Ugrás a kommentre

Game of Thrones


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Jaime - akinek fontosabb volt több millió ártatlan élete, ezért hátbaszúrta a királyt, akire felesküdött, az ne mondja azt, hogy nem érdekli az ártatlanok élete

Cersei - akit saját bevallása szerint nem érdekli, hogy mit gondolnak róla az emberek, annak nem kellene törődnie azzal, hogy Danyt kegyetlen hódítónak állítsa be

Jaime-nek először, nem a szerelme és az emberek között kellett döntenie
Cersei: az nem is arról szólt, hogy neki jó legyen az imidzse, hanem arról, hogy ha nem így állítaná be Danyt akkor ugyan mi  tartaná vissza a népet, hogy ellene forduljon, hisz őt alapból utálják, Danyhez meg alapvetően semmilyen viszonyítási alapjuk nincs és ezért kellett beállítani, úgy hogy Dany uralkodása még  az övénél is rosszabb lenne, szimpla taktika az egész

 

 

8 órával ezelőtt, Yoda József írta:

El kéne fogadnom mindent, legyen az bármilyen idióta módon megírva? (mert itt most ez történik, ha figyeled a werk anyagokat, maguk az írók vallják be gyakorlatilag, hogy hack írók :D ami ezért elég sok aggodalomra ad okot az új Star Wars trilógia kapcsán)

Hát akkor ne fogadd el, de akkor vállald azt is, hogy semmivel sem vagy különb, mint akik az EP8-at osztják ezért vagy azért.

 

 

 

"Ő így találta ki szíve joga, Ő az író, ha valaki ezzel nem ért egyet akkor írja meg magának a saját Trónok harca verzióját aztán olvasgassa magának a tükör előtt vagy a budin ülve."

 

Ezt amúgy én írtam :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Cersei: az nem is arról szólt, hogy neki jó legyen az imidzse, hanem arról, hogy ha nem így állítaná be Danyt akkor ugyan mi  tartaná vissza a népet, hogy ellene forduljon, hisz őt alapból utálják, Danyhez meg alapvetően semmilyen viszonyítási alapjuk nincs és ezért kellett beállítani, úgy hogy Dany uralkodása még  az övénél is rosszabb lenne, szimpla taktika az egész

Dany már eleve hódítóként érkezett Westerosra, semmi nem indokolta, hogy Cersei ezen még fokozzon. Az emberek nem felszabadítóként tekintettek rá.

Dany érkezett hódítóként, ő indította a háborút, ő üzent hadat. Semmi értelme "beállítania" Cerseinek őt annak, ami már eleve igaz.

 

Ezt a "nem azt kaptuk amit vártunk" és ezért nem tetszik, ezt hagyjuk már. Ha nem érted meg hogy nem erről van szó, akkor felesleges ezt folytatnunk. 

Igenis vannak objektíven sz.r írói húzások, amelyeket nem fogadok el, gondolkodás nélkül (ahogyan azt te elvárod, mert ha nem így teszek, akkor máris olyan vagyok, mint akik az Ep8-at kritizálják - egyébként ilyen mondatokat tipikusan akkor dob be valaki, amikor elfogynak az érvei, de kinden áron védeni akarja a védhetetlent... "ha nem tetszik, akkor benned vana hiba" ba kb így hangzott) ha megpróbálják lenyomni a torkomon.

Ilyen objektíven sz.r húzások a logikátlan történetvezetés, a lazy writing, a fentebb taglalt out of character karakterviselkedések.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT finálé röviden:

 

Spoiler

Értelmetlen, mindenféle következetességtől és átgondoltságtól mentes. Pont ahogy a leak-ek megírták... Dany haláláig volt jó az epizód, onnantól teljes lejtmenet.

 

Ez az évad ékes példája volt annak, hogyan kell egy sikersorozatot gallyra vágni a végén.

 

Kiváló rendezés, zseniális vizuális megoldások, isteni zene... És borzalmas forgatókönyv.

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT hatodik rész.

 

Spoiler

Mint kiderült, az előző évad volt a finálé, ez meg az epilógus. Mit is mondhatnék. A körülményekhez képest jól zárták le, Jon tette végül is várható volt a többi meg csak úgy megtörtént. :D Sok értelmeset nem lehet írni. Az látszik, hogy amint kivették a fékeket a csapatból máris ment minden gördülékenyen. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész Imdb értékelése is mindent elmond. Hagyjuk ezeket a kliséket, hogy "mennyi őrült van ennél a sorozatnál is". A SW esetében még mondhattuk, hogy egy hangos kisebbség hőbörög csak, mert egyébként meg kb. mindenhol sikeres lett a TLJ, ahol kellett. A számok a filmet igazolták. Ellenben ez az évad csak az úgymond kötelező nézettségszámot hozta (ez meg a korábbi évadok népszerűsége miatt nem érdem). Azon kívül kb. minden szám, ami a sikerességet mutathatná, azt mutatja, hogy ezt az évadot elrontották, de úgy istenigazából.

 

És most megint világossá teszem, hogy nem azzal van baj, hogy ez lett a befejezés. Hanem azzal, hogy ez bántóan rosszul és amatőr módon lett elmesélve. Minden történetet el lehet mesélni jól, szépen és logikusan felépítve, és ugyanezt a történetet el lehet mesélni összecsapva, kidolgozatlanul, felépítetlenül, mindenféle logikát és konzekvenciát mellőzve, a korábban felépített karaktereket kiherélve. És itt az utóbbi történt sajnos.

 

Ettől függetlenül nagyon fog hiányozni a sorozat. Az, hogy ez a sorozat a televíziózás történetében egy mérföldkő, az vitathatatlan.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra elég egyértelmű, hogy Ő lett a Trónok Harca legnagyobb győztese!

 

 

 

 
 
 
Spoiler
 
 
 
 
 
 
 
 

Az egész történet alatt sose kellett gyászolnia senkit se. Nem érte tragédia, semmi trauma, míg elért a végcéljához,  taktikusan játszott végig.

Végül ő lett Égirkert ura.

A Kistanács tagja.

Westeros pénzmestere.

Ráadásul valószínűleg felhúz pár kupit (amit persze az epizód végén javasolt a többieknek), ahova megint mehetnek a prostik, és élezheti a NAGYBETŰS életet.

Gratulálok Bronn! You won!

 

D6-vqZJWkAE1uMk?format=jpg&name=small

 

 

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 05. 19. - 8:46, Donát írta:

És abban igaza van Yodának fentebb, hogy váratlan karakter fordulatok és nem a várakozásnak megfelelő szálak korábban is voltak a sorozatban, mégse volt ellenséges a közvélemény.

Régebben is volt rá példa, hogy a közvélemény ellenséges volt csak másképp. Amikor a Vörös Nász volt akkor rengetegen elhordták minden szemétnek a sorozatot mert utálták hogy a kedvenceiket ilyen "értelmetlenül" halomra ölik. Csak akkor a törzs rajongók nem voltak ellene a dolognak mert pont ezt várták. Ők épp hogy tolták ennek az "értelmetlen" fordulatnak a hype-szekerét. Hisz a könyv felkészitette őket. A többséget meg eleve megnyugtatta hogy ez egy adaptáció és a készitőknek nem volt választása. A netes hangulatot ez hamar csillapitotta. De még maga Martin is azt mondta, hogy amikor meglátta az első netes reakciókat Ned halála kapcsán akkor például iszonyúan megijedt mert azt hitte hogy vége az egésznek. Az emberek fogadkoztak, hogy nem fogják tovább nézni mert értelmetlen. Az kicsit más világ volt persze. Akkor még nem volt "review bombing", az emberek ha nem tetszett nekik valami nem azzal fejezték ki, hogy megszórták különféle aggregátor szájtokon egyesekkel az adott produkciót. A közösségi oldalak se voltak igy felfutva. Az utálat nem tudott ilyen hatékonyan terjedni. És mivel a Vörös Nász óriási figyelmet kapott méghozzá úgy hogy sokan emiatt kezdték el nézni ma már nem hogy szuper az elfogadottsága, de az van kikiáltva a sorozat egyik csúcspontjának. Útólag a neten szinte úgy tűnik hogy azt mindenki imádta. Pedig a premier idején nagyon nem ez volt.

 

Azóta -tehát Vörös Nász meg Ned halála óta- óriásivá duzzadt a sorozat. Akkor egy volt a sok közül. Mára popkulturálisan messze jelentősebb bármely más TV-sorozatnál. Sokkal több ember követi és közülük sokan meg is szerették az utolsó két évad hagyományosabb fantasy stilusát. Az amikor a Fattyak csatájában Jon legyőzte Ramsay-t az egyik legközkedveltebb mozzanat lett a sorozat történetében. A nézők két évadon át pont azt kapták amit akartak. A jók győztek, a rosszak elhullottak. A sokkok elmaradtak aztán jött egy olyan amihez hasonlót nem láttunk: ugyanis eddig a szeretett figurák úgy buktak el hogy megölték őket, tehát ugyan távoztak de aki szerette őket nem kellett felülbirálja az érzelmeit. Itt viszont egy pozitiv hősről, az egyik legnagyobbról a sorozat történetében akit sokan egekig magasztaltak, mészáros lett. Ilyen karakter-fordulat nem volt soha a Trónokban. Mindig a negativ karakterek lettek pozitivabbak, sose forditva. És ez sokakban haragot ébreszt. Ami egyrészt érthető: amikor egy fikciós művet követünk érzelmileg bevonodunk. Nem az érdekel elsősorban hogy mi logikus - az csak utólag amikor a véleményünk aláakarjuk támasztani akkor érdekes- a véleményformálásnál az számit igazán hogy érzelmileg kielégitő-e. És egy pozitiv hőst látni ahogy negativ útra tér, egy olyan pozitiv hőst akit mégegyszer sokan végső nagy hősnek vártak, az érzelmileg sok embernek nem kielégitő hanem épp ellenkezőleg: dühitő. Szerintem ez érthető. Ez még nem jelenti, hogy az a fordulat előirásszerüen rossz. Viszont a sztori nem konvencionális. Tömegtermékké vált valami ami sok mozzanatában réteg-terméknek számit. És tűz volt az olajra hogy az utóbbi két évad ami alatt a népszerűség igazán kiépült épp azt igérte, hogy ez mostantól egy sokkal nyugisabb sorozat lesz: ha a hősök meghaltak akkoris nagy hősként távoztak (Hodor), de összeségében a fontos szereplők közül senkinek semmi baja nem lett, a gonoszok Ramsay-től a High Sparrow-ig elnyerték méltó büntetésüket.

Most viszont jött egy karakter-fordulat ami azt várja a nézőtől, hogy tegye félre az első érzelmeit és kicsit gondolja át hogy az adott karakter tényleg megérdemelte-e azt a rengeteg szeretet amit kapott. Ez nyilván nem kevés kérés. A sorozat sose kért korábban ilyet. Ez viszont azután teszi meg, hogy az emberek hosszú évek folyamán belevonódtak érzelmileg ebbe a történetbe. Jópáran már 9 éve követik.

Szerintem nincs semmi meglepő a nagy utálatban. Attól még nekem zseniális :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai epizód

Spoiler

Nehéz lesz megbékélnem azzal, ahogyan Jonra rákényszerítették azt, hogy megint az Őrség tagja legyen. És most totálisan lefinomítottam azt, amit gondoltam az epizód közben, a szívem szakadt meg. Mennyi mindent végig harcolt, aztán a végén szinte semmije és senkije se maradt. Most az egyszer be tudtam volna olvasni Tyrionnak. Jon az elejétől a kedvenc karakterem volt, és most rossz volt látni, hogy tulajdonképpen vele mennyire elbántak. Oké, oké, nem került rossz helyre, valószínűleg ő teljesen megbékélt ezzel, sőt. Lényegében az övé az "Igazi Észak". Csak a mód, ahogyan oda került :(  Ami nekem egy kicsit fura, hogy végül teljesen elsikkadt a származása. Tulajdonképpen vele kihal egy jelentősnek mondható család is, már ha... Nem mintha a szerelmének jó volna lenni, mert ugyebár mindkettő a kezei között halt meg. Rossz a statisztikai átlaga. 

Végül csak viszont láttuk Tormundot és Szellemet is. Persze a sárkányt megint sajnáltam, mind mindig.

A többi rendben van, tetszett ez a mindig válasszunk új királyt megoldás, és Sansa is megkapta, amit szeretett volna. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr Már megint le vagyunk ott ragadva, hogy az embereknek csupán az a baja, hogy Dany megőrült, és kerülgetjük a valós problémát. Holott nemcsak én, mások is leírták a valós problémákat a forgatókönyvvel és az írókkal, persze azokra semmilyen érdemi válasz nem érkezik sosem.

 

Ha neked ez így ebben a formában zseniális volt, ám legyen. Szemmel láthatóan sok mindenkinek nem volt az, és nem azért, amiket te leírtál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde: Mai epizód

Jon származása főleg azért volt fontos, mert igy elvette Dany-től azt hogy ő a "jogos örökös". Jon igy láthatta hogy ki Dany valójában. Ha ez nincs akkor nagyon sok minden másképp alakul. Én fura mód örültem neki a végén: sose akart uralkodni. Északon, a Falon túl pedig élhet kötöttségek nélkül. Meglepne ha később Sansát nem látogatná meg párszor. Először én is büntetésnek éreztem egész addig amig meg nem simogatta Ghost-ot. Mintha itt végre a régi önmaga lett volna. Kicsit jelképesnek is éreztem, ahogy végre magához közel engedte az Északot jelképező rémfarkast, amit pont két résszel ezelőtt kifejezetten hűvösen kezelt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr

Spoiler

Hmm... van ebben valami, majd még alszom rá egyet. Kicsit ez a származás-dolog is olyan lehet, mint a halottak: katalizátor, de a végén nincs akkora jelentősége, mint az elején. Vagy ilyesmi. Persze, Jon nem akart uralkodni, nem is szerettem volna ebben a szerepben látni, csak végül a környezete szinte "rabságra" ítélte kompromisszum címszóval, ami pedig az ellenkező véglete az uralkodásnak. Nem tartogattak számára középutat. Mi persze tudjuk, Észak neki a szabadság. Azt hiszem, a legnagyobb bajom az, ahogyan a környezete viszonyult hozzá, többet érdemelt volna tőlük. Igen, az epizód vége nekem is adott megnyugvást: jó helyen van. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Jobban belegondolva Bran volt a logikus választás hisz ő olyan mint "Yoda mester". Felülemelkedett minden kisszerűn, ki más tudná józanul irányítani a királyságokat ha ő nem? 

 

Persze ettől még vannak itt hibák, de ez szerintem rajongás és elfogodottság kérdése. Tovább nem is foglalkoznék ezzel. 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Számomra elég egyértelmű, hogy Ő lett a Trónok Harca legnagyobb győztese!

Spoiler

Nekem is ez jutott az eszembe. Minden háborúnak és anarchikus kornak megvan a maga zavarosban halászója. :D Imádom Bronnt, jöhettek itt próféciák, sárkányok, élőhalottak, ő végig ment a saját útján és bérbeli opportunista módjára felemelkedett.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hagyjuk ezeket a kliséket, hogy "mennyi őrült van ennél a sorozatnál is".

Miért hagyjuk? Itt megint jönnek a keresztre feszítős elmebeteg kommentek. Most komolyan. Ennyi embernek nincs saját élete, hogy egy TV sorozat alkotóit akarja megfeszíteni csak azért, mert nem jött be neki a sorozat vége? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy pár gondolat a fináléról, ami éppen eszembe jut:

Spoiler

 

- Szerintem az utolsó két évadot illetően a 7 és a 6 rész kevésnek bizonyult. A sztori alakulásával meg vagyok elégedve, a kivitelezéssel talán már kevésbé. Hagyományos, 10-10 részes évadokkal jobban ki lehetett volna bontani a szálakat, és a kapkodósabb részek is elkerülhetőek lettek volna (a Tyrellek vagy Dorne kiírása, az Éjkirály legyőzése egy epizód alatt stb.) Maga a történet, ha leírva látom, nekem bőven kielégítő. A tálalás már kevésbé. 

- Tyrion ugyanazokat a pontokat hozta fel Daenerys megőrülése folyamatának felvázolásakor, mint amit többünk, főleg Bomarr leírt is korábban. :) Örülök, hogy erre szántak egy jelenetet a készítők.

- Hála isten, hogy Jon nem lett király. Totál alkalmatlan volt a szerepre. Ha rajta múlik, a végletekig tagadta volna saját maga előtt, hogy zsarnok uralkodót szolgál. Rendesen kijátszották őt és eltávolították a perifériára. Mélabús ábrázata is arról tanúskodik, hogy büszkesége jelentősen csorbult (szerintem amúgy legmélyen ő ambicionálta a trónt). Azért ott lesz Tormund vagy Ghost (a legőszintébb és legszerethetőbb jelenet volt a találkozásuk) és idővel meg fog békélni, ebben biztos vagyok. 

- Hatalmas klisé volt, hogy Sam benyögte ezt a demokrácia opciót. Örülök, hogy ezt úgy kezelték a nagyurak, ahogy a valóságban kezelték volna a középkorban: hatalmas röhögés és prüszkölés közepette. Annyira abszurd maga a felvetés is egy olyan berendezkedésben, ahol a származás mindennél fontosabb. A választott monarchia jó átmeneti megoldás, de könnyen a kialakuló hatalmi klikkek vetélkedéseinek és játszmáinak eszközévé válhat. Most még nagy az egyetértés, és Bran-nak valóban megvan a mítosza és kultusza (az új államalapító), de az utódai valószínűleg már nagyobb gondban lesznek, és könnyedén anarchiába fulladhat a Hat Királyság. A helyzet kicsit a lengyel nemesi köztársaságra emlékeztet: a kezdeti erős királyokat az utolsó évszázadra gyengekezűek követték, akik csak egy-egy szűkebb bárói liga érdekeit képviselték.

- Pár fórumon olvastam, hogy ha Sansa sikerrel harcolta ki Észak függetlenségét, akkor Yara miért nem szólt semmit a saját érdekében. Szerintem a válasz az, hogy Sansa tárgyalási pozíciói jobbak voltak: Deres tevékenyen kivette részét a Mások elleni háborúban, hatalmas áldozatokat vállalt, miközben olyan szorosan nem is kötelezte el magát a később páriává nyilvánított Őrült Királynő mellett. Yara tudta, hogy ha követeli a Vas-szigetek önállóságát, abból háború lesz.

- Hiába Daenerys rövid rémuralma, egy döntését érvényben hagyták az utókor számára: Gendry továbbviszi a Baratheon nevet és a Viharföld jogszerű ura maradt.

- Már megint ez a sok dothraki. És most mintha Királyvár se lett volna annyira lerombolva, mint az előző epizódban. Ez még akkor is szembetűnő, ha a romokat eltakarították, és nyilván egyfajta renovációs munkálatok már megkezdődtek.

- Arya egy az egyben Gandalf. A sztori végeztével nyugatra hajózik. Az új világrendben neki már nem maradt maradása. Évadról évadra veszítette el identitását és családi, származási gyökereit. Az is lehet, hogy egy új világ felfedezője lesz, de akár az is, hogy az első hatalmas árhullám szétzúzza a teljes expedíciót (szerintem nem véletlen, hogy senki nem tudja, mi van Westeroson túl). 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Befejező rész
 

Spoiler

 

Nekem kimondottan tetszett, ahogy a sorozatot lezárták. Jon sorsa egyáltalán nem lepett meg, valahol vártam is, hogy ilyesmi lezárást kapjon, mert neki eddig is az volt a sorsa, hogy nehéz helyzetekben felül tudjon emelkedni a saját személyes érdekein, és azt tenni, ami a legjobb mindenki másnak, és ezért semmi elismerést nem kapni. Ilyen volt, amikor beállt kémnek a vadak közé, vagy amikor átengedte a vadakat a falon, vagy amikor lemondott az Észak királya címről és behódolt Dany-nek - és pontosan ezt tette most is, amikor megölte a nőt a szerelme ellenére, mert megértette, hogy nincs más módja, hogy megmentse Westerost tőle. Tyrion erre nagyon jól ráérzett. Jon sorsa mindig is ez volt, nagy tettek és csekély elismerés értük. Egyébként én is azt gondolom, hogy a gyilkosság után maradt benne egy nagy adag önvád és szomorúság, amit sehol máshol nem tudna jobban kiheverni, mint az Éjjeli Őrségben. Különleges embernek született, akinek ez volt a küldetése.

Tyrion egyébként itt a végén visszatalált saját régi bölcs önmagához, és jó tanácsot adott kétszer is, Jonnak is és a királyválasztással kapcsolatban. Abszolút megérdemelte, hogy ismét ő legyen a király Keze.

Dany halála volt az első csúcspont, de rögtön utána jött Drogon gyásza. Döbbenet volt, hogy nem Jont, hanem a vastrónt pusztította el, mintha tudta volna, hogy ennek hajszolása vezetett ide. Szép befejezés, hogy elvitte az anyját vissza oda, ahonnan jöttek, ahol még boldog volt.

 

Összességében minden szálat szépen lezártak. Jó volt látni, hogy Brienne befejezi Jaime históriáját, ahogy Arya elhajózik, és a Kistanács ülését is. Végre nem egymás ellen áskálódó vetélytársak ültek annál az asztalnál, hanem szövetségesek, sőt, barátok is. Samből is mester lett. :)  Azt is jó volt látni, ahogy Sansát megkoronázzák (az ő vágya is teljesült, hiszen kislánykora óta királynő szeretett volna lenni).

Lehet, hogy voltak dramaturgiai hibák a sorozat vége felé, de a végkifejlet kifejezetten jó lett. :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak még egy érdekesség :D

 

Spoiler

Durva belegondolni, de az egyetlen nagy ház, amelynek élén a sorozatban nem történt változás az az Arryn. :) Robin a pilót epizódban lett Sasfészek ura és megtartotta ezt a pozíciót a fináléig, túlélve az Öt király háborúját, meg miegymást. Persze ez csak de iure uralom: mindig valakinek a bábja volt, először az anyjáé, majd Kisujjé, most meg láthatóan már Yohn Royce a legfőbb mentora (ez érződött a találkozón is, csak akkor fogadja el unokatestvérét, Brant királyának, amikor Royce jelentőségteljesen ránéz).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Miért hagyjuk? Itt megint jönnek a keresztre feszítős elmebeteg kommentek. Most komolyan. Ennyi embernek nincs saját élete, hogy egy TV sorozat alkotóit akarja megfeszíteni csak azért, mert nem jött be neki a sorozat vége? 

Igen, vannak ilyen idióták is, de jelen esetben azért elég szép számmal vannak azok, akik leírták rendesen a valós problémákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom nem különösebb meglepetés, de azután, hogy a múlt heti rész beállította az új rekordot a sorozat nézettsége terén, a zárórész rögtön meg is döntötte azt és felállította az új rekordot. És persze ez lett az HBO történetének legnézettebb sorozat-része. A záróévad egyébként végig stabilan nagyon erős számokat produkált és így a sorozat történetének legnézettebb évadja lett.

Kábelen 13,6 millióan, a GO-val és a NOW-al együtt Amerikában 19,3 millióan nézték meg az utolsó GoT epizódot. Hogy pontosan hányan látnak egy aktuális GOT részt a világon arra csak becslések vannak. A legdurvább szerint globálisan majdnem 1 milliárd ember néz meg egy GoT epizódot (úgy hogy nem csak a premier napja számit). Bár öszintén szólva ezaz adat irreálisan soknak tűnik, ami valszeg csak azért járta be a sajtót mert jól hangzik. De az biztos hogy elég nagy számról lehet szó.

 

Ami biztos: amikor a sorozat kezdődött a premieren 2,2 milliót hozott a nyitórész az USA-ban, Úgy hogy akkoriban alig volt ember aki streamingelt volna úgyhogy ez volt az össznézettség Amerikában. Itt egy táblázat az Amerikai nézettségről. Kicsit csalóka mert a streaming nincs benne: csak a kábeles premier. Bár itt is látszik hogy elhúztak az utolsó évadok, az elhúzás mértéke sokkal nagyobb volt mint ahogy azt a táblázat sejteti ( a GO-nak és a NOW-nak hála).

Game of Thrones Ratings Table Details Complete

 

Itt pedig összehasonlitva a Trónok harca nézettsége más nagysikerű HBO-s sorozatokéval. A kék vonalak jelzik a GoT évadok teljesítményét. Itt is csak a kábeles premierek vannak feltüntetve. A streaminggel együtt valójában még ennél is jobban rávert a GoT a többiekre.

Game of Thrones HBO Shows Comparison

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Igen, vannak ilyen idióták is, de jelen esetben azért elég szép számmal vannak azok, akik leírták rendesen a valós problémákat.

Meg sajna szép számmal azok is, akik lepontozták az utolsó epizódot.. :(

https://www.imdb.com/title/tt6027920/?ref_=ttep_ep6

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1-est valóban nem ér, de az 5 körüli átlagpontszám szerintem reális. Ha ez nem az utolsó rész lenne, hanem valahol a sorozat közepén lenne, akkor biztosan magasabb lenne a pontszáma amúgy.

 

Martin blogbejegyzése a sorozat végéről, amelyben ejt pár ködös szót arról is, hogy mennyire fog egyezni a könyvek vége és a sorozat vége:

http://georgerrmartin.com/notablog/2019/05/20/an-ending/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.