Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

9 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Mert azért egy ilyen mészárlást egy ilyen pitiáner ügy miatt végezni az már az elmebaj maga

Azért nem annyira pitiáner ügy az azért.

 

Ugye ez egész onnan indult, hogy Robnak át kellett jutni az Ikreken, ami stratégiai szempontból igencsak nehéz feladatnak bizonyult, márpedig nem engedhetett meg magának komolyabb veszteségeket. Tudta ezt az öreg Frey is, emiatt Rob a markában volt. Kérhetett volna nagyon sok mindent, nem véletlenül azt választotta, amit. Ettől a frigytől a dinasztiája, a háza jövője függött, ami mindennél fontosabb volt akkortájt. Ezt láttuk minden más háznál is.

Ebből fakadóan Frey gyakorlatilag becsicskult a Starkoknak ezért a házasságért, ami azért elég kemény szívesség volt, tekintve, hogy ezzel lényegében oldalt választott a háborúban. Ebből is látszik, hogy mekkora jelentősége volt annak a tervezett házasságnak, hogy egy ilyen volumenű következménnyel járó döntést hozott meg miatta a vén kujon. Rob pedig nemes egyszerűséggel szembeköpte, miután az alku ráeső részét ő teljesítette.

 

Tegyük hozzá, hogy már önmagában ez a húzás megért volna egy mészárlást. Abban a világban azért nem lehetett büntetlenül gerinctelenül megszegni megállapodásokat, hülyére venni a másik felet, kihasználni a másikat. Akiben volt egy minimális tartás, az az ilyeneket csúnyán megtorolta. Ez független attól, hogy Frey konkrétan mit kért, illetve, hogy milyen rossz helyzetbe került az állásfoglalásával.

Ha egy szalmaszálat kért volna Robtól és azt nem kapta volna meg, arra is ugyanúgy igaz ez a vonal, mert ez a tisztességről és becsületről szól. Frey-ből hülyét csináltak, megalázták, átverték. Ehhez jön hozzá az, hogy ráadásul nem kis tét volt, rendkívül szorult helyzetbe kerültek a Frey-ek, amiért cserébe semmit nem kaptak. Muszáj volt valami pálfordulást eszközölnie az öregnek, mert ebben a helyzetben a teljes házát eltörölték volna a térképről, ha nem Rob nyeri a háborút. De valószínű, hogy még akkor is, mert mire ez esetleg megtörtént volna, addig a végzet sokfelől elérhette volna őket.

 

Kapóra jött a Lannister-vonal, hiszen egyrészt bosszút akart állni Robon és a Starkokon, amiért gátlástalanul átverték, másrészt ezzel biztosíthatta a házuk fennmaradását. A Lannisterek erősek és gazdagok, a háborúban viszont necces helyzetbe kerültek, többek között Rob miatt. Az ő kivonása a képletből rendkívüli jelentőséggel bír, ha a Frey-ek ebben ekkora szerepet vállalnak, akkor azzal elég nagy szívességet tesznek a Lannistereknek. Márpedig egy Lannister mindig megfizeti az adósságát.

Azon, hogy mindenki lemészárlása mennyire arányos ebben a szituban, azon lehet dilemmázni, de abban a világban nem tököltek különösebben. A Lannisterek, a Starkok, a Targaryenek, a Baratheonok és mindenki más is kegyetlenek és brutálisak voltak. Ne legyenek illúzióink, egy ilyen húzásért, amit Rob meglépett, mindenki más is hasonló súllyal torolta volna meg. Nem kellett volna az első jöttment könnyű nőcskét teherbe ejteni, majd a "szerelemtől" elalélva alkut szegni és szembeköpni a partnert. Főképp, hogy Rob egész nyugodtan elvehette volna akármelyik Frey lányt, ettől függetlenül együtt lehetett volna a kis szerelmével. Azért nem egy olyan világ volt az, ahol annyira adtak volna arra, ha egy főúr össze-vissza kefél az asszony mellett, Frey-t se érdekelte volna, ha amúgy az utódok érkeznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 09. 21. - 0:57, Frenkie írta:

Na de majd meglátjuk

Majd meglátod  :evil: 

A fentiekhez még annyit tennék hozzá, hogy a Frey-ház a Tully-háznak tartozik hűséggel, aminek a feje Rob anyai nagyapja (volt, most a nagybátyja az). Szóval azért is volt a házasság az ár, mert így az öreg unokájában Tully-vér is csörgedezne, ami fontos volt számára. Dupla haszon (lett volna). 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

2.-4. évad.

 

Csak ledaráltam. A véleményem még az hogy a Starkok elképesztő veszteséget szenvedtek, gyakorlatilag elvesztették Derest, és az első évad óta egyetlen Stark sem találkozott a másikkal.

Mindegyik szív valamilyen téren mint a torkosborz. Arya jelenleg a bankároknál van(Véreb halott), őbenne bízom hogy írtózatos bosszút áll a Lannistereken. Hálistennek  Joffrey meghalt, bár szerintem túl könnyü halála volt. Borzasztó aljas volt, főleg Sansa-val szemben. Neki kellett volna megölnie, de borzalmasabb kínhalált érdemelt volna. Tyrion is most ölte meg az apját a retyón, amit az tökéletesen megérdemelt.

Ő eddig a legszimpatikusabb ebben az örült hazug világban. Cersei-t a fia után kéne már küldeni, igazi aljas némber ő is. A saját testvérét utálja mert annak születése közben meghalt az anyjuk. Intelligens ember felfogja hogy a világra jövő csecsemő nem tehet anyja haláláról, hisz nem készakarva okozta a halálát.

Sokkal szimpatikusabbá vált Jaime Lannister. Bár nem megbocsátható(nálam biztos nem) hogy egy gyreeket meg akart ölni, hogy ne bukjanak le Cersei-el, de sokkal jobbá vált mint hittem. Ő szereti az öccsét és a Stark-lányokat is meg akatja menteni örült ikertestvére karmaiból. Nyilván Brienne nagy hatással volt a lelkére.

Khalesi immár volt rabszolgákból hadsereget szervezett, és a sárkányok is nagyok. Kiváncsi leszek hova fajul ez.

Aki még nagyon szimpi az Havas Jon. Igazi tisztességes figura, aki ebben a barbár világban kell helytálljon. 

Közben jön északról a fenyegetés a halottak személyében. Nem kéne talán összefogniuk a belső háborúskodás helyett?

Kiváncsi vagyok hogyan tovább.

 

A sorozat továbbra is tetszik nagyon, szövik rendesen a szálakat, de azért észrevenni hogy néha ha már minden rendben egy karakterrel azért az írók beleszólnak hogy izgalmasabb legyen.

Maga a sorozat világa az én galamblelkemnek maga az iszonyat. Belegondolva, ebben a világban egy napig nem élném túl. Itt az emberélet semmit nem számít, nincs se törvény ,se jog. Bárki bármely embert büntetlenül megkínozhatja, megölheti. Ha elindulsz valahova, nem biztos hogy élve célba érsz, mert valakinek a katonái ha úgy tartja úri kedvük és arra járnak, akár szórakozásból megölnek. Ha meg nő vagy akkor meg is erőszakolnak.

De a hatalmon lévők élete sem fenékig tejfel. A hatalomért bárki képes a saját családtagjait is kinyírni, hozzáadni valami féreghez, és már-már betegesen hazudni.

Szerintem a földi középkor lehetett hasonló. Hálistennek hogy ebben a felvilágosult világban élhetek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 5. évad személyszerint kicsit gyenge igazán majd a vége felé kezd beindulni, de majd látod. A 6. évad lett talán az összes közül az egyik legjobb. Aztán a 7. és a 8. évadta majd érzed,hogy az a szint amit eddig néztél nem lesz meg igazán. Kíváncsian várom majd véleményed.

 

Ja, és azért még bőven lesznek meglepetések addig. 

 

angry game of thrones GIF

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a fenti gif is bizonyítja, de minden jelenete a szőke királynak: remek színész, nagy alakítás volt. És a sorozat naaagy erőssége ez (is), a remek casting. Egészen elképesztő játékot látunk végig, szinte minden karaktertől. ;) A szinkron szerintem világbajnok, Tyrion jobb mint az eredeti, kb. :) De az összes magyar hangért odavagyok ebben a soriban.

 

Szerkesztve: - Darth Porg
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Porg írta:

A szinkron szerintem világbajnok, Tyrion jobb mint az eredeti, kb. :) De az összes magyar hangért odavagyok ebben a soriban.

Tyrion tényleg nagyon jó, de Havas Jon pl. borzalmas szinkronnal. A többiekre nem emlékszem különösebben, azok valószínűleg átlagosan jók voltak. :)

Alapvetően angolul néztük, de néha belenéztünk a szinkronba is.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Én meg többet meg nem nézem ezt. Se szinkronnal se anélkül. :D 

Na, az alábbiak közül melyik tántorít el ettől? :)

  • a sorozat hossza
  • az érzelmi hullámvasút
  • a lezárás minősége
  • az egész sorozat nem jött be annyira
  • meglepetések nélkül már nem ütne úgy, nem lenne olyan izgalmas
  • egyéb
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szinkronosan nézem az elejétől. Szerintem nagyon jó bár az angolt nem ismerem.  Egy kicsit kizökentett viszont mikor Jaime hangja Anger Zsolt után Stohl András lett. Gondolom Anger már nem ért rá szinkronizálni.

Joffrey magyar hangja szerintem szenzációs. Nagyon jól visszadja azt az undorítóan aljas jellemét. Tényleg remek színészt választottak, mert már a fizimiskája is bicskanyitogató, a hangjától már a shotgun jutott az eszembe, a tettei meg olyanok voltak hogy Jockey Ewing öhozzá képest finom úriember volt a lelki terror okozása terén.

 

@Pildi: Havas Jon szonkronja szerintem nagyon jó. Nála is visszaadja a karakter ebcsületes igaz jellemét. Bár lehet az angol még jobb.

 

 

Ody: Ami engem is megdöbbent hogy mennyire beteg dolgok vannak benne. Mintha a készítők azon versenyeztek volna ki tud lemenni az emberi lét és aljasság legaljára. Nemrég volt pl az embernyúzás, vagy a vérfertőzés, sárkány által megsütött és elfogyasztott ember,  nemi szerv levágás majd szolgává aljasítás.

 

Pont szegény Szanszát sajnálom, hogy ahhoz a beteg állat Bolton gyerekhez akarják adni. A fazon komplett pszichopata. Megnyúzza a feleséget amit végignézet a gyermekével. Theonak levágja a micsodáját, majd lealjasítja. Remélem The papa csak ráébred majd arra hogy ki volt és kinyírja.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Frenkie írta:

Joffrey magyar hangja szerintem szenzációs. Nagyon jól visszadja azt az undorítóan aljas jellemét. Tényleg remek színészt választottak, mert már a fizimiskája is bicskanyitogató, a hangjától már a shotgun jutott az eszembe, a tettei meg olyanok voltak hogy Jockey Ewing öhozzá képest finom úriember volt a lelki terror okozása terén.

Szegény Jack Gleesont nem irigylem emiatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Frenkie írta:

Ody: Ami engem is megdöbbent hogy mennyire beteg dolgok vannak benne. Mintha a készítők azon versenyeztek volna ki tud lemenni az emberi lét és aljasság legaljára. Nemrég volt pl az embernyúzás, vagy a vérfertőzés, sárkány által megsütött és elfogyasztott ember,  nemi szerv levágás majd szolgává aljasítás.

Ezek lényegében mind G. R. R. Martin fejéből pattantak ki, senki sem versenyzett :D kicsit beteg az öreg :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Yoda József írta:

Ezek lényegében mind G. R. R. Martin fejéből pattantak ki, senki sem versenyzett :D kicsit beteg az öreg :D 

Ja hogy még a könyveknél tartunk? Meddig tartanak a könyvek és mikortól(hányadik évad), amit már az HBO talált ki? 

Martin nyugodtan írhatna egy horrorregényt is, van tehetsége hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Frenkie írta:

Ja hogy még a könyveknél tartunk? Meddig tartanak a könyvek és mikortól(hányadik évad), amit már az HBO talált ki? 

A 4. évad végéig. De persze már az első 4 évadban voltak változtatások. Az 5-6-7-8. évad az nagyrészt már kizárólag az HBO műve. De Martin bizonyos ötleteit, amelyeket megosztott velük, felhasználták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Yoda József írta:

Ezek lényegében mind G. R. R. Martin fejéből pattantak ki, senki sem versenyzett :D kicsit beteg az öreg :D

Hmm, azért azt mindenképp tegyük hozzá, hogy sajnos ezek nem az ő fejéből pattantak ki. Az, hogy ezt leírja, ilyen formában szavakba öntse, szőjön köré ilyen sztorikat, az igen. Ugyanakkor maguk ezek a beteg ötletek teljesen reálisak, és sajnálatos módon nem feltétlenül fantáziára van ezekhez szükség, csak kicsit szélesebb körű tájékozottságra, történelmi vagy jelenre vonatkozó ismeretekre.

 

Utána lehet nézni mik voltak pl. a középkorban, a sorozatban látott elemek (köztük a kiemeltekkel) halovány szemelvények csak ebből. De manapság sem kell messze menni, ha valaki pár órára felcsapja a dark web finomságait, akkor rájöhet arra, hogy az ember bizony bántóan keveset fejlődött morálisan az elmúlt évezredekben.

Példának okáért nem keveset fizetnek azért "emberek" (és nem kevesen), hogy többek között elrabolt kisgyerekek kínzására és kivégzésére tegyenek extrémebbnél extrémebb javaslatokat, majd élvezkedhessenek ezek kivitelezésén, fogadásokat kössenek meddig bírja életben a delikvens.

 

Lehet azt hisszük, hogy a Trónok Harca az emberi kegyetlenség és sötétség legmélyebb bugyraiba kalauzol minket, de a valóság ennél sokkal szörnyűbb. Valójában a GoT csak a felszínt súrolja, mindezt úgy, hogy a világ egyik legbrutálisabb és -nyersebb alkotásaként tarthatjuk számon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://sorozatwiki.hu/hirek/george-r-r-martin-rossz-hirt-kozolt-a-tronok-harca-regenyek-olvasoival

 

Lehet tényleg nem lesz már ebből semmi se. Max majd a segítői vagy egy alkalmazott megírja helyette majd idővel.

 

http://sorozatwiki.hu/hirek/4-uj-szereplot-jelentettek-be-a-tronok-harca-elozmenysorozatahoz-hir

 

A Trónok HArcát nem követtem,de az előzményre beszállok időben. Legfőképpen Naomi Watts miatt kíváncsi leszek milyen karaktert formál majd meg. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Öcsém hogy Te mindenhez értesz és mindent tudsz... ez fantasztikus. :D

Nem ez lett volna a hozzászólásom lényege, nem okoskodásnak szántam... :pill::?

 

Egyébként is érdekel a téma, de pár éve egy kisebb elemzést "kellett" írnom a filmek, sorozatok és videojátékok szerepéről a gyerekek agressziójának kialakulásában és elmélyülésében. Akkor volt szerencsém jobban belelátni ezekbe a dolgokba. Már amennyire ez annak tekinthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Martin nyugodtan írhatna egy horrorregényt is, van tehetsége hozzá.

A Lázálom tudtommal az. 

 

Egyébként én kb. 2015 óta nem követem a GoT eseményeit. Úgy voltam vele, hogy megvárom, amíg kijön a 6. meg a 7. könyv, azokat elolvasom, majd végignézem a sorozatot. Azóta is várok... 

Valószínűleg ez a fenti elképzelésem soha az életben nem fog megvalósulni. Habár nem tudom, hogy halad Martin a könyvekkel, ha egyáltalán halad.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

5.-6. évad

 

Mozgalmas évadok voltak az biztos. Kezdődik itt valami nagyon nagy dolog. Ugye egy nagy háború a házak között a Vastrónért. Már megvannak a sakkfigurák, az asztalon a helyük. Míg a fal túloldalán megindultak az Éjkirály vezetésével a holtak.

Azért kemény dolgok voltak amig eljutottunk ideáig. Cercei elég ostoba módon hatalmat adott egy vallási fanatikus csoportnak hogy a menyével leszámoljon. Zseniális, volt ellene is fordultak, be is varrták a tömlöcbe majd végigfutatták az utcákon meztelenül. Meg is érdemelte.

Viszont utálom Cerseit, de abban azért igaza volt és drukkoltam neki hogy nehogy már egy pimitiv vallási őrült, királyokat, hercegeket vonjon kérdőre hogy ki mivel és mit csinál. Meg hogyan él. 

Az meg hogy az istenek mondták eléggé butaság. Bizonyítsa be és mutasson be neki. 

Jól bemutatta a sorozat miért nem szabad engedni az ilyeneknek. Olyanok mint itt az Iszlám Állam meg az Al quida. Gondoljuk meg hogy ők szabnák meg az USA-ban ki hogy éljen és Trump mit csináljon. Nonszensz.

Tomei gyenge volt. Joffrey már kiírtotta volna az összeset és nem hagyja eddig fajulni a dolgokat. Hozzáteszem nagyon helyesen tette volna.

Hálistennek Cercei megtette, jó vol látni hogy ez a senkiházi banda a fönökükkel együtt elég a futótűzben. Tomei öngyilkoss lett Cercei a trónon ,úgy hogy mindenki gyülöli, és támogatója sincs.

De megjöttek a Vasszigeti hajók akik támogatják.

Hálistennek Sansa magára talált és visszafoglalták Derest Havas Jonnal. Kisujj persze szítja a feszültséget.

Ami még rohadtul tetszett Ramsay Bolton halála. Ez tényleg egy elmebeteg állat volt élvezettel nézte más szenvedését. Jó volt látni hogy a saját kutyái tépték szét. Kár hogy Büdös nem látta.

Dany(a khalesi, de látom ti is Danynak hívtátok). partraszállt mégpedig ahonnan ősei indították a támadást Westeros ellen(mondjuk ez már a 7. évad első része, ezt még megnéztem).

Szóval a hadseregek felálltak, jöhet a háború. De még tartom magam ahhoz hogy óriási marhaságot csinálnak. Mert ha nem fognak össsze a holtak ellen és azok a falon átjutnak, már nem lesz kin és min uralkodni.

Eddig csak Havas Jonnak van annyi esze hogy összefogásra buzdítson és kössön békét az ellenféllel. Apropó a halála. Már tudtam előre(valami híroldal lőtte le évekkel ezelött, hogy feltámad), de mégis megrázott.

Saját dogmazikus hitük és szüklátókörü gondolkodásuk miatt megölik a parancsnokot. Bravó. Jon jól tette hogy felkötette őket, főleg a kölyköt.

A feltámadás szerintem eléggé gagyira sikerült. Bemegy a boszorkány, elmond néhány hókuszpókuszt aztán felkel a halott? Ilyen alapon akkor mindenkit fel lehetne támasztani, kezdve pl Stannis Baratheonnal.

Ha erre képes a nő akkor miért nem használják ki?

Kicsit úgy éreztem itt hogy a készitők eredetileg végleg ki akarták nyírni Havas Jont, de annyira népszerü karakter volt hogy inkább visszahozták.

Sam pedig megtalálta a hegyet ahol tömegével van sárkányüveg. Remélem eljut az info északra.

Aryat nagyon bírom, megijedtem hogy megvakult, de jó hogy nem. Az arcnélküliek szerintem valami bérgyilkos szekta hisz pénzért kinyírnak jót rosszat egyaránt. Mert igazából nem igazán értem hogy az arcnélküli férfinek mi célja volt/van Aryaval. Szállást adtak neki, kiképezték, és mikor először nem azt ölte meg akit kellett volna nem ölte meg "csak" megvakította, sőt mikor Arya megölte a kiképzőcsajt akkor meg elengedte. Remélem visszatér még mert érdekes karakter.

Végre a Starkok kezdik visszavenni a hatalmukat és Arya személyében a bosszú sem marad el. A vén Freyt is kinyírta meg akik benne voltak Rob és anyja meggyilkolásában. Nagyon helyes. Kiváncsi vagyok Cerceit sikerül-e megölnie.

Véreb is előkerült, de őt is eröltetettnek éreztem visszahozni. Gonolom majd újra összefut Aryaval és segít neki.

 

Ami még roppant érdekes volt az Bran Stark látomása az apjáról és nagynényjéről. Eddig azt lehetett tudni hogy az Örült király élve elégette Lyannat. Ezek szerint az nem volt igaz?

Mert itt Eddard felmeyg a tornyba, vérben úszik a húga és ott egy kisbaba amit épp megszült. Na de ki a kisbaba? Bran? Ha ő akkor nem is Stark. Havas Jon? De akkor ő sem Stark.

Mert a nagy kérdés hogy ki a kisbaba apja? Robert Baratheon? Ő volt szerelmes bele. Ha igen akkor a kisbaba Barathelon és ő jogot formálhat a trónra.

 

Szóval izgatottan várom a két utolsó évadot. Azért menynire jó hogy nem kell egy vagy másfél évet várnom rá.:D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Cercei elég ostoba módon hatalmat adott egy vallási fanatikus csoportnak hogy a menyével leszámoljon. Zseniális, volt ellene is fordultak, be is varrták a tömlöcbe majd végigfutatták az utcákon meztelenül. Meg is érdemelte.

Jó volt látni, hogy az apja után jött végre valami újabb olyan tényező, amire nem tudott hatni. Ahol ő vergődött magatehetetlenül az események sodrában. Ráadásul ez az "aki tüzet szít, hamuvá ég" példás esete is.

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

nehogy már egy pimitiv vallási őrült, királyokat, hercegeket vonjon kérdőre hogy ki mivel és mit csinál. Meg hogyan él. 

Az meg hogy az istenek mondták eléggé butaság. Bizonyítsa be és mutasson be neki. 

Jól bemutatta a sorozat miért nem szabad engedni az ilyeneknek. Olyanok mint itt az Iszlám Állam meg az Al quida.

Meg mint az összes vallás, tisztelet a rendkívül kevés kivételnek, ha van egyáltalán...

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Mert ha nem fognak össsze a holtak ellen és azok a falon átjutnak, már nem lesz kin és min uralkodni.

Vannak, akiknek ez nem is számít. Ha nem uralkodhatnak, akkor nyugodtan odaveszhet az egész világ, az sem érdekli őket.

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A feltámadás szerintem eléggé gagyira sikerült. Bemegy a boszorkány, elmond néhány hókuszpókuszt aztán felkel a halott? Ilyen alapon akkor mindenkit fel lehetne támasztani, kezdve pl Stannis Baratheonnal.

Más szereplőnél is előjön ez az elem, sőt őt aztán rengetegszer "visszahozzák". Őszintén szólva, Jon esetében ezt egy elég felesleges és hatásvadász húzásnak tartom.

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Mert igazából nem igazán értem hogy az arcnélküli férfinek mi célja volt/van Aryaval.

Ahogyan Te is írtad, ez egyfajta szekta. Aryát is tagnak akarta tenni, ennek fontos eszköze volt/lett volna a személytelenítés, mint az a szektáknál lenni szokott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.