csinálják. A 8. évad pedig lehetett volna Cersei elleni háború. Szintén 10 részben, jobban kidolgozva, jobban odafigyelve kicsit a logikára.

 

Ezt meg csak úgy adaléknak még itt hagynám: https://index.hu/mindekozben/poszt/2019/05/17/talan_ez_magyarazatot_ad_arra_miert_olyan_tre_a_ket_utolso_tronok_harca-evad/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

ha a Mások szálát kivesszük az EGÉSZ sorozatból, akkor gyakorlatilag mi változna meg? SEMMI.

Pontosabban szólva, minden. Ha kivesszük a másokat, nincs szükség Falra, ha nincs szükség Falra, nincs szükség Feketékre sem, ha nincs szükség Feketékre, Jon Snow-t teljesen más irányba kell elvinni. Ha Jon Snow-t más irányba viszik el, akkor a történet is más irányba kanyarodik el. Sok karakter fel sem tűnik, sok szereplő nem találkozik. Az Éjkirály léte volt az oka, hogy Jon és Dany találkozott, ha kivesszük a képletből, ez a találkozó sem valósul meg, de Jon sosem találkozik Sammel sem, és Bran sem lesz mindent látó, és soha a büdös életbe nem derül ki Jon valódi származása. Szóval technikailag az elejétől át kéne írni az egész sorozatot, ennyit változik.

Mint korábban is írtam, ebben a sztoriban sosem a zombik voltak a valós fenyegetés, csak egy sokadlagos fenyegetés voltak, a sok-sok konfliktus-katalizátor egyike. Azt, hogy sokan ezt képtelenek megérteni és kiragadva a sorozat kontextusából felnagyították a jelentőségét, az nem a sorozat hibája, és nem teszi jogossá a kritikákat. Magukban kéne keresni a hibát, hogy miért a zombikat emelték ki, mikor még a sorozat címe is egyértelművé teszi, hogy mi a legfontosabb szál, mi körül kavarognak az események: Trónok harca. Nem Zombik támadás, nem A tél fenyegetése, hanem Trónok harca. Az Éjkirálynak még trónkövetelő igényei sem voltak, ennyire nem fontos, mint legyőzendő fenyegetés. Mint fontos szereplők mozgatórugója, fontos események előremozdítója, annál inkább, de ez meg egy teljesen más aspektus, amit úgy látszik, vagy képtelenek az emberek figyelembe venni vagy egyszerűen nem értik meg.

Ráadásul itt is egy egész epizód szólt arról, hogy egy csata keretében legyőzik őket egy kevés epizódból álló évad során. Szerintem ez jóval több, mint amennyit bármilyen más sorozat megengedhet magának. Más sorozatban ezt egy 45 perces epizódban szánna rá nagyon jó esetben 20 percet. Mozifilmekben nincs ilyen hosszú csata, és vannak sorozatok, amikben ha az összes évad összes csatáját egybefűzzük, akkor sem kapjuk meg a Mások végső ütközetének idejét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült félreértelmezni a kérdésem, meg amit utána írtam.

39 perccel korábban, Dzséjt írta:

Ha kivesszük a másokat, nincs szükség Falra

Nemcsak a Mások vannak a Falon túl. De oké, a Fal a Mások miatt épült fel ez igaz, csakhogy ennek nincs köze a sorozathoz. A Fal megépülése jóóóval a sorozat története előtt történt. A sorozatban már áll a Fal ugye az elején is. De jó, akkor pontosítom a kérdést: mi értelme volt a Mások szálának a sorozat történetén belül? Tehát az előzményeket, ami miatt áll a Fal, ne keverjük ide, mert nincs köze a kérdéshez.

 

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

ha nincs szükség Falra, nincs szükség Feketékre sem, ha nincs szükség Feketékre, Jon Snow-t teljesen más irányba kell elvinni. Ha Jon Snow-t más irányba viszik el, akkor a történet is más irányba kanyarodik el.

Így az előző pont miatt ez az eseménylánc már nem állja meg a helyét.

 

46 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az Éjkirály léte volt az oka, hogy Jon és Dany találkozott, ha kivesszük a képletből, ez a találkozó sem valósul meg, de Jon sosem találkozik Sammel sem

Ha jön az Éjkirály, akkor valószínűleg máshogy találkoztak volna, de valahogy biztosan, hiszen Dany attól még hódítóként Westerosra jött. Ehhez az Éjkirályhoz semmi köze, ahogy a Sammel való találkozáshoz sem.

 

48 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szóval technikailag az elejétől át kéne írni az egész sorozatot, ennyit változik.

Azért az egész nem, de sok minden. Ez tény és való. Sok minden máshogy történne, ez is igaz. A kérdésem arra irányult, hogy volt-e az egésznek jelentősége a végkimenetel szempontjából. Úgy, ahogy a 8. évad megoldotta a lezárásukat, szinte nulla jelentősége van az egésznek. Gyakorlatilag egy filler szál, amire fel lehetett göngyölíteni sok dolgot, hogy aztán később az egésznek semmi jelentősége legyen. A 8. évad első 3 része gyakorlatilag filler, aminek az égvilágon semmi hatása nem volt az utolsó 3 részre. Dany így is simán győzött. Jó, egy dolgot nem veszek el:

 

Spoiler

Jorah halála közrejátszott Dany bekattanásában, de egyetlen halál miatt kár volt elpazarolni 3 epizódot egy ilyen rövid évadból.

 

54 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azt, hogy sokan ezt képtelenek megérteni és kiragadva a sorozat kontextusából felnagyították a jelentőségét, az nem a sorozat hibája, és nem teszi jogossá a kritikákat.

Akkor mi értelme volt a jeleknek, amiket az Éjkirály folyton hátrahagyott? Minek voltak egyáltalán benne a sorozatban? Ezer és ezer apró jel utalt arra, hogy ezeknek jelentősége van, aki nem látja ezeket, az vak, vagy szándékosan nem akarja látni. Nem véletlen készült annyi teória videó ezekről. Meg akkor ott van még jópár kérdés, amiket már boncolgattunk itt, de mégse kaptunk rá választ.

 

59 perccel korábban, Dzséjt írta:

Magukban kéne keresni a hibát, hogy miért a zombikat emelték ki, mikor még a sorozat címe is egyértelművé teszi, hogy mi a legfontosabb szál, mi körül kavarognak az események: Trónok harca

Igen, ez a sorozat címe, csakhogy a sorozat a Tűz és Jég dala regényciklust hivatott feldolgozni. Az alapműben sehol nincs a címben se trón, se harc, csak az egyes alcímekben. Persze a 6. évad óta a saját utukat járják a készítők. Szóval bizonyos szemszögből nézve az már tényleg nem feldolgozás.

 

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Ráadásul itt is egy egész epizód szólt arról, hogy egy csata keretében legyőzik őket egy kevés epizódból álló évad során.

Igen, időhúzásra volt csak jó a jelek szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már... :D

 

 


 

"I won't take no prisoners, won't spare no lives
Nobody's puttin' up a fight
I got my bell, I'm gonna take you to hell
I'm gonna get you, Satan get you
Hell's bells
Yeah, hell's bells
You got me ringing hell's bells
My temperature's high, hell's bells"
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, ati írta:

Én is azt mondom feleslegesek voltak ide a mások. Nyugodtan lehettett volna Mance Rayder és a vadak az északi ellenség. Miattuk is lett volna létjogosultsága a Falnak és az éjjeli őrség szálnak, miattuk is összefoghatott volna Jon és Dany.

Azok csak emberek ha "vadak" is, tehát többé-kevésbé ismerték őket és amit az ember ismer attól kevésbé fél. Meg igazán azt se értem, hogy az miért lett volna jobb,ha ugyanúgy tartanak tőlük x évadon keresztül, ugyanúgy átjönnek a falon és ugyanúgy ledarálják őket egy éjszakán (amivel amúgy nekem semmi bajom). Mennyivel lennének ők jobbak, ha ugyanazt a funkciót töltenék be, mint a Mások? Semmivel. Az volt (gondolom én) az alapkoncepció, hogy kell egy ismeretlen fenyegetés, Martin megalkotta a Másokat lehettek volna a vadak is, de nem így lett, mert Ő így találta ki szíve joga, Ő az író, ha valaki ezzel nem ért egyet akkor írja meg magának a saját Trónok harca verzióját aztán olvasgassa magának a tükör előtt vagy a budin ülve.

 

 

Amúgy megjegyzem ugyanez megy az SW-nél is ám, az alkotók megcsinálják ahogy gondolják erre jön akinek nem tetszik aztán megy a magyarázás, hogy miért sz*r ahogy meg lett csinálva és miért nem úgy ahogy Ő megálmodta. 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Amúgy megjegyzem ugyanez megy az SW-nél is ám, az alkotók megcsinálják ahogy gondolják erre jön akinek nem tetszik aztán megy a magyarázás, hogy miért sz*r ahogy meg lett csinálva és miért nem úgy ahogy Ő megálmodta. 

Hát itt nem ez a gond pedig. Akkor már kb. a 3. évad után dobtam volna a Trónok harcát, ha az lenne a bajom, hogy nem úgy történnek a dolgok, ahogy megálmodtam.

 

A gond itt a HOGYAN-nal van. Azzal, AHOGYAN kezelték a Másokat itt a 8. évadban, olyan módon, hogy gyakorlatilag semmilyen hatással nem voltak a sztorira. Akkor mi értelme volt 7 évadon keresztül építgetni a szálukat?

 

9 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Az volt (gondolom én) az alapkoncepció, hogy kell egy ismeretlen fenyegetés, Martin megalkotta a Másokat lehettek volna a vadak is, de nem így lett, mert Ő így találta ki szíve joga, Ő az író, ha valaki ezzel nem ért egyet akkor írja meg magának a saját Trónok harca verzióját aztán olvasgassa magának a tükör előtt vagy a budin ülve.

Igen, Martin a Másokat tette meg ismeretlen fenyegetésnek, éppen ezért rendkívül kíváncsi vagyok, ő hogyan fogja kezelni a szálukat a könyvekben. Biztosan jobban, mint D&D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát itt nem ez a gond pedig. Akkor már kb. a 3. évad után dobtam volna a Trónok harcát, ha az lenne a bajom, hogy nem úgy történnek a dolgok, ahogy megálmodtam.

 

A gond itt a HOGYAN-nal van. Azzal, AHOGYAN kezelték a Másokat itt a 8. évadban, olyan módon, hogy gyakorlatilag semmilyen hatással nem voltak a sztorira. Akkor mi értelme volt 7 évadon keresztül építgetni a szálukat?

Nem itt a gond azzal van, hogy az első mondatodban leírod, hogy el tudod fogadni, ha valamit az írók megalkotnak, a másodikban meg leírod, hogy mégsem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Darth Cupsy Akkor rágd meg még kicsit még egyszer amit leírtam, mert látom elsőre nem sikerült. De akkor leírom megint: nem magukkal a történésekkel van a baj, tehát nem azzal, hogy mik történnek. Hanem azzal AHOGYAN történnek. Nem a "min" van a hangsúly, hanem a "HOGYAN"-on.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Yoda József írta:

@Darth Cupsy Akkor rágd meg még kicsit még egyszer amit leírtam, mert látom elsőre nem sikerült. De akkor leírom megint: nem magukkal a történésekkel van a baj, tehát nem azzal, hogy mik történnek. Hanem azzal AHOGYAN történnek. Nem a "min" van a hangsúly, hanem a "HOGYAN"-on.

Kettőnk közül nem én vagyok az aki itt nem ért valamit ;) Mert a "HOGYAN"-t nem az írok találták ki? A "HOGYAN" és a "mi" szorosan összefügg, sőt az egyikből következik a másik.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Kettőnk közül nem én vagyok az aki itt nem ért valamit ;) Mert a "HOGYAN"-t nem az írok találták ki? A "HOGYAN" és a "mi" szorosan összefügg, sőt az egyikből következik a másik.

 

 

Hát nem éppen.

Ned Stark meghalt, mégpedig úgy hogy lefejeztette Joffrey. De éppenséggel ha az írók úgy akarják, meghalhatott volna úgy is, hogy megbotlik a lova miközben rajta ül. Utóbbi valószínűleg nem ütött volna akkorát, és olyan hatása se lett volna a történetre, mint annak, ahogy valóban meghalt.

 

Érzed a különbséget a mi és a hogyan között?

 

A Mások szálát is lehetett volna ám úgy kezelni ugyanilyen végkifejlettel, hogy érdemi hatása legyen a dolgok kimenetelére. Ehelyett kaptunk 3 olyan részt az utolsó évadban, amely csak időhúzásra volt jó, másra nem.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem. De a hogyant és mit nem lehet elvitatni egymástól. Ok-okozati összefüggés van a kettő között. 

Más példa, Joffrey-val, mert gondolom nem sok ember volt aki nem örült neki, hogy megpusztult. és kicsit maradva a tiednél is:

Joffrey meghalt (mi), megmérgezték (hogyan) --- örültél neki, hogy meghalt, örültél neki, hogy láttad szenvedni = tetszett az írók munkássága
Joffrey meghalt (mi), leesett a lóról (hogyan)   --- örültél neki, hogy meghalt, nem örültél neki, mert gyors halála volt, nem szenvedett = nem tetszett az írók munkássága
Joffrey-t megmérgezték (hogyan), de nem halt bele (mi) --- örültél neki, hogy láttad szenvedni, de csalódott vagy, hogy nem halt bele = nem tetszett az írók munkássága

Ha az egyiket (hogyan) vagy a másikat (mi) bírálod, és mindegy, hogy melyiket a kettő közül akkor összességében nem tetszik az amit az írók csináltak vagyis nem tudod elfogadni. Illetve akkor nem tudod elfogadni, ha folyamatosan azt hajtogatod, hogy ez nem jó így.

 

 


OFF: egyébként Snoke-ról mi a véleményed, mert ott dettó az történik, mint a Mások esetében, csak rövidebb a lépték. 
 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Joffrey meghalt (mi), megmérgezték (hogyan) --- örültél neki, hogy meghalt, örültél neki, hogy láttad szenvedni = tetszett az írók munkássága
Joffrey meghalt (mi), leesett a lóról (hogyan)   --- örültél neki, hogy meghalt, nem örültél neki, mert gyors halála volt, nem szenvedett = nem tetszett az írók munkássága
Joffrey-t megmérgezték (hogyan), de nem halt bele (mi) --- örültél neki, hogy láttad szenvedni, de csalódott vagy, hogy nem halt bele = nem tetszett az írók munkássága

 

Hát pedig ez nem ilyen egyszerű. Minden a kivitelezéstől függ. Hogy milyen hatása van a későbbi sztorira. Ne csak magát az eseményt emeljük ki.

 

Vegyük Robbot. Csalódott voltam amikor meghalt, de tetszett az írók munkássága, mert megvolt az esemény helye a történetben, és kellő hatása is volt arra. 

 

És akkor itt vannak a Mások. Nem fogom magam ismételni. Nem volt hatással a történetre az évad első 3 része. Danynak spawnoltak a semmiből új katonái :D

 

Snoke-ra majd a topikjában válaszolok, de majd csak reggel :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Yoda József írta:

 

Hát pedig ez nem ilyen egyszerű. Minden a kivitelezéstől függ. Hogy milyen hatása van a későbbi sztorira. Ne csak magát az eseményt emeljük ki.

De épp ez az, hogy az alkotás bármely nüanszát vitatod legyen akár az, hogy mondjuk, miért nem piros szeműek a Mások, azzal az alkotó munkásságát vitatod, amihez jogod van, ugyanakkor ahhoz már szerintem nincs, hogy elmarasztald az alkotás bármely részét vagy magát az alkotót, mert maga az alkotás vagy annak bármely eleme nem úgy lett megalkotva, ahogy a te szájízednek tetszik. És még egyszer: alkotás csak mert kevésszer szerepelt a szó :D:D:D
Helyesbítek ahhoz is van jogod, hogy elmarasztald csak mindezek mellett képesnek kellene lenni elfogadni is azt amit le tett az asztalra.

Saját példám: én nagyon nem örültem neki, hogy megölték Han-t most se örülök, sem annak ahogy Luke karakterét tovább vitték, de ennek ellenére nem tartom sz*r filmnek sem a 7-t sem a 8-t és nem kérem számon sem Rian-en sem Abrams-en, hogy miért így??? Továbbmegyek számomra a Resistance a Disney éra mélypontja, sőt ha a Legendset nézem akkor is előkelő helyet foglal el a béka  hátsó fertálya felé vezető úton, ugyanakkor néztem és nézni is fogom, fintorgok ugyan a szerencsétlenkedő poénokon, de ez ilyen ez van attól nem lesz jobb ha azon morgok folyamatosan milyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak a tisztán látás kedvéért, k*rvára nincs kedvem finomkodni, szóval nem fogom vissza magam, nem szerkesztem, nem moderálom magam a következőekben. 100% Dzséjt jön! Aki nem bírja, ne olvassa!

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Nemcsak a Mások vannak a Falon túl. De oké, a Fal a Mások miatt épült fel ez igaz, csakhogy ennek nincs köze a sorozathoz. A Fal megépülése jóóóval a sorozat története előtt történt. A sorozatban már áll a Fal ugye az elején is. De jó, akkor pontosítom a kérdést: mi értelme volt a Mások szálának a sorozat történetén belül? Tehát az előzményeket, ami miatt áll a Fal, ne keverjük ide, mert nincs köze a kérdéshez.

Ugye te is belátod, hogy ez az indok, hogy a "Fal megépülése jóóóval a sorozat története előtt történt" szöveg instant f*szság és nagyjából minden olyan film- és tévé sorzatra rávetíthető mondvacsinált hibának, ami saját történelemmel és mitológiával bír, így az SW-re, a Harry Potterre és a Gyűrűk urára is. Vázolom is: a Sith az ep1 előtt több ezer évvel jött létre és még a két Sith törvény is 1000 évvel az ep1 előtt lett megalkotva, vagyis, szövegedet ehhez igazítva "a Sith megszületése jóóóval a filmsorozat története előtt történt. A filmben már létezik a Sith ugye az elején is." Érted, miért f*szság, amit felhoztál? De ha nem, elmagyarázom: tökmindegy, hogy a in-universe mikor jött létre a probléma, a cselekményben egymilliárd évvel korábban létrejött dolgok is fontosak lehetnek. Voldemort sem a Harry Potter fő cselekményszálában születetett, ahogy Szaruron sem. Ebben az ostoba analógiában Szauron nem is probléma, ahogy a Sith vagy Voldemort sem. Mert háááát azok jóval a film/sorozat cselekménye előtt születtek. Eszem-faszom megáll az ilyen hülyeségektől... :facepalm:

 

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

mi értelme volt a Mások szálának a sorozat történetén belül?

Felvázoltam már az előző posztban: karakterépítése, fontos szereplők találkozása, a cselekmény előre mozdítása. Tudom, hogy ez a fotelkritikusoknak leküzdhetetlenül magas, de így van. Jon Snow karakterét ez befolyásolta, a karakterépítés pedig nem másodlagos dolog. Egy drámai elemekkel nem fukarkodó sorozatnál elsődleges!

 

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Azért az egész nem, de sok minden. Ez tény és való. Sok minden máshogy történne, ez is igaz.

Nagyjából itt ástad el a saját véleményedet. Becsületedre legyen mondva, burkoltan bevallottad, hogy a saját véleményed egy sámliról is leborulna. Egy poszttal ezelőtt még úgy szónokoltál, hogy "SEMMI" sem változna. Most már "sok minden máshogy történne, ez igaz". Szép. 

 

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A kérdésem arra irányult, hogy volt-e az egésznek jelentősége a végkimenetel szempontjából.

Volt, ezt fel is vázoltam. A gyenégbbek kedvéért újra megteszem: ennek következményeképpen fedtek fel titkokat, jöttek össze fontos karakterek, jutottak el karakterek oda, ahová a történet megkívánta. Ismételten, ez a fotelkritikusoknak lehet, hogy magas, de aki egy kicsit is ért a törétnetszövéshez, az belátja, hogy ezzel nincs gond. Van a sorozatban éppen elég más probléma, de ez pont nem az. Ez egy kiragadott, félreértelmezett és felnagyított álprobléma, amit a fotelkiritkusok szajkóznak hozzánemértésükben.

 

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

A 8. évad első 3 része gyakorlatilag filler, aminek az égvilágon semmi hatása nem volt az utolsó 3 részre.

Semmilyen tekintetben sem fillerek. Nem léptek ki a sorozat medréből, önállóan k*rvára nem állják meg a helyüket, nem is egy karakterre koncentrálnak és még csak ki sem lóg a sorozatból, sőt ennél jobban bele sem lehetne őket szőni. Milyen szempontból filler? Mert én ugyanazokat a részeket láttam, de ezek semmilyen aspektusból nem illenek bele a filler definíciójába, már persze azon kívül, hogy mert "csak".

Megjegyzem, sokszor érzem azt (sőt, nem egy esetben tudom), hogy aki a filler szóval dobálózik, az azt hiszi, hogy az egy negatív jelző, és közben hupi lila fingja sincs arról, mit is jelent. Megcáfolni szabad engem.

 

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Akkor mi értelme volt a jeleknek, amiket az Éjkirály folyton hátrahagyott?

Világépítés. Egy világ attól hiteles, ha akad olyasmi is, aminek nincs  értelme. Mert a valóság is tele van ilyennel. Mi értelme van a Sith-ek vörös fénykardjának? Semmi! Darth Vader a megmondhatója, hogy egy Sith használhat kék kardot is. Ezekbe te látsz bele jelentőséget. Mind azt látunk, amit látni akarunk. Sok barom erre épít összeesküvés elméletet. Jelentőséget tulajdonít értelmetlen dolognak, de ettől az nem fontos, csak ő hülye. Itt sincs másképpen. A Mások hátrahagytak jeleket. Kiderült, hogy ezeknek nincs jelentősége. Hogy te ezeknek jelentőséget tulajdonítottál, az a te személyes gondod. Mondta valaki is, hogy ez nem csupán díszítő elem? Nem! Te találtad ki és mesélted be magadnak. Így járták. Fogadd el, hogy a prekoncepciód áldozatává estél.

 

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Ezer és ezer apró jel utalt arra, hogy ezeknek jelentősége van, aki nem látja ezeket, az vak, vagy szándékosan nem akarja látni.

Vagy csak kettőnél tovább tud számolni és érti, hogy mi merre hány lépés. ;) Én nekem személy szerint az említett jelek meg sem maradtak, fel sem tűntek, amíg itt valaki (talán pont te?) nem hozta fel a falra tűzött kölyök kapcsán ebben az évadban. Ha akkor nincs erről megszólalás, az egész sorozat úgy fut el mellettem, hogy fel sem tűnik, hogy a Mások bármit is maguk mögött hagynak. Ennyit a jelek jelentségéről.

 

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Igen, ez a sorozat címe, csakhogy a sorozat a Tűz és Jég dala regényciklust hivatott feldolgozni. Az alapműben sehol nincs a címben se trón, se harc, csak az egyes alcímekben.

De ez még mindig a Trónok harca című sorozat, és nem a Tűz és jég dala című könyv. Adaptáció. Ebben benne van az is, hogy 100%-osan eltérnek az alapműtől. Bár, ahogy a korábbi posztokat olvasgattam, a Mások kérdésében nem is tértek annyira el. Kíváncsi vagyok, akkor is így hisztiznél-e, ha a könyvben pontosan ugyanez lett volna a sorozat epizódja előtt.

 

12 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Igen, időhúzásra volt csak jó a jelek szerint.

Az én általam levett jelek szerint baromira nem.

 

2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Ő így találta ki szíve joga, Ő az író, ha valaki ezzel nem ért egyet akkor írja meg magának a saját Trónok harca verzióját aztán olvasgassa magának a tükör előtt vagy a budin ülve.

:clap: Itt az igazság!

 

33 perccel korábban, Yoda József írta:

Hát pedig ez nem ilyen egyszerű. Minden a kivitelezéstől függ. Hogy milyen hatása van a későbbi sztorira.

És ez is egy hatalmas probléma: ha valami megszűnik, annak nem feltétlen kell hatással lennie a később sztorira. Bár speciel a Másoknak volt, ahogy azt már párszor ecseteltem, te meg látványosan ignorálod ezeket, és leszűkíted az egészet az utolsó három részre. Ami, visszatérve kezdeti megállapításomhoz, f*szság. Olyan, mintha végig néznéd az egész SW-t, de csak azon görcsölnél, hogy mi történt az ep8-ban, és annak milyen hatásai voltak az ep9-re. Kit érdekel az azt megelőző 7+2 rész. Itt is, X dolog történt a 8x03-ban, annak a hatásai a 8. évad többi részére ki van elemezve, de a 7 másik évad többi része jótékonyan el van feledve, mert nem lehet vele önigazolást nyerni. De legalább, ha rávilágítanak erre, akkor beismered, hogy ja, van abban valami. Ez tényleg elismerésre méltó. Sok önjelölt fötelkritikus ennyire sem képes.

Szerkesztve: - Dzséjt
  • Nagyon tetszik 1
  • Nem értek egyet 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Dzséjt írta:

Csak a tisztán látás kedvéért, k*rvára nincs kedvem finomkodni, szóval nem fogom vissza magam, nem szerkesztem, nem moderálom magam a következőekben. 100% Dzséjt jön! Aki nem bírja, ne olvassa!

Már vettem fel a "kesztyűt" :D aztán lejjebb görgetek látom alig vagyok idézve :D akkor is, hogy...:sor:  :hug::yeah:ezt szerintem lementem valahova :D
 

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szauron nem is probléma

Szauron esete nekem is megfordult a fejemben aztán valahogy elkanyarodtam tőle gondolatban, mert hát jah ennyi erővel Ő is minek van, csak csúnyán néz egy messzi toronyból mindhárom film alatt, az orkok meg a Nazgúlok nélküle is gonoszkodhattak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

:clap: Itt az igazság

A hsz-eddel részint egyetértek, de ezzel az írd meg a sajátodat résszel nem. Az ember nemcsak akkor bírálhat, ha írni akar egy jobbat. Te is szétszetted anno a Prometheus baromságait. Írtál helyette egy másikat? Tudomásom szerint nem. De jogos kritikát fogalmaztál meg a film és a történetvezetés irányába is. 

Itt most hasonló a helyzet, csak a "jogos" szó finoman szólva vitatható. Sok ember úgy érzi, hogy az az irány, ami felé elvitték az évadot, az nem jó, mert nem következetes, nem illeszkedik a korábbi évadokhoz. A bírálással nincs gond, mindenkinek szíve joga. Csak épp a Trónoknál ezt én teljesen máshogy látom, és végiggondolással szerintem abszolút működik minden.

 

Viszont az finoman szólva is aggasztó, hogy pont most, amikor ekkora lett a nyomás (mint majd lesz az SWnél is), akkor egy olyan évadot tesznek le az asztalra, ami ennyire megosztó és Rottenen is szétcincálják. Pont ez a megosztó PR nagyon nem hiányzik az SWnek. 

 

És abban igaza van Yodának fentebb, hogy váratlan karakter fordulatok és nem a várakozásnak megfelelő szálak korábban is voltak a sorozatban, mégse volt ellenséges a közvélemény.

 

Én személy szerint úgy érzem most magam mint egy diák, aki az első sorban ült egy halk tanár előadásán. Én és a közvetlen mellettem ülők értettünk mindent. De ha az osztály jelentős része zúgólódik, mert érthetetlen volt az óra, ée csak BIZONYOS emberek hallották, akkor sajnos be kell látnom, hogy a tanár elcseszett valamit, mégha én értettem is. 

 

Az SW tekintetében pedig szinte ugyanez történt a SOLOval csak marketing szempontból. Én ott voltam a moziban. A közvetlen környezetem is ott volt. De összességében a film marketingcsapata egy fos munkát végzett, mert a film nem lapátolt össze elég pénzt, nem húztak be elég embert a folytatáshoz, most meg jön a hiátus. 

 

Ha Benioffék mondjuk reprodulálják az SW-vel azt, amit itt: nekünk tetszik de fos a visszhangja és ez veszélybe sodorja a további filmeket akkor szerintem nem végeztek elég jó munkát. És miközben nekünk tetszik a film, ami persze tök jó, valamilyen szinte kudarc a dolog, ha nem teljesít jól a pénztáraknál, vagy emiatt más SW filmek mondjuk később jönnek. 

 

Csak ugye itt megint előjön a klasszikus kérdés: mennyire van ez a probléma felnagyítva. Nincs ugye BO meg BD eladás (szemben pl. a TLJvel, ahol a számok magukért beszélnek). De több GOT influncer fordult a franchise ellen és a Rotten pontok is elég aggasztóak... Mintha bekerült volna a sorozat egy negatív vélemény spirálba, ami végül ebben az idióta petícióban csúcsosodott ki... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, Donát írta:

 

Én személy szerint úgy érzem most magam mint egy diák, aki az első sorban ült egy halk tanár előadásán. Én és a közvetlen mellettem ülők értettünk mindent. De ha az osztály jelentős része zúgólódik, mert érthetetlen volt az óra, ée csak BIZONYOS emberek hallották, akkor sajnos be kell látnom, hogy a tanár elcseszett valamit, mégha én értettem is. 

Vagy csak az a nagy többség aki azt állítja, hogy azért nem érti az anyagot mert nem hallotta, lehet hogy szimplan csak nem figyelt, vagy nem képes felfogni az anyagot, de könnyebb ráfogni a tanárra,  hogy ő a hibás. És attól független , hogy ők vannak többségben még nem biztos, hogy igazuk is van 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

53 perccel korábban, Donát írta:

Te is szétszetted anno a Prometheus baromságait. Írtál helyette egy másikat? Tudomásom szerint nem.

OFF

Ami azt illeti, elkezdtem, csak sosem fejeztem be, legalábbis nem megírva, mert fejben az egész megvan. Mivel úgyis csak én olvasnám, elég nekem fejben (a fan-ficekkel már egy ideje így vagyok, mivel senki sem fogja olvasni, elég fejben "megírnom". :) De ha gondolod, a saját topikjában vázolhatom, hogy az én verziómban mi hogy van.

Viszont az AVP-ből van egy teljesen megírt saját változatom. Szerény 167 oldal.

ON

 

De alapvetően itt nem is azt várnám el, hogy írjon jobbat vagy sajátot, hanem legalább vázolja fel, hogy mi lenne a logikusabb, kidolgozottabb megoldás. És ne olyan maszlagokkal jöjjenek, minthogy "ha kivesszük a szálat semmi sem változik" vagy "az az elem nem is a sorozatban, hanem az előtt lett kitalálva". Szerintem a felvázolása annak, mitől lenne szerinte jobb a sorozat, nem lehetetlen kérés. Kritizálni baromi könnyű, akár jogos, akár nem.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda, ne aggódj, nem vagy egyedül a véleményeddel. Ahogy az utolsó pár évad kezeli a karaktereket, nagyban eltér attól, ahogy a korábbi évadok kezelték őket. A régi részekben, ha egy karakter hülyeséget csinált, akkor hülye halált halt (Eddard, Robb, Joffrey, Oberyn, Tywin, Stannis és sorolhatnám még a neveket).

Ezzel szemben a mostani évadokban hiába csinálnak egyre nagyobb és nagyobb hülyeségeket a szereplők, sajnos a legtúlélhetetlen helyzeteket is megússzák, csak azért mert később még szükség van rájuk (Jon és kompániájának útja a falon túlra, és az azt követő deus ex Daenerys, vagy említhetném Daenerys lerángatása a sárkányról, ahol hirtelen feltűnik Jorah és megmenti a félszáz minden irányból felé rohanó lidérctől, esetleg Tyrion folyamatos stratégiai kudarcai amióta visszatért Westerosra).

 

A legnagyobb baj viszont a sorozattal az, hogy amíg követték Martin munkásságát, addig a karakterek alkották a sztorit, bármit csináltak, annak voltak következményei. Amióta D&D magukra vannak utalva, a sztori a lényeg, és a karaktereket igazítják ehhez, ami sokszor karakteridegen jeleneteket szül. 

Remek példa erre, hogy a sztori azt kívánta, hogy egyenlítsék ki az erőviszonyokat, ezért meg kellett ölni egy sárkányt. Hogy oldjuk ezt meg? Hát felejtessük el a karakterekkel, hogy a Vasflotta létetik (ezt D&D beismerték az inside videóban), holott a rész elején még a bábuk is ott voltak a térképasztalon... Komolyan Szürke Féreg, Tyrion, és mindenki megfeledkezett az ellenség erejének feléről?!?! WTF!?!

Vagy ottvan Daenerys pálfordulása. Annyi számtalan mód van arra még az epizódon belül is, hogy megalapozottab legyen a megőrülése. Tegyük fel, hogy a harangok megszólalása után valaki még rálő egy megmaradt skorpióval Drogonra. Ez még mindig azt eredményezhette volna, hogy a lakosság ellen forduljon, de a döntése sokkal megalapozottabb lett volna, és számunkra a nézők számára is befogadhatóbb. Erre mit kaptunk? Daenerysnek csak úgy elgurul a gyógyszere, mert a történetet ebbe az irányba kell terelni. Rendben voltak jelei az őrületnek korábban is, de ugyanúgy voltak jelei a kegyességnek is, ezeket mégsem hozza fel sohasem senki...

Jamiet meg hagyjuk is, mert azon csak felhúzom magam. Brienne biztosan ennyire rossz volt az ágyban, hogy már szaladt is vissza Cerseihez...

És a listát lehetne folytatni, de őszintén már nincs kedvem. Így is több energiát szántam az utolsó évadra, mint az kiérdemelte

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ő így találta ki szíve joga, Ő az író, ha valaki ezzel nem ért egyet akkor írja meg magának a saját Trónok harca verzióját aztán olvasgassa magának a tükör előtt vagy a budin ülve.

 

Vagy van még egy lehetőség. A világ adott, és aki nagyon benne van mesélhet is belőle szerepjátékot egy társaságnak. Itt kiélheti saját verzióját :D 

 

Hozzáteszem szívesen részt is vennék benne. 

Szerkesztve: - Kargarosz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Ugye te is belátod, hogy ez az indok, hogy a "Fal megépülése jóóóval a sorozat története előtt történt" szöveg instant f*szság és nagyjából minden olyan film- és tévé sorzatra rávetíthető mondvacsinált hibának, ami saját történelemmel és mitológiával bír

Köszönöm, hogy olyan dolgokat adsz a számba, amit nem mondtam. Hol is mondtam pontosan, hogy ez hiba lenne? Szerintem sehol. Annyit mondtam, hogy az érvelésedben nem állja meg a helyét, mert a kérdésem arra irányult, mi történne ha a Mások szálát kivesszük a SOROZAT sztorijából. Magukat a Másokat nem vesszük a világból, tehát a Fal létét ne kérdőjelezd meg csak azért, hogy egyszerűbb legyen érvelned :P

 

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Semmilyen tekintetben sem fillerek. Nem léptek ki a sorozat medréből, önállóan k*rvára nem állják meg a helyüket, nem is egy karakterre koncentrálnak és még csak ki sem lóg a sorozatból, sőt ennél jobban bele sem lehetne őket szőni. Milyen szempontból filler? Mert én ugyanazokat a részeket láttam, de ezek semmilyen aspektusból nem illenek bele a filler definíciójába, már persze azon kívül, hogy mert "csak".

Megjegyzem, sokszor érzem azt (sőt, nem egy esetben tudom), hogy aki a filler szóval dobálózik, az azt hiszi, hogy az egy negatív jelző, és közben hupi lila fingja sincs arról, mit is jelent. Megcáfolni szabad engem.

Persze itt ügyesen csak a mondatom első felére reagáltál, azon rugózva, hogy rosszul használtam a filler szót :P Arról hogy az első 3 epizód nem volt semmilyen kihatással az utolsó 3-ra szépen megfeledkeztél.

Egyrészt baromság, hogy csak a seregek fele pusztult el a deresi csatában. De oké, fogadjuk el, így írták meg. Ezzel most biztos kiegyenlítődtek az erőviszonyok, legalább izgalmas lesz a végjáték. A 4. részben tovább egyenlítik az erőviszonyokat, persze azt is retardált módon ("Dany kinda forget about the Iron Fleet" - azért amikor az író saját maga mutat rá, hogy mekkora lazy writing amit tolnak, ott nagy gondok vannak). Szóval kiegyenlítődtek az erőviszonyok. Ennek kellett volna LOGIKUSAN történnie. Erre mit látunk? Danynek respawnolnak a katonái, és iszonyat nagy túlerőben van. Mintha a deresi csata le se zajlott volna. Na, ennyire volt fontos! Semennyire. Remélem, hogy a logikát számonkérem, az nem azt jelenti, hogy prekoncepcióm áldozatává estem itt is.

Erre is kéretik reagálni, "kedves" és személykedő, "100%-os Dzséjt".

 

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Bár, ahogy a korábbi posztokat olvasgattam, a Mások kérdésében nem is tértek annyira el.

Nem tudtam, hogy bárki olvasta volna itt a Tél szeleit. Amíg az meg nem jelenik, felesleges ilyen elhamarkodott kijelentéseket tenni.

 

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Kíváncsi vagyok, akkor is így hisztiznél-e, ha a könyvben pontosan ugyanez lett volna a sorozat epizódja előtt.

Na itt most megint mellélőttél. Gondolom most azt feltételezed, hogy a könyveket majmolom csak, mint sok más rajongó, akik szerint az 5. évad óta zuhan a sorozat minősége. Hát nem! Már itt is leírtam párszor de akkor mégegyszer: nem olvastam a könyveket! Nem ahhoz viszonyítok. Nekem egyetlen viszonyítási alapom van: a korábbi évadok. És az első 4 évad után valóban elkezdett zuhanni a sorozat minősége, ami itt, az utolsó évadban csúcsosodott ki. (Megjegyzem, amikor először láttam a sorozatot és minden új volt, nem szúrt szemet. De újranézésnél látványosan kijött az, hogy mikor fogyott el a könyvalapanyag)

 

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Itt is, X dolog történt a 8x03-ban, annak a hatásai a 8. évad többi részére ki van elemezve

Hát a semmin volt mit elemezni :P

 

 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De alapvetően itt nem is azt várnám el, hogy írjon jobbat vagy sajátot, hanem legalább vázolja fel, hogy mi lenne a logikusabb, kidolgozottabb megoldás.

Mondjuk legyenek látható, a történetre hatással levő következményei a deresi csatának? A karakterek, ha rossz döntéseket hoznak, legyen meg annak az ára, mint régen? A karaktereket ne fordítsák ki magukból:

Jaime - akinek fontosabb volt több millió ártatlan élete, ezért hátbaszúrta a királyt, akire felesküdött, az ne mondja azt, hogy nem érdekli az ártatlanok élete

Cersei - akit saját bevallása szerint nem érdekli, hogy mit gondolnak róla az emberek, annak nem kellene törődnie azzal, hogy Danyt kegyetlen hódítónak állítsa be, róla pedig majd ódákat fognak zengeni, ha megvédte tőle a várost - neki le kellett volna lövetnie Danyt és Drogont a 4. részben, amikor tehette. Mondjuk itt legalább régi önmagát idézte a sorozat: Cersei hülye döntést hozott, és ennek a következménye az lett, hogy megmurdelt. Viszont a döntése totál karakteridegen.

Ne legyenek olyan lazy writing húzások, mint "Dany kinda forget about the Iron Fleet". A sárkány megölésének a történtek fényében kizárólag annyi célja volt, hogy az 5. részben Dany ne 20 perc alatt rendezze le a csatát, hanem tovább tartson. Nem több, nem kevesebb. Akkor ennyi erővel nyugodtan meghalhatott volna deresi csatában, sokkal hihetőbb is lett volna.

Konzisztencia: a 4. részben a skorpiók valami hű de OP cuccnak vannak ábrázolva. Az 5.-ben ehhez képest iszonyat mód le vannak butítva, hogy Danynek még könnyebb dolga legyen.

Golden Company: mi értelme volt behozni őket, ha 5 perc alatt ki is vonták őket a forgalomból? Sam (!!!) több emberrel végzett a sorozatban mint az EGÉSZ Golden Company. Ha már a Blackfyre - Aegon Targaryen szálat (a könyvbéli Aegon, nem Jon) nem vették át a sorozatba, legalább valami ütős zsoldossereg lett volna belőle, amivel meggyűlik a baja Jonnak és Danynek.

És akkor nem utolsó sorban: amennyire be lett harangozva a deresi csata, hogy ez hű ilyen meg olyan epic lesz, ilyet még nem láttunk tv-képernyőn, akkor már illett volna stratégiailag logikusan felépíteni a csatát. Főleg úgy, hogy a védők oldalán olyan koponyák vannak, mint Tyrion és Jaime, akik azért a hadviseléshez eléggé konyítanak.

 

 

Ezért is biztos kapni fogok de leírom mert bennem van:

OFF

Köszönöm szépen a sok burkolt lebarmozást, lehülyézést, az értelmi szintem megkérdőjelezését. Gondolkodtam rajta, érdemes-e egyáltalán reagálnom ilyen mocskolódásokkal tarkított kommentre. Nem érdemeltél volna egy szót sem. Bár tudom, téged ez bevallottan nem érdekel, hogy egy mezei fórumozó mit gondol rólad. Végülis, admin vagy, azt teszel amit akarsz. "Te magad vagy a szenátus"

 

 

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

De épp ez az, hogy az alkotás bármely nüanszát vitatod legyen akár az, hogy mondjuk, miért nem piros szeműek a Mások, azzal az alkotó munkásságát vitatod, amihez jogod van, ugyanakkor ahhoz már szerintem nincs, hogy elmarasztald az alkotás bármely részét vagy magát az alkotót, mert maga az alkotás vagy annak bármely eleme nem úgy lett megalkotva, ahogy a te szájízednek tetszik.

El kéne fogadnom mindent, legyen az bármilyen idióta módon megírva? (mert itt most ez történik, ha figyeled a werk anyagokat, maguk az írók vallják be gyakorlatilag, hogy hack írók :D ami ezért elég sok aggodalomra ad okot az új Star Wars trilógia kapcsán)

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.